Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Vykupminci.cz
Numisargo

Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Ukazuje se celkem pravidelně, odpovědi jedině hledej v archivu mincovny, ne zde a příště nezakládej zbytečně nové téma! :|
P.S. Dukát se u nás razil naposledy v roce 1951(a pak už jen pamětní emise Karel IV. 1978-82), vše ostatní jsou jen medaile. :roll:


Ale no taaak, bud trochu trochu vic tolerantnejsi a ohleduplnejsi k zacinajicim sberatelum :-))
Treba ja osobne o tom vim taky absolutni kulovy a taky bych se treba i zeptal.. :_)
Vzdyt nikdo se s onemi znalostmi nenarodil :_)

Na druhou stranu jsem rad, ze je tu nekdo, kdo jde casto proti proudu /casto mozna opravnene/.. kdyby se tu vsichni celou dobu jen poplacavali po zadech, tak by to tu stalo za velky ho..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
5. 11. 2011, 17:22

Dracek napsal
Jinak mnohdy neznají už všechny své ražby ani samotní autoři.
Docela dobře znám ve svém okolí dva medailery a ani jeden nemá žádný soupis a ani když jsem to několikrát mezi řečí zmínil z různých důvodů, nebyl z jejich strany zájem něco takového vytvořit...


Dracek má přehled a někdy mě taky naštve, ale na druhou stranu dělá pro našeho koníčka hodně.
Líbila by se mi nějaká mintpedie nebo medalpedie, ale .... Rád se podělím o své skromné znalosti, dost krát založených na neověřených informací od kolegů sběratelů. Plně chápu dracka, že se ne vždy chce podělit o znalosti, i já tak občas činím s ohledem na možnou budoucí koupi do sbírky a taky s ohledem na strávený čas nad bádáním. Kdysi jsem tady něco zveřejnil ohledně Beutlerovi medaile. Nic jsem nenašel a přesto jsem nad tím strávil desítky hodin.
Osobní setkání jsou určitě lepší, protože kolikrát to člověk jinak myslí, než to jak to vyzní napsané.
Registrovaný uživatel
elle napsal
Ale no taaak, bud trochu trochu vic tolerantnejsi a ohleduplnejsi k zacinajicim sberatelum :-))
Treba ja osobne o tom vim taky absolutni kulovy a taky bych se treba i zeptal.. :_)
Vzdyt nikdo se s onemi znalostmi nenarodil :_)

Na druhou stranu jsem rad, ze je tu nekdo, kdo jde casto proti proudu /casto mozna opravnene/.. kdyby se tu vsichni celou dobu jen poplacavali po zadech, tak by to tu stalo za velky ho..


Začínající po cca 4 letech od registrace zde na fóru, no nevím…
Navíc dle letitých informací co jsem o problematice získal, jsem dodal korektní a přesnou odpověď(že se tazateli třeba nelíbí, je už jen jeho věc).

Jinak za sebe mohu jen sdělit, že za roky sbírání i studia snad něco málo trochu znám a čím déle se tomu věnuji, tak naopak pravidelně zjišťuji co vše ještě neznám. Pokud ale někdy něco tvrdím, tak si tím jsem poměrně jist. Jaký si zde kdo udělá soukromý názor je čistě jeho věc, důležitý je pro mne ale hlavně názor lidí, se kterými se známe trochu lépe, než jen několika anonymními větami někde na webu.
Nemám problém předat dostupné informace, údaje, literaturu či názory a hypotézy lidem kteří vím, že publikují nebo když je o něco požádám někdy já, tak mi také nezištně pomohou, ač by třeba někdy nemuseli. To pak není ale ani důvod řešit zde, ale osobně či mailem.
Také i skupině dalších lidí jsem ochoten pokud se zeptají čas od času na konkrétní věc podat nějakou informaci. Je zde však na fóru i velká skupina lidí, kteří se jen chtějí levně bez práce, času naservírovat nejlépe vše a hned na zlatém podnose(již se tu i o tom několikrát debatovalo a nehodlám tomu věnovat čas znova).
Běžné u slušných bádajících(i začínajících) lidí bývalo, že člověk si prostudoval publikované zdroje, materiály atd., věnoval tomu nejméně pár večerů či víkendů svého času aby byl minimálně trochu v obraze a pak se čas od času když už nebylo zbytí zeptal(ať již na schůzce či jinak) ostatních na konkrétní dotaz. Zde se ale velmi často rozmáhá opak. Ten kdo není svému dotazu ochoten věnovat svůj čas, peníze za literaturu atd., zde nahodí dotaz doufaje, že ostatní se budou snažit za něj(a případné studiem získané informace hned všechny radostně vyklopí na počkání).
Též vše nelze vyřešit a zjistit hned(také mám mnoho studii a úvah rozepsaných v PC běžně několik let nebo v jedné věci shromažďuji informace a podklady více jak 20 let a nevidím dohledný konec), to však mnozí často v dnešní uspěchané době nejsou schopni pochopit.
Toto zde platí obecně a nevztahuje se zcela jen konkrétně na zdejší dotaz.

Jako trochu nepovedená komedie zde v minulosti někdy působilo, když někteří lidé co vystupovali občas někdy veřejně i jako poradci v numismatice, zde celkem často chtějí určovat různé mince.

Přeji všem pěkný večer :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 28. 8. 2014, 18:40. »
Moderátor
Já su taky furt začínající! :D
Registrovaný uživatel
pro Dracek a nejen pro něj:
Lépe to napsat nešlo.
Jen přemýšlím, co kdo udělá se získanými informacemi, když zjistí, že nemá pokračovatele. Každý má svůj systém.... :D
Registrovaný uživatel
Přehled medailí Karla Zemana do roku 2009 v jeho katalogu včetně počtu zhotovených kusů je možno objednat u Brněnské pobočky ČNS která je spoluvydavatelem.Vše vyfocené na křídovém papíru,dotovaná cena 200 kč + poštovné,možno objednat na: jvtva@seznam.cz
Registrovaný uživatel
pro valhubert:
Mail poslán.
Registrovaný uživatel
Hezký večer. Myslím si, že diskusní fórum na "Sběrateli" není snad určeno k tomu, abychom se přetahovali, vytahovali trika a ukazovali, jak je někdo hloupější než ten druhý. Nejsme snad na AUKRu. Co je vhodné pro diskusní fórum určuje snad administrátor, pravidla a také pisatelé, kteří problematiku dokáží inteligentně rozvinout. Z banality (pro někoho) může vzejít i spousta poučných informací (pro druhého). A jestli někdo učiní dotaz, tak pokud chci a vím odpovím, a i když vím a nechci, tak neodpovídám, ale hlavně nepoučuji o tom, co je vhodné nebo ne sem umisťovat, zda dotyčný prostudoval dostatek materiálů, věnoval tomu méně než jiný a pod. Sháněl jsem se po informacích, ale marně. A jak je vidět, tak to neví více pisatelů. Obrátil jsem se i na jisté společnosti a pokud informace k mému tématu zjistím, tak je sdělím. Třeba to někoho bude zajímat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pokec o mincích » Dukát 1970 - 100 let narození V.I.Lenina

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1