Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po zradě v Mnichovu a po Benešovém zabránění krveprolití národa se Československo rozpadlo a díky nacistckému Německu a Slovenskym politickým zrádcům, se Slováci ocitli v náručí Nacistů. SNP je jasným důkazem, že většina Slováků po celou dobu, žila v nenávisti k nacistům

Podľa mňa treba rozpad Československa a následný vznik tzv.Slovenského štátu hľadať aj inde nielen v boji o moc.Tento rozpad vznikol aj z dôvodu že vtedajšia ústava z r.1920 neuznávala slovenský národ ako samostatný národ.Takisto ani Beneš neplánoval po ukončení vojny tento fakt meniť.Donútili ho k tomu práve okolnosti súvisiace zo vznikom Slovenskej národnej rady v r.1944,kde sa nepožadovalo osamostatnenie Slovenska,ale zrovnoprávnenie dvoch národov Čechov a Slovákov v jednom štáte
Moderátor
Tak přece i česká TV se zmínila a Slováci na to šli pěkně.

... prosili(žádali) partyzány, aby nic nepodnikali a čekali na povel, partyzáni však začali poněkud rychle a 28 již wehrmacht nastupoval. To požádání ze strany vojenského velení mělo opodstatnění a vlastně i proto se bojovalo jen středním Slovensku. Na východě to nevyšlo v Blave to také nevyšlo a nakonec těch 20 000 partyzánů bojovalo dobře. Paule jinak jste to napsal dobře. Páni plukovnici také měli svoji hlavu, bohužel.
Vzpomněli a život jde dál.
Moderátor
Operace anthropoid byl proveden v nevhodnou dobu to je můj názor.. Riziko, které bylo jasně předvídatelné se projevilo v plném rozsahu... Nic nemám proti hrdiným parašutistum, všechna čest, že to zvládli a nasadili životy..
Chyba byla v samotného velení a špatném načasování operace.
Odkaz uživatele taho, nesmysl kterým se neustále argumentuje.. Atentát neovlivnil produkci výroby v protektorátu, ba naopak jen lidem přitížil...

Osobně by mne zajímal samotny vývoj plánování této operace a kdo byl jejím prvotvurcem...
Moderátor
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/slovenske-narodni-povstani-jak-bojovali-proti-nacistum-cesti/r~4fbad4f4c7e211e9a305ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne


Zde český tisk, pan Gazdík docela dobře zpracované.
Moderátor
Heydrich byl velmi dobře vybraný nácek, kdyby ne mi, kdo, čekat na Mnichov? On odjížděl do Paříže a tak to naši chlapci museli urychlit. Slováci SNP -my "H" proto jsme se mohli počítat k vítězným mocnostem
Ta tabulka je oficiální. zpracovaní i za pomoci VHU Praha.

Snad ještě pokud by generál Malár splnil co slíbil bylo by to určitě jinak, ale to již nelze takto říkat, historici (já ne) to nemají rádi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
atentát byl v nejvodnější dobu, Němci se otřepali z krize, všude se dařilo.. a najednou frk a třetí nejmocnější muž říše byl pod drnem.
Moderátor
Paul napsal
atentát byl v nejvodnější dobu, Němci se otřepali z krize, všude se dařilo.. a najednou frk a třetí nejmocnější muž říše byl pod drnem.


Pokud chceš zabít hada odsekni mu hlavu... Atentáty na Hitlera měly trvat neustále dokud by ho nedostali...
Zrudnych nacku jako Heydrich bylo plno a každá s těchto zrůd se jen předbihala v zrudnosti svých činu a lezla Hitlerovi do prdele..
Nevím, ale znovu s mého pohledu to nebylo v danou dobu přínosné vzhled k hrozbě která se potvrdila a vše překryla ...
Ideální doba byla na samotném konci války a ve výsledku by přínos byl stejný a s minimálním rizikem...
Po atentátu na Heydricha, už se žádná podobná operace v okupovanych zemích neopakovala...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/slovenske-narodni-povstani-jak-bojovali-proti-nacistum-cesti/r~4fbad4f4c7e211e9a305ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne


Zde český tisk, pan Gazdík docela dobře zpracované.


Máte i na technetu...
Registrovaný uživatel
"Zrudnych nacku jako Heydrich bylo plno"

Nebylo, Heydrich byl jeden ze tří nejmocnějších ve svý době a to je víc než dost...
Registrovaný uživatel
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/melo-opravdu-smysl-zabit-reinharda-heydricha_234878.html

tady nad tou otázkou uvažujou i historici a jiní.. Všichni jsou pro a jejich důvody stojej za přečtení..
Moderátor
Paul napsal
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/melo-opravdu-smysl-zabit-reinharda-heydricha_234878.html

tady nad tou otázkou uvažujou i historici a jiní.. Všichni jsou pro a jejich důvody stojej za přečtení..


Hmm... , já rozumím a také velmi dobře chápu, ale pánové ruku na srdce..
Pro mne to bude pravděpodobně vždy rozporuplné téma..

Znovu... rád bych znal strůjce této operace a samotné její plánování v GB (zdali to bylo vytvořeno a plánováno českými představitely, či zahraničními )
Registrovaný uživatel
Vidim stale nemate jasno.
Dnesne dni Slovanskej vzajomnosti Jankov vrsok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofík

skús venovať viac úsilia nekvalite potravín
Registrovaný uživatel
Venujem sa realite...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Paul napsal
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/melo-opravdu-smysl-zabit-reinharda-heydricha_234878.html

tady nad tou otázkou uvažujou i historici a jiní.. Všichni jsou pro a jejich důvody stojej za přečtení..


PAUL

Přesně jak píšete. "H" byl organizátor. intelektuál a uměl to, jeho cesta měla následovat do Francie. Prostě to je takový projev hrdinství, že je škoda, že to mnozí nedokážete ocenit. Já se musím postavit na stranu Paula, přesně to vystihl.
V době před rokem 89 to bylo i modní téma, jen komunisté. Ale Mnozí lidé o KSČ nic nevěděli, ale boj za národní svobodu to je něco jiného. Co českých důstojníků zahynulo (obrana národa) stále máme být na co pyšní.
Moderátor
Ocenit, neocenit...
Samozřejmě, že je naši povinností tyto činy ocenit, jelikož jinak to ani nejde, ano samotny čin byl správný.
Ale uvnitř nás všichni víme, že se to dalo provést jinak, jindy a možná i jinde... Samotné plánování selhalo...
A předvídatelné důsledky na obyčejných lidech zašli příliš daleko a zastiňuji celou akci....
Problém je v chybném plánování celé akce..

Hirošima, Nagasaki..... Bylo to nutné předvidatelně v takové míře a na nevinných lidech !!!???
Nestačilo jen shodit bomby na neobydlené oblasti japonská a tím ukázat čeho jsou amici schopni, zaručeně by taková výstraha pomohla ke kapitulaci japonska..

Podotýkám
Zde se nejedná o klasicke válečné operace, ale činy které se dali provést jinak, šetrněji vůči obyčejným civilistům a konečném důsledku by splnily účinek stejně.....
Situace nebyla tak krajně nouzová, aby velení zacházelo tak nehumalně daleko......
Registrovaný uživatel
Barca do Prahy, super ;)
Registrovaný uživatel
barbare barbare začni to trochu sledovat
Např.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Japonsk%C3%A9_v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_zlo%C4%8Diny

Podívej se taky na přípravy Japonců v případě klasické vojenské invaze USA. Proč by měli umírat mladí kluci z USA? Japonci jásali zrovna tak jako Němci. Zvěrstva, které dělali bez rozdílu jim nevadila. To byli tak hloupí, že nevěděli, že jejich letadla a vojáci budou zabíjet jiné lidi a když začali prohrávat, tak měl být někdo shovívavý. Proč?
Registrovaný uživatel
Atomovky se tu řešily a dost. Do toho už se znova pouštět nebudu. :D
Jen pro zajímavost, po první bombě Japonci vše tajili, oblast odřízli a dělali, jako by se nic nestalo..Až druhá je přivedla k rozumu.
Moderátor
Taho myslím že dějiny studuji nad míru..

Taho povězte mi proč se chovat jako oni, když můžu jinak a ve stejném důsledku ..
Proč neukázat nepříteli něco víc než svinstvo...

Taho vůbec jste nepochopil me poslední odstavce...
Moderátor
Paul napsal
Atomovky se tu řešily a dost. Do toho už se znova pouštět nebudu. :D
Jen pro zajímavost, po první bombě Japonci vše tajili, oblast odřízli a dělali, jako by se nic nestalo..Až druhá je přivedla k rozumu.


Paule prosím... Taková zajímavost jako hloupý argument....
Japonci po Hirošimě ihned věděli co to znamená...
Moderátor
barbar napsal
Taho myslím že dějiny studuji nad míru..

Taho povězte mi proč se chovat jako oni, když můžu jinak a ve stejném důsledku ..
Proč neukázat nepříteli něco víc než svinstvo...

Taho vůbec jste nepochopil me poslední odstavce...


Když si US spočítali ztráty na Iwodžimě mně je to jasné,takových ostrovů bylo hodně moc,. Jen Kvantunská armáda výtečně vyzbrojena měla více jak 700 000 vojáků. Byl tam biologický oddíl, který se připravoval k použití zbraní. Diskuzi k tomu já odmítám, to již mám za sebou. :shock:
Registrovaný uživatel
Takže Japonci začali válku. Zabili a umučili x milionů lidí. Nastal obrat a začali dostávat na frak. Takže vláda USA měla říci americkému lidu. Máme možnost ukončit válku a nevíme, zda to vyjde a nebo to vůbec nezkusíme a pošleme další sta tisíce našich občanů na smrt, protože oni zabíjeli a budou zabíjet dále sebe i nás.
Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti.
Moderátor
Pánové já nevím nechápete, nebo nechcete chápat.... Pořád argumentujete co Japonci dělali, to je přeci všem co se jen trochu zajímají jasné...
Američani měli možnost ukončit vše, což také učinili, ale mohli také jinak ve stejném časovém rozsahu ze stejnými důsledky ... To je celé..
Moderátor
taho napsal
Takže Japonci začali válku. Zabili a umučili x milionů lidí. Nastal obrat a začali dostávat na frak. Takže vláda USA měla říci americkému lidu. Máme možnost ukončit válku a nevíme, zda to vyjde a nebo to vůbec nezkusíme a pošleme další sta tisíce našich občanů na smrt, protože oni zabíjeli a budou zabíjet dále sebe i nás.
Máš syna. Tak jak by ses v tomto případě rozhodl v jeho dospělosti.



..........tak tak přesně jste to vystihl, tedy já bych to tak udělal. Vy ne?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1