Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Emisia k 60. vyrociu vlady Franca Jozefa

Vykupminci.cz
Numisargo

Emisia k 60. vyrociu vlady Franca Jozefa

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Pro Evropa 1: No tak to jste na velkém omylu, sběratele právě různé odstíny, typy a DV zajímají, vytvořit základní sbírku není žádný problém, ani u klasiky Rakouska, ani u Hradčan. A kdo ji má a chce jít dál, musí se právě o tyto věci zajímat. Nebo podle Vás - co potom? Začít s dalším státem? Ještě k cenám - vždyť ani Ferchenbauer se nepočítá 1 E = 27.- Kč.


Na omylu nejsem ani náhodou. Například u klasické emise 1850 sběratele zajímají pouze dopisy, možná razítka. Co se týče dopisů, pak barevné, nebo vícenásobné frankatury, a samozřejmě zajímavější známky (půlené, průpichy atd.) Nějaké typy, odstíny barev atd. jdou mimo ně.
Vím o čem mluvím. Kupoval jsem nejlepší odstín luxusní známky na tržní listině a dal jsem pouze zlomek ceny. Při prodeji to byly muka, než jsem se této (podle Ferchenbauera téměř rarity) zbavil.
Měl jsem několik němých razítek na výstřížcích, zájem minimální. Každý by bral pouze dopisy. Měl jsem Veronské padělky, když byly na prodej každý projevil zájem pouze do doby, než zjistili, že se jedná pouze o známky atd.
Měl jsem luxusní komplet Gravur typů (něco na známkách, něco na dopisech). Zájem při prodeji minimální.
Vyučil jsem se u našeho špičkového sběratele tohoto období a vím jaké měl názory. Když jsem celou sbírku prodával, závěr jednoznačný. Dopisy se zajímavějšími frankaturami byly prodané okamžitě, ostatní materiál téměř neprodejný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
tak asi nebol po tom dopyt to je jednoduche, stacilo zrejme pockat s predajom
_______________
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Pro Evropa 1: No tak to jste na velkém omylu, sběratele právě různé odstíny, typy a DV zajímají, vytvořit základní sbírku není žádný problém, ani u klasiky Rakouska, ani u Hradčan.


Ale například klasika I emise není o známkách. Je to především o dopisech,frankatůrách a to je na deset lidských životů a velkých penězích.
Vím, jak jsem byl zklamaný, když mě například utekl dopis s modrou osmipáskou atd. Kolik jste jich měl v ruce?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
tak asi nebol po tom dopyt to je jednoduche, stacilo zrejme pockat s predajom


Spíše naopak, protože od té doby pozoruji, že některé věci jdou, slušně řečeno, do kytek a zaplať za to, že jsem se toho před léty zbavil.
Dnes je ta poptávka mnohem menší.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Ještě k cenám - vždyť ani Ferchenbauer se nepočítá 1 E = 27.- Kč.


To je právě ono, že se vše přepočítává podle jistého klíče. Stejná známka na dopise například 15 X, samostatná známka 8x, luxusní dopis 27x, běžná frankatura 10x atd. Prostě trh si stanovil svůj klíč, kterým upravuje omyly autora. Proč Ferchenbauer sám nestanovil ceny podle nálady trhu a sběratelé musejí tyto ceny upravovat? Ta nálada je jednoznačná a vůbec v jeho mateřské zemi, tedy v Rakousku, kde existuje ohromný cenový rozdíl mezi samostatnou známkou a tou samou hodnotou na dopise.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
To není pravda ani náhodou, dopisů je tak mizivé množství, že se nemůže v žádném případě dostat na všechny sběratele. A to nemluvím o nějakých unikátech.
Moderátor
tak z daneho obdobia z 1850 a neskor to ano, je samozrejme, ze dopisy rychlo zmiznu a sa predavaju za vyssie ceny, kazda celistvost je prakticky unikat
_______________
Moderátor
Já si stejně myslím, že nás tady Evropa 1 balamutí, protože například po Veronských padělcích, i když ne na dopisech, by sběratelé sáhli všemi deseti.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
To není pravda ani náhodou, dopisů je tak mizivé množství, že se nemůže v žádném případě dostat na všechny sběratele. A to nemluvím o nějakých unikátech.


Dopisů ve své podstatě málo není. Jen v poslední době se objevuje tolik zajímavých věcí, které se dříve neviděly.
Musíte si také uvědomit jeden základní fakt. V padesátých letech dělali komunisté v církevních úřadech "pořádeků a do sběrných surovin se dostalo mnoho dopisů, které zachránili jejich zaměstnanci, kteří byli tak chytří a začali se filatelii v této formě věnovat. Některé adresy bývalých úřadů jsou známé a tyto dopisy se objevují zcela běžně.
To, že je některých rarit málo, to je přeci zákonité. Pak mohou uspokojit pouze část zájemců.
To samé ale platí v každém sběratelském oboru. To ale nahrává tomu co jsem napsal. Tedy, že je to úkol na několik životů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 8. 6. 2015, 17:01. »
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Já si stejně myslím, že nás tady Evropa 1 balamutí, protože například po Veronských padělcích, i když ne na dopisech, by sběratelé sáhli všemi deseti.


V poslední aukci Dorothea bylo několik dopisů a docela dost samostatných známek. Neříká něco tato enormní nabídka?
Abych Vás balamutil, to nemám zapotřebí, ale jestli máte zájem, seznámím Vás s obchodníkem, který v Rakousku obchoduje a s ním si můžete vyjednat několik padělků. Jistě bude rát, že narazil na někoho, kdo má o tyto "rarity" zájem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Já si stejně myslím, že nás tady Evropa 1 balamutí, protože například po Veronských padělcích, i když ne na dopisech, by sběratelé sáhli všemi deseti.


Zde máte odkaz ńabídkové záplavy padělků. Mohl jste si nějaký koupit v aukci, nebo dodatečně neprodané kusy.

http://www.dorotheum.com/cz/aukce/terminy-aukci/aktualni-aukce/kataloge/list-lots/auktion/11179-znamky.html?offset=4
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobry den,
vdaka za radu. Videl som na par aukciach oznacenu 10kr ako 156z ...to je oficialne oznacenie toho sediveho papiera?

Ja som sa rozhodol, ze na zaciatok z kazdej znamky chcem ** aj peciatkovu. Zatial si cez ebay/aukro robim zasoby lacnejsich znamok, aby mal mal nieco na zaciatok. A kedze som nestihol ziadnu jarnu aukciu aspon mam cas nastudovat temu do zaciatku jesennych.
Inak jediny drahsi set co zatial mam je prave emisia z 1910 na vystrizkoch s peciatkou z prveho dna vydania:)

Viete mi inak poradit nejake rakuske aukcie alebo webshopy. Lebo ako som si prechadzal vysledky starsich aukcii na ceskych portaloch, tak ponuka rakuskych znamok bola velmi obmedzena.

gnilretniw napsal
dobrý den pane Wyxor nedá mi to abych se k vaší volbě nevyjádřil, jsem dlouholetý vystavovatel /hlavně Rakouska / a nejdříve k vašemu seznamu existuje šedivý papír u Mi.151-156 nejlépe se pozná na použitých známkách a to dle data použití, protože to bylo během války byl nedostatek vhodných komponentů na bělení
papíru a tak většina známek použitá v druhé polovině roku 1916 a dále je šedivý papír.
a dále k vašemu zadání sběratelského zaměření z mé zkušenosti je lépe sbírat použité/razítkované/ exempláře
odpadnou starosti co s lepem... je samozřejmostí mít použité známky s celým čitelným razítkem, u emise 1910
je možné a lehce sehnatelné datum první a posledního dne použití ...posílám malou ukázku zatím se mějte
Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro Evropa1: ja tedy nevim, kde se pohybujete, ale ja jsem jeden Veronsky padelek 30c objevil a mohu potvrdit, ze byl okamzite prodany za velmi slusnou cenu 2000,-€ a to jeste memu dobremu znamemu. Pokud bych to prodaval jinemu, tak bez problemu za 2500,-€ bych to udal.
co se tyka variant papiru, odchylek, DV,... mam za to, ze jste asi opet mimo. Vy tu stale razite nazor, ze sberatel je pouze ten, co sbira celistvosti, ostatni je odpad. No jsme rad, ze jsem tim odpadem, ale reknu vam, hodne moc me to bavi :-)

nic ve zlem, ale to je zase muj nazor.
Moderátor
Evropa1 napsal
Sběratelství se věnují již více než dvacet let a jak sleduji, dlouhodobí sběratelé nechtějí mít s těmito internetovými aukcemi nic společného. Proč ti zkušenější těmto aukcím nedůvěřují a naopak?

No nevím, jak kteří. Já nakupuju téměř výhradně na ebay příp. od kontaktů z eBaye. A určitě nejsem začínající sběratel. :)

Jak chceš jinak sehnat věci ze zemí, které se v republice málo (pokud vůbec) vyskytují a pokud ano, tak jsou výrazně dražší než na eBay.

A nejsem sám, znám mnoho sběratelů, kterým se podařilo koupit na eBay kousky, které nebyly jinde k mání.

Proč někteří sběratelé těmto aukcím nedůvěřují, třeba proto, že sbírají oblast s velkým výskytem padělků velmi vysoké nebezpečnosti a nebo nejsou takovými experty, aby poznaly i jiná falza či dodělané dopisy,...
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Jak chceš jinak sehnat věci ze zemí, které se v republice málo (pokud vůbec) vyskytují a pokud ano, tak jsou výrazně dražší než na eBay.


To, že něco nejde sehnat u nás, to ještě neznamená, že to není v dosahu. Co například vídeňští obchodníci? Ti mají úplně jinou nabídku, než známe u nás a Vídeň je za rohem (z Prahy čtyři hodiny vlakem). O nabídce zahraničních aukcí netřeba diskutovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Proč někteří sběratelé těmto aukcím nedůvěřují, třeba proto, že sbírají oblast s velkým výskytem padělků velmi vysoké nebezpečnosti a nebo nejsou takovými experty, aby poznaly i jiná falza či dodělané dopisy,...


Nedůvěra může pramenit z několika důvodů.

Každý se časem zdokonaluje a poptává pouze kvalitní věci, které stojí vyšší ceny. I zkušenější sběratel nemá šanci pouze z fotografie (i kvalitní) poznat pravý stav daného materiálu. Jak v tomto případě mohu kalkulovat cenu? Na druhé straně, jak mohu poslat někomu, koho jsem v životě neviděl vyšší finanční částku a navíc za materiál, který dokonale neznám? V sobotu byla aukce ve Vídni. Po internetu jsem si prohlédl nabídku a z fotografií (poměrně věrných) jsem se rozhodl dražit pár položek. V sále ale byl kolega, který mě dané mince prohlédl a zavolal. Až po této proceduře jsem ho instruoval v jakých cenových relacích se má pohybovat. Tedy opět kvalitu mohu zjistit pouze z fyzické prohlídky a na tomto základě mohu určit odpovídající cenu.

Mé výhrady k dražení v internetových aukcích se v tomto případě hlavně vztahovali k začínajícím sběratelům, kteří berou internet jako základ, od kterého se vše odvíjí. Já ho naopak považuji pouze jako doplněk. To je ten základní rozdíl. Já se snažím některým začínajícím sběratelům pomoci, ale základem je skutečnost, kdy pochopí, že musí zvednout zadek od počítače a věnovat se sběratelství v sálech burz a aukcí, protože jen zde mají možnost se něčemu naučit. Jsem rád, že mě tito lidé dávají časem za pravdu.

Ano, kdo má již nějaký zdravý odstup a určitý cit, který pramení ze zkušeností, může se věnovat i kupování materiálu, který zná pouze z fotografií. Já to částečně také dělám, ale dražím pouze materiál obchodníků, kteří patří do top prodejců především svým jménem (například v mém případě Künker). Bohužel ale například nabídka na ebay je tak žalostná, že není téměř co vybrat. Samozřejmě chápu, že to kvalitní zařazuje do svých velkých sálových aukcí a do internetových aukcí se dostane pouze to druhořadé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Ano, kdo má již nějaký zdravý odstup a určitý cit, který pramení ze zkušeností, může se věnovat i kupování materiálu, který zná pouze z fotografií. Já to částečně také dělám, ale dražím pouze materiál obchodníků, kteří patří do top prodejců především svým jménem (například v mém případě Künker). Bohužel ale například nabídka na ebay je tak žalostná, že není téměř co vybrat. Samozřejmě chápu, že to kvalitní zařazuje do svých velkých sálových aukcí a do internetových aukcí se dostane pouze to druhořadé.

prestan tady uz konecně psát ty svoje nesmysly uz jsem ti jednou psal ze takovy LANZ sálove aukce omezil a preferuje ebay a dava tam velmi kvalitni veci. Ze úroven salovych aukci de do kopru vi i male dite a čim to asi je zamysli se.
Moderátor
Pro Evropa 1: To je snad samozřejmé, že ve Vídni a v Rakousku vůbec je nabídka starého Rakouska bohatší než u nás, už jen z toho důvodu, že se těmto známkám věnuje více jejich filatelistů, jsou to pro ně de facto "domácí" známky a také literaturu o nich mají z tohoto důvodu lépe propracovanou. Stejná situace je např. u Hradčan, náš trh je jimi zaplaven, v Rakousku samotném z nich koupíte houby.
Registrovaný uživatel
vektor napsal
prestan tady uz konecně psát ty svoje nesmysly uz jsem ti jednou psal ze takovy LANZ sálove aukce omezil a preferuje ebay a dava tam velmi kvalitni veci. Ze úroven salovych aukci de do kopru vi i male dite a čim to asi je zamysli se.


Kdybyste byl méně arogantní, možná by to bylo ku prospěchu věci. Dále mě neučte posuzovat nabídky těchto obchodníků, protože s určitostí mám v tomto oboru větší přehled a když řeknu, že například nabídka LANZE je v mém oboru na ebay žalostná, tak to platí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
No, možná to "vektor" trochu přehnal, ale na druhé straně jej omlouvají ty Vaše nesmysly, kterými jste to tady zaplavil.
Registrovaný uživatel
vektor napsal
prestan tady uz konecně psát ty svoje nesmysly uz jsem ti jednou psal ze takovy LANZ sálove aukce omezil a preferuje ebay a dava tam velmi kvalitni veci. Ze úroven salovych aukci de do kopru vi i male dite a čim to asi je zamysli se.


Zde je odkaz na sálovou aukci firmy LANZ, která se bude konat za pár dní. Kdo má zájem si tuto nabídku porovnat s nabídkou na ebay, jistě si udělá svůj obrázek, který je v zásadním rozporu s tím, co zde tvrdíte.

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=2013&category=41077
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
No, možná to "vektor" trochu přehnal, ale na druhé straně jej omlouvají ty Vaše nesmysly, kterými jste to tady zaplavil.


Víte, co zde tvrdí vektor, to dokáží vyargumetovat poměrně lehce-viz odkaz na aukci LANZ.
A to, co jsou podle Vás nesmysly, to jsou názory poměrně široké sběratelské obce, které jsou založeny na zkušenostech. Víte co, až bude v Praze aukce, přijeďte a já Vás seznámým s některými lidmi, kteří patří v rakouské klasice k naší špičce. Tam jim také budete moci tvrdit, že povídají nesmysly.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Vaše nesmysly, kterými jste to tady zaplavil.


Ještě Vám uvedu jeden příběh, který se týkal známek rakouské klasiky a který jsem mohl sledovat.

Jeden náš obchodník (jeho jméno všichni znáte) se před pár lety dostal k velké kolekci, která patřila přednímu prvorepublikovému pražskému obchodníkovi. Tuto kolekci jsem měl možnost vidět a jelikož žádná položka nebyla zkoušená, dal danou kolekci zkoušet v Rakousku. Když se to rozkřiklo, přijel za ním přední rakouský aukcionář a dostal z něj všechny zajímavější dopisy. To ostatní, včetně šestibloků, vzácných typů atd., nechal ležet.
Proč asi? Podle Vás také zastával nesmyslné názory?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Vám uniká jedna - a to velmi podstatná - věc. Sbírání známek, včetně Rakouských, v jeho počátcích bylo v trendu toho, že se známky odlepovaly a sbíraly se samotné, nikoliv celistvosti. Statísíce a snad i miliony celistvostí byly takto zničeny a oproti známkám samotným, tedy smytým, jsou v naprosté menšině a je o ně pochopitelně větší zájem zejména z jejich nedostatku. V poslední době, kdy se do popředí zájmu sběratelů dostalo sbírání celistvostí, je jejich nedostatek enormní. Tedy je naprosto pochopitelné, že si rakouský obchodník vybral pouze celistvosti, které na aukci budou mít zřejmě 100% prodejnost, protože samotných - smytých - známek je relativně dostatek. Stejná situace pro porovnání je u naší emise Hradčany, kde došlo například při odlepování známek z obyčejných ústřižků poštovních průvodek a výstřižků po stovkách kilogramů k nenapravitelnému zničení poštovních dokladů. Takže je samozřejmé, že celistvosti jsou hledanější a vzácnější, tak nechápu, o čem tady stále mluvíte. Ovšem tvrdit, že cenu má pouze sbírka celistvostí a nikoliv samotných známek je naprostý nesmysl, kolik máte milionů, aby jste takovou sbírku mohl vytvořit? Podle mého názoru má svoji cenu sbírka samostatných známek, včetně barevných odchylek, typů, papírů atd., podle možností sběratele doplněná o celistvosti.
Moderátor
Ještě bych rád doplnil, že sbírka pouze celistvostí je Vám také houby platná, protože sehnat některé barevné odstíny, typy, deskové vady na nich je nemožné, i kdyby jste disponoval jakýmkoliv kapitálem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Rakousko » Emisia k 60. vyrociu vlady Franca Jozefa

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1