Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 155 156 157 158 159 160 161 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
za mňa umelá
Registrovaný uživatel
Pokud jo, tak to vzniká při čištění? Nebo čím se to dělá?
Registrovaný uživatel
až po očistení mince, je na to asi viac spôsobov. Recept asi nik neprezradí.
Moderátor
Umělá není, hodně záleží na místě uložení a jak zde zaznělo povrch mince bývá dokonalý nejčastěji u stavu RL stavech..
Například Angličani tento jev na mincích doslova vyhledávají a platí za ně nemalé peníze..
Registrovaný uživatel
V několika případech jsem se setkal s takovou patinou na mincích, kdy prodejce přímo uváděl že patina je pozdější prácí. S tím že je patina tohoto typu v mnoha případech falešná, ale nesouhlasím. Z osobní zkušenosti s dřevěným kabinetem pozoruji vznik této patiny v opisech mincí. V menší míře se na minci vytvořil ostrůvek patiny směřující do středu asi z 1/3. Tento XV Krejcar mi přijde podobný patině vzniklé u mě, proto si myslím že je pravá.
Moderátor
Krásný příklad oblíbenosti atraktivní patiny na ag.mincich..
V odkazu se nachází několik mincí známé gothic crown, některé patinou velmi atraktivní s vysokou výslednou aukční cenou...

https://coins.ha.com/itm/great-britain/great-britain-victoria-gothic-crown-1847-/a/3021-21032.s
Registrovaný uživatel
Je cerstva napsal
Z osobní zkušenosti s dřevěným kabinetem pozoruji vznik této patiny v opisech mincí.

O jak starých mincích mluvíš? Že by se barevná patina sama udělala třeba na 300 let starém stříbře by mě překvapilo. Čekal bych, že co šlo, to už zoxidovalo.
Registrovaný uživatel
Patina vzniká v podstate nevhodným uložením mince. Čím horšie prostredie, tým rýchlejsie sa oxidy vytvoria.
Minca má maťlesk ako blesk 8) , tak ju boh a mincovňa stvorili. ;)
To Barbar: to, že sa Angličanom páči dúhová patina sa nečudujem. To je dôsledok ostrovnej genetiky.
Moderátor
dula77 napsal
Patina vzniká v podstate nevhodným uložením mince. Čím horšie prostredie, tým rýchlejsie sa oxidy vytvoria.
Minca má maťlesk ako blesk 8) , tak ju boh a mincovňa stvorili. ;)
To Barbar: to, že sa Angličanom páči dúhová patina sa nečudujem. To je dôsledok ostrovnej genetiky.


Třeba mě osobně se taková patina líbí, také klasická běžná tmavá patina pokud je pěkná rovnoměrná je to mnohem lepší než čištěná mince,tak jak to bývá mezi některými vámi staršími numismatiky zvykem a to včetně mého otce :)gumování a gumování což považuji za nesmysl..
Registrovaný uživatel
rektor napsal
První krejcar co jsem viděl s náznaky duhové patiny. Jak vznikne taková patina, navíc u běžné oběžné mince? Není to nějaká umělina? Patina vzadu i ve předu je celistvá a pěkná, takže čištění spíš ne, jen ve předu pár těch duhových míst, vzadu nic.

Obrázek vložený uživatelem

Rektor, ak je to umelá patina, tak to ten človek urobil s citom. Av je s tou patinou krásny a estetický, tak by som to neriešil. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dula to napsal dobře, způsob uložení je důležitý (a není to pak vlastně umělé?), zažil jsem již vyčištění mince/patiny jen kvůli tomu, aby mohla vzniknout jiná, kterou majitel preferoval.... mě osobně je to jedno, mám takové i makové, já su jen úchyl na koncové střížky :D
Registrovaný uživatel
Mince byly uloženy v dřevěném kabinetu. Jednalo se o 3 Krejcar, XV Krejcary a některé Tolary z období 17.-18. století.
Registrovaný uživatel
řekl bych, že je to spíš umělá patina. ale povedená a vkusná. dá se to udělat sirnými játry. když je mince v lesku, hraje po koupeli všemi barvami. ale asi budou i jiné způsoby...
Registrovaný uživatel
Z fotky těžko říct ale asi, možná bych se přiklonil k umělé. Kv444, sirnými játry uděláš jen tmavou oxidaci. Cest k takové patine je mnoho. Poznal jsem Maďara co nosil mince do lázní a ty se mu tam po pár hodinách napatinovali a věru nevypadalo to zle. Vyzkoušel jsem mnoho způsobů patinovani, ať rychlých tak pomalých ale popravdě žádná umělá nebo rychle kvašená patinace kterou bych znal se nevyrovná pomalé a plynule oxidaci. To co sem dal publicista je zřejmý příklad pomalé oxidace. Jak správně poznamenal je čerstvá, tvoří se od krajů mince a reliéfů obrazu ke středu a od reliéfů. Znakem jsou pomalé a plynulé přechody mezi barevným spektrem, jednodušeji na rovnoměrném povrchu, u starších často neviditelné vykorodovanyxh mincích je to horší, to by myslím bylo slovo pro Olivera... Tak ci tak je to jen první část procesu ktera stejně vede k úplnému ztmavnutí stříbra. Dulo, to je můj případ. Po letech jsem dospěl k názoru že zřejmě nechci mít sbírku grošů co kus to úplně něco jiného. Podobně jako muzeum nález vyčistí než ho uloží, to zřejmě udělám taky a za roky, možná po me smrti budou mít všechny mince stejnou nebo podobnou krásnou patinu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 7. 11. 2023, 23:47. »
Registrovaný uživatel
Sirných jater netřeba. Stačí si v lékárně koupit jodovou tinkturu.
Duhová patina je průvodní jev pomalé a nerovnoměrné oxidace. (nošení dříví do lesa)
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Z fotky těžko říct ale asi, možná bych se přiklonil k umělé. Kv444, sirnými játry uděláš jen tmavou oxidaci. Cest k takové patine je mnoho. Poznal jsem Maďara co nosil mince do lázní a ty se mu tam po pár hodinách napatinovali a věru nevypadalo to zle. Vyzkoušel jsem mnoho způsobů patinovani, ať rychlých tak pomalých ale popravdě žádná umělá nebo rychle kvašená patinace kterou bych znal se nevyrovná pomalé a plynule oxidaci. To co sem dal publicista je zřejmý příklad pomalé oxidace. Jak správně poznamenal je čerstvá, tvoří se od krajů mince a reliéfů obrazu ke středu a od reliéfů. Znakem jsou pomalé a plynulé přechody mezi barevným spektrem, jednodušeji na rovnoměrném povrchu, u starších často neviditelné vykorodovanyxh mincích je to horší, to by myslím bylo slovo pro Olivera... Tak ci tak je to jen první část procesu ktera stejně vede k úplnému ztmavnutí stříbra. Dulo, to je můj případ. Po letech jsem dospěl k názoru že zřejmě nechci mít sbírku grošů co kus to úplně něco jiného. Podobně jako muzeum nález vyčistí než ho uloží, to zřejmě udělám taky a za roky, možná po me smrti budou mít všechny mince stejnou nebo podobnou krásnou patinu.


Žádné pravidlo k tvorbě přirozeně atraktivní patiny neexistuje, pouze se doporučuje způsob skladování k dosažení kvalitních výsledků,ani žádné znaky jak píšeš viz pomalé přechody atd.nemusi být typické.
Atraktivní rovnoměrné rozložení patiny je hlavně o náhodě, můžeš skladovat mince kdekoliv a jakkoliv a není zaručeno, že budeš mít jednou nádhernou patinu s rovnoměrným duhovým přechodem,stejně tak to platí pro umělou patinu ať už sirnými játry, či jodové tinktury u jodové obzvláště, kdy ti to může hodit na jedné straně mince černotu jak bota na opačné nepřirozené výraznou duhu, jednoduše je to nevyzpytatelné,už dávno jsem se od těchto hlouposti odtrhnul.
Krásná mince s nádhernou patinou je vzácnost a tyto mince by měly být mezi sběrately vyhledávaný a ceněný.
Rektoruv krejcar je pěkný s docela hezkou přirozenou patinou, která se vytváří dlouhodobě a za určitých né zcela jasných podmínek, které můžou být u každé mince individuální,nejčastěji lze to vypozorovat na plochách ražebních lesků.
Pokud by to bylo umělé jako že není,byla by to zatraceně náhoda,nebo mistrovské dílo, což už naznačil Fidži.

Problém u každé atraktivní patiny je samozřejmě stálost, zajistit její neměnnost, často ony nenáviděné krabičky byly a jsou řešením..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 11. 2023, 10:03. »
Registrovaný uživatel
Sekunda v sirných játrach. Každá minca reaguje inak, záleží na predchádzajúcom čistení, kvalite striebra.
Stačí sa pohrať, viackrát zopakovať ak sa to nepodarí.
A z času na čas sa naozaj niektorá vydarí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvé foto pred patinovaním. Na fotkebto nevyzerá, ale bola vyčistená na kosť. Mení farbu pod uhlom. Na živo to vyzerá celkom dobre.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dúhová farbička

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano to je ono. Jsem asi lama, ale ten pojem sirná játra slyším prvně. Díky za informace.
Registrovaný uživatel
Pekne Dula. Vidis to. To se mi se sirnymi jatry nikdy nepovedlo. Mimo jodove tinktury se v patinarstvi pouziva na stribro treba sulka na cesnek, vejce a ledascos bohate na siru. Treba i papir s vysokym obsahem siry. Daji se i koupit roztoky primo namichane na konkretni kovy. Co znam sperkare, rikal mi ze ledacos vyzkousel ale ma vlastrni recept se kterym je nejvic spokojeny ale jemu zase jde vylozene o tmavou patinu popripade mat. Tak to vidis Rektore, nejspis na nem mas jatrovou patinu ,.)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Dula77 sice dobrá alchymie,ale hodně nepřirozená umělina,jako by si mince ošlehal autogenem.Na první pohled je to znát.Já takto v minulosti dopatlal křížové tolary Františka a už nikdy více..
Večer vložím foto

Mimochodem s rektorovou přirozenou patinou se to nedá srovnávat..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 11. 2023, 16:15. »
Moderátor
Už jsou to jen zbytky šeredné uměliny, které se mi nepodařilo odstranit z doby kdy jsem také různě experimentoval se sirnými játry,jodovou tinkturou, mince za oknem na parapet, česnek,dokonce jsem zkoušel starou metodu mince do hnoje :)
Nikdy to ,ale ve výsledku při srovnání nebyla ta pravá přirozená patina..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Příklady přirozené časem vytvořené atraktivní patiny, kterou umělé jen tak nevytvořite, zda-li vůbec se dají vytvořit..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na prvej fotke je patina, ktoré sa vytvárala dlhší časa, ale podľa mňa vôbec nie je atraktívna. Ostatné sú vytvorené nevhodným uložením alebo zámerne v krátkom čase. Dajme tomu po dobu jeden rok. Ale určite to ide aj rýchlejšie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 155 156 157 158 159 160 161 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1