Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
m1234: ja tam teda vidim 4..
Registrovaný uživatel
asi mas pravdu
_______________
Registrovaný uživatel
Opět se obracím o radu. Na minci přečtu jen pár zřejmě řeckých písmen, ale netuším kde hledat Mince váží 9,74 g a měří 22x25 mm
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Půjde o provinční ražbu Nera...
Snad Alexandrie..
Moderátor
V alexandrijskych tetradrachmach z dob cisarstvi ;)
Moderátor
Lopez uz to prozradil, takze snad jen dodat, ze na reversu je Serapis.
Registrovaný uživatel
Tak snad už uspěju. Tak ještě prosím toto, hledám už to celé odpoledne a nechytám se

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Thráckou Abderu jsi projížděl?
Moderátor
Mince s gryfem jsou hlavne Abdera a Teos, z tech dvou je mozna snad jen ta Abdera, ale tenhle typ vubec neznam a navic na mne mince pusobi jako odlitek..
Moderátor
Lopez: ty nejakym zpusobem vis, kdy zacnu psat prispevek? :) Protoze prakticky pokazde, kdyz neco zacnu psat (a treba to i tesne predtim refreshnu) se po odeslani objevi tvuj prispevek s informacemi ktere pisu.
Takze asi prestanu prispivat, protoze vypadam jako debil :)
Registrovaný uživatel
Mne tá minca tiež príde ako liata.
Registrovaný uživatel
Ano, mince vypadá jako litá, i když na obrubě jsem nějaké podezřelé stopy nenalezl. Ale díky alespoň za to, že budu vědět kterou minci to mělo napodobit. Tak už se hrnu na Abdera a Teos.
Registrovaný uživatel
Ještě otevřu znovu téma padělků. Mám denár Elagabala, který nenese žádné stopy opotřebování. Nápisy jsou ostré a výborně čitelné, mince je po obvodě na několika místech ostře hranatá. Na litou nevypadá, revers je velmi detailní, na aversu je na tváři několik nedokonalostí. Neumím posoudit, zda mohly vzniknout při ražbě. Uvidí vaše zkušené oko nějaký jasný důkaz o padělku ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jasné falzum,kolik za něj chceš :mrgreen:
Moderátor
Takhle z fotky mi prijde v poradku.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Některé detaily na reversu jsou propracovanější, než bývá u těchto mincí obvyklé, ale jinak tam nic podezřelého nevidím. Kdyby to byl padělek, tak jedině vysoké úrovně.
Menší stopy opotřebování tam jsou :)
Ale jinak velmi pěkná mince.
Registrovaný uživatel
tak zase nic nevím. Jsou tam tři znaky pro mne podezřelé:
1. ten ostře hranatý okraj
2. chybky na tváři
3 naprostá absence stop otěru
Co z k terého bodu lze soudit ?
Registrovaný uživatel
ten svůj příspěvek jsem napsal před odpovědí tenzora. Takže některé body mého dotazu ztrácí smysl
Moderátor
1. Asi moc nechápu, to má být problém? Antické denáry nebyly přesně kruhové (naopak takový tvar by byl dost podezřelý)
2. Nejsem si moc jistý co je tím myšleno - je myšlena ta "jizva"? To může být problém stejně tak vzniklý při ražbe kvůli nekvalitnímu materiálu, tak i třeba při vyzvedávání ze země..
3. Jak už jsem psal, stopy tam jsou, na aversu na první pohled.. ale i kdyby nebyly, tak nevím o čem by to mělo svědčit, existují např. tisíce a tisíce pravých antoniniánů které vůbec neprošly oběhem a jsou tedy v ražebním stavu
Strach není potřeba mít z mincí v ražebním stavu (kde se každá chyba projeví - ale samozřejmě to předpokládá znalosti) ale naopak z těch "jetých"...
Registrovaný uživatel
tenzor: moc děkuji. Jak je z mých dotazů patrno, znalosti žádné nemám, i když se snažím. Ale zatím jen krátce A tak mě u všeho hned napadá falsum. Navíc jsem si nebyl jist, zda mám odpověď Magorcondoria na vzdory smajlíku brát vážně.
Registrovaný uživatel
numis42: jo on si delal srandu :) Moc hezky kousek.
Registrovaný uživatel
já už dám dnes pokoj, ale ještě bych se zeptal na tento quinarius Septima Severa
Ražba bídná, i když si neumím představit, že by takto tenký peníz někdo odlil. Váhově i rozměrově odpovídá quináriu. (1,8 g, 15 mm) Ale tady asi půjde opravdu o padělek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes mi prišla táto pre mňa záhadná mica, keďže sa antike nevenujem, minca má čo to už za sebou, ale aj tak som sa ju pokúsil určiť...myslím, že správne. Opis: av. ANTONINVS PIVS AVG BRIT re. ADVENTVS AVGVSTI a minca kokrétne http://www.wildwinds.com/coins/sear5/s6792.html#RIC_0212
Začal som takto: z tato http://www.forumancientcoins.com/numiswiki/view.asp?key=The%20Late%20Empire som si vytipoval panovníka niečím podobnému môjmu - kučery a kučeravú bradu má máloktorí, potom som si pozrel mince tu: http://www.dirtyoldcoins.com/roman/Roman-Emperors.html a tam som ju nenašiel tak som skúsil podľa opisu http://www.wnccoins.com/0022.htm plus google, ale aj tam som sa zamotal pre "ANTONINVS PIVS" a preto sa chcem opýtať ako sa dajú rýchlejšie určiť antické mince?? A má táto minca nejakú hodnotu alebo je niečím vynímočná?? Ďakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
janicek: je to tak. Sice se mi zda, ze na zacatku opisu je IMP, ale to se mi asi zda. To by byl pak Elagabalus, ale u nej nevim, jestli mel stejny revers, myslim ze ne.

Jinak je to suberat = dobovy padelek. Cena bohuzel symbolicka - kolem 150 Kc, jen sberatel padelku nebo Caracally by dal vice.

Caracalla je zrovna slozitejsi na urceni, ma podobny opis jako Elagabal, portret zase jako nekdy Elagabal, ale i Geta. Moc dobre se to neurcuje. Chce to cvik. Nebo se zeptat :)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer všetkým !
Potrebujem pomôcť s určením mince, na ktorej je podľa môjho názoru na Av. Augustova manželka Livia a na Rev. jeho dcéra Júlia ako Diana.
Je to evidentne provinčná razba - Mysia - Pergamon.
Túto mincu som však nikde na webe nenašiel.
Ďakujem za odpovede.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1