Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nedavno jsem koupil tento dukat,ale nemuzu prijit na to kde se razil.Diky za urceni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podľa značky Kremnica 1467-69 Kansdorfer János, cena cca 1500 eur.
Registrovaný uživatel
Dik
Registrovaný uživatel
Pekný večer, môžem poprosiť o pomoc s presnejším určením? Z tých značiek som stále jeleň...Ď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
asi by sem se mozna ani uplne nesnazil, muze to byt dobove falzum a tvorba nejakeho analfabeta. nevim z hlavy, ale co ma stat v opisech okolo krize?
Registrovaný uživatel
Derrick: Dá sa povedať len to, že to je denár Mateja Korvína Unger 556, Pohl 206.
1. obrázok máš asi hore nohami, ale ani po otočení to neviem rozlúštiť.
Registrovaný uživatel
Ahojte sice sa ako mi uz par ludi pripomenulo nejedna o vylozene uhorsku mincu, predsa som sa rozhodol ze ju chcem vo svojej zbierke mat.

Rad by som Vam predstavil 1/2 gros Mateja Korvina razeny vo Vratislave, jeho vaha je 1,19g a mam pocit ze tento isty kus ( alebo aspon kus z rovnakeho razidla sa drazil v 2009 u Kunkera) zaplatil som za nu viac ale bal som sa ze ponuka na podobnu mincu by uz tak skoro prist nemusela :)

Skoda mierneho nedorazenia avsak napriek nemu je tato minca momentalne moj najvacsi milacik :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ešte raz ti k nej gratulujem, keď som ju videl tak som si povedal, ano toto je naozaj pekná minca.
Moderátor
Půlgroše se vidí méně než groše, ale zase přehnaně vzácná mince to není. Párkrát do roka se vidí. Mnohem větší problém je sehnat třeba haléř z tohoto období.

První zmínka o ražbě grošů pochází z listiny datované 8. listopadu 1470 adresované vratislavskému mincmistrovi Hermannu Silberbrennerovi. Píše se v ní, že mincmistr má právo vykupovat pagament a razit "nové groše" po dobu dvou let.
Registrovaný uživatel
co sa tyka vzacnosti videl som ich zvacsa ponukat od 250€ do 400€ kupil som ju za cenu niekde uprostred a je to moja druha Vratislavsko uhorska minca o jednej sme uz tusim spolu pisali, pamatas sa jan322?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Pamatuju :) Existují vlastně čtyři typy mincí uherského rázu ražené ve Vratislavi. Korvínův groš a půlgroš, Ludvíkovy "nové denáry" a zkušebně ražený Ludvíkův groš, který starší slezská literatura nezná a neuvádí ho ani Pohl.
Registrovaný uživatel
Krásný půlgroš.Chtěl jsem se pochlubit grošem,ale v takové konkurenci raději ne.
Registrovaný uživatel
Bertik urcite sa pochval videl som tu uz od teba kopu krasnych minci a korvinov gros si urcite pozriem velmi rad. Mohol by som sa Vas spytat na Vas nazor na cenu ci je to co som pisal vyssie stale platna realita (250 - 400€). Nemam sa o tychto veciach moc s kym poradit, niekedy mam pocit ako by sa zberatelia o cenach a nakupoch vobec bavit nechceli a ked s tym clovek zacne tak ho maju hned za smelinara
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Řekl bych, že to cenové rozpětí odpovídá. Za 400 euro se už dá pořídit hezký kousek, ale ty nejhezčí, krásně vyražené, jdou ještě výš.
Registrovaný uživatel
Dakujem za nazor
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Když už byla tady řeč o haléři, tak zrovna minulou neděli se dražil jeden na ebay.de. Vzhledem k tomu, že prodávající rovnou uvedl, že neví co je to za minci, patrně unikla pozornosti velké části zájemců, čemuž odpovídala i konečná cena (278 EUR). Jinak ten Stredův 1/2 groš se mě taky líbí, gratuluji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no ja ho zaregistroval hned, ale tolik penez jsem holt nemel :/
Registrovaný uživatel
ja som to mal v sledovaciku tiez, ale takych penazi..
predajca to mal popisane ako neznamy denar.
_______________
Moderátor
mel totiz krtitele otoceneho tak, ze to chtelo trosku fantasie. nejdriv byl bez prihozu, ale pak to zacalo houstnout a to uz jsem vedel, ze je po srande.
Registrovaný uživatel
holt, tak chytrych jak my je vsade plno :mrgreen:
ja som tajne dufal ze to chytnem do 50 eur :lol:
_______________
Moderátor
jj, bohuzel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
chvala bohu, ziadna minca neni posledna na svete.
je len prva z mnoha ktore budu nasledovat..
trpezlivost sa vyplati.
_______________
Registrovaný uživatel
Krasny halier! Ukazujes tu nadherne mince
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Inak rad by som sa vas spytal este jednu vec. Je to podla totozna minca, alebo len totozne razidlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
je to stejná mince

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1