Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Keby sa psi naučili rozprávať, tak by človek prišiel o najlepšieho priateľa.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik



Ke ten zápis je? Já bych se podíval. Nikdy jsem o tom neslyšel. (Beneš, zákaz Slovenštiny, Molotov, Jalta)
Registrovaný uživatel
Paul v príspevku na záver som uviedol, existuje nebudem hľadať, ale v zime nevylučujem.

Apropo Beneš nebol na Jalte to je samozrejmé, ale v Moskve priamo u Molotova!!!

Nemám záujem to rozoberať, prežili sme, ešte prežiť túto liberálnu lúzu a zasa bude na chvíľku relatívne pokoj...

Pokiaľ to nevýjde naplní sa obsah knihy Profesora Jana Lietavu DROGY A ZÁNIK CIVILIZÁCIÍ... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Aha, takže nic...
Registrovaný uživatel
Pán nech sa posnaží... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jo, je to vlevo dole.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Jo, je to vlevo dole.


Asi tam... To mě napadlo už včera, ale nechtěl jsem prudit
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Byla to síla vzdoru a proto by i u nás to měl být alespoň "pamětní den". Na mně silně zapůsobila kniha p. Mňačka, tu povídku, název si nepamatuji.
První boje u Žiliny a Strečna a k tomu nám vyprávěli účastnici. Je zvláštní, že se nepovažovali za hrdiny.


Proč by měl? Varsavske také není a to bylo, z mého pohledu, víc.
Btw Mňačko je jeden z asi 4 Slováků co je komplet přečetl.. a to to byl komunista! :-D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Asi tam... To mě napadlo už včera, ale nechtěl jsem prudit

Stárneš... :P
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
ferovyobchodnik napsal
Asi tam... To mě napadlo už včera, ale nechtěl jsem prudit

Stárneš... :P
-s-


Ne, jen bych nerad, aby si někdo vykládal, že je to osobní. Já nemám rád totiž každého blbce ;-)
Registrovaný uživatel
Slniečka stále vnesú konštruktívny pohľad do problému... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Mně to nedá a pro mládež. :roll:
Kdys, dávno tomu, existovalo Československo, a v tom ČSR bylo i Slovensko a Slováci 29. srpna (narodila se mi dcera) se zbraní v ruce vyhlásili boj německému fašismu a přihlásilo se k Československu a tak asi proto mohlo být i u nás "něco" v novinách třebas ještě bude.
Pro FO dcera se pochopitelně narodila až dlouho po skončení SNP :mrgreen:

Lidí, neberte vše prosím tak vážně, třeba se i usmějte. Já si zde nechci poměřovat p....s a vždy říkám, nerad se hádá. Jak říkal klasik, lidé mám Vás rád
Registrovaný uživatel
tak jsem zápis z jednání Molotov -Beneš našel.

https://www.fronta.cz/dokumenty/ceskoslovenske-dokumenty

v Otázce Slovenska ovšem o tom co tu psal grofík ani slovo. Beneš pouze chtěl potrestat válečný zločince ze Slovenska.

Takže grofík, možná jsem se přehlídl...Ukaž mi v tom dokumentu, kde se mluví o zákazu Slovenštiny, nemůžu to najít. Děkuji. Přijde mi to jako klasická Slovenská nacionální blbina, za účelem špinit čehuna Beneše. Pokud to tam ale je, tak se ti omluvím.
Registrovaný uživatel
Cece ja nebudem trvat na ospravedlni Paul, ale to zistenie stalo po vojne jedneho Kosicana vo vlade zivot...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Psal jsi, že je to k dohledání v zápisu..a teď to je nějaká tajná informace?

Chlape trochu važ slova, však máš nějakej věk.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Mně to nedá a pro mládež. :roll:
Kdys, dávno tomu, existovalo Československo, a v tom ČSR bylo i Slovensko a Slováci 29. srpna (narodila se mi dcera) se zbraní v ruce vyhlásili boj německému fašismu a přihlásilo se k Československu a tak asi proto mohlo být i u nás "něco" v novinách třebas ještě bude.
Pro FO dcera se pochopitelně narodila až dlouho po skončení SNP :mrgreen:

Lidí, neberte vše prosím tak vážně, třeba se i usmějte. Já si zde nechci poměřovat p....s a vždy říkám, nerad se hádá. Jak říkal klasik, lidé mám Vás rád


pane, pletete si fakta. slováci měli svůj stát, klerofašistický...dobrovolně a aktivně. ostatně dost z nich je na něj pořád hrdých. žádné čsr. můžem si na ně, jakože bratsky, zavzpomínat, ale to je tak vše. chtěli pryč, jsou pryč. i když se sem pořád serou za práci apod. což je zatím fajn, není moc lidí, uvidíme za několik let.
já nejsem nijaký anděl a dokážu tolerovat hodně věcí. ale chce se k tomu postavit čelem, přiznat svůj podíl viny. oni, vy, já...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Psal jsi, že je to k dohledání v zápisu..a teď to je nějaká tajná informace?

Chlape trochu važ slova, však máš nějakej věk.


Určite sa dá aj dohľadať, ale chce to čas poskladať skladačku.

Samozrejme Mr. Beneš sa nechválil tým ani jeho suita.

Prepáč viem, že to existuje, ale nie je to pre mňa primárna záležitosť.

Pre Barbara som sľúbil pred dvomi mesiacmi určité recepty a ešte som nič nespravil aj ja mám svoje záľuby, povinnosti.

Budeš v poradovníku nezavešuj, pokiaľ sám nedopátraš správne info, ale nie je to jednoduché to nie je na chválu.... ;)

Mňa dnes viac zaujímajú tieto problémy . :roll:

https://www.televizeseznam.cz/video/strunc/vaclavek-zijeme-v-totalnim-bezvedomi-cast-potravin-je-skoro-odpad-skodi-jako-cigarety-63954206?dop_ab=1&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=LCTRBNvsZH0-201908271733&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=boxik&utm_campaing=_var
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
[quote=Altmann]
Mně to nedá a pro mládež. :roll:
Kdys, dávno tomu, existovalo Československo, a v tom ČSR bylo i Slovensko a Slováci 29. srpna (narodila se mi dcera) se zbraní v ruce vyhlásili boj německému fašismu a přihlásilo se k Československu a tak asi proto mohlo být i u nás "něco" v novinách třebas ještě bude.
Pro FO dcera se pochopitelně narodila až dlouho po skončení SNP :mrgreen:

Lidí, neberte vše prosím tak vážně, třeba se i usmějte. Já si zde nechci poměřovat p....s a vždy říkám, nerad se hádá. Jak říkal klasik, lidé mám Vás rád


pane, pletete si fakta. slováci měli svůj stát, klerofašistický...dobrovolně a aktivně. ostatně dost z nich je na něj pořád hrdých. žádné čsr. můžem si na ně, jakože bratsky, zavzpomínat, ale to je tak vše. chtěli pryč, jsou pryč. i když se sem pořád serou za práci apod. což je zatím fajn, není moc lidí, uvidíme za několik let.
já nejsem nijaký anděl a dokážu tolerovat hodně věcí. ale chce se k tomu postavit čelem, přiznat svůj podíl viny. oni, vy, já...
[/quote
-----------------------------------------------------------------------------------------------Zde já Alt.
Měli svůj stát od roku 1939(my jsme měli svůj Protentokrát)v roce 1944 se Slováci nasrali a vzbouřili se, my jsme v klidu čekali do května 45. Faktem je, že dnes žijeme vedle sebe a dokonce se máme rádi. Pane Férový obchodníku, Vy se rád bouříte, já to beru, jste mladý, ničím nezatížený, ale snažte se chápat vývoj republiky od svého vývoje až po Klause a Mečiara. Za dalším 30-50 let sem možná napíšete, byl tady nějaký Altmann a v mnohém měl pravdu.[/quote=ferovyobchodnik]
Moderátor
Všechny ty problémy jsou v tom, že v roce TGM a jeho poskok Beneš uvedli, že jsme všichni Češi, Slováci, to je jen nářečí. Němce myslím zatajili. Prostě TGM vytvořil svoji monarchii a vládl. Ale věřím, že pokud by TGM žil i v roce 1938 bránili bychom se. Proto jeho osobnost toleruji.
Registrovaný uživatel
Měli svůj stát od roku 1939(my jsme měli svůj Protentokrát)v roce 1944 se Slováci nasrali a vzbouřili se, my jsme v klidu čekali do května 45. Faktem je, že dnes žijeme vedle sebe a dokonce se máme rádi. Pane Férový obchodníku, Vy se rád bouříte, já to beru, jste mladý, ničím nezatížený, ale snažte se chápat vývoj republiky od svého vývoje až po Klause a Mečiara. Za dalším 30-50 let sem možná napíšete, byl tady nějaký Altmann a v mnohém měl pravdu.

Jaké bouření? Jen připomínám fakta, které jste i vy potvrdil. Tak jakepak rozumování nad oslavama apod?
Registrovaný uživatel
"Vzbouřili li se", protože bylo jasný, že Němci projedou válku a bylo sakra rychle třeba proti nim taky začít bojovat, jinak by byli na straně poraženejch..To se s protektorátem vůbec nedá rovnat..Čechy nebyly spojencem Říše.

Navíc měli k dispozici vojenský svazky..A hornatej terén..

Z hlášení Němců ještě začátkem r. 44 byl na Slovensku klid, partizáni neexistovali...
Moderátor
Po zradě v Mnichovu a po Benešovém zabránění krveprolití národa se Československo rozpadlo a díky nacistckému Německu a Slovenskym politickým zrádcům, se Slováci ocitli v náručí Nacistů. SNP je jasným důkazem, že většina Slováků po celou dobu, žila v nenávisti k nacistům...

V podstatě je to stejné, když pod nátlakem mnozí slezané museli do vermachtu či odcestovat do Raichu a pracovat pro nacisty...
Osobně si myslím, že vše co se odehrálo, bylo v maximální ochraně našeho národa, proto Beneše neodsuzuji a chápu i vás Altmane jako vojáka a vaš názor na Benešové rozhodnutí.
V podstatě Beneš zachránil národ a důkazem je i poválečné znovusjednoceni a vzájemná tolerance..
Také, ze všech národů dotčených válkou jsme vyšli nejlépe..
Moderátor
Já si stále neuvědomuji ( je to moje chyba), že jsem starší pán a je mi hloupé psát v které době jste chodili do školy. Jste určitě mladší a mladí to Vám všem přeji, ale někdy to vypadá, že jste trochu mimo. Paule Vy máte jistě pravdu, takto se to i dnes vykládá, na Slovensku byl klid a tak jej zachováme i zde.
Moderátor
barbar napsal
Po zradě v Mnichovu a po Benešovém zabránění krveprolití národa se Československo rozpadlo a díky nacistckému Německu a Slovenskym politickým zrádcům, se Slováci ocitli v náručí Nacistů. SNP je jasným důkazem, že většina Slováků po celou dobu, žila v nenávisti k nacistům...

V podstatě je to stejné, když pod nátlakem mnozí slezané museli do vermachtu či odcestovat do Raichu a pracovat pro nacisty...
Osobně si myslím, že vše co se odehrálo, bylo v maximální ochraně našeho národa, proto Beneše neodsuzuji a chápu i vás Altmane jako vojáka a vaš názor na Benešové rozhodnutí.
V podstatě Beneš zachránil národ a důkazem je i poválečné znovusjednoceni a vzájemná tolerance..
Také, ze všech národů dotčených válkou jsme vyšli nejlépe..


Mlčím a kají se, že jsem tak nevzdělaný, co jsme dostali? Opotřebovaný strojový park neb jsme tvrdě makali pro Wehrmacht no a co to je pár vesnic či studentu proti klídku. Máte pravdu, já Vám ji neberu, každý si můžeme myslet co chceme i psát co libo, nejde o nic.
Moderátor
Možná Sověti mohli zabránit okupace a následně i válce, ale to už je otázka dohadů,, co by, kdy by,,..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1