Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak vkládat dotaz - diskuze

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak vkládat dotaz - diskuze

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bravo, nezklamal jste, urážky vám jdou opět skvěle. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
yes
Registrovaný uživatel
Tenzor ...
Například:
"... Pro mnohé odborníky je v tomto ohledu přelomový rok
1930
František Drozen ve své publikaci Oceňování majetku – úvod do starožitností se taktéž zabývá otázkou, co je starožitnost. Také zmiňuje, že nejobvyklejší odpovědí zpravidla je, že starožitnost je věc starší 100 let, avšak uvádí, že názory sběratelů
se liší.
Zdůrazňuje i názor, který se přiklání k hraničnímu roku 1930 jako roku doznívající
secece."

Zdroj: Mgr. Eva Smržová, Starožitnictví a starožitnosti



------

Názor z diplomky jakési Evy Smržové máte za bernou minci? To snad ne...

Jen v poslední vyznačené větě jsou dva nonsensy!

a) v roce 1930 určitě nedoznívala secese, k tomu došlo mnohem dříve, cca o 20 let
b) citovaný názor Františka Drozena byl publikován poprvé v roce 1994, dnes máme rok 2014...
Registrovaný uživatel
a uz to jede....borec se ani netaji ze nevi za kolik to prodat....uz to tak vypada,
ze z nas a zbytku naroda budou vetesnici...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
cap napsal
Citovat
Tenzor ...
Například:
"... Pro mnohé odborníky je v tomto ohledu přelomový rok
1930
František Drozen ve své publikaci Oceňování majetku – úvod do starožitností se taktéž zabývá otázkou, co je starožitnost. Také zmiňuje, že nejobvyklejší odpovědí zpravidla je, že starožitnost je věc starší 100 let, avšak uvádí, že názory sběratelů
se liší.
Zdůrazňuje i názor, který se přiklání k hraničnímu roku 1930 jako roku doznívající
secece."

Zdroj: Mgr. Eva Smržová, Starožitnictví a starožitnosti


Názor z diplomky jakési Evy Smržové máte za bernou minci? To snad ne...

Jen v poslední vyznačené větě jsou dva nonsensy!

a) v roce 1930 určitě nedoznívala secese, k tomu došlo mnohem dříve, cca o 20 let
b) citovaný názor Františka Drozena byl publikován poprvé v roce 1994, dnes máme rok 2014...

Nevím jestli zrovna bernou minci, ale jsou tam shrnuty různé (i absurdní) názory na definici starožitnosti a uvedl jsem to proto, abych potvrdil své tvrzení, že těch 100 let není jen můj výmysl. Pokud si myslíte, že je to nesmysl a polemizujete tedy s p. Drozenem a dalšími, tak byste měl místo výkřiků uvést nějaké argumenty.
Ad nonsens, záleží na tom, co rozumíme pod slovem doznívaní. Secesní architektura a významná umělecká díla skončila před první světovou válkou, ale asi nechcete tvrdit, že všichni v roce 1914 změnili své myšlení a vkus.
Ohledně toho, že názor byl publikovaný v roce 1994 a teď máme rok 2014, asi úplně přesně nechápu. Co z toho vyplývá? Že 100 let už nebude 100 let nebo že se hranice, s kterou nesouhlasíte, posune o 20 let (tedy v tomto případě do roku 1950) ?
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 29. 3. 2014, 1:23. »
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
a uz to jede....borec se ani netaji ze nevi za kolik to prodat....uz to tak vypada,
ze z nas a zbytku naroda budou vetesnici...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Hahaha ;) prodej mám jako koníček a většinou prodávám za cenu co si zájemce určí a takové věci které nazýváte veteš,jsou dobrá dekorace chaty-chalupy ;)
Registrovaný uživatel
no to bych tu chalupu chtel videt-vyzdobenou sicim strojem....
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
no to bych tu chalupu chtel videt-vyzdobenou sicim strojem....


Nu byl jsem u strýce který má chalupu ve starém stylu
a mezi starým nábytkem vypadají tyto věci skvěle ;)
Registrovaný uživatel
som tu spravne?
v

Jak vkládat dotaz ?
:lol: :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
asi jo...ja nevim ...uz z toho silham....
Registrovaný uživatel
Jen ať se každý vypovídá, ještě den\dva počkám a pak to celé promažu až k úvodní instrukci a zamknu ;)
Registrovaný uživatel
slovenske zakony ako archeologicky nalez definuju vsetko vyhrabane a zaroven starsie ako z roku 1918, alebo tak nejak.
takze ciste logicky, starozitnost je na slovensku predmet/artefakt z obdobia 1919-1999.
jednym dychom ale zaroven dodavam ze turtleoverhead by mal mat vsetky pravomoci s pravoplatnym definovanim co je alebo neni starozitnost.
podla jednoducheho vzorca:
hromada stareho harampadi, minus vetes, rovna sa starozitnost.
_______________
Moderátor
Ciste logicky, vec z roku 1918 nebo starsi vubec nemusi byt nalez, ale muze se dedit nebo prodavat ze sbirek.. rekl bych ze kdyz vyloucim platidla, tak to bude platit o vetsine veci az do 18. stoleti.
A nevim proc by veci stare 15 let, tedy moderni a v mnoha pripadech bezne uzivane mely byt starozitnosti :)
Ale to uz je off topic :D
Registrovaný uživatel
tenzor:
samozrejme, moj prispevok som myslel ako parodiu.
hranica (casovo zostupne) medzi vetesou, starozitnostou, alebo historicky hodnotnym artefaktom, je velmi tenka a nejasna.

ja by som to definoval takto:

vetes: sice si to takmer vsetci pamatame, ale uz len matne.
nik to nepouziva, a zapada to prachom. niekde mimo denny dosah.
veci z 1.CSR po vyrobky z DDR.

starozitnost: uz si to pamataju len nasi rodicia/prarodicia, mnohi z nich uz len matne, a vidi sa to menej casto.
veci z R-U po 1.CSR.
_______________
Registrovaný uživatel
Myslím že každá věc z dob minulých má svoji hodnotu a nemusí to být zrovna cenová:-)
Registrovaný uživatel
Obecně bych viděl jako starožitnost věc, která je z doby před 2. světovou válkou. I když třeba takový deset let starý mobil versus mince z roku 1850. První je veterán a to druhé "moderna" :D
Registrovaný uživatel
Ale tady přece vůbec nediskutujeme o tom jestli něco má nebo nemá svojí cenu. Všechno má svoji cenu. Problém je v tom, že toto je web sběratelů a nikoli web vetešníků. Pokud vetešníci chtějí, nechť si založí svůj web. Ale tito lidé nejsou sběratelé. Toto je třeba velmi citlivě vnímat, jinak zde bude 90 % dotazů na ceny různé veteše a sběratelství bude chodit o holi. Já chápu, že někteří moderátoři a registrovaní uživatelé se chtějí předvádět, ale i to má své meze. Bude lepší, pokud se zde budou předvádět skuteční znalci a pokud to bude sloužit sběratelům a ne vetešníkům, popř. lidem, co zase něco našli na "půdě". K čertu s nimi!!!
Registrovaný uživatel
Gutenberg napsal
Ale tady přece vůbec nediskutujeme o tom jestli něco má nebo nemá svojí cenu. Všechno má svoji cenu. Problém je v tom, že toto je web sběratelů a nikoli web vetešníků. Pokud vetešníci chtějí, nechť si založí svůj web. Ale tito lidé nejsou sběratelé. Toto je třeba velmi citlivě vnímat, jinak zde bude 90 % dotazů na ceny různé veteše a sběratelství bude chodit o holi. Já chápu, že někteří moderátoři a registrovaní uživatelé se chtějí předvádět, ale i to má své meze. Bude lepší, pokud se zde budou předvádět skuteční znalci a pokud to bude sloužit sběratelům a ne vetešníkům, popř. lidem, co zase něco našli na "půdě". K čertu s nimi!!!


A zas toto téma-Sběratel,dnes se sbíra cokoliv nejen starožitnosti ne?
Registrovaný uživatel
To máte plnou pravdu, že sbírat lze spoustu věcí, pane kolego, ale problém je v tom, že tady jsou dotazy typu: "našel jsem na půdě a rád bych znak cenu", "kolik by stál obraz mého pradědečka?" a to nemluvím o daleko úsměvnějších dotazech. Toto nejsou dotazy sběratelů!!!
Navíc sběrateli se věc líbí a cena je pro něj zpravidla až druhotná. Tady je cena jedinou věcí, která dané lidi vůbec zajímá!
A to nemluvím o skutečných vetešnících, kteří sem strkají naprosté hlouposti, které namnoze se sběratelstvím vůbec nemají co dělat.
Registrovaný uživatel
Marsi napsal
A zas toto téma-Sběratel,dnes se sbíra cokoliv nejen starožitnosti ne?

Ano a proto má toto fórum spoustu sekcí jako například Umění, Medaile, Modely atd. Pokud tazatel pro svůj předmět příslušnou sekci nenajde, je tu ještě
"Co se jinam nevešlo".
"Starožitnosti" jsou \jak název napovídá\ pro starožitnosti. ;)
Registrovaný uživatel
Dobrá,dobrá ;)
také se zeptám když nevím,i když mám jen retro věci
a to že věci prodávám ze mě ještě nedělá vetešníka,
jak se tady to slovo ujalo...
Registrovaný uživatel
Marsi napsal
...a to že věci prodávám ze mě ještě nedělá vetešníka,...

Vetešníka rozhodně ne, to bych si nikdy nedovolil tvrdit.
Jenom prodavače veteše :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
Nu pro každého je veteš něco jiného,pro mě rozhodně ne ;)
Registrovaný uživatel
presne,a my chceme tu cennou vetes na techto strankach redukovat......ale
vzhledem k mnozstvi techto podivnych cennosti by stalo za uvahu skutecne vy-
tvorit novou sekci pro tyto pseudostarozitnosti...legrace by byla zarucena... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Výborný nápad a Maxmilian by to mohl moderovat. Stejně se mi zdá že poslední dobou neví co roupama dělat :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak vkládat dotaz - diskuze

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1