Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ty tabulky co zmiňuješ Kacuro jsem četl.Já nemám nic proti tomu aby byla u každé mince váha uváděna. Jen si prostě myslím, že je to zavádějící a nepřesný údaj. Proto váha pro mne není argument při rozhodování a určení typu mince. Více slov na toto téma můžeme prohodit osobně.
Registrovaný uživatel
tak pro Tebe to třeba význam nemá, pro ostatní ano, je to věc pohledu, ale pro ty, co je to zajímá, by se to uvádět mělo! databáze by měla mít význam sběrných dat pro další podrobné výzkumy a studie, jinak je to jen obrázková galerie ...
Registrovaný uživatel
Záležitost týkající se webu přesouvám do diskuze Technických záležitostí webu pobočky.

https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=42760#post42760
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tak pro Tebe to třeba význam nemá, pro ostatní ano, je to věc pohledu, ale pro ty, co je to zajímá, by se to uvádět mělo! databáze by měla mít význam sběrných dat pro další podrobné výzkumy a studie, jinak je to jen obrázková galerie ...


Tento názor beru. ;)
Registrovaný uživatel
pavelgregor: už máš doma ty drobáky LJ? dej fotky ;)
Registrovaný uživatel
Doufám,že je Gregy vezme ukázat do KH. 8)
Moderátor
Teď jsem přijel ze služebky. Ale jste se tady rozepsali. :lol:
Dva Ludvíky už mám doma. Zítra jdu pro ten s tečkou. Tenhle a příští tjden ještě budu mít narváno. Pak už se snad přepnu do normálního módu. Takže vyřeším všechny své resty.

Fotky dám samozřejmě na Web. Čekám, až budou přesunuty na novou doménu. Do KH samozřejmě se mnou na výlet pojedou. Ten, co jsem vyfouknul Mad-Rab je karakteer. :lol:

Jinak vyhledávat na webu pobočky se celkem dá. Sice to je jenom fulltext, ale pokud se do popisu předmětu doplní rozumná data, může se dát prohledávat celkem zajímavě. Zkuste si u č.peněz Ludvíka vyhledat odkaz podle některé literatury ( formát zadání jsem se snažil sjednotit ). Zadejte třeba Hás628 a vypadnou vám 4 mince. Taky ihned vidíte, že to je také Smolík58 a že tento typ je na pobočce zastoupen 4 fotkami ( podrobnosti jsou samozřejmě uvnitř popisu ).

Takže jde spíš o to, jaké informace se uvedou do popisky fotografie, a jaké do podrobností.

PEHU a ostatní odvedli dobrou práci. Samozřejmě se to nedá porovnávat s funkčností databáze, kde se dá vyhledávat podstatně jednoduššeji, přesněji i rychleji. Ale problémem není ani tak postavit dobrou databázi, jako spíš, aby to bylo snadno ovladatelné přes internet, a zde to již není zrovna levná záležitost. :(
Registrovaný uživatel
Ahoj všem! Pěkná diskuse... k těm hmotnostem - pro typologii nejsou metrologické údaje téměř důležité. Využít se dají až pro její případné potvrzení a při konstrukci chronologie. Faktem je, že k popisu mince by hmotnost a je-li známá i ryzost měly patřit... Né každý je ale u svých mincí zná a každý nemusí mít k dispozici přesnou váhu, aby mohl údaje u popisu mincí uvádět. Buďme rádi za to, že se do "databáze" daří získávat fotografie. Další údaje jsou opravdu na dobrovolnosti a možnostech toho, kdo obrázky vkládá...
Registrovaný uživatel
mně by hlavně zajímalo, jestli už dal na web všechny mince náš předseda .... páč např. grošů Václava IV. tam moc není .....
Registrovaný uživatel
Nedal, málo času... ale pokusím se to napravit;-)
Registrovaný uživatel
to je teda pěkná ostuda předsedo ;) navrhuji sankci 10 tisíc na zaplacení nových stránek :D
Registrovaný uživatel
No, na druhou stranu, myslím, že kdybychom na počet kusů spočítali, kolik tam má kdo mincí, tak si troufám odhadovat, že budu ve vedení (díky Pehuovi, který to tam vystavil).
Jinak sankce je předpokládám stanovena v pražských groších... n'est-ce pas?
Moderátor
s tou hmotnosti a hustotou (potazmo ryzosti) - jsou to informace, ktere lze doplnit kdykoliv a dodatecne... dulezity je, aby byla moznost je doplnit do te databaze, pokud se to bude delat...

je to o domluve (hlavne ta hmotnost), kdo myslite ze vazil ty grose v tom nejmenovanem seznamu :mrgreen: ... takze kdo je kolem Brna a bude mit zajem, staci az bude mit prilezitostne cestu a zkusi se zeptat... hmotnost bude na 4 desetinny mista (tj. verit muzete trem)... a zadara (jen to musi byt ve vhodnej cas, takze predcasna domluva nutna). jinak se staci zeptat kdekoliv jinde, takovy vahy najdete na kazdy VS a pokud tam nekoho znate, neni to zadnej problem, zvazit par plisku... jen se zeptejte, kdy to naposled kalibrovali ;) pokud to bude dyl jak nekolik mesicu, tak jim slusne podekujte, neztracejte cas a bezte o dum dal...

hustoty u minci budu teprve zkouset (mam v hlave dve alternativy), ale ted nestiham, zatim jsem to aplikoval pouze primitivne, chtel bych znat, jakej je na to spoleh a co je presnejsi... bude to ale pracnejsi a tam uz bych pak tak vstricnej nebyl, pac je to znacne pracnejsi (zadarmo ani oliver nehrabe)...

uz tu kdysi byla diskuse o presnosti vah... zkratka ty prenosny vahy na 2 des. mista - spoleh je spis jen na desetiny, setinam bych urcite neveril... na overeni padelku apod. to ale vetsinou spolehlive staci, ale na metrologii to podle me velkej smysl nema, takto nepresne... nevim...
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item528952071_husite_flutek.html
Přiznejte se, kdo jste ho koupil?Chtěl jsem přihodit 1111Kč, ale stejně še výš... :(
Registrovaný uživatel
ty píšťalo, to jsou magoři :shock: ještě že jsem si jich pár pořídil po 500,- za kus v cool kvalitě 8)
Registrovaný uživatel
Taky jich mám pár po 400. Když to tak vidím, mám chuť je střelit.


Ale nestřelím. Nechám si zajít chuť.
« Poslední úpravu provedl(a) llibor v 19. 1. 2009, 23:17. »
Registrovaný uživatel
ale tehnle byl lev v 3-násobném kruhu... jinak bych taky víc jak 200-300Kč asi nedal
Registrovaný uživatel
jasný, mám tam právě i třínásobný kruh za pěťo
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

prosim prosim, pomuze mi nekdo s urcenim?

jako bonus prikladam, v jakem "balenim" jsem je poridil, to je nadhera, co?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to si corgol z kabinetu dejepisu ne? :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
ne, normalka koupil, za 240,- oba...
Registrovaný uživatel
tak to se oplatilo ;) .super
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


U toho prvého jsem se rozhodoval mezi Castelinem č.69 a 68. Typu 68 odpovídá kresba hlavy lva ale ocas před štěpením je u Tvého penízku rovný a také tam nevidím měsíček splývající s pravou přední tlapou. Určil bych ho tedy jako Cast.69.
Ten druhý určuji jako Cast.66.
Oba dva typy přiřazuje Castelin Jiřímu z Poděbrad do období 1460-1465.
« Poslední úpravu provedl(a) Denarius v 24. 1. 2009, 10:23. »
Moderátor
jupi, dekuju moc.
Registrovaný uživatel
Dobrej Kauf. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1