Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » KDO TO JE ? voják - lékař, itálie - sportovec - cirkusák?

Vykupminci.cz
Numisargo

KDO TO JE ? voják - lékař, itálie - sportovec - cirkusák?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, přátelé, potřeboval bych pomoc s určením těchto dvou chalíků. První nějaký voják, můžete mě někdo napsat něco blíž, z jaké je doby, jeho hodnost a činost, pohled je z druhé strany čistý, krátká adresa, jen napsáno: atelier, Č. Hrbek, Olomouc. Ta druhá pohlednice je dlouhá adresa, přikládám obě strany, asi nějaký zřejmně nějaký Ital, rok v zadu 1919 dík moc za určení. Vláďa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přátelé nikdo nic neví? Vím že je tu mnoho z Vás s perfektními znalostmi, tak co?
Alespoň nějakou nápovědu, díky Vláďa
Moderátor
Ten první vojáček - nebude to lapiduch?
Registrovaný uživatel
Pokúsil by som sa niečo doplniť. Na prvej fotografii je vojak rakúsko-uhorskej armády z obdobia I. sv. vojny v poddôstojníckej hodnosti - corporal, u nás tí starší čo boli na vojne vedia, že je to desiatnik (kaprál). Na rukáve má pásku s označením červeného kríža. Teda ako správne uviedol Pavel_III, je to vo vojenskom slangu lapiduch. Ostatní sa určite dovtípia, že je to člen pomocného ošetrovateľského personálu. Počas vojny sa veľa vojakov, ktorí buď utrpeli nejaké vážnejšie zranenia alebo za určité zásluhy dostalo na také posty v poľných lazaretoch, prípadne do tylových vojenských špitálov. Tam im nehrozilo také nebezpečenstvo ako na fronte a vojnu prežili relatívne v závetrí. Tu sa môže jednať o taký prípad, keďže podľa výzoru ten desiatnik na fotke už má svoj vek. Zrejme slúžil v nejakej blízkej vojenskej nemocnici keď sa nechal vyfotiť v ateliéri Olomouc. Je to však len môj názor.

Druhý obrázok podľa mňa predstavuje športovca, buď skokana alebo gymnastu.
Neviem po taliansky, teoreticky to ale môže byť nejaká medzinárodná súťaž (saltore - saltá, skoky, skokanský)? A napríklad prvé slovo Glons by mohlo označovať miesto konania v r. 1919. Tak sa totiž nazýva rovnomenné valónske mestečko v Belgicku, provincia Liége. Tu ale tiež upozorňujem, že je to moja domnienka a nemusí sa zhodovať so skutočnosťou.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za rady a příspěvky, já věděl že jste tu odborníci. Díky moc hlavně TONY-KK
Registrovaný uživatel
S tym lapiduchom suhlasim,ale ten druhy obrazok je skor nejaky cirkusak ako športovec.Sportovci v tomto obdobi mali jednoduche dresy /trenky,trička/.Toto oblečenie mi nesedi k športovcovi.Ja si myslim cirkusak alebo komediant/herec/.
_______________
Registrovaný uživatel
Dle úboru fakt asi cirkusák.
Zde skupina cirkusových trapézových artistů The Siegrist-Silbons na fotce z r.1906

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No kľudne to môže byť cirkusák. Súdiac ale podľa atletickej postavy skôr artista či skokan, ktorý predvádzal saltá. Tipoval som prípadne na nejakú medzinárodnú súťaž v týchto disciplínach. Tam mohol mať zrejme v tej dobe každý svoj vlastný úbor. Ospravedlňujem sa dopredu keďže neviem po taliansky, len to slovné spojenie ,,saltore internazionale" i v google prekladači vo mne nejako evokuje také prirovnanie. Pravda všetci, ktorí skúšali tento prekladač vedia o jeho nedostatkoch. Teda prosím brať moje tvrdenia s rezervou.
Registrovaný uživatel
Díky všem za názory, jsem rád že jsem se alespoň něco dozvěděl. Díky Vláďa
Registrovaný uživatel
Ander napsal
Dle úboru fakt asi cirkusák.
Zde skupina cirkusových trapézových artistů The Siegrist-Silbons na fotce z r.1906

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Na artistky mají docela velké prdele :roll:
Moderátor
Skákací svaly!! :D
Registrovaný uživatel
Asi delaly zakladnu pyramidy:)...
Registrovaný uživatel
A nebo jsou to soudružky z vedení výpravy :D ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » KDO TO JE ? voják - lékař, itálie - sportovec - cirkusák?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1