Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Vykupminci.cz
Numisargo

FILMY

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
sigur napsal
Najstrašnejšia rozprávka, čo som videl sa volala "Rozprávka o putovaní". Morová epidémia a spaľovanie mŕtvych - dosť brutálne a smutné scény. Doporučujem...
http://www.csfd.cz/film/95404-pohadka-o-putovani/

Btw. ten chalan bol vlastne ako taký detektor. Vždy keď bol blízko zlatu, tak sa mu urobilo zle. Nakoniec to dotiahol tak ďaleko, že ho vedel k sebe pritiahnuť.

Diky, uz dlouha leta mi vrtalo hlavou, jak se to vlastne jmenovalo, protoze to dali jednou a po listopadu 1989 uz ne. Vlastne se ani nedivim, spis tomu, ze to davali predtim, protoze urcite filosoficke a moralni poselstvi tam bylo dost silne a nadcasove. Jinak vyborne natoceno, myslel jsem ze to muselo byt v koprodukci s NSR a ono ne.. take tam byla vyborna hudba.
Moderátor
A co takhle nějaké vlastní horové příběhy a zážitky?
Já mám dva, oba z mládí...

Kdysi, ještě za totáče, se z reprobeden našeho gramorádia Eurofon začaly během dne nahlas ozývat 2 mužské hlasy. Bylo to jakoby se mezi sebou bavili dva muži, hlubšími hlasy a naprosto neznámým jazykem, který se nepodobal žádné současné řeči v Evropě, ani arabštině či jazykům typu čínštiny nebo japonštiny. Hlasy se ozývaly i při vypnutém gramorádiu a byly naprosto „čisté“ bez nějakého šumu či ruchu v pozadí. Trvalo to asi 10 dnů. Nikdy před tím a nikdy potom se to již nestalo. Krátce poté přiznala naše massmédia, že v Černobylu byla jaderná havárie. Když jsem to propočítával, tak ty hlasy přesně padly na dobu, kdy nad naší republikou přešel ten atomový oblak...
Moderátor
Otec jednou take jeste za totality chytl vysilani spanelske TV.. odraz od atmosfery.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Kdyz mi bylo 10 let, tak mi stacil Pes Baskervilsky, jak tam chodili po tech blatech... tech verzi je vice, ale jedna opravdu strasidelna :)


Jo jo, jak mu svítily ty fosforeskující voči:) z toho sem byl taky připosranej;) o Devátym srdci vždycky básnila matka, jak je to strašidelný, tak jsem si to ondyno stáhnul a jako dobrý, ale že by to byla až taková bubárna...
Moderátor
tenzor napsal
Otec jednou take jeste za totality chytl vysilani spanelske TV.. odraz od atmosfery.



Tohle bylo něco úplně jiného. Představ si, že jsi sám doma a naráz se vedle v pokoji začnou nahlas bavit 2 chlapy a navíc neznámou řečí. Jdeš se podívat co se děje a zjistíš, že ty hlasy jdou z reproduktorů gramorádia. Vypneš to a vytáhneš i zásuvku ze sítě, ale hlasy se suverenně baví dál. A tak to jde cca 10 dnů - pořád ty dva stejné hlasy, které se spolu baví a sem tam se i smějí. Bylo to vždy jen ve dne a naopak v noci daly pokoj...
Moderátor
Když už tu je řeč o Černobylu - kdo zná Kocourkovské učitele a Kocourkovský kongres duchů, ten bude vědět, kdo to nezná, nechť si koupí desku (jinak to asi nejde) a zamyslí se nad neuvěřitelným proroctvím.
Moderátor
Pavel_III napsal
Když už tu je řeč o Černobylu - kdo zná Kocourkovské učitele a Kocourkovský kongres duchů, ten bude vědět, kdo to nezná, nechť si koupí desku (jinak to asi nejde) a zamyslí se nad neuvěřitelným proroctvím.


Poslechnul jsem, ale kromě toho, že se kongres těch duchů a kastelánů odehrává na jakémsi hradu Černobýlu tam žádné proroctví neregistruji...
A název toho hradu Černobýl jistě Kocourkovští učitelé neodvozovali od nebohého ukrajinského města nýbrž od "magické" rostliny Pelyněk černobýl...

Ale jinak je to pěkná deska na stojí za poslech ;)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
A co takhle nějaké vlastní horové příběhy a zážitky?
Já mám dva, oba z mládí...

Kdysi, ještě za totáče, se z reprobeden našeho gramorádia Eurofon začaly během dne nahlas ozývat 2 mužské hlasy. Bylo to jakoby se mezi sebou bavili dva muži, hlubšími hlasy a naprosto neznámým jazykem, který se nepodobal žádné současné řeči v Evropě, ani arabštině či jazykům typu čínštiny nebo japonštiny. Hlasy se ozývaly i při vypnutém gramorádiu a byly naprosto „čisté“ bez nějakého šumu či ruchu v pozadí. Trvalo to asi 10 dnů. Nikdy před tím a nikdy potom se to již nestalo. Krátce poté přiznala naše massmédia, že v Černobylu byla jaderná havárie. Když jsem to propočítával, tak ty hlasy přesně padly na dobu, kdy nad naší republikou přešel ten atomový oblak...



Mě se podařilo chytit ruský rádio na reprobedny od PC. (samo že jsem neměl nainstalovaný rádio v PC atd, prostě repráky jen v zásuvce)..
Moderátor
No, mě nejde do hlavy, jak můžou hrát repráky bez proudu. S vypnutým radiem, jen když je v zásuvce, to všechno jde, ale takhle?
Moderátor
tenzor napsal
No, mě nejde do hlavy, jak můžou hrát repráky bez proudu. S vypnutým radiem, jen když je v zásuvce, to všechno jde, ale takhle?


Muselo jít o něco, co se indukovalo přímo jen do beden. Ať byla na příjimači naladěná jakákoliv stanice, anebo bylo rádio vypnuté i vytažené ze zásuvky, zněly ty hlasy úplně stejně. Rozhodně to nemělo charakter nějakého rozhlasového programu. Hlasy se třeba 5 minut bavily, pak byla klidně 3 hodiny pauza a zase se bavily chvíli dál a tak dokolečka...

Napadlo mě samozřejmě, že by mohlo jít o nějaké (vojenské či policejní) vysílačky, ale hlasová modulace byla naprosto čistá, bez jakéhokoliv šumu v pozadí. Navíc ten naprosto neznámý jazyk...takový hodně tvrdý - snad něco jako švédština či norština.
Prostě záhada, kterou snad trochu "vysvětlil" tan atomový mrak nad ČSSR, takže musely být skutečně mimořádné atmosférické "podmínky"...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
No, mě nejde do hlavy, jak můžou hrát repráky bez proudu. S vypnutým radiem, jen když je v zásuvce, to všechno jde, ale takhle?


Reprák je cívka a magnet, zbytek Wjem.
Registrovaný uživatel
Podobnou zápletku jsem už určitě viděl v nějakém filmu, tak teď je otázka, zda to viděl Wjem taky a dělá si z nás jen kozy, anebo je to pravda.
Škoda, že jsi hlasy nenahrál. Někdo by pak mohl rozluštit, o co šlo.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
Serge Nubret napsal
Podobnou zápletku jsem už určitě viděl v nějakém filmu, tak teď je otázka, zda to viděl Wjem taky a dělá si z nás jen kozy, anebo je to pravda.
Škoda, že jsi hlasy nenahrál. Někdo by pak mohl rozluštit, o co šlo.



Stalo se to, nemám důvod si tady něco vymýšlet...
Ale, je fakt, že podobné téma jsem viděl v jedné pondělní slovenské TV inscenaci, také ještě za totáče. Hráli tam Dušan Jamrich a Zuzana Kocúriková a tam se objevovali osoby "vypařené" jaderným výbuchem v Hirošimě na noční "prskající" obrazovce televizoru. Bylo to natočeno podle nějakého amerického autora a je možné, že existuje i nějaký takový film.

Jinak, bohužel jsme tehdy magneťák neměli, ale já bych asi stejně nic netočil, páč jsem z toho byl dost "vyplašenej". Absolutně jsem nechtěl dát nějak najevo, že je slyším...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Serge Nubret napsal
Podobnou zápletku jsem už určitě viděl v nějakém filmu, tak teď je otázka, zda to viděl Wjem taky a dělá si z nás jen kozy, anebo je to pravda.
Škoda, že jsi hlasy nenahrál. Někdo by pak mohl rozluštit, o co šlo.



Stalo se to, nemám důvod si tady něco vymýšlet...
Ale, je fakt, že podobné téma jsem viděl v jedné pondělní slovenské TV inscenaci, také ještě za totáče. Hráli tam Dušan Jamrich a Zuzana Kocúriková a tam se objevovali osoby "vypařené" jaderným výbuchem v Hirošimě na noční "prskající" obrazovce televizoru. Bylo to natočeno podle nějakého amerického autora a je možné, že existuje i nějaký takový film.

Jinak, bohužel jsme tehdy magneťák neměli, ale já bych asi stejně nic netočil, páč jsem z toho byl dost "vyplašenej". Absolutně jsem nechtěl dát nějak najevo, že je slyším...


Tuhle povídku jsem později četla (po 1989) ale už si nepamatuju autora. A je dost možné, že to byl někdo z velké trojky.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Najstrašnejšia rozprávka, čo som videl sa volala "Rozprávka o putovaní". Morová epidémia a spaľovanie mŕtvych - dosť brutálne a smutné scény. Doporučujem...
http://www.csfd.cz/film/95404-pohadka-o-putovani/

Btw. ten chalan bol vlastne ako taký detektor. Vždy keď bol blízko zlatu, tak sa mu urobilo zle. Nakoniec to dotiahol tak ďaleko, že ho vedel k sebe pritiahnuť.


Sigur, táto rozprávka bola moja detská nočná mora. Bol som z nej úplne v pr.... V noci som mával strašné sny o tom ako pálili zomretých na mor a cez deň som sa bál, že mor dostanem. :(
Registrovaný uživatel
Mával som z toho presne také isté sny. Doteraz si ich pamätám, brrrr.
Registrovaný uživatel
uz mam na kazdeho tu nejaky tromf :D

ja som sa bal ako maly akty X :D
_______________
Registrovaný uživatel
a co takto Duch z obrazovky alebo Lesny duch ? to som sral kocky
Registrovaný uživatel
satestsat121 napsal
uz mam na kazdeho tu nejaky tromf :D

ja som sa bal ako maly akty X :D


Jo, jo, dodnes si vzpomínám si na ten díl, jak nějaký chlápek, co vůbec nestárnul, uměl zúžit a prodloužit své tělo do netušených délek, takže pak uměl prolézt i sebemenší škvírou. Vždy po 30 letech vylezl z nory a napadl 3 lidi, kterým z těla vyrval játra vlastní rukou (prodlouženou jakoby do nožů) a pak zase na 30 let zalezl. Když ho zatkli, tak si pak v cele vytvořil kuklu z novin. Ještě dlouhou dobu se mi zdály sny, jak v té cele trhá proužky novin, každý proužek olízne a pak si z nich slepuje tu kuklu na 30 letou hibernaci.

Anebo jiný díl, ze kterého jsem měl noční můry. Chlápek kradl z nemocničního odpadu vyoperované rakovinové nádory, které pak jedl, díky čemuž se v jeho těle velice rychle množily buňky, takže když mu utrhli prst nebo usekli hlavu, tak mu po čase zase všechno dorostlo. A nakonec se rozmnožil tak, že mu z pusy vylezl jeho klon.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Anebo ten díl, jak měli pod postelí schovanou matku bez ruk a noh přivázanou na desce s kolečky.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
Anebo ten díl, jak měli pod postelí schovanou matku bez ruk a noh přivázanou na desce s kolečky.


fuuuj, ty si to pozeral viac, ako ja...

ja som si zafixoval to, ako implantovali jednemu takych mikrorobotov, ti mu obnovovali vsetky poskodene organy a veci, az sa to zvrhlo tka, ze bola taka scena : AKO MU VZADU NA HLAVE NARASTLI OCI :D z toho som bol zosraty 3 noci :D
_______________
Registrovaný uživatel
jak píše serge, taky si nejvíc pamatuju ten díl s tim gumákem, měl takový hnusný žlutý voči a dělal si ten kokonoid někde pod eskalátorama tušim...

ad Wjem: no jo, děti... ale teď už žádný hlasy neslyšíš, viď že ne;) jako třeba "teď si jdi koupit ten aršík" apod..:)
Registrovaný uživatel
satestsat121 napsal
Serge Nubret napsal
Anebo ten díl, jak měli pod postelí schovanou matku bez ruk a noh přivázanou na desce s kolečky.


fuuuj, ty si to pozeral viac, ako ja...

ja som si zafixoval to, ako implantovali jednemu takych mikrorobotov, ti mu obnovovali vsetky poskodene organy a veci, az sa to zvrhlo tka, ze bola taka scena : AKO MU VZADU NA HLAVE NARASTLI OCI :D z toho som bol zosraty 3 noci :D


Ale toto neboli Akty X, ale Krajné medze. To už som bol o dosť starší a tie som miloval. Tento diel si presne pamätám. :)
Registrovaný uživatel
Jo, meze dobrý, začal jsem si je teĎ taky komplet stahovat. Pravda, některý díly nejsou až takovej zázrak.. ale některý stojej za to - ulpěly mi třeba ten s tou umělou buchtou (asi 2. nebo 3. díl první serie) a pak jak byly zajatý 2 vojáci ufounama a toho jednoho začali přeměňovat taky na ufona (bezva rozuzlení)
Moderátor
Wjem napsal
Pavel_III napsal
Když už tu je řeč o Černobylu - kdo zná Kocourkovské učitele a Kocourkovský kongres duchů, ten bude vědět, kdo to nezná, nechť si koupí desku (jinak to asi nejde) a zamyslí se nad neuvěřitelným proroctvím.


Poslechnul jsem, ale kromě toho, že se kongres těch duchů a kastelánů odehrává na jakémsi hradu Černobýlu tam žádné proroctví neregistruji...
A název toho hradu Černobýl jistě Kocourkovští učitelé neodvozovali od nebohého ukrajinského města nýbrž od "magické" rostliny Pelyněk černobýl...

Ale jinak je to pěkná deska na stojí za poslech ;)

Tak jistě že oni tehdy neměli na mysli město Černobýl a už vůbec ne jadernou elektrárnu, o které neměli tušení, ale přesto je tam jasné proroctví:
Na nádvoří tajemného hradu Černobýlu (každá elektrárna je jako tajemný hrad ;)) tančili kol vysokého ohně (to sedí doslova) diví mužové (diví byli jak ti co hasili, tak i politbyro v Moskvě bylo celé divé), svítící pařezy (komentář netřeba) ... atd. Jasný obraz havárie jaderné elektrárny. Kocouři mohou být rádi, že už v té době byli většinou po smrti, protože jinak by je nepochybně čekaly nepříjemné chvilky na policii co tím textem vlastně zamýšleli a jak to mohli vědět atd! :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1