Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..tady jsem vyhrabala tři feniky, ale obávám se, že ani jeden není dostatečně pěkný a hlavně nejspíš bohužel nejsou to, co hledáš :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chtěl bych se zeptat machrů přes drobáky Ludvíka II. jestli tento černý peníz není zajímavá varianta.předem dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tenhle halířek vypadá jako Greg. VII.c/1, což je běžná varianta. Nikde žádnou tečku nevidím.
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Tenhle halířek vypadá jako Greg. VII.c/1, což je běžná varianta. Nikde žádnou tečku nevidím.

dík ;)
Moderátor
Alarich: Mrkni do kroužku písmene L. Mě tam připadá, že by tam i tečka mohla být.
Moderátor
Mam tu tri Znojma a ac je nevidim dvojmo, radeji se zeptam. Resim predevsim pripad 1 a 3, tj. zda jsou stejne ci nikoliv, ale rad se dozvim neco i k minci c. 2.

Tak tedy u mince c. 2 by mozna bylo na miste se zeptat, zda to vubec Znojmo je. Jinak pocet letek je jiny, kridla jsou jasne oddelena od hrudi.

Vaham u minci 1 a 3. Maji radu shodnych znaku, presto lze videt i nekolik rozdilu. Asi nejvic patrny je rozdil ve velikosti, ktery z fotek ale neuvidite. 1-cka ma prumer 14,5 mm a hmotnost 0,37 g, 3-jka ma kolem 12,9 mm v prumeru a vazi 0,31 g. To ale asi dulezite nebude.

Rozdily? Letky se u 1-cky spojuji drive, u 3-jky az u konce kridel. Krk orlice je u 1-cky vyrazne delsi, u 3-jky o dost kratsi. 3-jka mi prijde, ze ma mohutnejsi ocas.

Co si myslite vy (o urceni jsem se radeji nepokousel)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
U mince č. 2 je naozaj evidentné, že krídla sú zjavne oddelené od tela, ale 1 a 3 sú Znojmo a takéto rozdiely v prevedení (navyše malé) sú podľa mňa úplne bežné.
Moderátor
Oli: dvojku bych přiřadil do Brna provedením se blíží čtyřrázovým penízkům s rakouským znakem. Právě u těchto ražeb jsou letky výrazně oddělené od těla.

U 1 a 3 jsou sice nepatrné odlišnosti, ale nijak zvlášť bych to neřešil.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Co si myslite vy (o urceni jsem se radeji nepokousel)?


No, ja si myslím, že sú to veľmi pekné drobáky :) ;)
Registrovaný uživatel
č.1 - Z asi bez příčky, č.3 - Z asi s příčkou, č.2 - bych sázel asi na Jihlavu... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mě dokonce přijde, že je v erbu Zetko (u jedničky a trojky) :lol: Tudíž Znojmo ;)
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 27. 9. 2012, 19:30. »
Moderátor
diky za vsechny nazory, byt ne vzdy konzistentni. ostatne mne to jen utvrzuje v nazoru, ze to s temito razbami neni moc snadne. dvojku tedy zatim povedu v patrnosti jako brnenskou razbu, 1-cku a 3-ku zatim ponecham jako dve ruzne...

aby toho nebylo malo, jsou tu jeste tri se sachovanou orlici (brno ci olomouc - jak je komu mile). u 5-ky je skoda te koroze, protoze by bylo pekne videt sachovani. skoro si myslim, ze jsou vsechny stejneho typu, nevsiml jsem si zadneho zasadniho rozdilu - a to je muj dotaz, zda nejaky nevidite.

predem diky za vas cas a nazory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zde asi stejné...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
bez literatury (a bez hlubokých znalostí) - jen to co vidí oči

1 a 3 Znojmo u 3ky asi Z s příčkou
2 mi také připomněla zdánlivě plným štítkem s vybráním v rozích Jihlavu - ale Jihlava myslím mívá okraje štítu hrbolaté (ne tak rovné jako zde) a tvořené jakoby kuličkami - jak to je s letkami nevím, ale zde je evidentní, že jsou oddělené od těla

u 4, 5, 6 rozdíl nevidím
Moderátor
Pětka je trošičku jiná, ale považoval bych je taky za jeden typ.
Na 6 se mi líbí ty stopy po kovadlině při vytváření střížků. Takhle pěkně se málokdy vidí.

Jinak u té 2 přesně, jak říká Jacx. Pokud by to byla Jihlava, měla by asi v půlce štítu hrbolek po obou stranách.
Moderátor
super, opet dekuji. s tim tvrzenim ohledne Jihlavy (ktera sama o sobe je diskutabilni) souhlasim :)

je to pravda, u 5-ky uz rozdily vidim. Zasadni rozdil je pocet letek, rovnez je tam mensi korunka (evidentne o dost nizsi).

4 a 6 budou stejne a ceka mne rozhodnuti, jakou si nechat. Greggy, ty tenhle typ asi mas, ze?
Moderátor
máte pravdu 5 je opravdu jiná než 4 a 6 - odlišný je ještě tvar a napojení ocasu
celkově se dá říct, že tělo a napojení ocasu je:
u 4 a 6 tvořeno počtem kostiček od shora dolů 1-2-1-2-1-1
u 5 je to 1-2-1-2-1

olivere čeká těžké rozhodování
- na celkový dojem se mi více líbí 6
- 4 má zase hezčí šachování na těle a levé letce orlice

ale velmi pěkné jsou obě dvě ;)
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 28. 9. 2012, 11:09. »
Moderátor
Oli: Jo, jo. Takže můžeš udělat radost někomu jinému. :P
Moderátor
ok, takze dam k dispozici tu sestku. vymenim za neco, co mi udela radost. idealne opet za nejakou mestkou razbu, ale podminkou to neni.
Registrovaný uživatel
Já bych rád :) moravský městský peníz ještě nemám..
Moderátor
mail na mne mas, pokud ho chces, posli mi fotku toho, za co ho vymenis, ja chvili pockam, abych dal sanci i pripadnym dalsim zajemcum a pak se rozhodnu. kdybys mi ty nebo nekdo jiny poslal neco, co uz mam nebo o co zajem nemam, rekl bych to, aby mel pripadne kazdy sanci.

pokud byste meli neco vylozene cennejsiho nez toto, stovku dve sem svolnej doplatit, obracene to ale neberu :D

takze jen pro uplnost, nabizi se k vymene tento peniz:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..tak dnes mi přišla tato Erlangenská radůstka- fenik Václava IV.. Stav není zrovna ideální, hrozí rozlomení, takže bude nalakován, ale jinak velká radost...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... také dám něco na kouknutí, co na mě dnes vypadlo z obálky .. :-)
Půta z Častolovic, kladský haléř, citace Nech.1 ... nejstarší kladská ražba ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
luxusní kousek
Registrovaný uživatel
kjása :shock:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1