Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Meteorit?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Grofik dekuji, už to mělo být na vánoce když jsem o to žádal.
Registrovaný uživatel
kbdb napsal
Dobrý den všem,
prosím o radu - je to meteorit nebo ne (osobně se domnívám, že ne. ale....
je magnetický
velikost cca 1,5x1x1 cm
váha: 6g .
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Struska... má to evidentní bubliny.
Registrovaný uživatel
. . napsal
Nenapsaly,protože tomu třeba rozumím já ale ne normální člověk.Tektit vzniká tím že když dopadne asteroid tak tím že dopadne vymrští obrovské množství horniny na kterou dopadl a záleží jestli obsahovala ta půda na kterou dopadl křemičitany,což každá půda skoro obsahuje a určitě ta půda má nějaký příměsi a ty příměsi dělají tu barvu.Tak že když dopadne asteroid na zemi vymrští obrovské množství materiálu který vylítne až do vesmíru a ten materiál si země přitáhne zpět gravitací tudíž dochází k opětovnému zahříváni jako u meteoru když prochází atmosférou a když dopadne na Zemi tak je to tektit,každý tektit byl vyvržen do vesmíru a pak dopadl na zemi a barva se odvíjí od složení půdy v místě dopadu asteroidu.Vltavíny jsou od asteroidu Rais.


Mitomku, mitomku... pročpak se nám schováváš za dvě tečky? Nemuselo jít jen o křemičitany v místě dopadu, ale stačí i obyčejný křemen. Vltavín je amorfní přírodní tavené sklo, tedy s převahou SiO2. Jo a Rais neznám, kráter v Německu se jmenuje Riess. To by měl odborník, co ví vše o meteoritech snad vědět.
Registrovaný uživatel
jooo, pro lidi, co tam nikdy nebyly, tak je to Riess, Pro mě je to, kráter Nördlingen!!!! :P
Registrovaný uživatel
mitom07 napsal
jooo, pro lidi, co tam nikdy nebyly, tak je to Riess, Pro mě je to, kráter Nördlingen!!!! :P


V předchozím tvém příspěvku čtu "Rais" tak to prosím tě nezakecávej a neodváděj pozornost na méně používaný název téhož... umíš Mitomku vůlbec někdy skousnout kritiku a uznat svoji chybu, která není omluvitelným překlepem? Koukám, že ti to stále dělá problém.
Registrovaný uživatel
Ahoj,chtěl bych poradit ohledně toho co jsem našel.Váhově to odpovídá jakoby to bylo celé železné,stejně tak se na to chytá i magnet a je to zmagnetizované(otáčí se za tím kompas),ale ta struktura mi přijde zvláštní.Díky za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty jsi našel meteorit, to je opravdu meteorit co nám tady ukazuješ, ale pochybuji že jsi ho našel ty! Je to meteorit Nantan z Číny. :shock:
Registrovaný uživatel
Tak za prvé nevím jestli je to jen ironie a za druhé..pokud to myslíte vážně co píšete tak taky takhle z fotky poznáte prd..Do číny to má z pole u Mladé Boleslavi docela kus.To kvůli důvěře sem mam dávat fotky pokaždé když něco zvedám ze země?Kdybych věděl že je to na 100% meteorit tak bych ho sem nedával a hlavně bych ho neřezal(ještě tak blbě protože nemám pořádný nářadí).Jestli mi přijde v sobotu kyselina tak ho ještě zkusím poleptat,ale jen jsem chtěl vědět názor jestli by to mohl být...mě nešlo o nějaké chválení nebo uznání.Na to jsem už dost starej.Mám ještě jeden kus ale ten je menší,celý černý a je v něm daleko mín toho stříbrného.
Registrovaný uživatel
Ještě tu měco přihodím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak môžem poradiť, obráť sa na pána Daniela Ozdína zo SR. (jeho meno uvádzam s jeho súhlasom). Je to odborník a pomôže. Na tomto fóre to s meteoritmi nemá zmysel, Mitom a Chondrit zničia každé vlákno výsmechom a hádkami.
Registrovaný uživatel
Moc děkuju,ale tohle jméno mi vůbec nic neříká.
Registrovaný uživatel
Je to dlhoročný člen našej mineralogickej spoločnosti a nielen tej. Stačí dať jeho meno do googlu a hneď nájde jeho stránku o mineráloch:-)
Registrovaný uživatel
angell napsal
Tak za prvé nevím jestli je to jen ironie a za druhé..pokud to myslíte vážně co píšete tak taky takhle z fotky poznáte prd..Do číny to má z pole u Mladé Boleslavi docela kus.To kvůli důvěře sem mam dávat fotky pokaždé když něco zvedám ze země?Kdybych věděl že je to na 100% meteorit tak bych ho sem nedával a hlavně bych ho neřezal(ještě tak blbě protože nemám pořádný nářadí).Jestli mi přijde v sobotu kyselina tak ho ještě zkusím poleptat,ale jen jsem chtěl vědět názor jestli by to mohl být...mě nešlo o nějaké chválení nebo uznání.Na to jsem už dost starej.Mám ještě jeden kus ale ten je menší,celý černý a je v něm daleko mín toho stříbrného.
Omlouvám se asi jste to špatně pochopil, nechtěl jsem se vysmívat, ani Vás nijak ponižovat, šlo mi jen o to že je Váš vzorek je podobný vzorkům z lokality rádoby " Nantan" v Číně. Bohužel Vás zklamu, Meteorit to určitě není, rez by postupovala podle nějaké krychlové soustavy. Tenit a Kamacit mají opačnou příměs Nilku, tudíž Kamacit niklem chudé železo by začal korodovat dříve než-li Tenit, jelikož u meteorických želez je Kamacit a Tenit hlavní složkou a Tenit s Kamacitem vytváří krystaly, je jasné že by na Vašem vzorku by byla vidět krystalická koroze která tam není.
« Poslední úpravu provedl(a) mitom07 v 20. 2. 2016, 0:27. »
Registrovaný uživatel
mitom07 napsal
angell napsal
Tak za prvé nevím jestli je to jen ironie a za druhé..pokud to myslíte vážně co píšete tak taky takhle z fotky poznáte prd..Do číny to má z pole u Mladé Boleslavi docela kus.To kvůli důvěře sem mam dávat fotky pokaždé když něco zvedám ze země?Kdybych věděl že je to na 100% meteorit tak bych ho sem nedával a hlavně bych ho neřezal(ještě tak blbě protože nemám pořádný nářadí).Jestli mi přijde v sobotu kyselina tak ho ještě zkusím poleptat,ale jen jsem chtěl vědět názor jestli by to mohl být...mě nešlo o nějaké chválení nebo uznání.Na to jsem už dost starej.Mám ještě jeden kus ale ten je menší,celý černý a je v něm daleko mín toho stříbrného.
Omlouvám se asi jste to špatně pochopil, nechtěl jsem se vysmívat, ani Vás nijak ponižovat, šlo mi jen o to že je Váš vzorek je podobný vzorkům z lokality rádoby " Nantan" v Číně. Bohužel Vás zklamu, Meteorit to určitě není, rez by postupovala podle nějaké krychlové soustavy. Tenit a Kamacit mají opačnou příměs Nilku, tudíž Kamacit niklem chudé železo by začal korodovat dříve než-li Tenit, jelikož u meteorických želez je Kamacit a Tenit hlavní složkou a Tenit s Kamacitem vytváří krystaly, je jasné že by na Vašem vzorku by byla vidět krystalická koroze která tam není.
A kdyby to byl ataxit stačí víc vybrousit a najdete Troilitovou, grafitovou nebo silikátovou inkluzi. Klasické železo které je pozemské je neobsahuje,
Registrovaný uživatel
Nebudu se dohadovat,ale tyto fotky jsem poslal do Národního muzea a do astronomického ústavu v Ondřejově a z obou mi poslali odpověď,že potřebují "kámen" zaslat,že z těchto fotek meteorit nedokáží vyloučit ani potvrdit.Vy jste asi ve znalosti meteoritů dál než oni.Teď budu mluvit za sebe...podle mě (z toho co jsem na meteoritech osobně viděl) není podmínkou nějaké rezivění podle krychlové soustavy.
Registrovaný uživatel
Tak v tom případě nechápu proč jste je uveřejnil tady? myslím si že tady jde především o diskuzi a ne o vědecké posouzení, co jste čekal že vám bez chemické analýzy řekneme podle fotek že je to meteorit?! Proč jste ty fotky hned neodeslal kurátorovi NM a astronomům v Ondřejově, jsou placeni z našich daní tak se na ně můžete obrátit kdykoliv.
Registrovaný uživatel
Ještě ujasním nějaké pojmy. Jelikož vaše otázky a obrázky může vědec okamžitě posoudit jako já s 99% přesností že se o ten či onen materiál nejedná je tu to proč je ten dotyčný člověk, vědec, neřekne že se o dotyčný materiál nejedná, je tady vědecká doktrína která každého vědce zavazuje že každý neurčitý předmět posoudí podle všech dostupných kritérii a všech možných vědeckých a laboratorních postupů. A to je to jedno procento, které já dodržovat nemusím a vyjádřím svůj názor i když vědec by řekl to stejný ale vědecký kodex ho zavazuje splnit výše uvedené normy.
Registrovaný uživatel
Do NM jsem to poslal z důvodu toho co jste mi sám napsal.Nejdřív že je to meteorit,potom že to není meteorit.Sám jste to nedokázal posoudit.S tou doktrínou to přitahujete za vlasy.Jeden kolega taky posílal fotky do NM a rovnou mu řekli že se o meteorit nejedná a nechtěli nic posílat.
Nezlobte se,ale na mě dělá dojem,že meteoritům vůbec nerozumíte ačkoliv si na to hrajete... už jen to rezivění podle krychlové soustavy,nebo ten Nantan(ta podoba tam fakt není).Pokud mohu doporučit....nemyslete si,že z vás je odborník jen proto,že jste přečetl dvě knížky.
Registrovaný uživatel
Ja to tiež už nechápem, najprv Mitom píše že to určite je meteorit a zrazu keď nálezca prehlási, že ho určite našiel v ČR tak už to meteorit nie je. A takéto diskusie boli v každom vlákne o meteoritoch. Z môjho pohľadu sa tiež len hrá na odborníka a ventiluje si tu nejaké komplexy. Alebo je ozaj odborník ale jeho spôsoby vyjadrovania sú také neprijateľné, že skazia každé vlákno.
Registrovaný uživatel
Jestli chcete, můžu vám udělat jednoduchý test na přítomnost Ni - jeho přítomnost ukazuje na meteorit a stačí mi poslat jen malý vzorek velikosti špendlíkové hlavičky. Podle fotky lze jen nahrubo odhadnout, zda jde o meťas - v tomto případě to podle mne není - což by odpovídalo i pravděpodobnosti nálezu.
Registrovaný uživatel
Děkuji za ochotu,ale kyselina mi již přišla.Ještě musím koupit líh a pak zkusím poleptat leštěnou plochu..Já mám doma 16 meteoritů (tedy kupovaných) ale poznat okem z kusu železa jestli se jedná o meteorit nebo ne,to nedokážu.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 2. 2016, 12:31. »
Registrovaný uživatel
OK, přeji úspěch a pak dejte vědět
Registrovaný uživatel
Pak sem dám fotku jak to dopadlo
Registrovaný uživatel
Tak sem komplet celý řez potřel,nechal být 5 minut a takhle to dopadlo.Něco se rozleptalo a něco ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je ten druhej.Před a po kyselině

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1