Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, že Josef I. zemřel 1711 a na tolaru je napsáno CAROLVS je myslím evidentní, o koho jde
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
No vždyť ano,já jen kvůli tomu popisu..je fakt že vzhled těchto raných hallských tolarů Karla dost připomíná předchozí Josefovy tolary ze stejné mincovny...tak snad proto ten popis v aukci.
Registrovaný uživatel
Na některých ranných ražbách s opisem Karla VI. byl použit portrét Josefa I.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 24. 3. 2014, 9:13. »
Registrovaný uživatel
Hm,zajímavá informace.
Zajímal by mne důvod...
Moderátor
Nemeli schvaleny portret a potrebovali razit..?
Registrovaný uživatel
Herdek,on to bude nakonec přece jen Karel,jen podědil po Josefovi paruku :)
Nahoře ročník 1713+1711.
Dole 1714
Tak teď nevím co s tím,co napsal Evropa1...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady je pro porovnání pražský 1712:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.. hm, tady výše se probírají těžší kalibry,..
... na ty jen tak nebude, ale dnes přišel tento přírůstek. Sice naprosto běžný v průměrném stavu, přesto velmi potěšil.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak prihodim sem aj ja nejake foto... dnes mi pribudol 3 grajciar 1717 Graz. Celkom ma potesil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle Halačky (starší vydání + dodatek I. a II.) známe čtyři typy tolaru ročníku 1717 mincovny Vratislav (1905, 1906, 1906a, 1907), pomůže mi někdo správně zařadit následující tolary z mé PC databáze? Předem děkuji.

Ten třetí bych zařadil mezi pražské ražby (Halačka 1800 bez značky I.I.L.) ovšem

http://www.sixbid.com/browse.html?auction=201&category=1997&lot=93563

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten třetí, nejspodnější je samozřejmě Praha (Halačka 1800 b.zn.).
Horní dva vratislavské jsou dle mého názoru stejný typ, nejblíže mi k nim sedne Halačka 1906.
Registrovaný uživatel
To numismatik-fji: tolary Karla VI. jsou podle Halačky nezařaditelné. Jediná použitelná literatura je Vogelhuber a Janovský.
Registrovaný uživatel
Carolco

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zase malá zajímavost z ražeb Karla VI. (alespoň pro mne).
Na zahraniční aukci byl vydražen dukát (18.000 € - viz obrázek z aukce), tohoto panovníka s ročníkem 1730, mincovna Praha, který literatura nezná (Halačka starší vydání, Herinek, Friedberg).
Osobně bych ho zařadil k Halačkovi 1784, mincmistr Scharff, (stejný jako ročník 1729, 1731 a 1732.
Podle poznámky u aukce, nebyl ročník 1730 za posledních 20 let dražen.
Váš názor? Uvádí ho Halačka v novém vydání?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Neuvádí ho Halačka v novém vydání a ani CNA.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci, zase další doposud nezaevidovaná ražba, kolik jich asi ještě bude?
Registrovaný uživatel
zdravím, požádal sem moderátora o přeložení mého příspěvku z Dobových falz do této sekce, ale nic se nepřesunulo. proto sem dávám tuto měděnou Grešlu 1719 MB Karla VI. zajímalo by mě jestli se někdo kdo sbírá mince tohoto panovníka s takovým falzem někdy setkal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
osobne si myslím že sa jedná o originál z mincovne.
Moderátor
Osobně se přikláním k falzu už z toho důvodu, že mincovna v Břehu zanikla v souvislosti s úmrtím rytce a vardajna Kryštofa Brettschneidera. Bohužel nemám druhý díl Friedensburga, kde se o daném tématu píše snad něco víc. Halačka sice tuto grešli uvádí (dokonce i ročník 1718 ), ale pouze ve vyobrazení a neměl k dispozici žáden kus.
Registrovaný uživatel
V knize Zdeňka Petráně "Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezké numismatiky" se mimo jiné můžeme také dočíst:
"Naposledy bylo v Břehu raženo za panování Karla VI. 1711-1740. Byly raženy jen stříbrné mince, a to tolar (1713), 3-krejcar (1711-13) a grešle (ražena s ročníky 1718-1719). Po smrti mincmistra Brettschneidera 1714 byla mincovna 25.2.1715 definitivně uzavřena."
Moje poznámka: to by ovšem znamenalo, že grešle s ročníky 1718 a 1719 byly raženy v předstihu.
Registrovaný uživatel
díky všem ;)
tím pádem si myslím,že se jedná o vzácnou a zajímavou minci.
Registrovaný uživatel
razidlo je profesionálne a minca kľudne pôvodne mohla byť strieborná. Grešle sa razili z nekvalitného striebra. čím všetkým prešla nám už nie je známe.
Tak kvalitný rytec by asi falšovall vyšší nominál.
Registrovaný uživatel
Provedení razidel vypadá dost kvalitně, nikdy jsem však tento typ grešle z období vlády Karla VI. osobě naživo neviděl...(i když toho jsem neviděl jistě mnohem více)
Přikláněl bych se asi k hodně kvalitnímu dobovému falzu, ale kdo ví...
Rozhodně zajímavé a asi i vzácné. ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to alarich byla by k mání ta grešle 1719?Určitě bychom se dohodli.
Můj email je honnval@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1