Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
takže máš komáre zaplaceno asi tak na 5 dní neb:

lehká děva si v Praze vydělala za týden asi 6 grošů

Pardón. Tím se nechci nikoho dotknout natož jej urážet, jen mě to s ohledem na aranžmá té fotografie napadlo :- )
Registrovaný uživatel
asi začnu sbírat groše, to je docela levné :D
Moderátor
Habsburg na živo...

https://youtu.be/DotqXccvkAI

https://www.dotyk.cz/magazin/habsbursky-pysk-30000404.html
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem, měl bych prosím otázku.Můžu dlouhodobě uložit Au mince do klasických albumů, které jsou v soušasné době na trhu?Jde mi o to, zda po čase tyto mince nemůžou začít nějak reagovat.Jedná se mi jen o zlaté mince.Moc děkuji za případný názor
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Dobrý den všem, měl bych prosím otázku.Můžu dlouhodobě uložit Au mince do klasických albumů, které jsou v soušasné době na trhu?Jde mi o to, zda po čase tyto mince nemůžou začít nějak reagovat.Jedná se mi jen o zlaté mince.Moc děkuji za případný názor


Asi sa netreba báť. Známi vyrobcovia numizmatických potrieb dnes garantujú nezávadnosť svojich albumov a obalov. Niekedy sa produkovali plasty so zvýšeným obsahom chlóru. Ten potom pomaly reagoval najmä s medenými a striebornými mincami v obale, no napríklad dokázal znehodnotiť aj mnoho bankoviek. Dnes už ani v Číne nepoužívajú na výrobu plastových obalov chlór, keďže väčšinu produkcie vyrábajú pre Európu a USA. Na druhej strane neviem aby zlaté mince z kvalitného zlata nejako reagovali s obalovou hmotou. Samozrejme nevedno čo sa môže diať s mincami o rýdzosti 9 karátov, pretože aj také sa vyskytujú na trhu. Najlepšie je zlaté mince uložiť do primerane veľkej plastovej bublinky. Tam vydržia roky rokúce a hlavne nehrozí priame mechanické poškodenie.
Registrovaný uživatel
Pratele, nevite jaky je rozdil v nominalech Double Vuurijzer, Double Briquet a double patard? Vsechno to ma stejnou vahu i rozmery, ekvivalent naseho grose. Jde o rizost? nebo to jsou lokalni nazvy? Nikde se mi o tom nedari zadny info najit.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Nějaké info najdete v Numis-Lexikonu. Klikněte na Lexikon a pod písmeny B, P a V hledejte Briquet, Patard a Vuerijzer
http://www.numis-lexikon.de/
Registrovaný uživatel
Díky, s němčinou nejsem moc kamarád tak snad translator pomůže.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Měl bych dotaz k čištění antických mincí. Někde jsem četl, že k čištění těchto mincí je výborný parafin. Údajně se s ním snadněji odstraňuje tvrdá krusta, která se často na antických bronzových mincích vytvoří, aniž by došlo k poškození patiny. Mohl by mi prosím někdo popsat, jaký je postup při čištění parafinem? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zajimava svatebni mince :-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Které státy a kdy začnou razit mince a tisknout bankovky s portrétem nového krále
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-penize-znamky-vlajky-co-vse-se-nyni-v-britanii-zmeni-40408192
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Tímto bych se rád obrátil s prosbou na sběratele/majitele Chebských ražeb mezi lety 1180-1300.
Začal jsem přemýšlet a částečně i pracovat :D na "nové" typologii Chebských feniků(dle Háskové 1.-43.) či spíše jejich variant. Jelikož jsem došel k poznání že mnohé z těchto mincí mají kromě stejného centrálního obrazu mnohdy jiné části "opisu" a to mnohdy dosti znatelné a tudíž by mohlo jít o další varianty.

Pokud by tedy někdo chtěl/mohl poprosil bych vás o fotografie těchto mincí na email: Gross1300@seznam.cz
(Samozřejmě tyto fotografie by zůstaly zcela anonymní)
Děkuji moc.
ilustrační foto Há.41

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince přisuzované Chebu jsou anonymní, tudíž žádné opisy nemají (s vyjímkou jednoho vzácného dutého haléře z 15. století). Na ilustračním fotu je Bamberk (Cheb to byl za zbožného přání Háskové a to ještě s velikým otazníkem)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ale samozřejmě každý "výzkum" je chválihodný
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Proto jsem také dal slovo opis do závorek.
Nejedná se o opisy ale o vnější obrazovou část mnoha mincí.(např. Hásková 38) kde je na reverzní straně rozdíl v počtu lilií a křížků.

A jste si opravdu just že se nejedná o fenik
Há. 41?
Registrovaný uživatel
Oprava: Hásková 38.
Registrovaný uživatel
Tak v Háskové je to skutečně č.41. Jde o to, že to není chebská mince.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Najděte si na netu Bamberk biskupství, katalog Krug 66 a 67. Najdete tam těch feniků doslova bambilión.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/153

Toho jsem si vědom, ale jaksi obrazově jsou minci identické.
Registrovaný uživatel
denar napsal
Tak v Háskové je to skutečně č.41. Jde o to, že to není chebská mince.


Zajímavé.
Tak kde je tedy zakopaný pes.
:D
Hásková říká Cheb, Krug Bamberg.
Vždy jsem ji jako Cheb bral, a na mnoha aukcích od Aukra po např. Aureu je takto minci prezentována.
Registrovaný uživatel
Chodi ještě numismatický časopis? Mě letos nepřišel ani jeden.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jestli chceš můžu přenechat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za info, napíšu do CNS a zjistím proč mi to nechodí.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
jacx napsal
takže máš komáre zaplaceno asi tak na 5 dní neb:

lehká děva si v Praze vydělala za týden asi 6 grošů

Pardón. Tím se nechci nikoho dotknout natož jej urážet, jen mě to s ohledem na aranžmá té fotografie napadlo :- )


To mi teď připomnělo jak frajeři z 4Chanu vypočítali, že stříbro má stát 4000 dolarů za unci, a jako měrnou jednotku použili aténské a římské prostitutky :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Kecárna jen o numizmatickej problematike .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1