Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Meteorit?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fandovia meteoritov majú nádej ešte večer , ked bude prelietať asteroid , údajne len 28 000 km od Zeme ,aéééééé ak vedci špatne spočítali dráhu letu ? :roll:

Bolo by tóčo a veľkosť futbalového ihriska to bude úlovok. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
RE: Janpeter
ponuka stale plati, s lukianom sme sa dohodli, poslal som jej kyselinu, ale ta zial nič nedokazala. Teraz je vzorka u mna, este nieco s nou skusim.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Fandovia meteoritov majú nádej ešte večer , ked bude prelietať asteroid , údajne len 28 000 km od Zeme ,aéééééé ak vedci špatne spočítali dráhu letu ? :roll:

Bolo by tóčo a veľkosť futbalového ihriska to bude úlovok. :D

ale ak to nebude magneticke, tak potom to nebude meteorit :twisted:
Registrovaný uživatel
gergi napsal
RE: Janpeter
ponuka stale plati, s lukianom sme sa dohodli, poslal som jej kyselinu, ale ta zial nič nedokazala. Teraz je vzorka u mna, este nieco s nou skusim.

tak O.K., prosim ta, posli mi adresu na mail:rybarmartin1@gmail.com

v pondelok ho rucne prepilim, a poslem ti ho,moze byt?
« Poslední úpravu provedl(a) janpeter v 15. 2. 2013, 20:02. »
Registrovaný uživatel
OK, adresu som poslal
Registrovaný uživatel
odteraz bude moje meno zapisane v analoch !!!
Registrovaný uživatel
este poprosim grofika, tie cisla nazajtra na sportku : ) )
kuwwa ten ural ti vysiel..
tomu sa hovori vesmirna nahoda..
neuveritelne

spomenut den pred, ural a meteorit..
to nenapadlo ani Douglasa Adamsa..
_______________
Registrovaný uživatel
Bolo to hlboko a dlhodobo premyslené :mrgreen: , nakoniec zaistil som to na všetky významné pohoria vo svete, kua tak to muselo niekde padnúť. ;)

hmmm tocomabyt; vedieť tak tipnúť výherné čísla v Športke, Kene kludne oželiem aj tip na pád meteoritu. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
http://tech.sme.sk/c/6704668/pozrite-si-mapu-vsetkych-miest-kam-padol-meteorit.html
Registrovaný uživatel
ahojte.prepacte za gramaticke chyby ale uz roky nezijem na slovensku.dal som sem zopar fotiek ulomkov asy meteoritu a skla naslie som ich v anglicku pred dvoma rokmy.masiel som aj krater ktory ma priemer asy 70 metrov .ale v minulosti musel bit ovela vetsy lebo je tom mocier.a podla stavu niektorych ulomkov musel dopadnut velmy davno lebo niektore su tak preoxidovane ze sa rozpadavaju v rukach.ulomky su male aj velke do 800 gramov a je ich tam pomernevela.su zelezne silno magneticke ale je tam aj jeden kus ktory je nemagneticky a absolutne nekoroduje.ani pod plivom kiselyny dusicnej.v okoly je vela specenej hliny na kamen hrube aj 15 centimetrov z dieramy ako emental asy od viparenej vody po naraze.a vela skla ako na fotkach.ale su aj kamene v ktorych su male strieborne gulicky.a este k tomu lesklemu kusu.ked som bol naposledy na slovensku.chcel som zistit chemicke zlozenie tak som ho zobral na analizu do puncoveho uradu v banskej bystrice.ale ani tam nevedely zistit co je to za kov le n tolko zistily ze obsahuje zlato a striebro dam sem aj hotky pred vibrusenim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, podľa predbežného pohľadu z fotiek to asi meteority nebudú. Je v nich príliš veľa "dierok", ktoré skôr nasvedčujú, že pojde o zvyšky po nejakom zhutňovaní - asi železa, keď to je magnetické - čiže troska. Aj prítomnosť silnej vrstvy spálenej hliny v mieste nálezu skôr nesvedčuje tomu, že to bolo miesto, kde rudu tavili. Ale nevadí, pošli mi zopár kúskov - pozriem sa pre istotu na ne a skúsim zistiť prítomnosť niklu. (ps - emailovú adresu som už poslal cez SMS).
Registrovaný uživatel
zdravim ta gergi aj vsetkych ostatnych, pred chvilou som prepilil pilkou na zelezo tento neraz spominany kamienok....ma to podla vas podobu nikla?alebo nie?

p.s:gergi, v pondelok ti poslem polovicku, tak ako sme sa dohodli

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gergi napsal
Ahoj, podľa predbežného pohľadu z fotiek to asi meteority nebudú. Je v nich príliš veľa "dierok", ktoré skôr nasvedčujú, že pojde o zvyšky po nejakom zhutňovaní - asi železa, keď to je magnetické - čiže troska. Aj prítomnosť silnej vrstvy spálenej hliny v mieste nálezu skôr nesvedčuje tomu, že to bolo miesto, kde rudu tavili. Ale nevadí, pošli mi zopár kúskov - pozriem sa pre istotu na ne a skúsim zistiť prítomnosť niklu. (ps - emailovú adresu som už poslal cez SMS).

..s tímto nemohu souhlasit. Všechny vzorky tak jasné nejsou a některé, meteorit opravdu velmi připomínají. Z fotek to neurčím, ale naděje u některých je.
Registrovaný uživatel
RE: korunka
Je to vec názoru, ale moje "nepozitívne" skúsenosti ma skôr smerujú ku tej troske. Dokonca aj tie guličky nie sú typické pre meteority. Ak aj železo v meteoritoch vytvára sferuly tak určite nevyvetráva takýmto spôsobom. V prvom rade oxidácii podlieha železo a až potom okolie (väčšinou silikáty), teda skôr vznikajú "negatívy" po guličkách (sférul). Ale, nezlomil som nad tým palicu a dokonca by som sa rád mýlil.
RE: janpeter
Nikel sa pohľadom nedá zistiť. Vždy tvorí so železom zliatinu a podľa jeho obsahu sa aj klasifikujú (Ni železo, taenit, tetrataenit...)
Registrovaný uživatel
o.k., zajtra posielam:)
Registrovaný uživatel
kupil som na ebay kyselinu a alkohol.v piatok by mali prist par kusov vybrusim a vyleptam. dam sem potom fotky ako to bude vyzerat.prvy raz som si myslel aj ja ze je to priemyselne zelezo ale ked som si pozrel to miesto na google eart.ten krater je krasne vidiet a polozenie toho terenu vylucuje nejaké to tavenie zeleza.GERGI prosim ta posli mi adresu aby som ti mohol poslat zopar kusov.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 2. 2013, 17:24. »
Registrovaný uživatel
Mne to pripadá ako tavenie železa z tzv. bahenej rudy .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
RE: ondrejk75
jednu emailovu adresu som napísal 8.2. Druhu som Ti poslal SMS. Cez email sa dohodneme.
Registrovaný uživatel
..bylo by dobré sem dát potom výsledky toho, jak jste ty šutry výše určili, ať jsme chytřejší ;-)
Registrovaný uživatel
Výsledky samozrejme zverejním, ale až po súhlase "majiteľov". Zatiaľ mám doručené 4 vzorky, pracije sa na nich - režem, brúsim... Potom ak bude šanca, že to je meteorit, dám urpbiť nábrusy a pôjdem s tým na sondu. Tp ale chvíľu trvá - je tam poradovník.
RE: janpeter - vzorka už prišla a aj obsahuje Ni.
RE: lukian - pôvodná vzorka je bez niklu, ale tá druhá (pribalená) obsahuje Ni.
Registrovaný uživatel
škoda, čo už, ale je to zaujímavá zliatina neviem čoho :lol: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
gergi napsal
Výsledky samozrejme zverejním, ale až po súhlase "majiteľov". Zatiaľ mám doručené 4 vzorky, pracije sa na nich - režem, brúsim... Potom ak bude šanca, že to je meteorit, dám urpbiť nábrusy a pôjdem s tým na sondu. Tp ale chvíľu trvá - je tam poradovník.
RE: janpeter - vzorka už prišla a aj obsahuje Ni.
RE: lukian - pôvodná vzorka je bez niklu, ale tá druhá (pribalená) obsahuje Ni.
to je dobre ci zle, ze obsahuje nikel?a to si zistil s tou kyselinou?
Registrovaný uživatel
ak chceš meteorit, je to dobré, ak nechceš, tak zlé :lol:
Registrovaný uživatel
Každé meteorické železo obsahuje Ni. Pozemské väčšinou nie (až na niektoré zliatiny). Mikrochemickou skúškou je použitie dimetyglyoximu po predchádzajúcom čiastočnom "rozpustení" vzorky slabou fyselinou octovou. Potom sa použije DMG v zásaditom prostredí (NH4OH). Dlkaz niklu je veľmi dobrým a rýchlym indikátorom na vylúčenie pozemských želiez. Ak vzorka Ni neobsahuje - z hľadiska meteoritov sa už vzorke nemusím ďalej venovať.
Registrovaný uživatel
som velmi sklamany namiesal som alkohol z kyselinov dusicnov a nic, nic sa nestalo ziadne ciary iba bodky.bude to len daky priemyselny odpad.skoda
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 1. 3. 2013, 17:42. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Meteorit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1