Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 980 981 982 983 984 985 986 987 988 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
grofik napsal
Tomu sa hovorí história , ale na druhú stranu nebyť Ruska už zrejme by nebola vedená táto diskusia v slovanskom jazyku...

To pochybuju. I s přihlédnutím k dlouholeté kooperaci Ruska (v jakékoliv podobě) a Německa (rovněž v jakékoliv podobě). Akorát po roce 1989 se to jaksi, zatím úspěšně, kazí.
(Pro připomenutí: Kateřina II. Veliká, Petr III. a Bedřich II. Veliký, dělení Polska, odvoz Lenina do Ruska s následnou výpomocí separátním mírem vzhledem k západní frontě, mírová smlouva Molotov - Ribbentrop s následným opětným dělením Polska, kolaborace části Němců při potírání západního imperialismu a kontrarevoluce v ČSSR atd.)

ramires napsal
:lol: PavleIII jezdíš někdy na dovolenou jinam než do Jižních Čech věděl bys ,že Poláky nemá rád celý svět :lol: :lol: :lol: :lol:

Na dovolenou nejezdím nikam a na tom, že Poláci nemají, dlouhodobě a historicky, rádi Rusy, na tom si trvám. Že nám sem posílají podřadné potraviny je věc jiná, a jak by řekl soudruh Klaus, zařídila to Neviditelná ruka trhu, takže to asi bude takto v pořádku (ale to taky dělají dlouhodobě a dokonce už i za RVHP i bez té ruky).
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Pětačtyřicátý by se obecně mohl trochu narovnat. Posametový obraz rabujícího sovětského násilníka sice splnil svůj účel, byl ale víceméně lživý.


Spíš se po sametu narovnal obraz Sověta zachránce na pravdivej obraz Rusa násilníka a rabovače .
+ Odvlíkání našich občanů z našeho území do Gulagů, to je nehoráznost.
Navíc, a to je důležítý, Sovětskej Svaz rozpoutal válku ruku v ruce s Německem.
(Napadli spolu Polsko).

+ Sovětskej Svaz pomohl Německu vycvičit armádu.

Takže role Sovětů je jako situace člověka, kterej pomáhá zapálit oheň a pak ho za podpory ostatních hasí, protože sám chytne.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 22. 8. 2016, 5:14. »
Registrovaný uživatel
Citovat
Takže role Sovětů je jako situace člověka, kterej pomáhá zapálit oheň a pak ho za podpory ostatních hasí, protože sám chytne.


Domnievam sa už je to dávno prekonané " momentálnym dalším Veľkým Bratom" :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Spíš se po sametu narovnal obraz Sověta zachránce na pravdivej obraz Rusa násilníka a rabovače .

Trochu jsem se tím teď v souvislosti s rekonstrukcí jedné fotografie zabýval. Byla mi divná uvolněná atmosféra na snímku, kde jedno z hrajících si dětí je moje matka.
Pamětníci potvrzují, že Rusové se i při delším pobytu (čekali na případný přesun do Japonska) chovali velice přátelsky a nikdo se jich nebál.
Určitě k tomu přispěla i snadno srozumitelná pravidla. Za znásilnění Češky bylo zastřelení, Němky byly k dispozici beztrestně.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já se zde odmlčím neb diskutovat se dá s poučenými. , nebo poučitelnými.


altmanne neurážejte nás. mimo to, ta vaše vzájemnost je jen idea, stejně nebezpečná jako nacionalizmus (jen větší měřítko), které je skvělé podhoubí pro války.
takže co nám ti rusáci dali? myslím dobrého, pozitivního...??
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Tomu sa hovorí história , ale na druhú stranu nebyť Ruska už zrejme by nebola vedená táto diskusia v slovanskom jazyku...


mluvit anglicky by bylo jen ke prospěchu...
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Pětačtyřicátý by se obecně mohl trochu narovnat. Posametový obraz rabujícího sovětského násilníka sice splnil svůj účel, byl ale víceméně lživý.


jasně, tím postižení si to vymysleli, že?
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Paul napsal
Spíš se po sametu narovnal obraz Sověta zachránce na pravdivej obraz Rusa násilníka a rabovače .

Trochu jsem se tím teď v souvislosti s rekonstrukcí jedné fotografie zabýval. Byla mi divná uvolněná atmosféra na snímku, kde jedno z hrajících si dětí je moje matka.
Pamětníci potvrzují, že Rusové se i při delším pobytu (čekali na případný přesun do Japonska) chovali velice přátelsky a nikdo se jich nebál.
Určitě k tomu přispěla i snadno srozumitelná pravidla. Za znásilnění Češky bylo zastřelení, Němky byly k dispozici beztrestně.



Za znásilnění zastřelení, to možná u prvosledovejch oddílů, tam bylo potřeba dodržet disciplínu, u dalších sledů ne. Pročti si kroniky obcí, tam jsou obšírně popisovaný kriminální činy Sovětů(nikoli jednotlivců, ale celejch jednotek). Mám svědectví jak lidí z vedlejší vesnice kde rabovali lidem beztrestně baráky, ale i o sexuálním násilí, to tu rozebírat nechci.

Poválečná historie
Po skončení bojů byl na Sváravě v prostorech bývalé radarové stanice umístěn tábor těžkého ruského dělostřelectva, který zde tábořil ještě zhruba měsíc. Nutno poznamenati, že dle mínění pamětníků byla Rudá armáda pro vesnici pohromou.


Takovejch zápisů najdeš dost na to, aby si člověk udělal obrázek.
Registrovaný uživatel
http://zpravy.idnes.cz/pribehy-20-stoleti-rusove-vyrabovali-mlyn-u-brna-pobil-je-wehrmacht-1dq-/domaci.aspx?c=A110826_124957_domaci_jw

Taky "pěkný".
Registrovaný uživatel
Tak asi jo, já mám jenom dva případy, jedním byla herečka Květa Fialová a druhý- pamětník od Slaného mi říkal, že někde ob dvě vesnice došlo ke znásilnění Češky. Oba vojáci si "vrzli" naposled.
Ti od mé matky určitě nebyli prvosledoví..
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Tak asi jo, já mám jenom dva případy, jedním byla herečka Květa Fialová a druhý- pamětník od Slaného mi říkal, že někde ob dvě vesnice došlo ke znásilnění Češky. Oba vojáci si "vrzli" naposled.
Ti od mé matky určitě nebyli prvosledoví..


To jen mimo debatu, jak jsi z fotky rozpoznal k jakýmu sledu vojáci patřili?

Já třeba nemám v okolí nikoho, kdo by zažil nacistickej lágr. Přesto historie mluví jasně. Navíc, pokud je ti známo, třeba znásilněné ženy nemají potřebu troubit do světa, je to pro ně ponížení/hanba...
Registrovaný uživatel
Jednak na ni už měli takové ty hvězdy, co dostali prakticky všichni po skončení války (Za pobědu nebo tak nějak se to jmenovalo) a jednak dvou lidí z fotky se ještě můžu zeptat :)
Jeden ze zobrazených vojáků např. byl honák dobytka, ten určitě cestu na Prágu nerazil :). Vypadli až po Nagasaki..
Ale nehádám se, jenom si myslím, že pro lidi v pětačtyřicátem byli Rusáci spíš osvoboditelé, než znásilňovači. Nakonec, i výsledky voleb v 46 by tomu napovídaly.
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Jednak na ni už měli takové ty hvězdy, co dostali prakticky všichni po skončení války (Za pobědu nebo tak nějak se to jmenovalo) a jednak dvou lidí z fotky se ještě můžu zeptat :)
Jeden ze zobrazených vojáků např. byl honák dobytka, ten určitě cestu na Prágu nerazil :). Vypadli až po Nagasaki..
Ale nehádám se, jenom si myslím, že pro lidi v pětačtyřicátem byli Rusáci spíš osvoboditelé, než znásilňovači. Nakonec, i výsledky voleb v 46 by tomu napovídaly.



No to máš pravdu, pro většinu lidí byli osvoboditelé. Ty tisíce případů nemohli zasáhnout většinu, která měla radost, že končí válka. Navíc nikdo nemohl předpovídat, že Rus nás drapnul do svejch spárů na dlouhý roky..


Ty volby jsou zajímavou věcí, faktem je, že komunisti nemohli prohrát, to by Stalin samozřejmě nemohl dopustit, nevim jestli byly úplně regulerní..(v jinejch zemích jistě ne - v pobaltskejch zemích a Polsku by bez zásahu nevyhráli). Poválečný období už nemám zmapovaný. (resp mě z poválečnýho období zajímá jen "gulagová" literatura)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 22. 8. 2016, 10:38. »
Moderátor
Tak asi jo, já mám jenom dva případy, jedním byla herečka Květa Fialová a druhý- pamětník od Slaného mi říkal, že někde ob dvě vesnice došlo ke znásilnění Češky. Oba vojáci si "vrzli" naposled.

Květa Fialová je herečka, dokonce říkala, že znásilnili jí i matku, je to prověřeno a historicky doloženo Květu F. nikdo neznásilnil. Ale dnes se to nosí.

Jinak pokud jsem někoho urazil mně mrzí, ale pro jistotu jsem jen uváděl pár citací z učebnic 7-9 ZŠ. Možná, že se učíte něco jiného. Myslím, že omlouvat se nemusím.

Když jsem se zajímal, jak ruští vojáci znásilňovali v PCe, moje účtovatelka mi doslova řekla:
"Ládíku pro by znásilňovali. My jsme se jim sami nabízeli". I to je realita a ruku na srdce, Vy snad by jste jako voják po cestě od Uralu do Pardubic neznásilňoval? Já asi ano. Tím nechci říci, že to je správně.

Výrok jedné ženy z Berlína:
Raději mám Rusa na sobě, než americké bomby nad sebou. Prostě válka je hnusné hromadné vražděni, zde se snad shodneme.
Registrovaný uživatel
"Ládíku pro by znásilňovali. My jsme se jim sami nabízeli"

pokud už se tu budou na obhajobu svinstva tahat repliky šlapek, nemá smysl vůbec dál diskutovat.
Registrovaný uživatel
Najväčšia chyba po II SV bola , že ku nám komunizmus dorazil zo "západu" a ľudia bez morálky sa dostali ku moci , rovnaká situácia nastala po 89. Bohu žiaľ trvá dodnes.

Masírovanie mozgov v terajšej dobe má neskutočne sofistikovanú podobu.

Pokiaľ by boli komanči dovolili súkromné vlastníctvo hoci v obmedzenej podobe , západ padne ako prvý.

Momentálne tzv. západ nemá čo ponúknuť Rusovi ani Číňanovi ohľadne vlastníctva majetku to môže mať už aj doma len demokracia má nádych totality tam kde sa križuje záujem štátu.
Robia to aj super demokratické štáty , zákazy a príkazy pre svojich občanov vo svete.
Hmlisto si viem predstaviť :D pokiaľ sa aj iné štáty stanú vlastníkmi televízií napr. u nás to bude len hokej. ;) :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/pribehy/_zprava/zitra-bude-lip-aneb-pribeh-rodiny-kapralovych--888933

Nějaká dívka zoufale křičí o pomoc a prosí, ať se slitují, vojáci toho nedbají a dál jí jeden po druhém znásilňují.

Chudák holka, vysvětlujte jí, že se sama nabízela, nebo že se jí to vůbec nestalo.
btw jsem četl že nahlášenejch znísilnění bylo kolem 5%.. A co se nenahlásilo, neexistovalo?...
Registrovaný uživatel
Napsat tu, že bych znásilňoval taky kdybych šel z Uralu...

To je na facku.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Napsat tu, že bych znásilňoval taky kdybych šel z Uralu...

To je na facku.


Neviem niečo podobné sa deje s príchodom inžinierov , lekárov ,profesorov a tí idú do zasľúbenej zeme .

To je na viac faciek.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jak se za zabíjení začnou dávat metály, je povolený všechno.
Moderátor
Snažím se rozumně vysvětlovat, říkám svůj osobní názor a najednou ejhle jeden spravedlivý a je to na facku. Ono asi opravdu diskuze s někým, kdo nemá !"koule" je bezpředmětná a měl jsem držet ústa. Všiml jsem si, a ti lidé udělali dobře. Ti rozumní a chytří mlčí a tak to je vždy. Mlčící většina
Jinak sexuální pud je druhý nejsilnější po pudu sebezáchovy. Lidem, kteří si od Uralu do Pardubic honí péro se opravdu omlouvám. :lol:
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Jak se za zabíjení začnou dávat metály, je povolený všechno.


Je asi rozdíl ničit nepřítele a ničit ty, který mám osvobodit.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Snažím se rozumně vysvětlovat, říkám svůj osobní názor a najednou ejhle jeden spravedlivý a je to na facku. Ono asi opravdu diskuze s někým, kdo nemá !"koule" je bezpředmětná a měl jsem držet ústa. Všiml jsem si, a ti lidé udělali dobře. Ti rozumní a chytří mlčí a tak to je vždy. Mlčící většina
Jinak sexuální pud je druhý nejsilnější po pudu sebezáchovy. Lidem, kteří si od Uralu do Pardubic honí péro se opravdu omlouvám. :lol:


Já dokážu ženu sbalit, nepotřebuju jí znásilnit, proti její vůli bych se jí ani nedotkl. Pokud nemám podle tebe "koule", je to dost tristní vidění světa.

btw pamatuju si na dokument, kde se vojáků na misích ptali, jak to řešej bez ženskejch, když jsou tak dlouho pryč. Smáli se a ukazovali ruce.

Pokud tu obhajuješ znásilňování, je to na facku a okecávej si to jak chceš, jen si představ jak ti tlupa rusáku hospodaří s ženou.
Moderátor
No domníval jsem se, že jste pochopil, že se bavíme o vojácích obecně,. Generalita měla své lékařky, zdravotní sestry, řidičky. Znásilňování je problém všech armád světa. Netýká se jen těch ruských. Možná, že znáte ten film USA o vojácích z Vietnamu, kteří si na hlídku vzali dívku a postupně ji znásilňovali a nakonec zabili. Horalku film i knihu jistě znáte. Pokud jsem hovořil od Uralu až do ...hovořil jsem o vojácích. O znásilňování německými vojáky ve Francii existuje hodně pěkných filmů. Já netvrdím, že znásilňování německých žen v především ve východním Prusku bylo v pořádku, ale bylo snad znásilňování ruských žen německou armádu v pořádku. Víte pane kolego, já se snažím o komplexní pohled a Vy dokážete z toho co napíši vybrat to co se Vám hodí a omlátit to Altmanovi o hlavu, to určitě není v pořádku.
Jistě se shodneme na tom, že válka je hromadná vražda, zde souhlasíte. Snažte se o komplexní pohled. Do dnešních dnů se hovoří o násilné prostituci či znásilňování mladých Korejek Japonskými vojáky. Mně vadí a to se přiznám, že se zde hodnotí jedna strana, tedy ruský voják a ostatní jsou andílci.
Možná, až by jste zjistil, že Vám německý voják znásilnil matku či sestru by jste se snažil o odplatu. To je již biblická myšlenka. ANO, trochu jsem se rozzlobil, ale ne snad na někoho z Vás, ale na to až populistické ruské znásilňování, tak jak to zde provádíme. Já bych to nechal spát neb je jisté, že ze současného pohledu máte PRAVDU, ale tak nelze hodnotit historii, je nutno bez emoci ji zhodnotit z pohledu dané doby. Tím chci říci, že to je opravdu neskutečný problém.
Moje teta v Plzni žila a v roce 1945 se málem provdala do USA, také mi ledacos vyprávěla. Zkuste se na to podívat trochu z pohledu prostého vojáčka. Pokud jsem začal být moc osobní, omlouvám se, neb Vás považuji za kolegy a přátelé!

Mimochodem, žádné reakce na paní Květu??
Registrovaný uživatel
Zaujímavé by bolo keby v tej dobe existoval internet . :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 980 981 982 983 984 985 986 987 988 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1