Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:roll: a kde ma bracekov?
Moderátor
Na aukcii ;)
Registrovaný uživatel
Archy: slušný kousek, mě včera přišlo 7 mincí, mezi nimi i ty 4x nádherné flůtky :) radost na ně pohledět :D
Moderátor
Daj obrázky...
Registrovaný uživatel
dyk jsem Ti už fotky těch flůtků posílal ;) pak mi přišel haléř LJ a dvoustranný peňouz VJ (oba z aukra) a denárek Břetislava I. v excelentní kva kva kvalitě :D
Registrovaný uživatel
PEHU: to nebude nic tragického, jenom doplňuju sbírku tak, ať mám od každého typu jeden kousek :)
Moderátor
http://www.aukro.cz/item281510056_jiri_z_podebrad_kruh_peniz_se_lvem_2_ks.html

No nekúúúúp to! Samozrejme za cenu "Kup teď"!!! ;)
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Tento peníz mi prišiel minulý týždeň. Je nejaký divný, nie? Mesiačiky hrivy "utekajú" nejako veľmi dopredu, alebo sa jedná o zmetka zle razeného?
Moderátor
Archypov napsal
Obrázek vložený uživatelem

Táto legrácka mi dnes prišla... chutnučká, nie? ;)


Teraz som si pozeral niektoré staršie aukcie, nie tento peníz náhodou Ladislav Pohrobok Radomerský I:C15? Dajte vedieť. Potešilo by ma to, ale prežijem ak sa mýlim... 8)
Registrovaný uživatel
Ano, podle Castelinovy chronologie (ČDM) a později podle Radoměrského je to opravdu Ladislav Pohrobek (Rad. I./15). Podle mojí typologie je to "paralelní řada A, var 2" a jsem přesvědčen, že za současného stavu poznání NELZE přidělit jednotlivé typy a varianty českých kruhových peněz se lvem do let vlády konkrétního panovníka ba dokonce s jistotou ani do vládní mincovny v Kutné Hoře (kruhové peníze zřejmě razili ve stejném období také v Krumlově, v Plzni, možná i v Chebu..., leč nevíme který ze známých/nebo dokonce dosud neznámých typů...).
Moderátor
Patason ďakujem. Je mi jasné že tieto mince sa nedajú presne zaradiť, len som na túto mincu náhodou narazil, tak som to sem hodil. Túto mincu (v mojej zbierke) mám veľmi rád a je mi v podstate jedno či to bol Láďa alebo Jura... ;)
Registrovaný uživatel
OK, důležité je mít zastoupený typ, resp. variantu. Až jednou nědo přijde na to, kdo to razil, dá se to tam dopsat;-)))))))) (Myslím na podložní lístek... třeba;-)
Registrovaný uživatel
Jeden krasavec který jsem dostala od svého muže, jediná chyba je že má dirku, důvod proč tam je sice nechápu a je mi do pláče, ale i tak stojí za to ho mít ve sbírce. Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To mincicka: Ty penízky na aukru se mi vcelku líbí, sice se jimi nezaobírám, ale že bych začal? Uvidím jaký bude zájem, ale na 100% jdu do nich!!!
Registrovaný uživatel
Jak jsem zjistila při mnohahodinovém určování, tak mám kromě jednoho všechny kruháče počínaje Rad.10 a to i var. které Rad. nezná. :D
Registrovaný uživatel
To Mincicka: Ten parvus je nádhernej a z tej dírky bych fct. brečel... BTW: Ty kruhové penízky, zvlášť varianty, co Rad. nezná... daly by se poslat obrázky na mail? Dost se o ně zajímám...
Registrovaný uživatel
No já mám v plánu ti poslat fota všech variant co mám ve sbírce s tím že je pomůžeš přesně určit. :D Na koho jiného bych se také měla obrátit, když ne na odborníka.
Registrovaný uživatel
:-) Třeba na pana Kacefírka ;-))) BTW: každopádně díky (za obrázky i za důvěru)!
Moderátor
Patason: Pozdravuje Ťa Pavel Václav, práve sme spolu dotelefonovali. Že si "mladý a hodně šikovný"... ;)
Registrovaný uživatel
Pavel Václav je taky mladý... duchem... a šikovnější než já, neb já nejsem obchodník... ale to jen mezi námi...;-)
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 20. 12. 2007, 9:09. »
Registrovaný uživatel
BTW: rozumět mincím a rozumět obchodu s mincemi jsou dvě rozdílnévěci. Lidi tě možná berou, když rozumíš mincím, ale nejsi pro ně nic, když s nimi neumíš obchodovat... no a já jsem někde na půl cesty, kdy si myslím, že rozumím mincím, ale neumím z nich třískat peníze...
Moderátor
;) Rozumiem Ti a súhlasím s Tebou...
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Patason: Pozdravuje Ťa Pavel Václav, práve sme spolu dotelefonovali. Že si "mladý a hodně šikovný"... ;)


Mladý a zároveň hodně šikovný, to je moc dobrá kombinace . ;)
Registrovaný uživatel
:oops:
Registrovaný uživatel
patason napsal
BTW: rozumět mincím a rozumět obchodu s mincemi jsou dvě rozdílnévěci. Lidi tě možná berou, když rozumíš mincím, ale nejsi pro ně nic, když s nimi neumíš obchodovat... no a já jsem někde na půl cesty, kdy si myslím, že rozumím mincím, ale neumím z nich třískat peníze...


:D Příští rok by se ti Patason na třískání peněz z mincí,mohla naskytnout skvělá příležitost, 2008 bude vyražená Proofka - Kulturní památka pivovar Plzeň,zájemci přímo z pivovaru,mají nejlepší cenu na trhu,když by jsi měl možnost je nakoupit ve velkém, znám pár obchodníků,co by ti urvali za ně obě ruce,klidně dej vědět. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1