Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
......no to je opravdu hrozné, ale právě ruské smalty jsou známy svoji kvalitou, musel ťuknout. Mně to a všem dalším dělá modrý středový smalt u stříbrného kříže pro duchovní Pis Meritis..
Pochopitelně je to velkokříž, ale bohužel ta kvalitní oprava a nevím, kdo to dělá, je drahá neb smalt je jednak tvrdý a transparentní. No jen jej můžeme politovat. Asi bych to se svým tlakem nepřežil.
Registrovaný uživatel
Zdravím, co si myslíte o této medaili? Je to koroze, nebo je to "nahlodaná" povrchová úprava? Přijde mi docela drahý za 6750 eur, ještě když jde o II. model.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=204&t=798

Zkuste se podívat zde, třebas Vám to pomůže. Zadní strana je nutná. Není lehké posoudit originalitu. Také který aukční dům to nabízí, zda je možnost vrácení peněz atd.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odkaz.
Medaile je normálně v internetové nabídce, je jich tam více. (www.weitze.net)
Má v podmínkách, že zboží lze vrátit. Dle referencí obchodu to vypadá, že prodává jenom pravé originály.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
« Poslední úpravu provedl(a) nuckythompson v 13. 1. 2016, 18:43. »
Moderátor
Je to známá firma a ty ceny si vytváří poptávka. Budete si jej kupovat? :roll:
Registrovaný uživatel
Holt, cena je docela vysoká. :) Ale hlavně - u Třetí říše je docela velká šance, že naletíte. Znám pár sběratelů, kteří mi tvrdili, že s nynějšími technologiemi lze padělat naprosto přesvědčivě. Hlavně mi šlo o to, zda je to koroze, nebo jenom setřená povrchová úprava, ale asi to bude koroze.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Moderátor
Bohužel tato firma není zárukou originality-naopak. Jak jsem se na to pozorněji díval, čistě akademicky, já bych si tento kus do sbírky nekoupil, ale nebudu nic tvrdit.

https://www.weitze.net/militaria/79/Militaerverdienstkreuz_2_Klasse_mit_Kriegsdekoration_und_Schwertern__229679.html

například zde- toto není originální kus, ale cena 2400 euro. I taková firma může být firmou, která Vás okrade.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 15. 1. 2016, 18:09. »
Registrovaný uživatel
Chápu, že obchodník na prodejnost asi tolik nespěchá, tento kousek s ještě dalším je tam už pěkně dlouho v nabídce. Děkuji za názory. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Moderátor
RU Záslužný kříž ve zlatě s původní etují
Prodám RU Zlatý záslužný kříž (Goldenes Verdienstkreuz) v originální etuji.

Stav kříže i etuje je dobrý, vizte foto. U etuje fungují jak zapínání, tak panty bez náznaku nejmenšího problému.
Stuha je mírně roztřepená, zájemce si ji však může bez problémů vyměnit za stuhu z nějaké běžné RU vojenské medaile.
Na závěsném kroužku kříže jsou puncy, viz foto.

Nabídka na aukru a kříž dosáhl ceny : "8 101 Kč.

No a kde se stala chybka????
Nebo je to vše v pořádku. Chytrý prodejce a hlupák kupující. Co je zde špatně?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nie je len pozlátený? Mal som takú variantu a cena bola cca 3500 Kč.
Moderátor
Křížek není puncovaný. Je označen hvězdičkou, která značí, že jde o zboží vyrobené v obecném kovu. Na tomto křížku by jednak musel být "kamzík", který je značkou pro zlato ryzosti 750/1000.
Fotografie není zcela perfektní, ale je značený a puncovaný. V etuji cena kolem 7500 Kč. Předpokládal jsem, že tyto věci jsou faleristům obecně známe (nejsou).Snad to někdo nekupoval jako dárek. Prodávají je zdá se právně nepostižitelný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Značka hvězdičky ( obecný kov - pozlacený ) je vidět i na oušku (reverz) závěsného kroužku. Na závěsném kroužku je velmi dobře viditelná, takže není o čem diskutovat - pokud je někdo ochotný dát 8 - 9.tis. Kč aniž by tyto věci znal nebo aniž by se poptal zkušených - nuž dobře mu tak.
Registrovaný uživatel
Ten kříž byl v prosinci loňského roku zakoupen v aukci Aurey (je to jednoznačně ten samý předmět - mj. podle vady na stuze - katalog je online přístupný, lze dohledat) za 2200,-. Připočteme-li aukční přirážku dal za to kupec nějakých 2700,-. Pak stačilo dát inzerát a ke slovům "zlatý kříž" dát "ve zlatě" - a má skoro 300 procent zisk. Ale je to asi fakt nepostižitelné, "ve zlatě" může koneckonců znamenat i pozlacený, že jo?
Moderátor
Na scénu se vrací opět a znova "Zlatý" záslužný kříž puncovaný. Podívejte se, je to ten samý prodaný. Kupec doma zjistil, že jde o zlacený bronz, hvězdička, že patří na bronzové dekorace a tak je na aukci opět a cena je stanovena na :
6 400Kč
kup teď za 7400 Kč.
Tedy v Čechách typické, já jsem hlupec, který se napálil, ale já napálím dalšího kamaráda. Je tato hnusota v pořádku??? Aukro na to reagovat nebude a nemusí. To jsme jen my zde probírali a budeme doufat, že opět nějaký nešťastní na tuto fintu nenaletí.

http://aukro.cz/zlaty-zasluzny-kriz-goldenes-verdienstkreuz-i5979015889.html


Přidal jsem obrázky, sami vidíte, že to je jen a jen zlacený bronz a nejlepší je dobře nafocená hvězdička. Přátelé, pokud máte možnost, varujte své kamarády! :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,chtěl bych se zeptat kolik měří medaile i se stuhou jako je například F.J.I - Signum Laudis,2 Dezember 1873. Nemám. Žádnou kompletní,abych si ji změřil.a Předem dekuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohl by my někdo napsat rozměr stuhy ,a rozměr bočních zluto-cernych proužků,, abych si mohl vyrobit jen pro sebe na oko vyrobit stuhu k medaily, na ozdobný účel,děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já každému rád poradím, ale zde to je trochu moc naivní? Najděte si stránky SFS nebo valka cz. tam máte vše, nebo vložte obrázky, poradíme Vám. Ale měřit s vážit to je nesmysl. Např. Válečná medaile 1873 tam je hodně typů rozměry černých proužků se různí. Na internetu je tolik kvalitních informací a mně by to dalo tolik práce, kterou mohu věnovat opravdu seriózní faleristice. Vložte obrázky a podíváme se na ně.
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=58

Zde si projděte Rakousko!
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 10. 3. 2016, 13:57. »
Moderátor
http://forum.valka.cz/category/view/504571/Rakouska-republika-AUT


Zde máte další možnost si ty základy nastudovat. Omlouvám se panu majiteli, ale pokud bych měl odpovědět podrobně, byla by to práce na několik dní.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc,za rady a váš čas.rozměr jsem chtěl jen kvůli plastové krabičce,jakou si mám koupit.
Moderátor
No tak to jste mně dostal. plastová krabička. Někde zde píšeme a radíme jak ukládat faleristický materiál. Plastové krabičky tam zahrnuty nejsou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
No tak to jste mně dostal. plastová krabička. Někde zde píšeme a radíme jak ukládat faleristický materiál. Plastové krabičky tam zahrnuty nejsou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pěkný den , v žádném případě nechci nikomu nic vnucovat , ale nezasloužily
by si dekorace adekvátní uložení ? Plastové krabičky nepovažuji za dobrý
nápad .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mas to pekne, tusim aj s osvetlenim vnutri. len snad mas tu skrinku aspon pancierovu :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pancéře netřeba , hlídá mi to osobní stráž .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na to bych se nespoléhal a pokud má Vaše sbírka nějakou cenu, neryskoval bych to. Za svojí sběratelskou kariéru jsem zaregistroval nemálo vykradených sbírek!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1