Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Uvedom si take, ze se tady Grofik prezentuje, rekl bych, ne hlavne jako numismatik. Porovnavas hrusky s jabkama.

Som členom Numizmatickej Spoločnosti , na Sběratel.com prišlo niekolko dobrých zberatelov na obdobia čo zbieram aj ja , vedia určiť a pomôcť laikom čiže nevidím dôvod písať aj do tej témy .

Ja sa venujem drahým kamenom , nie minerálom a stačia mi príspevky v tej téme.

Vtip si rád vypočujem ,aj prepošlem ďalej , moja odpoved na ten problém ; komu sa nepáči nech nečíta. :roll: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Taky sem to tak myslel, ze se tu venujes spise mineralum.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Panove, prosim nadale se zde venovat puvodnimu tematu - Mince a doba Frantiska II. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Taky sem to tak myslel, ze se tu venujes spise mineralum.


Upresním ; nie minerálom ,aééééé drahým kamenom ,je to trochu rozdiel. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Panove, prosim nadale se zde venovat puvodnimu tematu - Mince a doba Frantiska II. Dekuji.

Koukám kdo je tu moderátor a to jsi Ty, tak nás nenapomínej a rovnou to promázni, včetně tohoto ;)
Moderátor
Vazeni, sice nejsem moderator, ale co takto nechat techto diskusi (koukam, ze nez jsem to dopsal, tento navrh tu padl).

Jasne se zde ukazalo, ze ac se rada pritomnych do diskuse s Evropu1 ci se mnou nepoustela, jeho prisevky v teto sekci jim chybi a radi by jej privitali zpet (minimalne Kucera, Archy, Grofik, Hurley). Myslim, ze byste mu tedy mohli ukazat, ze ma smysl se vratit zpet a ze toto forum neni snad tak strasne, jak tvrdi predni numismatici.

Ja zde verejne slibuji, ze na prispevky Evropy1 jiz nebudu reagovat, nebudu na nej osklivy a nebudu vyzadovat, aby sva tvrzeni dolozil. Ostatne, toto obdobi zcela jiste neni moji domenou. Evidentne jsem byl intolerantni a nechal promluvit uhasinajici mladickou nerozvaznost. Opet jsem se poucil i o tom, ze nemam hasit, co mne nepali, nemotat se kam nemam a za tuto cennou zivotni lekci vam chci podekovat.

Pomuze-li to, Evropovi1 se zde verejne omlouvam za to, ze jsem jej doslova vmackl do tak neprijemne a nedustojne pozice a nezvazil vubec to, jake nasledky mohou mit me prispevky na neho a ostatni sberatele.

Pevne verim, ze jako dospely a moudry clovek moji omluvu prijme, povznese se nad me detinske jednani a nadale bude pro vasi potechu prispivat.
Moderátor
No Oliver ja takto hlboko by som sa neponižoval pred nikým. Predsa nič zlého si nespravil.... Maj svoju hrdosť...
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Oliver predsa svoju hrdosť má, to nevidíš? Zčasti súhlasím s tým čo píše, ale je to len naozaj malá časť. Tiež mám dojem, že nie je dôvod sa pre niečo ospravedlňovať - Oliver jednal korektne a férovo. To neznamená že Evropa1 tak nekonal, len nie je evidentne zvyknutý na oponenta a pod tlakom vždy cukne a uzavrie sa do seba. Je mi jasné že toto všetko číta a verím, že sa sem vráti aj bez akéhokoľvek ospravedlnenia.
Registrovaný uživatel
Citovat
Ja zde verejne slibuji, ze na prispevky Evropy1 jiz nebudu reagovat, nebudu na nej osklivy a nebudu vyzadovat, aby sva tvrzeni dolozil. Ostatne, toto obdobi zcela jiste neni moji domenou. Evidentne jsem byl intolerantni a nechal promluvit uhasinajici mladickou nerozvaznost. Opet jsem se poucil i o tom, ze nemam hasit, co mne nepali, nemotat se kam nemam a za tuto cennou zivotni lekci vam chci podekovat.

Pomuze-li to, Evropovi1 se zde verejne omlouvam za to, ze jsem jej doslova vmackl do tak neprijemne a nedustojne pozice a nezvazil vubec to, jake nasledky mohou mit me prispevky na neho a ostatni sberatele.

Pevne verim, ze jako dospely a moudry clovek moji omluvu prijme, povznese se nad me detinske jednani a nadale bude pro vasi potechu prispivat.


Domnievam sa Oli vôbec si nemusíš sypať popol na hlavu, občas sa diskusie sklznu na inú rovinu ......., ale si človek z velkým Č.

Europa1 ; predpokladám je človek nad vecou a nie len ješita???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já jsem z tohoto fóra neodešel a ani odejít nehodlám, sleduji a čtu příspěvky, které mě zajímají, pouze čas věnovaný těmto diskusím rapidně omezím. Kdysi, ještě před vstupem na toto kolbiště jsem převážně volný čas věnoval tomuto svému koníčku a to ať v podobě sběratelském, tak i numismatickém, protože zastávám osobní názor, že se jedná o spojené nádoby, kdy nejde narýsovat přesná hranice, která je od sebe odděluje. Pak zde jsou samozřejmě místa, která patří pouze jedné, z těchto hledisek, ale jsou pro nás potřebná a nakonec i části extrémní, kterým bychom se měli vyhnout. Bohužel jsem tuto radost v poslední době vyměnil za pouhý monolog, v jednom tématu, kdy jsem se snažil psát o všem možném, co se této doby týkalo, ale nenalezl jsem zpřízněné duše. Občas se to zvrtlo do nepochopení a proto nemám sílu se zde dále tímto tématem zaobírat a budu se již věnovat opravdu tomu, co mě baví. Tedy sběratelství, kdy se snažím získávat některé mince, které pouze nezakládám, ale jsou pro mě inspirací se o nich něco dozvědět, nebo napsat svoji hypotézu nepopsaných hledisek této historie.
V poslední době jsou někteří členové fóra poměrně rozhořčeni náladou, která zde funguje a nemají žádnou ochotu sem přispívat. Místo toho se stávají pasivními čtenáři, kteří nemají nejmenší zájem se zde s někým hádat. Je to také můj částečný pocit, který v žádném případě primárně nesouvisí s neshodami v tomto tématu, ale jednalo se pouze o poslední kapku. Proto se pan Oliver nemusí omlouvat, protože mě zde vadí mnohem více některé jiné záležitosti.
Poslední neshoda vznikla na určité nesrovnalosti. Stačí, abyste si přečetli článek 908, kde rozebírám pouze věci spojené s obchodními otázkami sběratelské části a fungováním trhu. V následující odpovědi pan Oliver používal termíny numismatika a začal celý problém tahat do naprosto jiného pohledu. Ve všech částech našeho života rozhodují v tržním hospodářství zákony trhu, To platí i ve sběratelství, kde hrají svojí roly, ať už pozitivní, tak i negativní. V dnešní době jde sběratelství ve své oblibě stále nahoru, čehož se chytilo spousta obchodníků, ale to neznamená, že je celý trh pokřiven. Tuto otázku jsme si již vysvětlili. Trh není také pouze negativním elementem, ale spoustu zákonů zde udávají odborníci na slovo vzatí. Platí zde zákony posuzování zachovalosti mincí, které by se měly dodržovat a působit tak jako mezinárodní standardy. Proto o nich nebude rozhodovat žádný jednotlivec, ale pouze nějaký širší konsenzus, složený z jednotlivých segmentů trhu. Ke každé kvalitě pak náleží pouze konkrétní cenová hladina, kterou také vytváří pouze trh svojí nabídkou a poptávkou. Kdo má zájem se něco dozvědět o fungování trhu, jednotlivce v něm atd, pak jsou tyto otázky dobře popsané od lidí fungujících na kapitálových trzích. Tam ve svých vyjádřeních jdou autoří mnohem dále, než jsem zde uvedl já. Každý, kdo se dostane na aukci a draží, je v zajetí těchto principů, které musí respektovat. Neznám případ, že by se někdo rozčiloval nad totalitním chováním trhu. Ať se nám jeho výsledky líbí, nebo nikoli, neskrývá se za nimi ten zlý trh, ale pouze konkrétní sběratelé a věřte, že jsem si na jejich jména zanadával mnohokrát.
Debata se pak dostala dále, do mého odsuzování preference pouze špičkové zachovalosti mincí. Myslím, že jsem si dával v poslední době velký pozor, abych nemohl být z tohoto pohledu obviněn a v této poslední diskusi jsem se držel pouze myšlenek, které si může každý nalézt v učebnicích pro začátečníky, které napsaly i známá jména naší numismatiky. Druhý den jsem ráno v poště objevil zprávu, kterou mě oznamuje jeden člověk, že jsem vlastně pouze v těchto posledních článcích zprostředkovatelem mezi začínajícími členy fóra a odbornou literaturou. Proto dnes, před napsáním této odpovědi, jsem všem lidem, se kterými jsem ve spojení položil otázku, jak by odpověděli začínajícímu sběrateli, který by je požádal o názor na zachovalost. Možná, že jsme všichni totalitně založení, ale všichni odpověděli ve stylu, běžné mince bezpodmínečně v hezké zachovalosti a u těch zajímavějších, pak záleží pouze na jejich možnostech.
Jsem členem ČNS více než dvacet let a nedovedu si představit, že bych já, nebo někdo stejně dlouze zde působící, odpověděl jinou větou, protože je to rada všeobecně platná, která patří do pomoci nově příchozím a kterou jsem také já od pana Nechanického kdysi slyšel. Stačí i zde na fóru naléz některé články na toto téma.
Začátek diskuse zde probíhal v otázce, že jsem schopen podle některých fotografií vydedukovat skutečnou zachovalost. Pan Oliver začal oponovat, že tomu nevěří a proto jsem ho pozval do Prahy, na Aukci Aurey, že mu některé mince ukáži. Mohl porovnat fotografie v počítači a konkrétní minci, kterou by dostal do ruky. Myslím, že by nebyl problém mu dokázat, že tam vidím věci, které on tam nevidí, protože se sběratelství nevěnuje a nemá tyto zkušenosti. Tento návrh odmítl, což respektuji, ale očekával jsem, že debata skončí. Místo toho chtěl další a další důkazy a obviňoval mě z uhýbání. Myslím, že by ale mělo platit, že každý má právo svůj závěr obhajovat svým způsobem, kterým k němu došel a je nepřípustné, že mu bude někdo jiný vnucovat jiný. Připadám si jako někdo, kdo říká, že má doma auto, které jezdí 200 km/ hod, druzí tomu nevěří a proto je pozve na projížďku. Oni to odmítnou, ale stejně budou tvrdit, že to není možné.
Já jsem pouze obyčejný sběratel, kterému se mince hodně líbí, ale také mám rád tuto konkrétní dobu, ve které se narodily. Proto se snažím některé popsat, jiné zasadit do konkrétní doby a vždy jdu s kůží na trh. Nechodím pouze za kovaříčkem, ale vždy za kovářem, který v této oblasti patří k lidem se velkým přehledem. Nedávno jsem navrhl scénář jedné ražby, nad kterou mu stávaly vlasy hrůzou na hlavě, ale dnes jsem již ve stádiu hotového článku, kdy jsem svoje závěry probíral z několika úhlů pohledu a všechny mě nezávisle na sobě nasměrovaly ke stejnému výsledku. Už se těším na diskusi, kdy si opravdu věřím, že jsou moje predikce nenapadnutelné. Nejde mě ale pouze o moji pravdu za každou cenu, to mám numismatiku moc rád, ale jde mě o pochopení některých jejích částí. Pokud mě nachytá, přijmu jeho pravdu, protože nezáleží na tom, kdo ji vyřkne.
Moje přesvědčení se zákládá na komplexu sběratelských a numismatických znalostí, protože tak já rozumím tomu, co dělám. Mohu to ukázat na příkladu numismatika, který se bude zajímat o PG Václava IV a bude zkoumat poklady mincí této doby, kdy zpracuje podrobně strukturu obježiva. Pak nastupuje sběratel, který bude mít přehled o ražbách v pěkné zachovalosti a udělá metrologickou analýzu, tedy něco, co náleží pouze ražbám, které v těchto parametrech vyšly z mincovny. Když pak tyto dvě poloviny dáme k sobě, jen tehdy budeme v naprostém numismatickém obrazu.
Další mou zásadou je snaha, abych měl znalosti z obou částí, tedy abych měl přehled, co se na trhu děje, co kdo v kapsách nosí atd. Nyní mám krásné téma dvou mincí stejného nominálu, ražených stejným způsobem, ale každá byla určena pro jinou příležitost. To, že to mohu napsat tímto způsobem, to pramení pouze z toho, že jsou v pěkné zachovalosti a proto, že se motám na trhu. Jednu mě sám nabídl jeden obchodník, sběratel mincí jiného období a druhou mě přenechal kolega, který byl tak ochoten a ukázal mě svoji sbírku. Pokud bych seděl pouze u počítače a tvrdil, že sběratelství k numismatice nepatří, pak bych o toto nádherné téma přišel a vězte, strašně se na něj těším, protože patří do doby, kterou mám obzvlášť rád.
Závěrem se omlouvám všem, že jsem zde působil jako rušivý element, který se zasloužil o některé rozepře, ale mě nebaví dlouhé hodiny někde pouze sedět a čekat, jestli se někdo uráčí něco napsat. Budu zde působit i nadále, ale svoji činnost přesměruji na věci, které s mou radostí z numismatiky a sběratelstvím primárně souvisí. Toto téma budu sledovat a budu fandit každému, kdo se mu pokusí dát jinou, pro někoho, nekonfrontační linii.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
najdlhsi prispevok na fore! gratulujem, tak ja o minciach len citam a cita sa to dobre :-)
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých.
Docela by ma zaujímalo či boli tieto mince až tak špičkovo zachovalé... nakoľko môj limit na to vôbec nestačil ... ak by ich niekto vydražil z tohto fóra potešil by som sa obrázkom...
837-aurea
838-aurea
Registrovaný uživatel
myslím si že tá cena je trhová :P . Stačí aby sa dvaja zberatelia s plným vreckom stretli a je vymalované. Nie je rozumné dražiť položky o ktoré je v tej krajine vážny záujem. Keby to bola Kremnica tak nepoviem, ale Praha a na limit je bez šance.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 17. 12. 2012, 22:17. »
Registrovaný uživatel
zdravím našel jsem 3krejcar 1800 Františka II. po vyčistění sem zjistil,že nemá značku mincovny.chci se zeptat jestli to je nějaká chyboražba.pro srovnání sem vyfotil 3krejcar 1800 B,který je dost setřelý a značku má poměrně pěkně viditelnou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě detail

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je možné že stryžok bol v tom mieste tenší, na druhej strane je nedorazený chvost orlice. bude to výrobná vada.
Registrovaný uživatel
zhanam narychlo nejaky 15 kreuzer 1807 B
nejaku priemernu obehovku, kupim alebo ponuknem vymenou Ag kremnicky denar Ferdinanda I. (mam ich viac, dal by som vybrat z fotky viacerych kusov)

ak by tento prispevok vyzeral ako spam, prosim zmazat.
vdaka.
_______________
Registrovaný uživatel
jakou cenu může mít 12 krejcar 1795 mincovna C ve stavu 1-1 na okraji tak do čtvrtky opisu nedoražen
Registrovaný uživatel
bez fotky nikdo nic neocení
Registrovaný uživatel
tady je ten 12 krejcar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1-1? :)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
určení stavu mi nikdy moc nešlo :( :(
Moderátor
3/3
Registrovaný uživatel
fotky se my moc nevyvedly ale 3/3 to zas né :)
Registrovaný uživatel
Bohužel ano. Poničená hrana, škrábance, písmo i obraz setřelé.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1