Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jedna bežná Mária s opisom REGNE UNGARIE no ako zabudol dať I tak to naťiahol a vyšla mu ku krížu aj bodka a bodka je aj pod korunkov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, podarené, rezač sa vynašiel. :) Navyše je to celkom vydarená razba a s bodkou pod M zasa nie je úplne bežný variant. Takže gratulujem.
No a určite by si zaslúžila očistiť od toho špenátu.
Moderátor
Áno, je to naozaj krásna minca, mne sa páči ten špičkový perlovec.
Včera išla v Poľsku jedna veľmi pekná razba, bohužiaľ ku mne nepocestuje, nezvládol som aukciu... :)
Tie ľalie sú famózne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zaujímavá razba, čo bolo na minci vyrazené predtým sa asi nepodarí zistiť.
Registrovaný uživatel
Vďaka páni, rezač bol určite mazaný mne sa ten špenátik na tom páči tak to nečistievam.
Moderátor
Zdravím všetkých,
do rúk sa mi dostal tento denárik.Pohl pozná značku I S (Pohl 114-7). V tomto prípade sa zrejme rezač zmýlil a S-ko spravil naopak. Alebo to je iná značka? Poprosím o vaše názory, dík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
neni to zle vyrazene "K" ?
Moderátor
skusil som to obrátené s-ko posunuť aby to vyzeralo ako K, ale neviem :( , posúď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máš to B.
Moderátor
ano, takto posunuté to vyzerá na B, avšak ani B nie je v Pohlovi (P-114)uvedené, je to možné považovať za novú značku?
Registrovaný uživatel
Je známa, už som ju niekde videl.
Moderátor
No super, idem hľadať.. dík
Registrovaný uživatel
Značku som si uložil. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no to je pekne, zda se, ze je to ono, ale bylo to nekde publikovano a je prirazena mincovna?
Moderátor
už som to našiel :
http://katalogus.numismatics.hu/product_info.php?currency=HUF&products_id=5285

zuzi, ďakujem za pomoc
Moderátor
takže interpretováno jako B a dosud nepublikováno?
Registrovaný uživatel
Niet za čo.
Moderátor
jacx napsal
takže interpretováno jako B a dosud nepublikováno?


ano, interpretované ako B, ale osobne s tým B až taký presvedčený nie som. Obe značky čo sme sem dali sú veľmi podobné, obe majú "bruška" posunuté nadol, to bude zámer. Ale čo to bude netuším :(
Moderátor
Ja si osobne myslím, že sa naozaj nejedná o písmeno B, teda respektíve som o tom presvedčený. Či sa jedná o novú značku neviem posúdiť, ale tradične by som bol opatrný. Mne to stále pripadá ako bastard značky I-s (114-7), čo Pohl zrejme správne priraďuje do Bratislavy. Obe mince, aj facctoryho, aj z numismatics.hu sú veľmi podobné, netvrdím že sa jedná o totožné razidlo, ale môžu spolu súvisieť. samozrejme mince nie sú totožné, ani dve stredoveké mince z jedného razidla nebudú totožné, ale niektoré znaky spoločné majú, napríklad jemne posunutú smerom dole zadnú obruč koruny na pravej strane od značky. Ťažko povedať, osobne by som bol za degenerovanú značku I-s, ale neviem...
Moderátor
ešte sem vložím daľšie foto denárka, značka takmer identická

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak tento je naozaj krásny, ale o značke neviem čo si mám myslieť. Vy ostatní myslíte, že by mohlo ísť o B? S týmto sa nejako neviem stotožniť, aj keď na tú Blavu to asi naozaj nevyzerá.
Moderátor
tá posledná fotka je z HU-webu, všetky tri značky čo sú tu, sú veľmi podobné, ale či je to značka B veru neviem
Registrovaný uživatel
Uherským mincím absolutně nerozumím, ale z paleografického hlediska si myslím, že to litera B opravdu nebude, všechna ostatní písmena opisu jsou velmi pečlivě zhotovena, proč by pak výrobce razidla dovolil takovou fušerskou práci, že by udělal takový nevzhledný punc? Ale co je to za značku neumím odhadnout ...
Moderátor
toto je pravdepodobne take to neidentifikovatelne pismenko, bohuzel stizeno vyduti

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to naozaj to isté, takže toľko mincí s tou istou značkou (anomáliou)? zaujímavé, chcelo by to preskúmať.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1