Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
alarich napsal
nedávno sem se hrabal v nějakém šrotu co mám doma v hrnku a našel sem tento kusan ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Hmmm, taky dobrej kósek ;)
Nech. 120 (1534 s gotickou čtyřkou)
Moderátor
Přesně tak. Burešáčci. :lol:

Jirkovy fotky jsem zatím neprocházel. Dělal jsem to včera narychlo ze svých kousků. :oops:
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
alarich napsal
nedávno sem se hrabal v nějakém šrotu co mám doma v hrnku a našel sem tento kusan ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Hmmm, taky dobrej kósek ;)
Nech. 120 (1534 s gotickou čtyřkou)

jj také sem po očistění hleděl :shock: ;)
Registrovaný uživatel
Nevím si rady s určením tohoto jednostranného kruhového peníze se lvem raženého za vlády Jiřího z Poděbrad. :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viděl bych to na H. V/1.
Registrovaný uživatel
to oliver oba Fridrichovi černé peníze jsou falza.Ten druhý je Bureš a ten první nějaké starší falzum-měl jsem ho v ruce-u sočastného majitele.p.s. Kdyby náhodou měl někdo pravý černý peníz Fridricha Falckého či Ferdinanda II.-dal bych až 70 000 za kus-pouze krásné stavy-nebo alespoň foto pravého kusu
Moderátor
diky za info... dal jsem to sem jako zajimavost a ted vidim, ze jsem sem placl dva nesmysly, cimz se omlouvam tem, kteri na to koukli... pridam tam info, ze se jedna o falza...

btw. denary, myslis, ze bych te mohl poprosit o nejake fotky cernych penez Ferdinanda I., ktere jsme s Greggym nedali dohromady? Tedy samozrejme, mas-li nejake...
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 5. 7. 2012, 14:44. »
Registrovaný uživatel
Ten první má zajímavou patinu a je tak vyžraný, že jsem si podle struktury kovu myslela, že je fakt pravý...
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Zkusil jsem si určit pár penízků, pokud má někdo chuť a čas, prosím o jejich kontrolu.
První bych určil jako H. III/1
druhý V/1
třetí V/1
čtvrtý IV/1
poslední III/1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Není problém. Pouze by to chtělo sehnat fotky typů e,i,j a k. :lol:

..držím palce, ať se vám to podaří.
Já mám ve sbírce jen tyto. Je špatné světlo, ... ale kdyby bylo třeba, klidně udělám lepší foto, ale asi už je máte.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
diky, si hodna. pokud by to nekoho neobtezovalo, prosim, poslete nam svoje fotky, bez rozdilu, zda myslite, ze je to jiz namy typ nebo ne...
Registrovaný uživatel
dám je gregimu až se uvidíme
Moderátor
Cooler: máš to dobře až na ten čtvrtej. To by měla být IV/2, protože hříva je složená z 4+4 měsíčků. Varianta IV/1 má 4+4+4.

Obě varianty pro porovnání vypadaj takto :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky moc.
Registrovaný uživatel
Minule jsme se zabývali Ferdou, dnes bych poprosil o potvrzení určení haléře Ludvíka Jagellonského. Určil jsem ho podle Gregorovi typologie jako VII.b.3. Proč jsem ho takto určil? Nižší L, do tvaru dvojky, koruna mírně posunutá vpravo, kraje koruny prohnuté, kdežto u varianty a. a c. je kraj jakoby rovný. Jednička ani dvojka to není, jednička má tečku vedle P a dvojka nad korunou. Tady mohly být tečky v koruně, ale už nejsou znát, jinde by byly znát... Může být??? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
VII.b/3 má sice tečky v koruně, ale vzhledem k tomu, že zde je místo už nečitelné, tak by se s tím dalo souhlasit ;) ale třeba jsem něco přehlédl..
Moderátor
Přesně tak. Je to VII.b/3. Ty tečky v koruně tam jsou.

U Krokodýlovy mince stojí za povšimnutí dolní část písmene L, kde je ještě vidět výběžek v zakončení, což je pozůstatek typu VII.a. Typ VII.b už toto zakončení většinou nemá. Ten má až na výjimky (potvrzující pravidlo ) šíkmé skosení.

Tady na porovnání. Nahoře VII.a, dole VII.b.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To cooler: Byl by jste ochoten mi prodat jednostranný kruhový peníz se lvem:
cooler napsal
čtvrtý IV/1

?
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Přesně tak. Je to VII.b/3. Ty tečky v koruně tam jsou...
Díky za potvrzení ;) Ještě bych měl dotaz. Dalo by se určit, ze které mincovny to je??? Ono to asi bude někde popsané, ale asi jsem to někde přehlédnul. Něco mě říká, že to asi byla Vratislav?
Moderátor
Zatím se všechny dávaj do K.Hory. Výjimkou by snad mohl být dvoustranný haléř.
Registrovaný uživatel
Aha, díky. Jsem si to myslel, že jsem někde něco četl a nepatřilo to k těmto haléřům :mrgreen:
Moderátor
Mám tu pár haléřů na bližší určení,ten datovaný jste mi tu už někdo popsal,dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
V navaznosti na jacxuv prispevek #2208 k Vaclavovym razbam Novych Cech bych mel nasledujici tri jednostranne feniky:

1) Auerbach – Nechanicky 216/217 (Chaura 161/162): korunovana hlava s liliovou korunou mezi minuskulemi w-a. K mladsi hlave (216/161) bych se priklonil na zaklade tvaru vlasu, na druhou stranu koruna se zase zda byt spise otevrena (217/162). Vzhledem k horsi zachovalosti tohoto kusu a dostupnosti srovnavaciho materialu to asi nema cenu resit.

2) Erlangen (dle Nechanickeho ale mozna i Auerbach) - Nechanicky 193 (Chaura 113 a 114): jednostranny fenik s vysokou trmenovou korunou bez perel.

3) Auerbach - Nechanicky 215 (Chaura nezna, Nechanicky uvadi jako RRR): jednostranny fenik pismeno „A“ mezi b-b.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
xjert - pěkné, vlastně 3x pěkné
stran horního "vousatého dědka" a diskuse, na kterou odkazuješ, asi bohužel dále nepostoupíme ani s tímto tvým kusem
Registrovaný uživatel
Mazar napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


To Mazar: Podíval jsem se na ty haléře Ludvíka Jagellonského a pokusil se o určení dle Pavla Gregora:

Horní řada:
vlevo - IV.a/1 s otevřeným koncem
vpravo - II.a/2

Dolní řada:
vlevo - VI.a/1
vpravo - VII.c/1

Takhle by to mohlo být, ale možná jsem něco přehlédl tak budu rád když se na to podívá i někdo jiný a potvrdí..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1