Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nemohli by ste mi pomoct s ocenenim tohto tu Karolka?

https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=219955&topic=13505#post219955
prispevok #15
vdaka.
Registrovaný uživatel
Od 400 do 1000 korún.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Předem se moc omlouvám, že sem dávám takovýto šrot, ale učím se jej určit a až teď jsem zjistila, že by bylo lepší se poradit. Nejprve jsem si myslela, že to podle lva na rubu bude česká mincovna, ale teď mi připadá jako rakouská ražba??? Dle čeho se chytit a co to tedy vlastně je? Rok je mi také záhadný, 1730?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 27. 10. 2012, 18:24. »
Registrovaný uživatel
Malo by to byť ako u Leopolda I. , treba sa naučiť rozlišovať podľa opisu alebo značiek a znakov v erbe. COM.TYR bola u Leopolda mincovňa Hall. Pražská mincovňa u Karola má na konci opisu MAR.MOR.
Moderátor
Karel VI., 3 krejcar 1740, mincovna Praha, mincmistr F.Scharff
Literatura: Halacka 1840
Registrovaný uživatel
Tak je to nakonec opravdu Praha?
Ale to pak zase nesouhlasí to, co psal dula...
Už jsem z toho "jelen" ;)
PS: a vůbec, jak ten opis tak čtu, nejsou to na reversu jen tituly vladaře a území, kterému panoval?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 27. 10. 2012, 18:52. »
Moderátor
Ano je to Praha. 3 krejcary Karla VI. z ceskych mincoven konci na reversu opisy (samozrejme zkracene):
1) BOHEMIAE REX
2) MARCHIO MORAVIAE
3) COMES TYROLIS
Registrovaný uživatel
Aha, moc děkuji, jdu si to k tomu poznamenat ;)
Registrovaný uživatel
Kombinácia opis com.tyr a v štíte orlica je Hall a zas lev v štíte ale opis styriae je Graz.
Moderátor
mam ve sbirce stejny typ ale rocnik 1730

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moc pěkný kousek...
Když se tak na ně dívám, tak mne napadlo zamyšlení... (srovnávala jsem ještě s mým kutnohorským), tak je opět velmi zajímavé sledovat odlišné provedení portrétů, přesně jak se řešilo u Leopolda. Co rytec, to jiný styl. Velká škoda, že se takto pěkné portrétní mince u nás nerazily už od doby denárů. Mohli bychom si pak lépe představit ke slavným jménům i tváře...
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Velká škoda, že se takto pěkné portrétní mince u nás nerazily už od doby denárů. Mohli bychom si pak lépe představit ke slavným jménům i tváře...


Pravda, je to trochu rozdíl :D Nebyl on Vratislav II. také přeci jen Habsburk? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..no, teď si toho Vratislava opravdu umím představit :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
... Velká škoda, že se takto pěkné portrétní mince u nás nerazily už od doby denárů. Mohli bychom si pak lépe představit ke slavným jménům i tváře...


denáry jsou takové krásné právě proto, jaké jsou, nic bych na nich neměnil ;)
Registrovaný uživatel
..já ano, nejlépe cenu :-) Bohužel jsou pro normálního člověka na sbírání téměř nedostupné, i když i to je dost relativní, ale jinak samozřejmě souhlas, každé období má své, i ty denáry jsou zajímavé mince. Teď už jsme ale opravdu hodně odbočili.
Registrovaný uživatel
...a protože jsme, s mým přičiněním, zase zavedli téma úplně jinam, tak sem raději dám ten zmiňovaný kutnohorský 3-krejcárek. Sice není luxusní, ale určitě o dvě třídy lepší, jak můj pražský.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je krásný
Registrovaný uživatel
to korunko je pěkný a rozhodně nadprůměrný ve srovnání s běžnými kusy.Jinak sbírání mincí není jen o luxusních kusech,ale hlavně o tom ,aby měl člověk z dané mince radost.To znamená,když máš radost i z toho pražského 3 krejcaru,tak ta mince splňuje svůj účel.Samozrejmě,že taková mince musí stát adekvátní peníze.Jen tak dále-mince Karla VI. patří k druhově a výtvarně k nejzajímavějším mincím na našem území po roce 1618.Ještě by to chtělo nějaký drobák-1 krejcar ,1/2 krejcar-2 fenik a fenik aby jim nebylo smutno
Registrovaný uživatel
.. na jeden 1 krejcar už mám políčeno, ale jinak do budoucna určitě na ukázku různé nominály také přibudou... ale protože to není mé hlavní sběratelské období, tak je to samozřejmě výhled do budoucna a to platí určitě i u ostatních Habsburků, do dob M.T.
Registrovaný uživatel
po precitani predchadzajucich prispevkov si teraz niesom isty..
je to mincovna Praha?
#49: https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=232246&topic=13505#post232246
_______________
Registrovaný uživatel
Korunka ked srot, tak srot poriadny! :lol: Tento moj chudak ma este aj dierku.
Mam este krajcar, ale nemozem ho najst.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
denarik 1734, na averze uz poskodene razidlo v mieste opisu: .IV.D.G.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
předem se omlouvám za foto ale mám tady jeden 3 krejcar Karla VI 1712 a chtěl bych jen ověřit že se jedná o mincovnu Břeh.Značka F.N znamená mincmistra?dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, měla by to být značka mincmistra Františka Nowaka, ale nevím zda je to mincovna Vratislav či Břeh.
Registrovaný uživatel
Aby jim nebylo smutno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1