Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paul napsal


Děkuji za odkaz. Sirná játra jsou v podstatě patinace sulfidem, polysulfidem sodným, to je totéž co uvádí ve své knížce Jan Bukvic.
Registrovaný uživatel
Přírůstek,sice bez patiny původní i nepůvodní,ale radost udělal.I když kvalita by mohla být lepší,jak určitě někdo vyhodnotí. A bude mít pravdu.Kdybych měl však kupovat vše ve špičkové kvalitě ,asi bych mincí moc neměl. Varianta mně chyběla,proto ta radost.Jedná se o Höllhuber BRI 93.1.2.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jako dvojčata že?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V čem?
Registrovaný uživatel
Tiež som si včera nad tým hlavu lámal :) BRI 93.1.2 a BRE 93.1.9
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No nevim, ale připadnou mi krom značky mm skoro totožné ;) Tak teda né no 8)
Registrovaný uživatel
No, skutečně forma XV krejcaru Břeh je velmi podobná tomu z Vratislavy.A odpovědný za toto uspořádání je řezač želez Georg Franz Hoffman,který pracoval nejen pro Vratislavu a Břeh,ale i Opolí.Takže MUDrAcula má myslím s těmi dvojčaty pravdu.I když ty mince vznikly každá jinde!
Registrovaný uživatel
Né jen XV krejcarů ale i ty malé nominály jsou skoro totožné. Třeba groše jsou skoro stejný... Ten XV krejcar CB ještě nemám...

paully napsal
No, skutečně forma XV krejcaru Břeh je velmi podobná tomu z Vratislavy.A odpovědný za toto uspořádání je řezač želez Georg Franz Hoffman,který pracoval nejen pro Vratislavu a Břeh,ale i Opolí.Takže MUDrAcula má myslím s těmi dvojčaty pravdu.I když ty mince vznikly každá jinde!
Registrovaný uživatel
Vrátim sa ešte k tomuto falzu. konečne je doma. Váha nadpriemerná 3,9g kvalitného striebra/ to je len domnienka/, bežné mince majú váhu 3,0 až 3,3 g. Falzá z iného kovu sú ľahšie cca 2,7 g. Reverz skoro zhodný z originál VI grajciarom kremnickým totožného ročníku, ale averz sa nepodobá skoro na žiadnu mincovňu. Presvitajú tam ešte v plochách nejaké písmená.
Falšovateľ v podstate niečo vždy napodobňuje, nevytvára nové vzory alebo obrazce. V tomto prípade to asi robil bez predlohy.
Ak by ste mali typ k čomu sa podobá najviac tak by ma to potešilo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poradí mi někdo? Snažím se vytvořit si seznam, kdy v jednotlivých mincovnách Rakouska-Uherska byly v mincovnách zavedeny válcovací stroje pro ražbu mincí. Může se zdát, že toto nemá nic společného s tématem ,,Leopold I.,, ale myslím si, že je to dost důležitý faktor pro kvalitu a množství ražených mincí. Také zavedením válcovacího stroje se zamezilo možnosti odcizení razidel a tím i domácí ražba dobových falz z ukradených razidel, jelikož válce či tašky jsou pro ruční ražbu nepoužitelné. Prošel jsem již spoustu literatury, ale zatím jsem toho moc nezjistil.
Co jsem zatím vyčetl:

Praha- 1.polovina vlády Leopolda I.
Hall- 1573
Kremnice- 1573 koňský pohon
1661 vodní pohon
Kutná hora- konec 17.století

Zatím nic moc, pomůže mi to někdo doplnit, případně odkazy a vhodnou literaturu.
Registrovaný uživatel
Obávám se,že K.Hora i Praha jsou úplně špatně.Pracuji na článku,který by měl osvětlit celou tuto problematiku.Hlavně na dochovaném materiálu.
Registrovaný uživatel
denary napsal
Obávám se,že K.Hora i Praha jsou úplně špatně.Pracuji na článku,který by měl osvětlit celou tuto problematiku.Hlavně na dochovaném materiálu.

Docela by mě ten článek potom zajímal.
Mám ve sbírce Kutnohorské 3krejcary 1659, 1666, 1670 a ty jsou určitě ražené ručně a na druhou stranu Vratislavský 6krejcar z roku 1673 mám krásně prohnutý od válcování. Proto jsem začal pátrat po těch datech.
Moderátor
Kenedz : Mrkni sem :

http://cnspg.cz/index.php?section=79

Nejdřív se podívej na mincovnu, co Tě zajímá. Tam jsou základní informace v poznámce (klikneš na modře podbarvený název mincovny). Případně můžeš pak zkusit reformy. Kde jsem věděl, jsou uvedeny odkazy na knihu, nebo časopis, kde se o tom píše.
Registrovaný uživatel
Teraz sa dražil tento toliar 1690 KB a zaujal ma netradičný portrét. Od kúpy ma ale odradila nízka váha len 27 g. aj keď si myslím že bol pravý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pravý je a váhu mívají dost rozkolísanou od 27 do 29,5 gramú
Registrovaný uživatel
Dva zajímavé přírůstky.Oba jsou datované do roku 1660.Jeden je ražen ve Vídni (Höll.W 60.3.3.)a ten druhý je Vratislav(Höll. 60.1.2.).Doufám jen,že jsem určil správně,že jsem nic nepřehlédl.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pridám jedno dobové falzum/napodobeninu/. Váha je 5,8g, čo je o niečo menej ako bežný priemer. Odlišný je hlavne štýl písma a portrét. Inak sa minca tvári ako bežný Xv grajciar.

V aukcii MaCH ste nemali úlovky? Ja som ukoristil len dve poltúry.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
XV. grajciar 1678 KB nie je v Hollhuberovi dostatočne podchytený, keďže eviduje len jediný typ. Ja som za krátky čas našiel 6 ďalších... ale tento vyzerá úplne inak.
Portrét je výrazne odlišný, no a použitý "font" v opise rovnako nesedí s ostatnými.

Záver:
a) je to dobové falzum
b) chlapi si uliali o kalíštek borovičky viac a robili si z Leopolda prdel
:D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
pridám jedno dobové falzum/napodobeninu/. Váha je 5,8g, čo je o niečo menej ako bežný priemer. Odlišný je hlavne štýl písma a portrét. Inak sa minca tvári ako bežný Xv grajciar.

V aukcii MaCH ste nemali úlovky? Ja som ukoristil len dve poltúry.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



koukal jsem na něj na aukru, dokonce jsem viděl že přihazoval jen dula tak mi to bylo jasný :)
Registrovaný uživatel
Práve dorazil prírastok do zbierky Leopolda I., ktorý mi urobil neskutočne veľkú radosť. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak ten je opravdu sbírkový,gratuluji. :)
Registrovaný uživatel
Dnešní přírůstek do sbírky,VI.krejcar Neuburg an Inn(Triangel) 1665,jediný ražený ročník.Stav je podle mě ucházející,škoda toho škrábance na averzu. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám dotaz na tenhle VI Krejcar 1674 SHS, mincovny Vratislav, mm Hammerschmidt...

Vada střížku zásadně ovlivňuje vzhled jinak moc hezké ražby mince. Má někdo dobrou radu jak tu vadu eliminovat? Napadlo mně buď vyčistit tak, aby tmavé zbarvení se ztratilo (eliminovalo), nebo ji celkově napatinovat uměle (samozřejme nedestruktivně!!!- viz. játra).

Prosím rady jako, když nevíš tak nekupuj nepsat.....Byla součástí většího balíčku mincí :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejde mi "rozkliknout" foto, tak dávám znova...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teda jen můj názor, ale já bych to nechal tak - zase taková vada na kráse to není a kdyby jsi to odkryl tak se ti tam udělá znovu to samý a nebo ještě něco horšího....
je to teda jen podle fotky, záleží taky jak ta vada vznikla - na to jsou tady ale jiní machři :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1