Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pridávam tu Korvína so značkou S-W (Viedeň) a druhého so značkou mincovne S-B, ale známe je len to S-W, resp. S-V, aj prevedenie mince je iné ako u tej z rokov 1489-90 (Š.Zápoľského)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A čo tak prevrátená značka B-S?
Registrovaný uživatel
chyborazba? ale spracovanie Madony mi pride skor ako z H718 nie H717, kde sa vyskytuje zn. B-S, ale zas nesedi averz
Registrovaný uživatel
Práveže madona s krátkym závojom sedí na H-717.
Registrovaný uživatel
Zdravím potreboval by som poradiť s mincovňou :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Ahojte, pridavam na pokuk denarik so znackou pravdepodobne B-S(alebo h??)
opis je dost cudny a skoda toho stavu :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
PS: aspon dufam, ze je to korvin, nakolko tam vidim Ma..ia
_______________
Registrovaný uživatel
určite je to Korvín, možno i značka B - omega, bolo by z iného uhla sfotiť druhú časť značky
Moderátor
jestli je tou omegou myslen Pohl 216-5 (Buda, Stephan Kowách, 1469), Unger 562e, Husz. 717, tj. rekneme omega s krizkem, tak to by asi slo, souhlas. jinak o Korvinovi pochybovat skutecne netreba.
Registrovaný uživatel
Super diki, znacku uz asi nevyfotim lepsie, nakolko je dost nedorazena/osuchana obehom..Cize Budin najskor :)
Diki vam :)
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas v tmavej miestnosti vela peknych fotiek nespravim. Vela tychto Korvinov som nevidel Kremnica jednoznacne dominuje a toto na Kremnicu nevyzera. Jedine ze by to bol Pohl 216 - 10

Rad by som sa spytal na Vas nazor na zaradenie tejto mince. Dakujem za pomoc.

(PS: Sigur teraz urcite ukaze fotku tej istej v top stave :oops: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 24. 9. 2014, 17:56. »
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas po mensom patrani uz o mincovni nepochybujem je to nepochybne Kremnica pod mincmajstrom menom Veit Mulstein. Ale neda mi to pridat dalsiu otazku. Z toho co som nasiel na nete

http://www.forumancientcoins.com/gallery/displayimage.php?album=2232&pos=12

Som sa docital ze sa jedna o pomerne beznu znacku, ktora sa nachadza priblizne na 15% tychto denarov. Dost ma to prekvapilo nakolko som ju vobec nepoznal. Ake su Vase skusenosti stretavate tuto znacku bezne?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 25. 9. 2014, 9:16. »
Registrovaný uživatel
15% je zrejme spravny odhad, ja som ich videl asi 5 ks a v zbierke mi staci 1
Registrovaný uživatel
Ak dobre vidím (digitálny mikroskop je na fotenie mincí nie zrovna šťastná voľba), tak madona má svätožiaru. Tým pádom je to Pohl 217, čo ja osobne vidím prvý krát. Gratulujem, celkom zaujímavý denár.
Registrovaný uživatel
Dakujem Sigur toto by mi uslo svatoziaru som uplne odignoroval, na fotaku mi exli baterky a nemal som to ako odfotit z vacsej dialky. Fotky spravim aj lepsie toto ma celkom potesilo idem patrat ci najdem nieco podobne na nete.

PS: Saracen nedas foto svojho ?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 25. 9. 2014, 12:57. »
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
... idem patrat ci najdem nieco podobne na nete.


Ja mám net celkom vyluxovaný ohľadom uhorských razieb, takže dosť pochybujem, že nájdeš podobný. Ale veď vyskúšaj.
Podľa mňa je pomerne vzácny výskytom, ale je otázne, či by to nejak výrazne vplývalo na cenu v prípade predaja (aj vzhľadom na nie zrovna najlepší stav).
Registrovaný uživatel
Ešte k značke "dvojkríž"...(myslím, že som to tu už niekde písal). Pred Muhlsteinom bol v Kremnici komorským grófom Johannes Constorfer, pôvodom z Viedne, ktorý nebol práve obľúbený a navyše si za svoju značku zvolil mierne upravený (odkúsnutý) znak Viedne (aká nehoráznosť! :) ). Preto si Muhlstein zvolil za svoju značku hornouhorský dvojkríž. Možno na protest proti Constorferovi možno preto, aby napravil renomé inštitúcii kremnického komorského grófa.
Registrovaný uživatel
Ale medzi nami Sigur na úroveň kremnickej mincovne mi pride tato razba podpriemerna. Kriz je na krivo, selma vylieza z erbu. Muhlstein sa moc neblysol :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo, tu je môj Korvín s predmetnou značkou, stav nič moc, ale na ukážku tejto značky v zbierke stačí...

Sigur, Huszár uvádza tento typ so svätožiarou, v texte i na obrázku, si myslím, že sa vyskytujú bežne aj-aj.

Zároveň, keď už sa oživila diskusia o Korvínovi, pridávam jeden denár, kt. mám už dlhšie a ešte som ho neurčil, svojím spracovaním sa vymyká bežným typom, jednoznačne nemá značku po stranách Madony (aj keď to na fotke až tak jasné nevidieť), je aj trochu väčší ako bežne - 17mm a je to kvalitné striebro, čiže žiadna dobová napodebenina

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Saracen napsal
Sigur, Huszár uvádza tento typ so svätožiarou, v texte i na obrázku, si myslím, že sa vyskytujú bežne aj-aj.


Keďže píšeš, že si ich v živote videl asi 5 a na Stredovom denári si si svätožiaru nevšimol vôbec, tak toto tvoje tvrdenie je postavené na akom argumente?
Registrovaný uživatel
Ja som videl len bez svätožiari - tých 5 ks, Huszár predpokladám, že zas spriemeroval svoje pozorovania a vyšlo so svätožiarou, keďže nikto nezrobil túto štatistiku, vychádza mi tento ľahkovážny odhad zo sedliackeho rozumu
Registrovaný uživatel
1. Typ bez svätožiare má v Huszárovi rarity rating 4 a typ so svätožiarou 6. Z toho vyplýva, že Huszárovi štatisticky vyšlo, že ich výskyt nie je 50 na 50.

2. A podľa tvojej štatistiky je to dokonca 5 k 1 :lol:

Takže aký sedliacky rozum? :roll:
Registrovaný uživatel
sorry, nevšimol som si, že má túto značku aj pri H717... takže môj odhad sa nezakladal naničom, no prvotne som príspevok smeroval k identifikácii toho druhého denáru, na to máš jaký názor? diky
Registrovaný uživatel
Podľa ikonografie madony by sa teoreticky dal priradiť k niektorej mincovni, ale bohužiaľ nie je z nej veľa vidieť. Štít je celkom pekne prepracovaný a opisy sedia, takže vyzerá na oficiálnu razbu. Dvojbodky ako rozdeľovacie znamienko vidím asi prvýkrát na týchto denároch. Zaujímavý denár...bohužiaľ nenapadá ma nič konkrétnejšie.
Registrovaný uživatel
a nebude strana s Madonou zdeformovana dvojrazom?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1