Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Do vyvoja bola investovana 1miliarda dolarov a nikto nepoznal poriadne ucinok, to je podla mna pricina pouzitia...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmanne udělal bych to a ani bych o tom nepřemýšlel.
Registrovaný uživatel
Použití atomových bomb Američany proti Japoncům zachránilo životy minimálně 10 miliónům Japonců,kteří by zemřeli při pokračování války výhradně konvenčními prostředky.
To je bohužel smutná realita. Japonsku nevládl císař, ale generálové, kteří chtěli bojovat až do konce, bez ohledu na oběti. Já osobně Japonce obdivuji, o jejich historii a kulturu se zajímám velmi intenzivně a trvale.
Během každé války dochází k obětem a k barbarským činům.
Je dobré poučit se z toho.
Současné Japonsko je příkladným demokratickým státem, který má velmi dobré vztahy s USA, a v tomto století už proti sobě s největší pravděpodobností bojovat nebudou.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert palec nahoru.
Moderátor
Použití atomových bomb Američany proti Japoncům zachránilo životy minimálně 10 miliónům Japonců,kteří by zemřeli při pokračování války výhradně konvenčními prostředky.

Tak tohle je absurdní argument...
Už jen to, že byly použity dvě bomby je nepochopitelné...
Když už, kde byly ultimata po Hirošimě??

Hirošima a Nagasaki krom jasné kapitulace... Byla ukázkazkou hrozby všem ostatním zemím světa, nastartovala politickou a ekonomickou moc.. Jednalo se nehumalni strategický tah Američanů stylu,, od teď jsme pány světa,,..
Faktem je, že tyto zbraně zajišťují světový mír, vyjímaje drobných konfliktu, které jsou velmoci do jisté míry tolerovány..
Registrovaný uživatel
Atomovky se tu řešej snad už potřetí, musim držet slovo a nereagovat. :mrgreen: Už jsem se tu za Američany naargumentoval až hrůza. JSem rád, že štafetu převzal někdo jinej.

ZAjímalo by mě, proč je smrt atomovou bombou "nehumánní".. Je snad humánní konvenční bombardování? Dělostřelba? Plamenomety? Miny? Bajonety?
Moderátor
Jak napsal Dwight Eisenhower, vrchní velitel spojeneckých expedičních sil ve své knize Mandate for Change..

V německém ústředí ho navštívil americký ministr války Stimson. Ten mu jako první oznámil plán použit atomové bomby v Japonsku.

„Zjevně očekával můj nadšený souhlas,“ psal Eisenhower, „ ...z jeho hovoru na mě ale padla skutečná tíha, a tak jsem vyjádřil své obavy. Za prvé, Japonsko bylo podle mě už poraženo a teď pouze hledá způsob, jak se vzdát a současně si zachovat tvář, a tak považuji použití této bomby za zcela zbytečné. A za druhé, nepřišlo mi moudré šokovat celý svět použitím takové věci, když už by to ani nevedlo k zabránění dalších ztrát. Ministra můj názor zjevně rozrušil...“ O knize napsal americký server filmsforaction.com.

„Nebyl jsem vychován k zabíjení žen a dětí“
Eisenhower nebyl rozhodně sám, který použití atomové bomby odmítal. Tehdejší nejvyšší představitel amerického námořnictva a jedna z nejvýznamnějších postav ve válce v Pacifiku, admirál William Leahy, byl toho názoru, že Japonsko nemělo kvůli námořní blokádě a použití konvenčních zbraní kam ustoupit a složení zbraní bylo na dosah.

Ve své autobiografii I Was There vzpomínal: „Domnívám se, že použití téhle barbarské zbraně na Hirošimu a Nagasaki nám v ničem nepomohlo... Ta představa používání atomových zbraní v budoucnu je strašidelná. Dle mého názoru, to, že jsme ji použili jako první, nás eticky staví na roveň s barbary z historických dob temna. Nebyl jsem vychován k tomu, abych vedl válku takovýmto způsobem a dle mě se války nesmí vyhrávat zabíjením žen a dětí.“

„Americký cézar“ MacArthur smysl bomby nechápal
Jistým překvapením může být to, že proti svržení atomových bomb na Japonsko byl i generál Douglas MacArthur. Ten přitom později po fiasku ofenzivy v Korejské válce volal po „zbombování Číňanů“ atomovými bombami. Jeho nechuť k použití bomb u Hirošimy se dá vysvětlit tak, že i podle něj byla zbytečná.

MacArthura se prý nikdo na názor ohledně Hirošimy a Nagasaki neptal. Kdyby se zeptal, mohl se dozvědět, že MacArthur pro použití bomb nevidí žádné strategické ospravedlnění, jak sám později řekl.

Návrh shození bomby, která dokáže vymazat města, logicky vyvolal rozepře na nejvyšších místech a seznam odpůrců nekončí ani nebyl ohraničen pouze armádními představiteli.
Registrovaný uživatel
V tom je vysokej stupeň pokrytectví :) Nebyl žádnej rozdíl mezi atomovou bombou a strategickym bombardováním. Drážďany přecpaný uprchlíkama nevadily? A x dalších měst....
Registrovaný uživatel
Barbar má svou pravdu. Ty paměti vyšly po válce, kdy už každý věděl, jak na tom byla druhá strana.
Stále nemám odpověď a ani nemusíš.
"Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti."
Registrovaný uživatel
Je irelevantní zda a kdy vůbec se chtěli vzdát. Ten den, ani další, to být nemělo. Naopak, Američani to museli zopakovat, aby k tomu došlo. Z pohledu nepřítele správný krok...
Registrovaný uživatel
taho napsal
Barbar má svou pravdu. Ty paměti vyšly po válce, kdy už každý věděl, jak na tom byla druhá strana.
Stále nemám odpověď a ani nemusíš.
"Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti."


Tak to víme, že je to zajímavá figurka a na jakoukoliv těmi tady má svůj "zajímavý" názor :-)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
taho napsal
Barbar má svou pravdu. Ty paměti vyšly po válce, kdy už každý věděl, jak na tom byla druhá strana.
Stále nemám odpověď a ani nemusíš.
"Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti."


Tak to víme, že je to zajímavá figurka a na jakoukoliv těmi tady má svůj "zajímavý" názor :-)


Ja ti dám figurka.... figurko. ;)
Moderátor
taho napsal
Barbar má svou pravdu. Ty paměti vyšly po válce, kdy už každý věděl, jak na tom byla druhá strana.
Stále nemám odpověď a ani nemusíš.
"Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti."


Paměti zpravidla tak vycházejí a přeci na tom vůbec nezáleží..

A o syna nemám obavy, pokud bude po mně má, což nejspíš ano, nebo po svém dědovi zvládne všechno a minimálně by velel praporu.. ;)
Registrovaný uživatel
Ještě bych se zeptal tvé manželky na názor a tvého syna za 20 let cca. Možná tady ještě budu za 20 let.

Jestli chci z těch pamětí čerpat tak ano.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
A o syna nemám obavy, pokud bude po mně má, což nejspíš ano, nebo po svém dědovi zvládne všechno a minimálně by velel praporu.. ;)

Zbožné přání každého otce i dědečka :mrgreen:
Bohužel ne vždy se to povede :roll:
Moderátor
Barbar se drží svého názoru je nutno jej respektovat. Albert hodnotí kulturu což se mu povedlo, ale pánové, kolezi, přátelé, zapomínáte na asijskou armádu vyzbrojená a kdys jsem se domníval, že kulometčíci připoutáni řetězy ke kulometům je propaganda, nebyla. US ti si to uvědomili a byli moc rádi, že si to vzali na starost Rusové. Je pravda, že v roce 1945 válečné lodě US a Anglie se chystali ke vjezdu do Tokijské zátoky, ale velení spojenců bylo připraveno, že každý Japonec bude bojovat a věřím, že by bojovali.

Pokud chcete vidět hrůzu války, podívejte se na film Volyň 2016, roztržení vojáka mezi dvěma koni je maličkost, rozsekaný manžel se vrací domu ve vědru, malé děti napíchané na bajonety, ženská stojí a ten zločinec ji pomalu vytahuje střeva z těla. Tak to je nehumánní a hrůzné. Na Volyni bylo povražděno na 80 000 Ukrajinců a 30 000 Poláků, ale noži, sekerami a potom si uděláte obrázek sami. My tady akademicky diskutujeme, ale pokud by jste měli povinnost...
Nebo bombarďák Harris, rozbil Německo na malé kousky, plnil své úkoly a po dvaceti letech dopadl jako Koněv u nás v Praze.Je to život, kdo to nezažil nepochopí a je to i správné!
Registrovaný uživatel
:(
turtleoverhead napsal
barbar napsal
A o syna nemám obavy, pokud bude po mně má, což nejspíš ano, nebo po svém dědovi zvládne všechno a minimálně by velel praporu.. ;)

Zbožné přání každého otce i dědečka :mrgreen:
Bohužel ne vždy se to povede :roll:


Já tedy doufám, že my synové si na vojáky hrát nebudou, i když prachy jsou tam fajn a jisté...
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
taho napsal
Barbar má svou pravdu. Ty paměti vyšly po válce, kdy už každý věděl, jak na tom byla druhá strana.
Stále nemám odpověď a ani nemusíš.
"Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti."


Tak to víme, že je to zajímavá figurka a na jakoukoliv těmi tady má svůj "zajímavý" názor :-)


Na Barbrnovi se mi líbí to, že je klidný, já se vždy hrozně nakakám a několik hodin mezi Vás nejdu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Japonci byli asi nejhorší ze všech bojujících stran (jak v poli- masakrování, mučení a trápení zajatců plošně a se souhlasem velení, tak správa okupovanejch území). Několik knížek (Cabanatuan atd.)a výpovědí mi stačilo, abych jim přál smazání z mapy, stejně jako Němcům.
Ani Němci nedosáhli stupně fanatismu, co řadovej Japonec (Banzai útoky, skákání z útesů, kamikaze)..
Budou v jejich národě zřejmě potlačeny prvky jednotlivce a ten jako takovej nedokáže sám uvažovat a vyhodnocovat situaci, prostě se řídí tím, co mu řekně někdo nad ním..Nebo nevím čím to je..(dodnes tam je fenomén v práci klidně umřít)...
Registrovaný uživatel
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecko-stale-celi-zadostem-o-reparace-za-svetovou-valku/r~4156c4b8ca4411e98776ac1f6b220ee8/

Československo mělo například původně dostat více než 300 miliard tehdejších československých korun, nakonec mu bylo vyplaceno jen asi 230 milionů.

Zajímavá informace.
Registrovaný uživatel
Altmanne, co říkáte těm pokrytcům z radnice Prahy 6 ?
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pomnik-marsala-koneva-v-praze-6-zakryla-plachta-ruska-ambasada.A190830_103310_praha-zpravy_rsr
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Tak svině jsou v každé zemi... Jen u Němců to bylo hlavně SS a u jablek mám pocit, že byli všude. Ale jestli je to národní rys, to nevím
Moderátor
https://www.fronta.cz/dotaz/sovetske-ztraty-pri-osvobozovani-csr

https://cs.wikipedia.org/wiki/Osvobozen%C3%AD_%C4%8Ceskoslovenska

Já říkám toto.
V roce 1956 v Maďarsku bylo správné že Sověti zasáhli. Přece dobyli Maďarsko a Maďaři do konce války pevně stáli po boku Němci. Rok 1968 nechci hodnotit je to pro mně emotivní.
Ale v roce 1945 to bylo vojsko Koněva, které se podílelo na osvobození ČSR

Ten pán na radnici se chová jako typický komunista bolševik, a to mně děsí. Bolševismus může být i v obráceném, "garde". Mně osobně je hanba a stud. No na jeho místě bych se bál chodit po Praze večer.

ALE ON SE ROZHODL pan předseda - nějak nechápu, proč nás Rusové a Ukrajinci stále mají rádi
.mitom007 To je moje odpověd pro pro Vás a připravte se na demokratickou vlnu nenávisti.
Moderátor
Altmann napsal
Já říkám toto.
V roce 1956 v Maďarsku bylo správné že Sověti zasáhli.


Altmann mohol by som poprosiť trošku rozvinúť túto úvahu, že prečo to bolo dobré?
Ďakujem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Rok 1968 nechci hodnotit je to pro mně emotivní.


Pro hodně našich občanů byl rok 1968 emotivní, včetně mých blízkých, to mě ale nebrání, abych po letech byl schopen napsat toto: Za rok 1945 lze chápat Koněva jako osvoboditele, ale za rok 1968 jako okupanta. Co je na tom tak těžké?

V sousední vesnici je malý hřbitov, kde je i hrob dvou ruských vojáků, kteří padli pár hodin před koncem války-jednomu nebylo ještě 20 a druhému něco přes 20 let. Vždy se tam zastavím a když si uvědomím jejich osud...
Ano těchto lidí si vážím, ale Stalin byl zločinec a někteří jeho generálové byli v poválečném období jenom sluhové zločinné politiky
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1