Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tak chvíľu som si myslel že je to čistokrvná chyboražba 3 grajciaru, ale nakoniec sa ukázalo že si rytec asi chybu uvedomil a dorobil tenkú nôžku na R v slove PATRONA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tenká teda je, ale ani tá na opačnej strane pri E (A/E) nie je najhrubšia..
-s-
Registrovaný uživatel
Dula - už sme o tejto minci spolu debatovali. Je to chyborazba - je to slovo od slovného základu razba, raziť, nie ražba, ražiť. Sorry už pretiekol pohár mojej trpezlivosti a vzkypel môj spravodlivý hnev... :D

Rytec skutočne pri výrobe razidla použil opakovane punc "P" a vytvoril razidlo s nesprávnym opisom "PATPONA". Ťažko povedať, kedy si svoju chybu uvedomil, ale je vidieť, že sa ju pokúsil zakamuflovať a preryť písmeno "P" na písmeno "R". Punc "R" mal k dispozícii ako vidíme zo slova "HVNGARIÆ" je regulárne "R". Tam zase namiesto "Æ" použil písmeno "E" a zase len dorýval... možno učeň. Každopádne za mňa veľmi zaujímavá minca. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ktorú variantu je vidieť častejšie? Klasický opis alebo Land Muntz?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné kolečko, to by se mi moooc hodilo do sbírky. Rozhodně Land muntz je běžnější.
Registrovaný uživatel
Tak ešte dvaja do rodiny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žeby Vídeňské muzeum rozprodávalo svou sbírku? :)
Registrovaný uživatel
to bol nákup pred koronou, teraz je na to čas trochu poukladať. :)
Registrovaný uživatel
Jojo každou volnou chvilku je potřeba využít. :D
A kdyby na tu Pražskou 95 už nezbylo místo, já bych se o ni rád postaral. :lol:
Tak přeji pohodové ukládání a další zajímavé nákupy. ;)
Registrovaný uživatel
Získal jsem XV W 1663,na reversu s písmenem E,tedy zkr. ETC.Kvalita není zvláštní,ale protože jsem ho ve sbírce neměl,tak udělal radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to zaujímavá varianta, nikdy som to nesledoval, možno som takú aj mal :) , oplatí sa viac študovať opis.
Registrovaný uživatel
Já jsem o ní věděl,a občas jsem tu 1663 W zkouknul,ale myslím,že se zase nějak přehnaně často nevyskytuje.Nebyl ani na jedné z největších aukcí Leopolda I. č.116 Frühwald v roce 2015,a že tam byly kousky !
Registrovaný uživatel
Viedeňským razbám sa aktívne nevenujem, tak som zobral do ruky Hollhubera a pozerám, že reverzné razidlo s ukončením opisu "TYR∙E" bolo celkom populárne. Vyskytuje sa pri typoch: WIE 62.6.8, 63.2.1, 63.4.3, 63.4.14... tak mi to ako veľká vzácnosť nepripadá. :roll:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Obrázek vložený uživatelem

Veľmi pekná a zaujímavá minca čo sa týka kompozície obrazu. Fakt sa mi páči. Ak ťa ten 1/2 grajciar prestane tešiť, daj mu šancu nech poteší aj iných. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi-Já také nepsal,že se jedná o nějakou vzácnost,ale konkrétně typ W 63-4-14 jsem nemohl sehnat,a to ani v té kvalitě jakou jsem nakonec dostal-rád bych měl lepší!To,že Höllhuber ho má ve svém katalogu ,neznamená,že ho běžně uvidíte.Význam slov,,přehnaně se nevyskytuje",znamená pouze ,že se často nevidí,nikoliv nějaký stupeň vzácnosti.
Některé drahé mince vidíme daleko častěji,ostatně ,tím že mince je drahá-je vzácná? Já , protože jsem si doplnil řadu, jsem měl opravdu radost a obrázek jsem zde vystavil a vůbec jsem neuváděl,že se jedná o něco mimořádného.Zmínil jsem pouze aukci Frühwald,kde bylo nabízeno 20 variant ročníku 1663 W a ta 14 tam nebyla.Sice to moc neznamená,ale protože v aukci bylo mincí i velice vzácných hodně,tak možná takové menší znamínko to je.
Registrovaný uživatel
To paully jsem rad, ze jste nezavrhl sbírání , je to krasny koníček.Myslel jsem, ze jste sbirku prodal.Vzhledem k tomu, ze jsem byl u Vas sbirku odhlédnout a ted se mince z ni prodávali v aukci
Registrovaný uživatel
denary-to bude omyl.Mince jsem neprodal,jen menší sbírku pohlednic ano(pár tisíc kusů),ale i těch ještě dost mám a zatím se s nimi loučit nemíním.Prodej asi zbyde až na děti.Já jsem sbírání nenechal,bohužel,jak by řekla moje žena.Problém je,že toho sbírám moc.
Registrovaný uživatel
Ale ten xv krejcar kutne hory, ktery jste zde prezentoval byl ve sbirce, kterou jsem nacenoval. Mam Hi i vyfoceny
Registrovaný uživatel
přiznejte se ... http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-sumperk-84-526
Registrovaný uživatel
Že by Denary? :)
Registrovaný uživatel
Nene. Ja ho uz mel😉
Registrovaný uživatel
A něco mi uniká?
Registrovaný uživatel
Sú tie tváre dorývané alebo je to skutočne tak ošúchané? Pýtam sa, lebo mi to pripomína... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
presne to ma napadlo.... a keď som trocha poroloval,..... bolo to tam... :)
ale myslím že je to výsledok ošúchania
Registrovaný uživatel
Počkej, až v noci ty dvě obludy obživnou a vystoupí z mince ... Noční můra z Elmstreet hadr :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1