Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Malachitové sklo - hodnota

Vykupminci.cz
Numisargo

Malachitové sklo - hodnota

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
centrální evidenci sbírek v Jablonci je vedená.návrh Artur Pleva,sice všude ji označují jako František Pazourek-tak jsem z toho jelen kdo má vlastně pravdu,přikláním se jabloneckému muzeum,protože Pleva pusobil v Jablonci nad Nisou.Pokud by se potvrdilo,že se jedná o Plevu,tak je to jiná cena.

V zostave je este myska v tvare slnecnice. O kolko by sa eventualne zvysila hodnota ak by sa jednalo o Plevu? Dostal som ponuku tech 800kc jak ste pisali, a teraz neviem ci sa to mam predat
Registrovaný uživatel
Doporučuji vyčkat,chci udělat dotaz do muzea v Jalonci nad Nisou,zdali opravdu je vedená jako návrh Artur Pleva,dneska jsem neměl čas ale zítra určitě,samo mě to zajíma kde je chyba.Desná dělá tyto vázy v nové produkci ale v jiném provedení skla jako alexandrit mají je značené Ornela.Vyčkat.
Registrovaný uživatel
Dakujem pekne
Registrovaný uživatel
Váza vedena v Jablonci nad Nisou:Nová produkce Ornela 1998

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím
dotaz zřejmně pro davida :)
prosím o podrobnosti,je to tu po babičce a výška cca 7cm
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Posielam sľúbené fotografie vázy
.
.
.
Prosim Vás vedeli by ste mi ju ohodnotiť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Váza:začátek 19.stol.Kvalitní rytina.hodnota od 5000cz a výše.Vypadá to na německého rytce.Co se týče malachitového skla,dal jsem včera ráno dotaz do Jablonce nad Nisou-Muzeum ale ještě čekám na odpověd.Tak vydrž.
Registrovaný uživatel
Pridám do tejto témy vázičku z malachitového skla. Nie je síce už v pôvodnom stave, pretože pred dávnymi rokmi spadla na podlahu a rozbil sa vrchný okraj. Potom ju sklenár odrezal pod poškodený okraj a zabrúsil. Teraz má výšku 8 cm. Predtým mala asi o 3-4 cm viac. Na spodnej časti nie je žiadna značka. Táto vázička bola ešte v zostave s dózou na cigarety, prevdaže tiež z malachitového skla. Bohužiaľ tiež sa nezachovala.
Snáď bude niekto vedieť z toho torza určiť autora, prípadne datovať rok výroby, prípadne určiť presnú výšku. Našiel som nejaké podobné na nete od návrhára C. Schlevogta z čias I. ČSR, no nemám istotu. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Davide, mám ešte prosbu na určenie jednej vázy podobných rozmerov ako vložil užívateľ tatou. Nie je to malachitové sklo. Môžem ju vložiť sem?
Registrovaný uživatel
Tak jsem se dočkal odpovědi u muzea.Jedná se o Františka Pazourka 1935 patří do kolekce Ingrid.
Registrovaný uživatel
Takze to hodnotite na tych 800czk? Inak Dakujem pekne za snahu
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Tak schválně, urči mi mou malinkatou sbírečku těžítek. Foto není nic moc já vím...


Nevím, kam to napsat, ale nechci zakládat nové téma. Dnes jsem se pobavil v Kolbenově na trhu. Občas, když zapomenu, jak jsem byl posledně naštvaný tam zajdu a baví mě, jak vždycky někdo přinese kontejner s jedním druhem zboží a rozdá to každému stánku :D Dnes padla řada na těžítka. Každý ho prostě na tom stolku musel mít a to i v případech, kdy se mu to vůbec k ostatnímu zboží nehodilo :))

Stejně tak mi vrtá hlavou proč vezmou nějakou párovou věc a rozdělí ji. Jednu část má pak stánek u vchodu a druhou někde na konci.

Zase tam nějakou dobu nepůjdu, ale toto jejich rozdávání zboží na příděl a dělení párů mě vždy pobaví.
Registrovaný uživatel
Tak to bude tím, že jeden prodejce okupuje 86,5 stánků :D Kdysi když jsem tady na foru začínal, tak jsem se právě ptal na ty těžítka, protože jsem je začal sbírat. Udělal jsem si malou sbírku a nechal toho, mám je dodnes. No a když jsem tady v tom premierovém příspěvku o těžítkách tvrdil, že na Ebay se prodávají určité kousky i za 7000 Kč, tak mně místní znalci dali kartáč, že jsem fantasta. Opak je pravdou i dnes, protože v zahraničí je české těžítko z 1.republiky fenomén, jenom tady u nás v Mekkce sklářství šunt. A každé těžítko je originál, neexistujeí dva úplně stejné kusy. Davide XXX mám pravdu ???
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 14. 9. 2015, 8:39. »
Registrovaný uživatel
Stál jsem tam u nákupu jednoho, tvaru zploštělé koule, a pán za něj utrácel cca 4000 Kč, takže se za to skutečně utrácejí peníze (Volavka to nebyla. Ty se poznají :) ). Neříkám, že to chápu, ale to je jen tím, že to nesbírám.
Registrovaný uživatel
Jaroslav05 napsal
Stál jsem tam u nákupu jednoho, tvaru zploštělé koule, a pán za něj utrácel cca 4000 Kč, takže se za to skutečně utrácejí peníze (Volavka to nebyla. Ty se poznají :) ). Neříkám, že to chápu, ale to je jen tím, že to nesbírám.
No chápat to nemusíš, že dávají takové prachy. Ani já jsem nechápal, ale fakt je, že každé těžítko je ruční práce, každé je jiné a originál. No a taky některá z nich navrhovali známí umělci a není výjimkou těžítko za 20 000 Kč i to jsem zaznamenal na Aukru a oči mi lezly z důlků, jak se přihazovalo ... No podívejte na Aukro a máte tam moc hezké kousky i za 300 Kč vyvolávačku. Na Ebay jsou tyto i za 200 , ale oiro a prodají se bez problémů, stačí napsat do aukce BOHEMIAN GLAS a utrhají vám ruce, jenom u nás si nevážíme toho, co vytvořily české ruce :D
Registrovaný uživatel
když se tady bavíme o skl.těžítek,jsou na celém světě sbírány.Hlavně Baccarat,St.Louisa a Clichy.Francouzská těžitka jsou velmi drahé i více 40.000czk.U nás jsou skl.těžítka hlavně zatavené s sulfidem,jako zvířata ,orel,lev i náboženské motivy,špatně se určují,protože nebyly zařazený podstatě do výroby,neměly signaturů skláren.Co já vím hlavně je dělala sklárna Nový Svět Harrachov.Zploštělé koule ty patří mezi nejstarší,proto ta cena ale dneska též dělají tyto koule,možná jde o optické sklo.Starší těžítka nemají tak čisté sklo.Některá těžítka mají tvary hranolu s uchytkou se zatavenou pastou.např.právě Harrachov dělal hranoly.dno bylo broušené.
Registrovaný uživatel
Prosil bych o rozpeti ceny, za kterou je to mozne prodat . Nenašel jsem podpis.

Diky






TADY ASI LEPSI FOTO :



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím tě dej to do sekce Co se jinam nevešlo :::: Sklo všechno sem --- tady by ti David xxx nemusel rychle odpovědět... tam to sleduje si myslím :D
Registrovaný uživatel
Curt Schlewogt-kolekce Ingrid jade sklo kolem roku 1935.pokud nemá žádná poškození cena 10.000czk i více.doporučuji neprodávat jednotlivě.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Curt Schlewogt-kolekce Ingrid jade sklo kolem roku 1935.pokud nemá žádná poškození cena 10.000czk i více.doporučuji neprodávat jednotlivě.
No jo Davča má očka všude a je rychlý, jako blesk :D
Registrovaný uživatel
když vidím a znám,rád poradím..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
když vidím a znám,rád poradím..
Já vím ... chtěl jsem to jen odpálkovat do vlákna pro tebe. Jsem si říkal... abys to náhodou nepřehlédl. No jo ty jsi furt ve střehu a pořád na stopě, jako policajt :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Malachitové sklo - hodnota

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1