Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A tento mám určený správně WIE 63.3.3.?V katalogu je za TYR tečka a já mám bez tečky viz moje foto,jiný s touto,,větvičkou´´ jsem v katalogu nenašel :) Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
myslím že to mátš správne, aj keď reverz je z varianty 63.3.1 ak na to dobre pozerám.
Registrovaný uživatel
Díky a co ta 64 na předchozí straně?
Registrovaný uživatel
Ale reverz z varianty 63.3.1. má tečku v T.YR,ten můj je bez tečky :(
Registrovaný uživatel
no, na chlp to neurčíš, nie je to spracované na razidlá a to ani nie je reálne že by to tak niekto urobil. Proste ak tam taká varianta nieje, musíš si to určiť len približne.
Registrovaný uživatel
Dobře,díky a co myslíš ta 1664,co je to zy typ?
Registrovaný uživatel
ten predchádzajúci je určený dobre ako 64.2.9 , základ je aby sedel portrét, písmená opisu, rozdiel v bodkách, prípadne iných malých odchylkách si uveď len ako variantu
Registrovaný uživatel
Dobře,ještě jednou díky ;)
Registrovaný uživatel
Dirgas666 ten 1660 je fakt krasavec... ;)
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
ten predchádzajúci je určený dobre ako 64.2.9 , základ je aby sedel portrét, písmená opisu, rozdiel v bodkách, prípadne iných malých odchylkách si uveď len ako variantu

Poloha opisu sedí na WIE 64.2.9, ale portrét je podľa mňa iný (nos, brada), plášť je iný (záhyby), kartuša je v tvare jabĺčka... Povedal by som, že tento typ nie je zhodný so žiadnym v Hollhuberovi.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím,budu sem asi postupně dávat XV.krejcary,kde se mi nedaří přesně určit podle Hollhubera,proto prosím o shovívavost,těch variant je opravdu moc.1662,WIE 62.5.1??Přesně mi nesedí na žádnou variantu,díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Zdravím,budu sem asi postupně dávat XV.krejcary,kde se mi nedaří přesně určit podle Hollhubera,proto prosím o shovívavost,těch variant je opravdu moc.1662,WIE 62.5.1??Přesně mi nesedí na žádnou variantu,díky


U některých ročníků je opravdu hodně variant a z tohoto důvodu pak každá druhá koupená mince bude v nejrůznějších detailech rozdílná oproti katalogu Hollhubera, protože tyto mince byly raženy ve velkých objemech za použití mnoha razidel. Podle mého názoru mají ale sběratelskou a numismatickou cenu pouze nově zjištěné typy z pohledu ikonografie obrazů, nebo opisů (nikoli v rovině jinak dlouhé zkratky atd.). Vše ostatní je pouze nepodstatný doplněk a bylo by spíše na závadu investovat peníze do mnoha nepatrně rozdílných ražeb uvnitř tuctových ročníků. Tato filatelie opravdu většině sběratelů nic neříká a nehodlají se jí zabývat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Zdravím,budu sem asi postupně dávat XV.krejcary,kde se mi nedaří přesně určit podle Hollhubera,proto prosím o shovívavost,těch variant je opravdu moc.1662,WIE 62.5.1??Přesně mi nesedí na žádnou variantu,díky

Myslím si, že je to WIE 62.5.2 a). Skôr ma zaujal ten letopočet. Ako keby použili upravené razidlo z iného ročníka. Ale to nesedí na staršie opisy.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Tato filatelie opravdu většině sběratelů nic neříká a nehodlají se jí zabývat.

Evropa, väčšina numizmatikov sú podľa teba filatelisti, pretože zbierajú strojovo razené úplne totožné mince s jediným rozdielom - a to je jedna v lepšom prípade dve číslice letopočtu. Zbieraš to inak ?
Numizmatika má byť predovšetkým zábava. Tak nechajme každému slobodnú vôľu, čím sa bude zaoberať. Ak niekomu vyhovuje zbierať bodky a dvojbodky Leopolda, prečo nie pokiaľ mu to prináša radosť ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa, väčšina numizmatikov sú podľa teba filatelisti, pretože zbierajú strojovo razené úplne totožné mince s jediným rozdielom - a to je jedna v lepšom prípade dve číslice letopočtu. Zbieraš to inak ?
Numizmatika má byť predovšetkým zábava. Tak nechajme každému slobodnú vôľu, čím sa bude zaoberať. Ak niekomu vyhovuje zbierať bodky a dvojbodky Leopolda, prečo nie pokiaľ mu to prináša radosť ;)


Sběratelství a numismatika je především zábava, s tím naprosto souhlasím. Na druhé straně, za vznešeným termínem numismatik se má také prioritně skrývat snaha získat vědomosti z historie dané doby, na daném území z pohledu politického a monetaristického vývoje. Pak samotná mince je na tomto žebříčku až posledním článkem. Proto má snaha naznačit, co je důležité a co podružné, ale naprosto respektuji preference každého jedince. Pouze jsem zdělil svůj názor, který jsem v tomto okamžiku považoval za důležitý a na který mám snad právo a je pouze na adresátovi, jaký postoj k němu zaujme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
to Fidži-62.5.2. to nemůže být,tam je nad hlevou tečka-hvězdička-tečka,ten můj má jen hvězdičku.Ale i tak děkuji za snahu při určení :)
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
to Fidži-62.5.2. to nemůže být,tam je nad hlevou tečka-hvězdička-tečka,ten můj má jen hvězdičku.Ale i tak děkuji za snahu při určení :)

Stále som presvedčený, že je to WIE 62.5.2 a). Pozri v Hollhuberovi stĺpček vpravo, kde sa popisujú varianty. Bodky môžu byť rôzne rozložené alebo namiesto nich budú dvojbodky. To nie je dôležité pre určenie typu. Dôležitý je portrét na averze, znak/madona na reverze a opis. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobře,díky za dovysvětlení,rád se nechám poučit od zkušenějších :D
Registrovaný uživatel
Po dlhšom čase jeden prírastok k dobovým falzám. Pekný 3 grajciar 1694 NB.
Druhá minca bude asi tiež falzum, ale nemám ju zatiaľ doma. Portrét sa nezhoduje s bežnými variantami tohoto ročníku a aj celkové prevedenie je dosť slabé oproti originálu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Včera sa skončil rozpredaj jedného pekného depotu, kde bola aj táto pekná mincička vo skvelom stave. Prikladám aspoň foto. 3 grajciar 1696 FT Hermannstadt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chápu to tak že jsi ji nezískal? Tak to je škoda
Registrovaný uživatel
Toho sa nebojím. Dula vie vždy prekvapiť a vytiahnuť niečo zaujímavé... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Žiaľ v tomto prípade som nebodoval, bolo to cez dalsieho zberatela a už som nevedel zmeniť limit, ale niečo sa mi podarilo kúpiť.
Registrovaný uživatel
Tenhle se prodal v 2013 za 3tis

3 Krejcar 1696 FT Hermannstadt

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten čo som ho sem dával sa predal za viac ako 6000 Kč.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1