Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Vykupminci.cz
Numisargo

ČR série

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jhkr napsal
scháním co možná nejvyšší číslo u 500 Kč R pro určení rozsahu, mám R29 010406, má někdo vyšší ? Děkuju.


Jde vám o číslo nebo o sérii?
Sérii mám R50.
Číslo mám nižší, ale o pár příspěvků výše máte fotku bankovky s výrazně vyšším číslem, než je to vaše (i vyšší sérií, i když ne oproti té, kterou mám já).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Doplňuji - mám R 50 10449

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
add: 100Kč serie W

Zatím všechny mnou zaznamenané serie W z druhé desky začínají kontrolním číslem 04xxxx. Nebo máte někdo jinou?
Registrovaný uživatel
Řekl bych dokonce, že začínají 044XXX, 045XXX a 046XXX. Osobně mám jednu, která je jiná než 04XXXX.

ambasador napsal
add: 100Kč serie W

Zatím všechny mnou zaznamenané serie W z druhé desky začínají kontrolním číslem 04xxxx. Nebo máte někdo jinou?
Registrovaný uživatel
Vincenzo napsal
... Osobně mám jednu, která je jiná než 04XXXX.
...


prozradíš číslo?
díky
Registrovaný uživatel
Teď je na aukru v celé sestavě číslo 010175 Ještě doplňuji R 31 číslo 0
10259
jhkr napsal
scháním co možná nejvyšší číslo u 500 Kč R pro určení rozsahu, mám R29 010406, má někdo vyšší ? Děkuju.
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 28. 1. 2023, 18:45. »
Registrovaný uživatel
To Ambasador

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavel 1045 napsal
Doplňuji - mám R 50 10449

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


děkuju
Registrovaný uživatel
:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, může někdo poradit, zda některá z vyfocených bankovek má sběratelsky hodnotu nad nominál? Případně která a cca jakou. Jestli je při první příležitosti pustit nebo dát na aukro? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když zde před téměř 13 roky můj otčím zakládal toto diskuzní vlákno, byl jsem mile překvapen. Plno zajímavých, podnětných příspěvku a skvělá parta lidí, kteří se věnovali sbírání, bádání, nezištné výměně informaci a objevování neznámých oblastí naší současné papírové měny.

Dnes se diskuze tohoto vlákna přesunula spíš k byznysu a kšeftařině jak na tom či onom získat co nejvíc peněz. Byly tu debatní vlny na téma testovací 2000 "E", pamětní stovky "M", testovacích pětistovek, všichni ti Rašínové, Englišové, Švehlové, a teď v únoru to bude debata na téma tisícovky s tištěným kolkem a přítiskem. Na Aukru už začala předprodejní horečka pro další důvěřivce, co chtějí zbohatnout. Vyjde sice až ve středu 8. února, ale kdo dřív prodá, vydělá nejvíc. Tak si jenom říkám, kolik těch vln na vaše peněženky ještě zaútočí?

Přeji všem zde zbylým skutečným sběratelům hodně přírůstků a nových objevů!
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Když zde před téměř 13 roky můj otčím zakládal toto diskuzní vlákno, byl jsem mile překvapen. Plno zajímavých, podnětných příspěvku a skvělá parta lidí, kteří se věnovali sbírání, bádání, nezištné výměně informaci a objevování neznámých oblastí naší současné papírové měny.

Dnes se diskuze tohoto vlákna přesunula spíš k byznysu a kšeftařině jak na tom či onom získat co nejvíc peněz. Byly tu debatní vlny na téma testovací 2000 "E", pamětní stovky "M", testovacích pětistovek, všichni ti Rašínové, Englišové, Švehlové, a teď v únoru to bude debata na téma tisícovky s tištěným kolkem a přítiskem. Na Aukru už začala předprodejní horečka pro další důvěřivce, co chtějí zbohatnout. Vyjde sice až ve středu 8. února, ale kdo dřív prodá, vydělá nejvíc. Tak si jenom říkám, kolik těch vln na vaše peněženky ještě zaútočí?

Přeji všem zde zbylým skutečným sběratelům hodně přírůstků a nových objevů!


Je to hezky myšlené, ale opravdový sběratel je podle vás tedy kdo? Pokud je diskuze o nových sériích, nebo se točí kolem platných bankovek, tak jsou to pořád peníze. Přeci i sběratelství je spjato s určitou formou investice. Kolik sběratelů má takovou finanční nezávislost, že si mohou dovolit sbírat jen pro radost, nekoukat na peníze, kolik utratí, nebo zda je cena aspoň trochu v mezích toho co uvádí literatura??? A je pro vás taková finanční nezávislost známkou opravdového sběratelství, je to snad víc než když si někdo za poslední peníze pořídí nový přírůstek a pak čeká na výplatu, nebo důchod? Je špatné, že třeba prodá v aukci novou sérii právě vyšlé bankovky, aby za utržený peníz přikoupil něco nového do sbírky? Já na tom nic špatného nevidím... Zajisté je spousta překupníků a spekulantů, ostatně jako u všech sběratelských oborů, s tím nic nenaděláte, pro někoho to je prostě jen dobrý obchod. Jestli ho v tom podpoříte, nebo ne je jen vaše svobodná vůle...,
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Když zde před téměř 13 roky můj otčím zakládal toto diskuzní vlákno, byl jsem mile překvapen. Plno zajímavých, podnětných příspěvku a skvělá parta lidí, kteří se věnovali sbírání, bádání, nezištné výměně informaci a objevování neznámých oblastí naší současné papírové měny......
Přeji všem zde zbylým skutečným sběratelům hodně přírůstků a nových objevů!

Zbylí skuteční sběratelé už tady nejsou, ale mluvíte mi z duše, bohužel!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Je to hezky myšlené, ale opravdový sběratel je podle vás tedy kdo?

Mj. člověk, který si desetkrát rozmyslí, než se hloupě zeptá. Napřed si věci pořádně nastuduje a teprve až je opravdu v koncích, položí otázku. S finanční nezávislostí to nemá co dělat.
Registrovaný uživatel
to Max76:
Skutečný sběratel sbírá pro radost a vlastní potěchu. Nejdříve shání informace, potom investuje nemalé peníze do katalogů, případně odborné literatury a teprve nakonec vlastní materál do sbírky. Pro skutečného Sběratele s velkým "S" jsou peníze až na druhém místě za vlastním potěšením z koníčku. Neměří nově objevenou variantu penězi, ale radostí z vlastního objevu. Uloží-li platnou bankovku v UNC do sbírky, ukládá ji s vědomím, že už asi nikdy nepůjde do oběhu, přestane ji brát jako hotovost a stane se z ní sbírkový předmět.

Kolikpak lidí stojí ve frontách před bankou proto, aby si tu pamětní tisícovku uložili na památku nebo sběratelů do sbírky? Pár se jich tam jistě najde. Ale většina ostatních tam hodiny mrznou s vidinou nějakého bezpracného zisku. I když. Možná to jsou lidé, co si vsadili na tutovku dvanáctinásobku výhry na Babiše coby prezidenta, a nyní se snaží si aspoň částečně kompenzovat tu ztrátu a někteří i dluh. Však se už Aukro, Sbazar a jiné platformy plní nabídkami hýřícími nulami nad nominál. Viděl jsem 49.999 Kč za kus, no nekupte to.

Máte pravdu, že s tou záplavou překupníků a spekulantů i zde na diskuzích nic nenadělám. Stačilo by, kdyby ČNB vydala těchto bankovek pár milionů a pak by to skutečně byly bankovky pamětní. Nyní jsou to spíše platidla spekulační.

A Michal má pravdu, že skuteční sběratelé sem už skoro nechodí, i já sem poslední dobou juknu jednou za uherák.
Registrovaný uživatel
Abych jenom nekritizoval, tak trocha sběratelské statistiky:
Vydáno 120 sérií - M01-M24, R-01-R96.
Nejvyšší dosud zaznamenané číslo: R75-002333
Tisk číslovačů z nové Numeroty.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, já začal sbírat někdy v roce 2016 (bohužel pozdě skrze první republiku) a než jsem začal sbírat, tak jsem pročetl tohle vlákno snad 3x-4x, a sestavil si plán sbírky. V tu chvíli jsem vlastně nepotřeboval ani katalog, resp. jsem měl odtud podrobnější informace, než byly v Bajerovi r.v. 2010, kde se moc bankovkám pro roce 1993 nevěnovali. A pak už byla jen radost doplňovat nové kusy a čekat na ty vzácnější... Dneska je to, i díky internetu hodně o kšeftu - viz nové série na aukru, kde to prodávají lidi z bank, kteří se k tomu dostanou... Nakonec se (až na 500 I a 2000 E) vždy ukázalo, že se objeví v dostatečném počtu v oběhu nebo u Klima za nějakou přirážku (pravda 50%, ale když jde o první nebo poslední sérii, tak proč ne).
Dneska už se sem lidi chodí ptát jen na ceny, a tak to taky ignoruju, ať si to zjistí sami na internetu. Já tomu taky musel věnovat spoustu času, abych získal znalosti o Kulhánkově emisi.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Abych jenom nekritizoval, tak trocha sběratelské statistiky:
Vydáno 120 sérií - M01-M24, R-01-R96.
Nejvyšší dosud zaznamenané číslo: R75-002333
Tisk číslovačů z nové Numeroty.


U série M kolega zaznamenal 002371... jak říká trochu to nesedí s počtem 200.000 ks. Tzn některé desky série R asi budou mít méně kusů...
Registrovaný uživatel
Aktualizuji na 002413

U série M kolega zaznamenal 002371... jak říká trochu to nesedí s počtem 200.000 ks. Tzn některé desky série R asi budou mít méně kusů...
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Sháním výroční 1000 Kč jakékoli série M .

Mohu vyměnit za výroční 1000 Kč série 42 , 53 a nebo 59

severingggg@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dále za první sérii 1000 Kč buď R a nebo M nabízím dvě libovolné tisícovky série R 42 , 53 a nebo 59 a to i postupky.

severingggg@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
A Michal má pravdu, že skuteční sběratelé sem už skoro nechodí, i já sem poslední dobou juknu jednou za uherák.

Michala štve, že sem do této podkategorie umisťují blbosti, viz zjištění ceny, výměny atd., potom se už nedá nic dohledat a člověk tu "lítá" a hledá a hledá. Ale už je mi to "šumák", převzali to novodobí sběratelé, tak mi to žíly netrhá.... Také sem jen nakouknu co je nového, většinou už nic, takže vše při "starém"....
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jak už jsem psal v jiném vlákně, mě spíše překvapil Tůmův podpis na bankovce. Ten skončil již před skoro 13 lety. To znamená, že banka si toho hodně tiskne "na sklad". Máte někdo představu, kolik toho může mít takto "do foroty"? Je jasné, že v sejfu má něco navíc, ale až tolik toho? Nebo jinak, byl nějaký důvod, proč se toho vytisklo tolik dopředu již za Tůmy?
Registrovaný uživatel
Jedná se o vzor 2008, tzn. je to naprosto správně. STC netiskne nic do zásoby, tiskne dle aktuální potřeby ČNB a trhu. To že je to jiná série neznamená, že tam musí být podpis Michla... Vzory se mění na základě především ochranných prvků, případně drobné úpravy vzhledu, ne na základě série či toho, jaký rok se objeví v oběhu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
již několik let sbírám československé a české bankovky pro radost. Toto vlákno jsem doposud využíval jako zdroj informací, které jsem jinde neměl možnost sehnat nebo jsem nevěděl, kde je hledat. Minimálně ve věci informací o současných českých platidlech je toto vlákno bezkonkurenční (alespoň dle mého názoru). Takže bych rád poděkoval těm, kteří se na jeho "chodu" podíleli a podílejí.
Každopádně jsem měl již dlouho výčitky svědomí, že jsem dosud sám žádným novým poznatkem do vlákna nepřispěl - nyní bych snad mohl. Byl jsem jedním z těch, kteří si (v Brně) onu frontu na pamětní tisícovky vystáli - následně jsem některé směnil se známými pro pestrost sérií ve sbírce. Z vlastní iniciativy jsem následně sedl k počítači a vytvořil tabulku, kam zapisuji počet nabízených bankovek jednotlivých sérií (Aukro, Bazoš, ...), nejvyšší zaznamenané číslo ke každé sérii atp. Zatím nejvyšší číslo (skrze všechny série R a M) jsem zaznamenal R69 002499, jako druhé R89 002374 a další se motají většinou do 002000. Snad by se tato informace mohla hodit.
Pokud by tedy bylo vydáno v každé sérii maximálně 2500 kusů v nákladu 120 sérií (96 R + 24 M), vychází 300.000 kusů - záleží tedy, které/kterých sérií bude méně, aby se dodržel limitní počet 200.000 kusů (třeba méně celého nákladu M? Nebo jenom vybraným sériím skrze celý náklad M a R?) Doufám, že časem sem budu moci přispívat více seriózními informacemi nejen k této problematice. Děkuji. /maki45/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » ČR série

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1