Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Galerie Pictura skupovaní v Internetových aukcích

Vykupminci.cz
Numisargo

Galerie Pictura skupovaní v Internetových aukcích

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
turtleoverhead napsal
Wjem napsal
Mimochodem, já to občas dělám taky. Tedy, ne že bych se tím živil. Ale když občas někde objevím (nejčastěji na Aukro) něco výrazně podceněné (nedoceněné), anebo prodávajícím nepoznané, tak to koupím a později prodám za odpovídající cenu. Anebo si to nechám - jak kdy...

Tomu se říká zúročit své vědomosti ;)
Správně by jsi ale měl být za to potrestán protože jsi obraz vyfouknul běžnému pracujícímu :mrgreen: nejlépe by bylo poslat tě do pracovního tábora :D ;)


Správný postřeh :-)))) Ovšem, já bych i v těch pracovních táborech vyhledával výtvarné talenty a inspiroval je ke chmurným realisticko-surrealistickým dílům (pochopitelně vytvářeným na torza (zakrváceného) vezeňského mundůru), kteréžto bych od nich cíleně vydřidušsky "kupoval" za pytlík brambor či hrstičku levného tabáku. Po odpykání spravedlivého trestu bych tato díla profesionálně (PR a reklama) proslavil a následně prodal v Sothesby´s...
Skvostná vize ;-)
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 21. 11. 2016, 21:56. »
Registrovaný uživatel
Artman napsal
jazzdr napsal
O etických představách byznysmenů se dá polemizovat, ale opravdu nechápu, čím se "hovadí ceny a tím trh" nízkou vyvolávací cenou obrazů? Pokud aukční dům má dost registrovaných klientů, tak nakonec obraz dosáhne tržní ceny - tedy u známých autorů. U noname autorů to samozřejmě může být cena velmi nízká, ale na takové obrazy neexistuje trh. Pro aukční síň je vždy výhodné prodat 99 % položek, než jich 2/3 vracet zpět.


Je to prostě hazard s určitou hodnotou, která již byla dosažena a která je v případě uměleckých děl trvalá. A ta by se měla respektovat. Nabízet Čapka za stejnou vyvolávačku, jako neznámého Lojzu mi nepřijde moc prozíravé. Za chvilku se přidá někdo další, který bude prodávat vše od 1.000,-, pak někdo od koruny... Tohle zkrátka není bleší trh bez záruk a jistot.


proboha co to tady šíříte za nesmysly? Jak muže být jednou dosažená cena díla jeho trvalou? Vyvolávací cena je výsledkem dohody mezi aukční síní a majitelem díla. Do toho vám přeci vůbec nic není.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Artman napsal
jazzdr napsal
O etických představách byznysmenů se dá polemizovat, ale opravdu nechápu, čím se "hovadí ceny a tím trh" nízkou vyvolávací cenou obrazů? Pokud aukční dům má dost registrovaných klientů, tak nakonec obraz dosáhne tržní ceny - tedy u známých autorů. U noname autorů to samozřejmě může být cena velmi nízká, ale na takové obrazy neexistuje trh. Pro aukční síň je vždy výhodné prodat 99 % položek, než jich 2/3 vracet zpět.


Je to prostě hazard s určitou hodnotou, která již byla dosažena a která je v případě uměleckých děl trvalá. A ta by se měla respektovat. Nabízet Čapka za stejnou vyvolávačku, jako neznámého Lojzu mi nepřijde moc prozíravé. Za chvilku se přidá někdo další, který bude prodávat vše od 1.000,-, pak někdo od koruny... Tohle zkrátka není bleší trh bez záruk a jistot.


proboha co to tady šíříte za nesmysly? Jak muže být jednou dosažená cena díla jeho trvalou? Vyvolávací cena je výsledkem dohody mezi aukční síní a majitelem díla. Do toho vám přeci vůbec nic není.


JÁ MLUVÍM O HODNOTĚ DÍLA OBECNĚ, NE O KONKRÉTNÍM DÍLE! Čím to, že Vaše komenty jsou vždy tak mimo.
Moderátor
Artman: Musíte odlišovat renomované světové a domácí aukční síně od té kupy internetových aukčních rychlokvašek ála Galerie Pictura a pod. Tihle lidičkové se shlédli v aukcích typu ebay či Aukro, kde nízká volačka přitáhne pozornost více zájemců a ve výsledku to může přinést vyšší prodejní částku než při klasickém postupu. Je to prostě jejich marketingová strategie, která může být leckdy velmi efektivní. Ale leckdy také ne... ale to je jejich problém, jejich riziko...
Registrovaný uživatel
Artman napsal
floodland napsal
Artman napsal
jazzdr napsal
O etických představách byznysmenů se dá polemizovat, ale opravdu nechápu, čím se "hovadí ceny a tím trh" nízkou vyvolávací cenou obrazů? Pokud aukční dům má dost registrovaných klientů, tak nakonec obraz dosáhne tržní ceny - tedy u známých autorů. U noname autorů to samozřejmě může být cena velmi nízká, ale na takové obrazy neexistuje trh. Pro aukční síň je vždy výhodné prodat 99 % položek, než jich 2/3 vracet zpět.


Je to prostě hazard s určitou hodnotou, která již byla dosažena a která je v případě uměleckých děl trvalá. A ta by se měla respektovat. Nabízet Čapka za stejnou vyvolávačku, jako neznámého Lojzu mi nepřijde moc prozíravé. Za chvilku se přidá někdo další, který bude prodávat vše od 1.000,-, pak někdo od koruny... Tohle zkrátka není bleší trh bez záruk a jistot.


proboha co to tady šíříte za nesmysly? Jak muže být jednou dosažená cena díla jeho trvalou? Vyvolávací cena je výsledkem dohody mezi aukční síní a majitelem díla. Do toho vám přeci vůbec nic není.


JÁ MLUVÍM O HODNOTĚ DÍLA OBECNĚ, NE O KONKRÉTNÍM DÍLE! Čím to, že Vaše komenty jsou vždy tak mimo.


jestli to nebude tím, že se v tom moc nevyznáte. Nebo je snad pro vás zárukou pravosti díla jeho adekvátně nastavená cena? Chápete vůbec smysl prodávání umění prostřednictvím aukce?
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Artman napsal
floodland napsal
Artman napsal
jazzdr napsal
O etických představách byznysmenů se dá polemizovat, ale opravdu nechápu, čím se "hovadí ceny a tím trh" nízkou vyvolávací cenou obrazů? Pokud aukční dům má dost registrovaných klientů, tak nakonec obraz dosáhne tržní ceny - tedy u známých autorů. U noname autorů to samozřejmě může být cena velmi nízká, ale na takové obrazy neexistuje trh. Pro aukční síň je vždy výhodné prodat 99 % položek, než jich 2/3 vracet zpět.


Je to prostě hazard s určitou hodnotou, která již byla dosažena a která je v případě uměleckých děl trvalá. A ta by se měla respektovat. Nabízet Čapka za stejnou vyvolávačku, jako neznámého Lojzu mi nepřijde moc prozíravé. Za chvilku se přidá někdo další, který bude prodávat vše od 1.000,-, pak někdo od koruny... Tohle zkrátka není bleší trh bez záruk a jistot.


proboha co to tady šíříte za nesmysly? Jak muže být jednou dosažená cena díla jeho trvalou? Vyvolávací cena je výsledkem dohody mezi aukční síní a majitelem díla. Do toho vám přeci vůbec nic není.


JÁ MLUVÍM O HODNOTĚ DÍLA OBECNĚ, NE O KONKRÉTNÍM DÍLE! Čím to, že Vaše komenty jsou vždy tak mimo.


jestli to nebude tím, že se v tom moc nevyznáte. Nebo je snad pro vás zárukou pravosti díla jeho adekvátně nastavená cena? Chápete vůbec smysl prodávání umění prostřednictvím aukce?


Ne, nechápu, jsem retardované hovado. Zdá se, že Wjem tak nějak chápe, co jsem se tady snažil sdělit.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Artman: Musíte odlišovat renomované světové a domácí aukční síně od té kupy internetových aukčních rychlokvašek ála Galerie Pictura a pod. Tihle lidičkové se shlédli v aukcích typu ebay či Aukro, kde nízká volačka přitáhne pozornost více zájemců a ve výsledku to může přinést vyšší prodejní částku než při klasickém postupu. Je to prostě jejich marketingová strategie, která může být leckdy velmi efektivní. Ale leckdy také ne... ale to je jejich problém, jejich riziko...


tohle je těžké a nelze to paušálně odsuzovat. Rychlokvaška bez jména si nemůže dovolit nastavit vyšší cenovou hladinu, protože bez renomé by to neprodala. Proto doufá, že větší počet zájemců ve výsledku dostane cenu na očekávanou úroveň. Problém je, že "no name " aukční síně přitahují větší počet podvodníků, kteří se zde snaží zlegalizovat svá falza. Velké aukční síně si mohou vybírat a počet padělků minimalizovat. Nemusí se podbízet nižší vyvolávací cenou. Jinak tak jako všude jinde platí, že o úspěšnosti rozhoduje zákazník. A to jak ten kupující, tak prodávající.
Moderátor
floodland napsal
Wjem napsal
Artman: Musíte odlišovat renomované světové a domácí aukční síně od té kupy internetových aukčních rychlokvašek ála Galerie Pictura a pod. Tihle lidičkové se shlédli v aukcích typu ebay či Aukro, kde nízká volačka přitáhne pozornost více zájemců a ve výsledku to může přinést vyšší prodejní částku než při klasickém postupu. Je to prostě jejich marketingová strategie, která může být leckdy velmi efektivní. Ale leckdy také ne... ale to je jejich problém, jejich riziko...



tohle je těžké a nelze to paušálně odsuzovat. Rychlokvaška bez jména si nemůže dovolit nastavit vyšší cenovou hladinu, protože bez renomé by to neprodala. Proto doufá, že větší počet zájemců ve výsledku dostane cenu na očekávanou úroveň. Problém je, že "no name " aukční síně přitahují větší počet podvodníků, kteří se zde snaží zlegalizovat svá falza. Velké aukční síně si mohou vybírat a počet padělků minimalizovat. Nemusí se podbízet nižší vyvolávací cenou. Jinak tak jako všude jinde platí, že o úspěšnosti rozhoduje zákazník. A to jak ten kupující, tak prodávající.


Pozor! Já to neodsuzuji... je to prostě jejich specifická marketingová strategie, která se na ebay či Aukru docela osvědčila. Dokonce si myslím, že pokud to bude přinášet vyšší zisky, tak to časem začnou dělat nebo zkoušet i ty renomovaní prodejci. Byznys je byznys...
Registrovaný uživatel
2 artman. Ne nejste, jenom vám unikají souvislosti. Ono je kolikrát lepší prodat průměrnou věc v obyčejné aukční síni s poloviční vyvolávačkou, než odejít s neprodanou položkou u těch nejlepších. Ve výsledku se paradoxně v té ne tak známé síni prodá za víc, než je by byla ta neúspěšná vyvolávačka u těch nejznámějších. On si totiž každý kupec vybere tu svoji aukční síň podle svých finančních možností.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
floodland napsal
Wjem napsal
Artman: Musíte odlišovat renomované světové a domácí aukční síně od té kupy internetových aukčních rychlokvašek ála Galerie Pictura a pod. Tihle lidičkové se shlédli v aukcích typu ebay či Aukro, kde nízká volačka přitáhne pozornost více zájemců a ve výsledku to může přinést vyšší prodejní částku než při klasickém postupu. Je to prostě jejich marketingová strategie, která může být leckdy velmi efektivní. Ale leckdy také ne... ale to je jejich problém, jejich riziko...


tohle je těžké a nelze to paušálně odsuzovat. Rychlokvaška bez jména si nemůže dovolit nastavit vyšší cenovou hladinu, protože bez renomé by to neprodala. Proto doufá, že větší počet zájemců ve výsledku dostane cenu na očekávanou úroveň. Problém je, že "no name " aukční síně přitahují větší počet podvodníků, kteří se zde snaží zlegalizovat svá falza. Velké aukční síně si mohou vybírat a počet padělků minimalizovat. Nemusí se podbízet nižší vyvolávací cenou. Jinak tak jako všude jinde platí, že o úspěšnosti rozhoduje zákazník. A to jak ten kupující, tak prodávající.


Pozor! Já to neodsuzuji... je to prostě jejich specifická marketingová strategie, která se na ebay či Aukru docela osvědčila. Dokonce si myslím, že pokud to bude přinášet vyšší zisky, tak to časem začnou dělat nebo zkoušet i ty renomovaní prodejci. Byznys je byznys...



to taky neříkám :) Nicméně jak Ebay, tak Aukro jsou pouhé nástroje. Svoji prodejní strategii si každý prodávající určuje sám. Na druhou stranu, zkuste si jako nováček prodat něco na Aukru nebo Ebay za tržní vyvolávací cenu...
Registrovaný uživatel
Wjem – nepochybujem o tom, že aj v iných sférach a oblastiach života má podobné zmýšľanie a videnie sveta. Ide mi z toho "mráz po chrbte" a z ľudí s podobným pohľadom na svet a podobným politickým (áno politickým) zmýšľaním mám normálne strach ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Brett napsal
:roll:
PetrPal - Vaše myslenie, uvažovanie a videnie sveta je choré a čo je horšie, tak aj nebezpečné.

Inak toto je citát toho čo som poslal v roku 1975 do Kambodže.
Adresát má podobné meno - Pol Pot ... aj predstavy a názory sú si podobné ...


:lol: Tak takhle už jsem se dlouho upřímně nezasmál. Díky za veselý start do nového dne.

Aukční domy, by měly dle mého názoru shánět "materiál" pro své aukce
tak, že budou čekat, co jim lidé přinesou, nebo že budou pořádat
výkupní dny umění a starožitností v jednotlivých městech,
jako to dělá na příklad Dorotheum.

Určitě pan Šimek netráví svůj čas tím, že pro Dorotheum
skupuje obrazy od Jakubce na obrazyvaukci.

Frustrace nad tímto chováním některých aukčních domů, je ve mně již delší čas.

Využil jsem toto forum k odlehčení si.

Pokud s těmito názory nesouhlasíte, máte na to samozřejmě právo.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Aukční domy, by měly dle mého názoru shánět "materiál" pro své aukce
tak, že budou čekat, co jim lidé přinesou, nebo že budou pořádat
výkupní dny umění a starožitností v jednotlivých městech,
jako to dělá na příklad Dorotheum.

Určitě pan Šimek netráví svůj čas tím, že pro Dorotheum
skupuje obrazy od Jakubce na obrazyvaukci.

Frustrace nad tímto chováním některých aukčních domů, je ve mně již delší čas.

Využil jsem toto forum k odlehčení si.

Pokud s těmito názory nesouhlasíte, máte na to samozřejmě právo.
Teba sem poslali asi z niektorej rozpravky H.CH.Andersena.Aukčne domy su legalne firmy ,ktore aby prežili musia vytvarat zisk.Ak vidia sposob zisku v tom že skupia tovar v inom aukčnom a u seba predaju,nerobia nič nemoralne.Iba využivaju priležitost zarobit peniaze.Chodim roky osobne po aukciach po celej Europe a robi sa to uplne cielene a robia to aj Ćesky aukcionari.Neviem čo robiš ty,či podnikaš /s takymito nazormi to hadam ani nejde/,alebo si niekde zamestnany.Povedzme že si zamestnany a šef ti ponukne premie za dobry napad v praci,ty ale určite odmietneš ,lebo to je nemoralne.
_______________
Registrovaný uživatel
PetrPal - Jediná vec, ktorá Vás sčasti ospravedlňuje, je tá, že si pravdepodobne svoju nebezpečnosť ani neuvedomujete... Ja len dúfam, že spoločnosť je voči podobným názorom dostatočne imúnna...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Galerie Pictura skupovaní v Internetových aukcích

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1