Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Vykupminci.cz
Numisargo

Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vložím jen malou ukázku meziválečných miniatur. Ten polský řádový řetízek nemá chybku:
Pro kolegu Evropu, sbírku střeží cvičený válečný veterán-viz obrázek!! :mrgreen: :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pane Altman, ten cvičený válečný veterán nemá chybu... :D :lol:
Moderátor
Bohužel, já mám jen malého, hrozně rozmazleného jezevčíka tak zvaného "válečníka" od slova váleti se v posteli a je to již starší dáma.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cestmir napsal
Pane Altman, ten cvičený válečný veterán nemá chybu... :D :lol:


K tomu se připojuji. Jen by mě zajímalo, do jaké míry se jedná o skutečnost a do jaké míry lze toto foto brát pouze jako vtip.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Je to jen ukradený obrázek, ale pejsek je skutečný a nádherný.
Registrovaný uživatel
Vážení, tak jsme pejska pochválili, pochopitelně, že to pan Altman bral jako jistou nadsázku a jako recesi, či vtip, za což mu patří uznání. Je málo momentů, kdy se v této rubrice pobavíme. A teď se již vraťme k našemu postižení, což je faleristika... Zdraví Vás nějaký ČeFr z Brna. :D :lol:
Moderátor
Konečně si můžeme ukázat nádherný řád pro dámy. Přiložím obrázky a diskuzi se nebráním. Sice zde nemáme klasickou chlubírnu jako páni kolezei numismatici, ale alespoň pro potěchu oka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásná zlatnická práce. Moc pěkné.
Moderátor
Jemná vídeňská práce, Zde ještě ukázka, je zde Hvězdokříž staršího typu, ale i ten vynikal právě kvalitním zpracováním.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:shock:
Registrovaný uživatel
Sakryš Altmanku, to jsou moc krásné věci :shock:
Moderátor
Však ty vaše mince, plakety medaile a celkově drobná plastika také. Je v tom zakleté umění.
Registrovaný uživatel
Připojuji se k pokloně , v současné době těžko dosažitelný komplet .
Moderátor
Altmann napsal
Jemná vídeňská práce, Zde ještě ukázka, je zde Hvězdokříž staršího typu, ale i ten vynikal právě kvalitním zpracováním.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pěkné. Ale pročpak nemáte ty johanitské řády pěkně separé ?
Moderátor
To byla kdys moje sbírka. Již není. Měl jsem pěknou mincovní skříň, ale ono to je omezené místem. Ještě jsem měl velmi pěkné Srbsko, Černou Horu a Německo ( ne III.říši). No, do hrobu si to nevezmu i když původně jsem chtěl kov roztavil a nechat vyrobit urnu a ze stuh si nechat ušít rubáš, ale nějak mi to paní Altmannová nedovolila. Dnes to je již vzpomínka. :lol:
Registrovaný uživatel
Pěkný den , mohu poprosit zkušenější kolegy o posouzení originality této
medaile . Díky za Vaše názory .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Každý z feleristu má ve sbírce něco co považuje za svoje "zlato", nejsou to však vždy nádherné zlaté řády, ale mnohdy to jsou právě tyto krásné a historii vyprávějící medaile Za statečnost. Vždyť se podívejte jak jednoduchá, ale krásná ražba je medaile, kterou zde můžeme obdivovat. Historie napoleonských válek. Já jsem tuto medaili ve sbírce měl také, ale taková krásná kvalita to nebyla. Dovolím si přiložit pár dekorací, které jsem měl ve sbírce ( již nemám).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zlaté a stříbrné záslužné kříže s korunou i bez koruny patří v našich sbírkách mezi oblíbené prosté dekorace, které se podobají nejnižším řádovým stupňům. Faleristé dokáži rozlišovat první typy z nich nejznámější jsou ražby firmy Braun či Kitner. Vynikají krásou a kvalitou výroby. Tyto kříže nesou pouze jméno výrobce a do roku 1867 nejsou puncované. Přeložím několik obrázků jako doklad jemné vídeňské práce. Zlatý kříž bez koruny výrobek Braun byl nedávno nabízen na aukci Aurea Praha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://aukro.cz/original-rad-vyznamenani-kolem-1800-i6239071191.html

Tento unikát je nabízen na aukru za cenu 18 000Kč. Zde pravděpodobně někdo přecenil tento kříž, který může být nanejvýše střeleckou cenou. Vložil jsem to jako zajímavost, neb předpokládám, že se nenajde nikdo, kdo tuto raritu dokáže ocenit. :P :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pridám sem jeden odznak, dúfam , že ma pán Altmann nepresunie do odznakov :mrgreen: .
Medzi zberateľmi je dosť asi neznámy. Jedná sa o odznak 2 čs. paradesantnej brigády.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
...nepřesunu, je to výkonnostní odznak, patří to sem!
Moderátor
Na aukru jsem objevil dva odznaky- viz obrázky. Zde nevím jak je pojmenovat. Nejde o originál, nejde o kopii či novoděl. Jde jen o podvodnou záležitost s cílem prodeje, tedy získat peníze za napodobeninu vojenských odznaků.

Faleristice se věnuji opravdu velmi-velmi dlouho. Je jisté, že já, nebo některý můj starší kolega by takový odznak jistě někde viděl.

Snad lze hovořit o fantazií výrobce, který se spoléhá ne nevzdělanost sběratele. Mladé faleristy lze velmi lehce oklamat. Je jisté, že výroba je velmi dobře provedena a hlavně u odznaku 23. pluku je odznak i pěkný. Co nás upozorní, že nejde o dobový výrovek je zadní strana odznaku.

Jisté je, že ani pan Krubl je neuvádí ve své publikaci a jak jsem se ptal přátel, nikdo nic neviděl něco podobného.




Nechci zde však hovořit o něčem co sám přesně nedokáži identifikovat. Dávám tedy prostot Vaši diskutzi a ptám se: "Viděl někdo z Vás nějaký podobný odznak"???.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobry den, viete mi niekto poradit nejaky aktualny katalog ohladom ceskoslovenskych vyznamenani..za pomoc budem velmi vdacny...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poprosit o váš názor. Setkal se už někdo s takovou stuhou, není to jen výmysl? Děkuji za případné odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Byl to neúspěšný pokus o zavedení těchto plastových stuh - pravděpodobně jde o celuloid. Stuhy praskaly nebo se kroutily.
V čísle 13 časopisu Signum z letošního března je o tom i článek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Diskuze k faleristice, povídání o našich zálibách i historii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1