Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Upřímně řečeno, na tom není nic zajímavého. Jsou sice "staré", ale důvodů, proč jimi zrovna teď někdo zaplatil, může být x.
Moderátor
kozacik napsal
Mám další pikošku do diskuze. Dnes mi vydala prodavačka ve Zlíně v obchodě 100kč série C56 701796 v docela přijatelném stavu! Později zašlu obrázek bankovky :-)



Dnes ti prodavačka vydala... a dnes ti moderátor vynadá. Že se s takovým jménem (nickem) vůbec opovažuješ vylézt mezi lid. Půlka fotbalové Evropy se ti směje. Aspoň 14 dnů bys měl chodit kanálama... :P
Registrovaný uživatel
Ahoj, dneska mi bankomat ČS vyplivnul 2000kč serie A12 776943!!Divím se, že ještě se v oběhu najdou 2000kč bankovky serie A :-).
Registrovaný uživatel
Na těchto věcech přece není vůbec nic divného!

V platnosti ještě oficiálně jsou, viz http://www.cnb.cz/cs/platidla/bankovky/2000_kc.html. Bankovky se koloběhem pravidelně dostávají do "třídíren", kde je jediným kritériem toho, jestli se vrátí do oběhu nebo ne, kromě platnosti a pravosti už jenom opotřebení a interní úmysly ČNB. Takže když prostě někdo hmátne pod matraci nebo do trezoru a po x letech vytáhne dvoutisícovku vzoru 1996 (která mohla být do oběhu puštěna z banky kdykoli, nejpravděpodobněji však do roku 1999) a zaplatí ní, časem se dostane do banky a ta ji pak třeba šoupne do bankomatu. U 2000 Kč a 5000 Kč k tomu ještě navíc přistupuje to, že tyto bankovky se vůbec nebo skoro vůbec nevracejí jako "drobné" a dostat se do oběhu mohou buď jenom z bankomatů nebo když si o ně někde speciálně řekne v bance. Takže šla např. v 1999 do oběhu, pak s ní v r. 2001 někdo zaplatil, někomu ji za půl roku vydal bankomat, ten si ji na tři roky někam zašil, pak s ní zaplatil, atd. atd. Plus u každého nominálu je to jistě tak, že ČNB pouští bankovky do oběhu podle potřeby a tak, aby co nejrozumněji hospodařila, takže se klidně mohlo stát (i když u méně chráněné 2000, A to není moc pravděpodobné), že ne všechny Ačka šly v devadesátých letech do oběhu a teď se do oběhu vydal zbytek zásob.
Moderátor
já mám zrovna s 2000 Kč podobnou zkušenost - na série A narážím poměrně často (poměr asi tak 50% série C, 40% série B, 10% série A), nad tím jsem se vlastně ani nepozastavil :)
Registrovaný uživatel
Mě se v poslední době dostávají do ruky 200kč s D. a to v moc pěkných neopotřebovaných stavech(1-2), asi se vypouští zbylé zásoby z trezorů ČNB. Vloni to bylo s 500kč s.B.
Moderátor
Jenom pro zajímavost: dnes mi platili v klubu dva členové zálohy. Oba mi dávali tisícovky v UNC, vybírali je v bankomatu, každý jinde. Od jednoho jsem dostal sérii H74, od druhého H76.
Registrovaný uživatel
Ja zase dnes vybral z bankomatu 1000kc serie H90 002976!
Moderátor
dnes při nákupu zachycena - 100 Kč - G76 005755 (asi tak nějak číslo, hned v dalším obchodě jsem musel použít :( )
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
dnes při nákupu zachycena - 100 Kč - G76 005755 (asi tak nějak číslo, hned v dalším obchodě jsem musel použít :( )


Já už před asi dvěma měsíci zachytil G70 :-)
Registrovaný uživatel
Hlásím nález ještě vyšší serie u 1000,-, a to H92 033274!
Registrovaný uživatel
Serie I 01 009432, utratit nebo schovat ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1000 Kč - série I ... začíná se objevovat v oběhu, takže bych pustil dál (zejména, když je přeložená, jako ta na obrázku), časem to nebude nic výjimečného
Registrovaný uživatel
pokud by nebyla prelozena, dalo by se na tom par desetikorun vydelat, takto doporucuji taktez utratit.
Registrovaný uživatel
Hlasim nalez vysoke F 68 200kc :).
Registrovaný uživatel
Hlásím nález 500kč, třetí desky, a to E65 014681!
Registrovaný uživatel
Hlásím nález 200 Kč série F71 (1/1) a 2000 Kč série D06 (UNC)
Registrovaný uživatel
Dnes nalezené nejvyšší série: 2000kč D24, 5000kč C21, 500kč E69, 200kč F73, 100kč G83, pomalu se blíží série H).
Registrovaný uživatel
Rád bych se přítomných zeptal, zda je nějaký posun u 100Kč 1993 série A71, která byla zde na fóru zveřejněná? Skutečně série A končí 70?
Registrovaný uživatel
Dnes mi prodavacka vydala 200,- serii C!
Registrovaný uživatel
kozacik napsal
Dnes mi prodavacka vydala 200,- serii C!


C UNC ?
Registrovaný uživatel
Nene, ale na to, že je v oběhu od 98/99, tak vypadá v pohodě :-).
jhkr napsal
kozacik napsal
Dnes mi prodavacka vydala 200,- serii C!


C UNC ?
Registrovaný uživatel
Dobře, je to taková milá vzpomínka, ale není na tom zas až tak moc divného. Každá bankovka se na své pouti oběhem dostane několikrát s tržbou do banky a pak do třídírny. Stačí, když se někde zdrží...
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Dobře, je to taková milá vzpomínka, ale není na tom zas až tak moc divného. Každá bankovka se na své pouti oběhem dostane několikrát s tržbou do banky a pak do třídírny. Stačí, když se někde zdrží...

Musíte ale uznat, že se to už nevidí :-).
Registrovaný uživatel
Vrátím se ke staršímu příspěvku - nejvyšší kontrolní číslo u bankovky 50 Kč / 97 - série E. Ve zkoumaném rozmezí sérií E35-E70 vlastním číslo E35 793247, což je, pokud jsem se nepřekoukl, zatím nejvyšší zde uvedené.

Dále doplňuji do přehledu 100Kč s obráceným vodoznakem číslo B01 435625.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1