Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Meteorit?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Počkej, tento test se dělá, pokud máš kámen, který vypadá jako celokovový- má uvnitř stříbřitě šedý vzhled. U kterého z těch šutrů jsi to vlastně zkoušel?? Už se tu v tom docela zamotávám. Dej sem fotku toho, co se to týká, ať víme. Tato zkouška má smysl u šutrů, které vypadají jako celokovové, ale pokud vypadají jako horniny s přítomností železa, tam to pomocí kyseliny při naleštění nezjistíš, ty se musí poslat na bližší průzkum někomu, kdo se v tom orientuje...
Registrovaný uživatel
vytrvalá optimistka. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
.. naděje umírá poslední:-)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer. Meteorit som kúpil pred pár rokmi. Miesto nálezu je NWA. Je slabo magnetický. Ak chcem o ňom vedieť viac / zloženie /,mám ho poslať na preskúmanie do múzea ? Neodborne ho poškodiť rezaním / kvôli vzorke / veľmi nechcem. Ale ako som sa dočítal na tejto stránke, asi budem musieť. Ďakujem za Váš názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
do múzea nie, dúfam, že sa ti ozve Gergi
Registrovaný uživatel
Prikladám foto niekoľkých ďalším meteoritov. Žiaľ ani pri nich neviem zloženie. Tieto sú ale menšie,najväčší z nich má 700 g. Naproti tomu ten čo som tu dal včera má skoro 2,5 kg.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sú magnetické ?
Registrovaný uživatel
Pro blbé jako já a ty, co také neví co je za skratku NWA, co je to za místo? Silně mi připomíná africké železokameny.
Registrovaný uživatel
Ten druhý v druhém příspěvku vypadá jako železokámen z lokality Burkina Faso takže by mne zajímalo, z jakých jsou lokalit?
Registrovaný uživatel
predpokladám, že si trafil a ide o severoafrické nezaradené meteority
Registrovaný uživatel
Tak jsem pátrala a dopátrala jsem se k tomu, co jsem si myslela- NWA je označení u meteoritů, následuje za ním číslo. Tím se označují meteority z daných lokalit, jsou to jejich jména a dle tohoto označení se pak dá dohledat, od kud jsou. Docela by mne ale zajímalo, co přesně ta skratka NWA znamená. Nevíte někdo?
Registrovaný uživatel
..já mám ale mezery.. :roll: To je ostuda, po tolika letech sbírání...
Tak by to opravdu mělo být i označení území, tedy NWA =north west Africa, pokud to nejsou nějaké bludy...
Registrovaný uživatel
Áno NWA je severozápadná Afrika. Lukian to trafila presne,sú to severoafrické nezaradené meteority. Päť z nich je menej alebo viac magnetických, tie ostatné dva nie sú magnetické.
Registrovaný uživatel
RE: MARTINIQUE
I keď sa zaoberám prednostne slovenskými meteoritmi, som ochotný sa na ne pozrieť. 8.2. som sem do diskusie napísal svoj email - ozvi sa mi naňho - dohodneme podrobnosti. Len si treba uvedomiť, že ak sú kúpené, tak obyčajne nie je známa ich presná lokalita a tým extrémne strácajú na cene. NWA meteoritov oficiálne uznaných je vyše 7 000, a tých NWA xxx (bez lokality) je ešte niekoľko násobne viac. Takže sa predávajú na kilá. Iná vec je však osobný vzťah ku vzorkám. Na presné určenie meteoritu je potrebná minimálne chemická analýza a mineralogický rozbor a to sú dosť drahé "veci". Ale ozvi sa, preberieme to.
Registrovaný uživatel
RE:gergi Dobrý večer pajem. Napísal by som Vám ,ale s takým typom mailovej adresy som sa ešte nestretol / ani na ňu neviem nič poslať. / Takže ak chcete ,napíšte mi adresu na môj mail, nemám ho skrytý.
Registrovaný uživatel
Samozrejme, že malo byť . Dobrý večer prajem.
Registrovaný uživatel
aj mne bola divná :D miesto toho _at_ treba dať @ a je to ;)
Registrovaný uživatel
lukian napsal
aj mne bola divná :D miesto toho _at_ treba dať @ a je to ;)
Ak tam patrí zavináč, prečo sa to potom píše z _at_ ? Alebo som zaspal dobu a teraz sa to už píše tak ?
Registrovaný uživatel
jednoducho daj miesto toho zavináč a pôjde to, to Gergi len sem tak napísal, ale patrí tam zavináč
Registrovaný uživatel
To je proto, aby roboti nemohli snáze najít váš email. Proto at, ryba nebo kyselá ryba aj.
Registrovaný uživatel
sucky7 má s tým asi skúsenosti. Nenapíšem kompletný email aby som sa dostal ľahko do automatických vyhľadávačov.
Registrovaný uživatel
RE: MARTINIGUE
Ale ten Váš email nevidím, mám tam poznámku - skrytý. Moja emailová adresa je do práce.
meno.priezvisko zavináč geology.sk
Registrovaný uživatel
gergi napsal
RE: MARTINIGUE
Ale ten Váš email nevidím, mám tam poznámku - skrytý. Moja emailová adresa je do práce.
meno.priezvisko zavináč geology.sk
Dobrý deň. Tu je mail. Martinique2010@oznam.sk
« Poslední úpravu provedl(a) MARTINIQUE v 17. 3. 2013, 14:38. »
Registrovaný uživatel
našiel som niečo zvlaštne,neviem čo to je,ale vypada to ako ulomok s meteoritu,na svoju velkosť je moc ťažky,striebornej farby,magneticky ako železo,a nehrdzavie.poradte.
Registrovaný uživatel
skús odfotiť, možno nakukne niekto z odborníkov a poradí

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1