Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravím na silvestra. mohu koupit tento groš Jiřího za 4000kč,protože tenhle groš ještě nemám a chtěl bych ho tak mě hodně svrbí prsty si udělat radost na nový rok. chtěl bych se zeptat odborníků na názor jestli do něj jít i přes takový dvouráz.jak jsem tady četl, tak groše Jiříka jsou málo vidět v dobré kvalitě.
tenhle se mě zdá jako lepší průměr.dík za rady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ses asi o jednu nulu upsal ne? Za tento je i pětikilo moc! Počkej si raději na lepší a levnější ;) V poslední době je jich na aukcích docela dost ...
Registrovaný uživatel
v tomto stavu rozhodně pod tisíc korun(odhad cca 700)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tak mě hned přestaly svrbět prsty.děkuji
Registrovaný uživatel
Souhlas s vyse uvedenym. Grose Jiriho nejsou zase takova vzacnost a v tomto stavu urcite ne vice nez 1000 Kc.
Moderátor
no za toto urcite 4000 ne! pravda je, ze mince je velmi pravdepodobne necistena, tudiz neposkozena a koroze asi strizek nezasahla citelne, v tomto ohledu je to nadprumer (velka cast PG JP na trhu je totalne zprznena cistenim). tudiz to je kazdopadne plus. ale tim bych rekl, ze ty plusy konci. oboustranny dvojraz je dost neprijemny a nektera zajimava mista proto nejsou jednoznacne citelna. Za 4T je to nesmysl (ano, na jednom nejmenovanem webu jsou PG JP v nabidce za ceny 2,5-3,6T a smrdi tam uz pekne dlouho a pokud nepujdou alespon o 50 % dolu, tak tam budou smrdet jeste dlouho). pro srovnani, na acku jsou tri za mnohem rozumnejsi ceny a mela o ne stejne neni (podle mne se tam toci uz nejakej mesic, ale mozna nemam pravdu). ono tech typu ve skutecnosti moc neni, malokdo se to snazi navic s ohledem na cetnost a jasno v tom, co je a neni varianta (ruzna poskozeni puncu by sla sbirat do nekonecna) to sbira vylozene malokdo. realna cena, jak pise kacuro. ja bych jej proste ani nekupoval, leda by nekdo umaz tu nulu.
Registrovaný uživatel
Ano, na aukru se jich několik točí už řadu měsíců za mnohem lepší cenu, než byla tato.
Moderátor
a mrknete sem (nedavno probihalo): https://www.livebid.cz/aukce/aurea_3ea

a to jsou ceny, ktere jsou temer vzdy jeste navic vysroubovane psychologicky. nejsou to zrovna vzdy ukazkove kousky, ale napr. tento je pekny a jako prvni ukazkovy kousek do sbirky urcite ostudu neudela (pol. 5773). pokud by nebyl v aukci, sel by podle mne za nizsi peniz, ale i tak to 4T nejsou, sel za 2,2:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a podobne i zde:

https://www.livebid.cz/aukce/aurea_57

taktez pomerne vysoke ceny (a opet myslim zbytecne), ale to je dano opet adrenalinovym prihazovanim. a opet, i pres to, zadne 4T. kdyz si clovek pocka a neprokrmuje za kazdou cenu aukce, poridi proste levneji.

pokud je ten vyse drazsi, mel by k tomu mit prodavajici duvod a vysvetlit to. je to nejaka mene bezna varianta?
Registrovaný uživatel
Osobně přenechávám nákup PG JP zásadně jen svému kocourovi, ten ví, co je pro mě nejlepší :D

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-aurea-21-5-2011_post_-311688#post311688
Moderátor
A necitis se jako podpantoflak? ;)
Registrovaný uživatel
Ne, proč?
Moderátor
kocour = koc = divka, napr. pritelkyne ;)
Registrovaný uživatel
Ne, ten příhoz mi udělal opravdický chlupatý kocour Bertík, současná váha 6,5kg :D
Moderátor
pri te vaze bych se bal, aby nepresel z prihozu na uhozy :twisted:
Registrovaný uživatel
On je jen strašně velký (do délky a do výšky) i když drobet nadváhu má. Ale i přesto je pěkně mrštný a o letní sezonu pořád nosí myši a ptáky, je to Pan Lovec ;)
Registrovaný uživatel
Mám tu nějaké grošíky Jiřího z Poděbrad. Nějaké jsou docela hezké, jiné zase špatné.
Pokud to zítra stihnu, tak mince nafotím. Skener dosti skresluje.
Jde mi o to, jestli se jimi vůbec mám zaobírat a hledat mezi nimi nějakou lepší variantu. Jaký je Váš názor?
Díky ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná by to chtělo vložit fotky těch alespoň trochu pěkných a nezačínat těmi horšími...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zítra je sem dám
Registrovaný uživatel
Přidávám fotky grošů.
Zde je ke každému váha.
2,3g
2,3g
2,1g
2,3g
2,3g
2,1g
2,2g
2,3g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ale dostaly nařezáno...Korunka má tu novou tabulku variant, třeba ti tam něco najde...
Registrovaný uživatel
pochvala za mnohem lepší fotky, jen mince se mi zdají stejné(a hodně zničené)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dostal jsem je jako dárek, když jsem si kupoval medaile, takže jsem kvalitu neřešil. Je pravda, že dostaly pěkně...
Dráčku děkuji, od Tebe to těší ještě více ;)
Registrovaný uživatel
..na první pohled jsem tam nic vzácného nespatřila, ale zajímala by mne kvalitní fotka páté mince, pokud bych mohla poprosit ve větším rozlišení zaslat mně na mail. Za to výměnou mohu poslat zaktualizovanou tabulku Háskové co vyšla před časem. Už finišují práce na novém navržení, tak časem vyjde nová...
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 5. 1. 2015, 16:39. »
Registrovaný uživatel
Děkuji. Poslal jsem email.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1