Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 981 982 983 984 985 986 987 988 989 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zde se ale hovořilo o RA, nikoliv komplexně.
O Německý armádě se nemlží, všichni věco, co má na triku. Jen kolem RA se ještě dnes chodí po špičkách.

Zajímalo by mě, jestli se děti už dnes učej, že válku rozpoutala Německá armáda s Ruskou -přepadením Polska.

Ale tipnu si, neučej.
Registrovaný uživatel
Nechodí sa vôbec po špičkách okolo RA. domnievam sa majú toho naložené "po koňa"...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to se to tady zase sešlo za lidskou žumpu, chvála znásilňování, zabíjení, ruského "přínosu" lidstvu i nám.... ale překvapuje mě, že se odkopali i lidi, o kterých jsem si ještě s trochou naivity mohl myslet, že budou tí slušnější...
Registrovaný uživatel
Píšeš o sebe Voloda16 ?
Konečne...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Je fakt zvláštní, kolik se teď vyrojilo nových rusofilů- i dost mladších lidí, ale nejenom jich. A do toho ti, co je zase vášnivě nenávidí z předrevolučních dob. Nějak se nám medvěd rozmlžil :) , v tom bych docela souhlasil s Altmannem.
Registrovaný uživatel
V spravnom úly najdeš vsetko...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Je fakt zvláštní, kolik se teď vyrojilo nových rusofilů- i dost mladších lidí, ale nejenom jich. A do toho ti, co je zase vášnivě nenávidí z předrevolučních dob. Nějak se nám medvěd rozmlžil :) , v tom bych docela souhlasil s Altmannem.


Já vyloženej Rusofil nejsem, třeba spisovatele Šalamova obdivuju a už jsem si rozmnožil knihovnu o všechny jeho soubory povídek, co vyšly u nás.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Píšeš o sebe Voloda16 ?
Konečne...



potrefena husa...
Registrovaný uživatel
Kolega Altman má pravdu,při úrovni některých názorů si asi dost nás řeklo,že nemá cenu se této diskuse zůčastnit.Je jedno,jestli je mlčící většina nebo menšina.Mlčet se nemá.Mlčením se ustupuje a otvírá se cesta pro něco takovýho jako je Voloda16 a jemu podobných.To nemyslím jenom tady na foru,ale aji ve společnosti obecně.Ne,já si v žádným případě nemyslím-jako někteří-že by bylo jakkoli přínosný,kdyby se tady mluvilo anglicky.PavelIII-s jehož názory,kdy si podle mne hraje na velkého monarchistu a moralistu,absolutně nesouhlasím,ale mají hlavu a patu a dá se o mnoha z nich dost přemýšlet-tak PavelIII snad ví,kde je Muchova bouda.Samota,les,kór v pětačtyřicátým.Celá naše rodina tam přečkala přechod fronty.Rozhodně nebyli Rusi po tolika letech války žádní beránci,ale hrůzu tam všichni skovaní měli z Němců a potom z Rumunů,kteří tam přitáhli jako první.N I K D O z rodiny nebyl komunista,ale při vzpomínkách nějak nezmiňovoli Rusy jako Satany.Neříkám tímto,že se exesů někteří nedopouštěli.A jako odpověď nejen pro monarchisty co uděllali Rusové dobrýho?Kdyby nic jinýho tak to,že zastavili a vlastně porazili Napoleona a tím zachránili monarchie v celé Evropě.Napoleon v podstatě nebyl poražen až u Waterloo,ale už při ruském tažení.
Moderátor
Paul napsal
Zde se ale hovořilo o RA, nikoliv komplexně.
O Německý armádě se nemlží, všichni věco, co má na triku. Jen kolem RA se ještě dnes chodí po špičkách.

Zajímalo by mě, jestli se děti už dnes učej, že válku rozpoutala Německá armáda s Ruskou -přepadením Polska.

Ale tipnu si, neučej.


No, tak oni se rusáci přidali až později, když už bylo jasné, že se Francie ani UK v tom konfliktu moc angažovat nebude. A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území

:lol: :lol: no tak to snáď ne . Zobrali si len naspet to, čo zabrali poliaci v 1938 a pridali to čo mala csr dostať v roku 1918 ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
Wjem napsal
A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území

:lol: :lol: no tak to snáď ne . Zobrali si len naspet to, čo zabrali poliaci v 1938 a pridali to čo mala csr dostať v roku 1918 ;)


To ovšem rusáci udělali taky, zobrali si to, co jim Poláci zabrali po VŘSR. Takže vás to neomlouvá... stejná "pakáž" zrádná, potopili jste hrdinné Polsko.
Registrovaný uživatel
:-D vtipne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Wjem napsal
A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území

:lol: :lol: no tak to snáď ne . Zobrali si len naspet to, čo zabrali poliaci v 1938 a pridali to čo mala csr dostať v roku 1918 ;)


teda slováků, co by si připustili, že ten stát byl prostě (dobrovolně) fašistický a na čem všem se podíleli jsem moc nepotkal... a od tebe to samozřejmě ani omylem nečekám...
Registrovaný uživatel
Perk napsal
Kolega Altman má pravdu,při úrovni některých názorů si asi dost nás řeklo,že nemá cenu se této diskuse zůčastnit.Je jedno,jestli je mlčící většina nebo menšina.Mlčet se nemá.Mlčením se ustupuje a otvírá se cesta pro něco takovýho jako je Voloda16 a jemu podobných.To nemyslím jenom tady na foru,ale aji ve společnosti obecně.Ne,já si v žádným případě nemyslím-jako někteří-že by bylo jakkoli přínosný,kdyby se tady mluvilo anglicky.PavelIII-s jehož názory,kdy si podle mne hraje na velkého monarchistu a moralistu,absolutně nesouhlasím,ale mají hlavu a patu a dá se o mnoha z nich dost přemýšlet-tak PavelIII snad ví,kde je Muchova bouda.Samota,les,kór v pětačtyřicátým.Celá naše rodina tam přečkala přechod fronty.Rozhodně nebyli Rusi po tolika letech války žádní beránci,ale hrůzu tam všichni skovaní měli z Němců a potom z Rumunů,kteří tam přitáhli jako první.N I K D O z rodiny nebyl komunista,ale při vzpomínkách nějak nezmiňovoli Rusy jako Satany.Neříkám tímto,že se exesů někteří nedopouštěli.A jako odpověď nejen pro monarchisty co uděllali Rusové dobrýho?Kdyby nic jinýho tak to,že zastavili a vlastně porazili Napoleona a tím zachránili monarchie v celé Evropě.Napoleon v podstatě nebyl poražen až u Waterloo,ale už při ruském tažení.


:lol: lamo
btw jsem rád, že se aspoň něco na ty rusáky našlo, škoda, že je to víc než 200let staré a přímo se nás to netýká ... :D
Registrovaný uživatel
Voloda - tvoje kakačky nepotrebujú ani odpoveď ;) ale predsa
Dobrovoľné fasisticky ? jak hitler tlieskal tak sa tancovalo. Ďalej sa netreba o tomto bavit .
Alebo nám povieš ty na čom sa podielal ten náš slávny slovenský štát? :-D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
jano7B9 napsal
Wjem napsal
A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území

:lol: :lol: no tak to snáď ne . Zobrali si len naspet to, čo zabrali poliaci v 1938 a pridali to čo mala csr dostať v roku 1918 ;)


teda slováků, co by si připustili, že ten stát byl prostě (dobrovolně) fašistický a na čem všem se podíleli jsem moc nepotkal... a od tebe to samozřejmě ani omylem nečekám...


Slovensko nič neanektovalo Páni ... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
jano7B9 napsal
Wjem napsal
A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území

:lol: :lol: no tak to snáď ne . Zobrali si len naspet to, čo zabrali poliaci v 1938 a pridali to čo mala csr dostať v roku 1918 ;)


To ovšem rusáci udělali taky, zobrali si to, co jim Poláci zabrali po VŘSR. Takže vás to neomlouvá... stejná "pakáž" zrádná, potopili jste hrdinné Polsko.


Tu hľadaj odpoveď na hrdinské Poľsko: Českoslovenští Poláci své přičlenění k Polsku většinou uvítali s nadšením. Připojení k Polsku považovali za spravedlivé odčinění rozhodnutí arbitráže v roce 1920, které vnímali jako křivdu. Později však začali být nespokojeni s některými jevy – zhoršením sociálních poměrů některých skupin obyvatel, podhodnocením koruny československé vůči polskému zlotému při výměně oběživa, omezením demokratických prvků ve veřejném a politickém životě, komisařskou správou obcí a obsazováním klíčových funkcí přistěhovalci z Polska na úkor místních Poláků.[49]
Související informace naleznete také v článku operace Sochor.
Vzhledem ke svým zkušenostem s bojem proti československým ozbrojeným silám a znalosti češtiny se po přičlenění Těšínska k Polsku místní polští bojůvkáři zapojili jako jádro prvního sledu do polské operace Sochor, zaměřené na destabilizaci československé státní moci na Podkarpatské Rusi.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Paul napsal
Zde se ale hovořilo o RA, nikoliv komplexně.
O Německý armádě se nemlží, všichni věco, co má na triku. Jen kolem RA se ještě dnes chodí po špičkách.

Zajímalo by mě, jestli se děti už dnes učej, že válku rozpoutala Německá armáda s Ruskou -přepadením Polska.

Ale tipnu si, neučej.


No, tak oni se rusáci přidali až později, když už bylo jasné, že se Francie ani UK v tom konfliktu moc angažovat nebude. A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území


To máš pravdu, nikde jsem nenarazil zatím na věrohodnou informaci, zda by Rusové překročili hranice v případě, že by UK/FR zahájili pozemní operace proti Německu.
Ale vzhledem k tomu, že Polsku bezprostředně nemohl nikdo pomoci vojensky a Němci by se i tak drželi, Rus by zaútočil stejně, zabral by co mohl a držel se klasický teze, že Polsku vlastně pomáhá před Německem. (což v Rusku dodnes platí). Takže si myslim, že angažovanost UK/FR by neměla na přepadení Polska SSSR vliv.
Registrovaný uživatel
tak to bych od něj nečekal... http://zpravy.idnes.cz/bohuslav-sobotka-rozhovor-muslimska-komunita-merkelova-migranti-10g-/domaci.aspx?c=A160823_111250_domaci_ale
Moderátor
Voloda16 napsal
tak to bych od něj nečekal... http://zpravy.idnes.cz/bohuslav-sobotka-rozhovor-muslimska-komunita-merkelova-migranti-10g-/domaci.aspx?c=A160823_111250_domaci_ale


Já bych to od něj teď najust čekal. Blíží se volby a Sobotka ví, že pokud alespoň trochu nezahraje na protiimigrantskou notu, tak je ČSSD vyřízená... Ovšem, tuto jeho "snahu" mu dost hatí Dienstbier & Šabatová. Sám jsem zvědavý, jestli se těchto dvou exotů v rámci přežití ČSSD nějak elegantně "zbaví".
Moderátor
Paul napsal
Wjem napsal
Paul napsal
Zde se ale hovořilo o RA, nikoliv komplexně.
O Německý armádě se nemlží, všichni věco, co má na triku. Jen kolem RA se ještě dnes chodí po špičkách.

Zajímalo by mě, jestli se děti už dnes učej, že válku rozpoutala Německá armáda s Ruskou -přepadením Polska.

Ale tipnu si, neučej.


No, tak oni se rusáci přidali až později, když už bylo jasné, že se Francie ani UK v tom konfliktu moc angažovat nebude. A navíc je nutno připomenout, že stejně jako rusáci vpadli Polákům zrádně do zad i Slováci a obsadili část jejich území


To máš pravdu, nikde jsem nenarazil zatím na věrohodnou informaci, zda by Rusové překročili hranice v případě, že by UK/FR zahájili pozemní operace proti Německu.
Ale vzhledem k tomu, že Polsku bezprostředně nemohl nikdo pomoci vojensky a Němci by se i tak drželi, Rus by zaútočil stejně, zabral by co mohl a držel se klasický teze, že Polsku vlastně pomáhá před Německem. (což v Rusku dodnes platí). Takže si myslim, že angažovanost UK/FR by neměla na přepadení Polska SSSR vliv.


Osobně si myslím, že tato vojenská pasivita Francie a UK Stalinovi moc nevyhovovala. Sověti původně předpokládali, že vypukne rozsáhlý konflikt mezi Německem (+ Itálií) a zbytkem Evropy, do něhož se Sověti nebudou míchat a v němž se všichni velmi vysílí, takže se posléze stanou snadnou kořistí Stalinovy expanze na západ.

To obsazení východního Polska byl v podstatě nouzový plán, ale paradoxně Stalina zachránil, protože kdyby Němci obsadili celé Polsko, tak by to měli při plánu Barbarossa k Moskvě mnohem blíže a dobyli by jí zřejmě dřív než uhodily ruské mrazy...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 23. 8. 2016, 14:16. »
Registrovaný uživatel
Wjem - tak nouzovym plánem bych to nenazýval, SSSR se přeci s Německem dohodl už v paktu Rib/Molot o sféře vlivu a zahrnovala i Polsko.

Polsko tedy bylo naporcovaný ještě před začátkem války. Stalin se snad pokoušel dohoudnout i s FR/UK a už tam chtěl části Polska a pobaltský země, ale nedošlo k dohodě..pochopitelně.
Moderátor
Rozhodně ne na okraj!
Včera večer jsem sledoval na ČT-2 pořad s názvem:
Reaganova tajná válka, určitě to zde rozebírat nebudu, ale v současné době, po tomto pořadu vidím ty naše "tlachy" více jak směšné. Docela to otřáslo mým sebevědomím!! :oops:
Registrovaný uživatel
Altmann co tam bylo tak šokujícího? Neviděl jsem :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 981 982 983 984 985 986 987 988 989 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1