Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
je to falzum, na jedno takove (s lepe zachovanym pokovenim) mam rozpracovany prispevek do Folii.
Registrovaný uživatel
To je ten kus, co šel včera na aukru.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
poslední přírůstek, dobová napodobenina bílého penízu, váha: 0.34g, 14mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zajimavy je ten ocas, ktery je spise podobny lvum na nemeckych razbach
Registrovaný uživatel
Já jsem si říkal, že to podobné ztvárnění ocasu už jsem někde viděl, jenom jsem si nemohl vybavit kde. Na míšeňských groších tu podobnost opravdu vidím.
Registrovaný uživatel
ma míšeňských groších jistě ..... ale pak ještě na na braunschweických groších a to je tento případ ..... je do Braunschweig...... doufám, že jsem to napsal správně ....
Moderátor
Vypadá to na nějakou cizí napodobeninu bílého penízu, diepholzovská zřejmě ne, aspoň jsem o takové neslyšel, co ale opis - je to úplná hatmatilka, nebo se tam dá hledat nějaký obsah ? Vidím tam něco jako LVDO BO MO nON S ... E. Nedá se z těch posledních písmen ještě něco přečíst ? Podle začátku, jestli to začátek je, by mohlo jít o snahu napodobit Ludvíka ...
Moderátor
ano, je to na ludvika, souhlas, videl jsem tam totez
Moderátor
Tedy pokud je to regulérní Brunšvik, jak píše kekule, tak beru zpět, mohl tam nějaký Ludvík zrovna vládnout, ale ty měsíčky na hřívě vypadají dost sugestivně.
Registrovaný uživatel
Mám dojem, že už se tu jednou tato (nebo podobná) ražba řešila ... A byla to nějaká cizina, ale už si nevzpomenu a nemám čas to ted hledat.
Moderátor
Ono to domnělé LVDO může být také LVNE na konci opisu, jako Lüneburg (?).
Registrovaný uživatel
Co třeba tohle: Braunschweig-Wolfenbüttel, Heinrich der Ältere, mincovna Helmstedt, Löwenpfennig, Welter 331 (Die Münzen der Welfen) - různé var. opisu (ve smyslu MONETA NOVA HENRICHCVS SENIOR DVX BRVNSVICENSIS ET LVENEBVRGENSIS).
Registrovaný uživatel
Diky Olivere, rad si ten prispevek prectu az bude hotovy a okouknu tve falzum bude-li to mozne..

Kacuro je to tak. Koukal jsem na nej, ale nebyl jsem si jist. V tech penizcich se moc nevyznam. Musim to nacist..

oliver napsal
je to falzum, na jedno takove (s lepe zachovanym pokovenim) mam rozpracovany prispevek do Folii.
Registrovaný uživatel
Dnešní pošta. Cu Znojmo z Aukra. Průměr 13,6-14,1 mm,síla0,5 mm,váha0,41g. Žádné pokovení jsem nenašel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych znal Váš názor na uvedený peníz..husité? Především zajímavé třepení u kořene ocasu..dvouráz? Za zadní tlapou i v hřívě jsou náznaky. Také zajímavé užití puncu pro tlamu lva. Hnědavé skvrny jsou povlaky koroze. Střížek se tváří docela kvalitně..váhu bohužel nemám. Rozměry: 13x15 mm. Díky
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vic asi rekne greggy, ten to ma ve voku. kazdopadne obraz je dvojrazem (nebo spis nekolikarazem) zdeformovanej - uplne nejlip se to pozna na tom, co mel byt kruh kolem lva. to trepeni je jednim z mala pozustatku ctvrte tlapy, rekl bych.
Moderátor
Byl jsem chvilku pryč. Takže Tvůj penízek by vypadal nějak takto.
Moderátor
Má tři řady měsíčků. Horní je menší. Typickým znakem této řady je výrazně menší hlava, než je u ostatních typů obvyklé.
Jedná se o standardní řadu Hána III/1

Fotka ještě jednou )trefil jsem špatný tlačítko :oops: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velké díky, ty vícerázy jsou pro mě stále morda. Zajímavé jak deformují třeba jen část obrazu a zbytek zůstává. Ještě jednou díky
Registrovaný uživatel
Zdravím,

mám tu 3 penízky se čtyřrázem, které jsem určil asi takto:
1. Hána typ III var.3
2. IV var. 2
3. III. var. 2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jen taková blbůstka, ale potěšila. Jeden kus byl zastoupen také v nálezu mincí v Králově Dvoře u Berouna.

Purkrabství Norimberk
Fridrich VI. (1397 - 1440)
Fenik (po r. 1437)
Mincovna: Neustadt an der Aisch
Mincmistr: Gramann
Průměr: 14 x13 mm
Váha: 0,36 g
Citace: Rad. XVII/2.

Šlo o konvenci s biskupstvím würzburským. Proto se napravo nachází znak biskupství, vlevo je hohenzollernský čtvrcený štít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám tu jednu prosbu ohľadom určenia mince. Mincu som kedysi kúpil ako Jiřího z Poděbrad. Dnes som si k nej sadol a, že si napíšem popis. No a niejak sa v tom neviem zorientovať. Podla Radoměrského by to mala byť razba menovej reformy okolo roku 1450. Avšak presný typ sa mi nepodarilo určiť. Nemám tieto mince až tak napozerane. Ide o typ 10,11,12, alebo 13?

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Podle Radoměrského by to byl typ 10 (4+4+4 měsíčky, malá hlava bez jazyka).
Podle Hány typ III/1
Registrovaný uživatel
pavelgregor moc ďakujem za určenie.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1