Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na večer se pokusím vyfotit lepším foťákem a přidám i nějaké měřítko.Zatím jsem se nic konkrétního nedozvěděl,jen spekulace o pravosti....Zlatá bude určitě,to mám odzkoušené a ryzost je větší jak 750/1000.Děkuji za všechny názory
Registrovaný uživatel
Burke2 napsal
Na večer se pokusím vyfotit lepším foťákem a přidám i nějaké měřítko.Zatím jsem se nic konkrétního nedozvěděl,jen spekulace o pravosti....Zlatá bude určitě,to mám odzkoušené a ryzost je větší jak 750/1000.Děkuji za všechny názory

Treba sa pozrieť aj na koniec predchádzajúcej stránky, kde Tovy všetko jasne napísal aj s odkazom na zrealizované aukcie.
Registrovaný uživatel
No mezi nami ja take nechapu tu cenu na Aurei, ja bych to za to nedal ani nahodou. V posledni dobe se s temihle mincemi roztrhnul pytel, jen za posledni mesic jsem videl tri a za rok jich slo X na aukcich vcetne ebaye. Dokonce na Ebayi jsem je videl prodavat KUP TED za mnohem mensi penize (snad kolem 600-800 EUR, ale mohu se mylit, nevzpominam si presne). Samozrejme na ebayi je otazka pravost :)
Registrovaný uživatel
Nové fotky mi jsem nejdou nahrát.Celkem 17 fotek,velice pěkní detail.Uložil jsem je na této adrese
http://uloz.to/x32dWcs/stater-vendelici-zip
Děkuji za další ínfo o pravosti.
Registrovaný uživatel
Burke2 napsal
Nové fotky mi jsem nejdou nahrát.Celkem 17 fotek,velice pěkní detail.Uložil jsem je na této adrese
http://uloz.to/x32dWcs/stater-vendelici-zip
Děkuji za další ínfo o pravosti.


Tých fotiek je síce len 9, ale myslím, že niektoré hypotézy sa na ich základe dajú zavrhnúť.
Striebro už prestalo presvitať a priemer mince je asi tiež v poriadku.
Neviem, či sa niekto dokáže zodpovedne vyjadriť len z fotiek.
Pre istotu aj tak bude treba napokon s mincou naklusať do Aurey. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
spíše než do Aurey by měl dotyčný oslovit p. Militkého z Národního muz., který se dlouhodobě těmto mincím a jejich nálezům věnuje a počkat si na jeho výrok. v případě zájmu s ním můžu zprostředkovat kontakt
Registrovaný uživatel
l_m_2009 napsal
Citovat
mám 1/3 statéru tip athena-alkis u které prosvítá stříbro má stejnou váhu 2,7g jako original,ale je minimálně o víc jak třetinu masivnější(má větší tlouštku i průměr)

Nemalo by sa to správnejšie nazývať falzum 1/2 statéru (s ktorým to asi sedí rozmerovo)?

1/2statéry neznám navíc je to ražba 1/3 athena-alkis Paulsen 83
Registrovaný uživatel
Děkuji za info,zkusím tu Aureu.Stejně mám v plánu ji nabídnout k prodeji.
Registrovaný uživatel
..na té fotce výše opravdu vypadala jako dobový suberát, na těch dalších už ne. Bohužel keltské mince jsou dnes nejsnadněji padělatelné, takže opatrnost při jejich nákupu musí být. (jsou tam části, které mi nesedí, ale je to jen pocit. Pokud je to nález, pak není co řešit)
Registrovaný uživatel
l_m_2009 napsal
Mňa by zase celkom zaujímala technológia výroby takého miskovitého suberátu. Hlavne ak originály boli odlievané :)

..střížky většiny keltských mincí byly odlévané, vynechám-li mince lité i s motivem, jako některé potiny. Stejně tak suberáty byly vyrobeny naprosto shodnou technologií, jako originály, jen s použitím jiného kovu a následným plátováním drahým kovem. Nic záhadného bych na tom nehledala.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 6. 9. 2012, 15:39. »
Registrovaný uživatel
Mám zapožičanú mincičku, ktorá je simmeringového typu avšak koník s tým niečím ma značne prekvapil. Je to niečo výnimočné alebo som len já málo videl toho? Za postrehy ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no co, je to slepice na koni :D
Registrovaný uživatel
Ja si to tiež myslím, ale v symbolike čo asi znamená? Slnko je my jasné ale toto..
« Poslední úpravu provedl(a) namur v 17. 9. 2012, 21:27. »
Registrovaný uživatel
Odpoved za B. je správna ; málo si toho videl. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
http://www.celtnet.org.uk/gods_rh/rhiannon.html

http://www.bookdrum.com/bookmark-of-the-day-20120125.html

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
namur- přiznám se, že takovýto typ také vidím poprvé v životě ;-)
Registrovaný uživatel
Namur: simeringy sa tak casto nevidia, ale toto je jeden z najbeznejsich typov. Skoda ze v takom zlom stave.
Registrovaný uživatel
tento s vtacikom na koni skor zvykne byt priradzovany k typu Totfalu.
(aspon v tych zastaralych katalogoch)

typy Simmering/Totfalu/Rete su jednoznacne z jednej geografickej skupiny.
Registrovaný uživatel
Ďakujem všetkým za príspevky, ešte keby niekto vedel poskytnúť obrazové variácie týchto mincí tak by ma ešte viac potešil, to zvedavosť ma totiž stále burcuje na získanie ďaľších vedomostí. / minca ináč není dočistená/
Registrovaný uživatel
To Namur ;odporúčam ti kúpiť si knihu ,Keltské Mince od. Dr. Kolníkovej.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
namur:
nieco by sa naslo, posli mi mail.
jacisin76@yahoo.com

inac, mincu necistit. dobra je jak je.
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 19. 9. 2012, 9:46. »
Registrovaný uživatel
ahoj vsetci,
inak ta moja "Hrabusicka" drachma je na predaj
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Pristala u mńa drobná keltská minca - zrejme obol.
Ja sa v kletských ražbách nevyznám, tak prosím znalcov tohoto obdobia o určenie,.
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
spíše pro srovnání - než určení Vaší mince - přikládám fotografie dvou quinárů (Galie, Bituriges Cubi) z publikace Münzen der Kelten (G. Dembski).
č. 209 - 1,80 g (též de La Tour pod č. 4131)
č. 210 - 3,23 g
Odpovídá-li svou vahou Vaše mince váze obolu, pak se může jednat o nějakou místní ražbu podle výše uvedené předlohy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
maci napsal
Zdravím.
Pristala u mńa drobná keltská minca - zrejme obol.
Ja sa v kletských ražbách nevyznám, tak prosím znalcov tohoto obdobia o určenie,.
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Váha mince je 1,00 g . Pomože to bližšiemu určeniu?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1