Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Inak ten okruhli punc vyzera jak falus s varlatami :D
_______________
Registrovaný uživatel
Ďakujem za foto, moderátor mal by ho zavesiť ako vzorový príklad, ako má vyzerať foto značky a puncu.

Či by to pomohlo neviem. Pýtajúci sa typu/tipu: "pozri Anča, ja mám mobil", nečítajú, alebo kašlú na doporučenia ako má vyzerať foto puncu, alebo značky. Že na mobilgrafii nič nie je vidieť, no a čo. Myslím si, že ani nestoja o kvalitnú informáciu, keď ani po upozornení, že treba vložiť kvalitné foto neurobia nápravu a ak tak iba čiastočne. Že pri hlave Diany nie je vidieť možný kód puncového úradu, čo by zúžilo okruh hľadania majstra, veď ma to nikto neupozornil. Nech to urobí za mňa niekto iný. Ja chcem mať všetko na tanieriku a nebudem sa namáhať.

Takže, koruna a tri ryby. Nemusím to vkladať do fotošopu, zväčšovať, otáčať a zaostrovať aby som aj niečo videl. Môžem hľadať informácie. Tak by to malo vyzerať. A otázky od "pozri Anča, ja mám mobil" len a len ignorovať.

Majstra nedohľadám. Písmeno P je kód roku puncovania. Pozor na holandské pseudo značky. Je to podobné ako hanauské striebro.

https://www.925-1000.com/forum/viewtopic.php?t=56948
Registrovaný uživatel
.
Registrovaný uživatel
Dakujem zasa raz pan Stator, tak snazil som sa druhykrat to riadne odfotit. Ake je to Hanauske striebro?? Inak na odkaze som nasiel podobnu sponu, ale nepise sa , na co sluzil tsn predmet. Drzim sa nazoru Dula77, ze drziak na noty/hudobny nastroj
_______________
Registrovaný uživatel
V Hanau sa vyrábali strieborné kópie starých majstrov striebrotepcov zo 17. a 18. storočia, známe ako Hanau Silber. Vyrábať „starožitné striebro“ vo Francúzsku alebo Anglicku bolo by nezákonné, ale Hanau malo dlhú tradíciu mesta s voľným obchodom. Zakladateľom tohoto spôsobu výroby bol August Schleissner. Časom sa tento spôsob výroby označil ako štýl Schleissner. Viac na: Google Hanau Silber.

Podobný predmet je aj z mesta Medemblik
https://www.925-1000.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=32028
Registrovaný uživatel
Dobry den, kupila som tanieriky so stojanom, prosim vas o pomoc pri identifikacii, podla znacky na spodnej strane je vyrobca frantisek bibus?material alpaka?ako zistim ci je postriebrena? Ake mozu byt stare 20-30 roky? Su dost scernale ale po vycisteni su pekne leskle.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fr. Bibus & Syn
alpaka, nie je postriebrená
1920-1930
Registrovaný uživatel
Dakujem za informacie a este mam otazku, neviete na co sa take tanieriky pouzivali? Su malicke, maju iba 6 cm sirku a je ich 12 ks, mozno niekde v restauracii?
Registrovaný uživatel
Dobrý den prosím o pomoc při identifikaci výrobce, asi cínová
Konvička.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fleitmann, Witte & Co

Niklom plátovaný tovar

1925-1928

Zakladateľom firmy bol nemecký chemik a podnikateľ Dr. Franz Friedrich Theodor Fleitmann (1826-1904).

V roku 1861 Dr.Fleitmann a Heinrich Witte kúpili rafinériu v Iserlohne a firma dostala názov Nickel- und Kobaltfabrik Fleitmann & Witte.

V roku 1888 bola v Schwerte založená spoločnosť Westfälisches Nickelwalzwerk AG, Schwerte. Generálnym riaditeľom sa stal Dr.Theodor Fleitmann. Jeho mladší syn Theodor Fleitmann (1861-1945) bol riaditeľom továrne. V roku 1891 bola transformovaná do Westfälisches Nickelwalzwerk Fleitmann, Witte & Co., Schwerte an der Ruhr. Firma vyrábala kuchynský a stolový riad z niklu a plátovaný niklom. Tovar bol označený ochrannou známkou s iniciálami F. & W. dole J. medzi skríženými šípmi.

V roku 1902 boli reorganizáciou oHG vytvorené spojené Vereinigte Deutsche Nickel-Werke AG (VDN) vormals Westfälisches Nickelwalzwerk Fleitmann, Witte & Co. Spoločnosť vyrábala z čistého niklu plechy, trubky a iné. Kuchynský a stolový riad vyrábala z Neusilberu (alpaky) a niklom plátovanú meď, mosadz a hliník. Stolový riad vyrobený z čistého niklu bol označený značkou REINNICKEL. Vyrábaný bol najmä ako tzv. hotelové striebro.

atď.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/znacka-alpaky-22683
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 10. 4. 2022, 21:53. »
Registrovaný uživatel
Dobry den, poprosim vas o radu. Kupila som v secondhande dovoz z usa privesok, na zadnej strane je znacka pre platinu?hviezdicka je asi znacka vyrobcu? Vycistila som ho ale po case zcernal, myslite ze je to platina? Na internete som taku znacku (hviezdu)nenasla.Bude to asi nieco moderne, urcite handmade.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Platina jen tak nečerná. Spíše je to stříbro.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Dakujem za odpoved, asi investujem do nejakej testovacej supravy, lebo takych ulovkov mam viac 🙂.na youtube som videla pouzivat na testovanie neaky pasik, po ktorom parkrat presli sperkom a podla farby smuhy ktory predmet zanechal, zistili ci sa jedna o striebro. Mate s tym niekto skusenost?
Registrovaný uživatel
Dobrý den prosím o identifikaci první je tác etain 92% tin. Druhá fotka je konvička značená takto. Jiné fotky teď nemám možnost udělat věci mám na druhé straně republiky. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyzera to na Cín?
_______________
Registrovaný uživatel
Takto to preloží Google.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, prosim o identifikaciu. Dakujem velmi pekne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, môžete mi pomôcť s identifikáciou monogramu a puncu na striebornom? príborovom noži?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Punc je nečitelný. Respektivě nedá se ani určit zda je tam vůbec nějaký punc.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Prosím o radu, probloumal jsem už kde jakým odkazem na různých stránkách, ale nic jsem k tomuto označení nenašel.
Tak jestli jste lepší pátrači než já,tak zaplať pánbůh

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
WMF 1920-30. Vkládejte foto celého předmětu.
Registrovaný uživatel
Julia Kopinecova napsal
Dobrý deň, môžete mi pomôcť s identifikáciou monogramu a puncu na striebornom? príborovom noži?


Špatné fotky. Monogram je očividně E L a uprostřed T. Máte to ale otočeno naopak. Nůž se přece dává čepelí od sebe.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se zde prosím, jedná se o vidličku, a nevím jestli je to stříbro, nebo pouze alpaka.
nataradza napsal
WMF 1920-30. Vkládejte foto celého předmětu.
Registrovaný uživatel
Pokud nenajdete nikde punc, tak jedině se pak zeptat ve zlatnictví, kde to dokážou otestovat.
Registrovaný uživatel
Postriebrená alpaka 20 gramami striebra na 24 kusov.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1