Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Na kusu z prosincove prazske aukce CNS (pol.947) tecka je ale zase mu chybi jedno pismeno
Registrovaný uživatel
Ty tečky jsou tam v mnoha variantách, někdy bez tečky, někdy jedna různě umístěná, někdy i dvě tečky v opisu. Stejně tak různě poskládaná písmena, prostě co razidlo to zřejmě jiná varianta opisu.
Registrovaný uživatel
Trochu soli do Kacurových ran,
ten první je trochu chudák ale na lepší jsem zatím nenašetřil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jo co bych za takové dal .... jsem koukal, že prodáváš tři běžnější kousky, sehnal jsi lepší?
Registrovaný uživatel
To ne ale jako každý sběratel čím dál víc zjišťuji
že všechno se sbírat nedá. Zužuju okruh zájmu.
Registrovaný uživatel
jo tak to chápu, čeká mě to samé, brzy se budu muset zbavit velké části své sbírky, protože rovněž zúžím svůj sběratelský zájem ...
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item819391433_borivoj_ii_denar.html tak tohle je také husté :shock:

a jelikož za chvíli aukce nebude aktivní, vložím sem raději rovnou fotku, tato mince se vydražila za 6.877,00 Kč: :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmmm, já koupil tu samou před 2 roky v antikvariátu Jenewein
v Kutné Hoře za 2500,-Kč :mrgreen:
Registrovaný uživatel
to jo, já ho koupil zhruba před rokem za 2600,- ve zhruba stejné kvalitě
Registrovaný uživatel
2-3 roky nažpět se dal koupit za cca 1400-1600Kč...
(co bolo to bolo, terazky... :shock: )
Moderátor
sakrble, tak tenhle typ me nejak obchazi obloukem...
Moderátor
Kdyz jsme byli u tech Boleslavu, tak sem davam jeste jeden kousek z interregna 1003-4, a to denar C.226 (var.opisu) z doby vlady Boleslava Chrabreho v Cechach. Cach ho prirazuje do Prahy, Haskova vsak dle napisu pod kaplici a dalsich znaku na Vysehrad, ktery zustal po celou dobu v premyslovskem drzeni:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak to je teda krásnej kousek
Registrovaný uživatel
KJÁSA ! oproti perovce v literatuře má dost rozdílů v opisech, nevíte jestli se těmito zkomoleninami opisů někdo zabývá více do hloubky? jistě by stálo za to všechny tyto rozdíly podchytit ...
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem dočetl "První České Mince" od Zdeňka Petráně
(doporučuji všem),
a podle něho tento denár razil Boleslav II. Dále ve své knize celkem logicky argumentuje že Boleslav Chrabrý v Čechách vůbec mince nerazil.
Registrovaný uživatel
Co vím, Luboš Polanský z NM má grant a již několik let zpracovává detailně(až na varianty razidel) celé období velkých střížků(a co vím fakt pečlivě).
Taktéž Zdeněk Petráň říkal, že bude mít z tohoto období nějaká upřesnění.
Takže se dá řici, že věda o tomto období nespí... :D
Registrovaný uživatel
tak to jsou draku dobré zprávy :D
Moderátor
To je skvele ze se p.Polansky bude timto obdobim zabyvat, je tam preci jen jeste hodne k doplneni a upresneni. Pri popisu denaru C.226 jsem vychazel hlavne ze zapujceneho sborniku NM z r.1975 kde vysla studie o vysehradske mincovne na prelomu 10. a 11. stoleti od J.Haskove a to vcetne katalogu minci s podrobnymi popisy a perovkami. Napriklad k typu C.226 tam uvadi 6 variant opisu. Nejblize tomu memu je varianta c kde avers je uplne shodny ale na reversu je v katalogu opis navic jeste s tretim pismenem T.
Turtleoverhead: Diky za upozorneni na knizku od Z.Petrane.
Registrovaný uživatel
měli bychom všelijakou literaturu a články v různých sbornících sepsat, aby byl přehled co je možné nastudovat :D
Moderátor
Jak budu mit vice casu tak to u sebe proberu a hodim to sem. Bude to chtit prostudovat i NL, tam vyslo clanku pomerne dost.
Moderátor
Kacuro: Co asi dělám poslední rok??? :lol:

NL mám sepsány skoro kompletní( nemůžu sehnat ročníky 66,68,70 a první dvě čísla 1945 ),Dále jsou k dispozici hradecké zprávy po číslo 95 ( mimo čísla 1, na to nemůžu nikde narazit ) včetně většiny příloh, časopisy brněnské, košické, Budějovický numismatik, většina Slovenské numismatiky.

Na num.sborníky čekám. Mají mi přijít z Nummusu ( alespoň podle limitu mi většina těch, co mi chyběla, vyšla ). Z drobné plastiky mi chybí šedesátá léta. A po roce 2000. NčČs mám od 1928-36,40-41,50-52 (pár dalších by mi taky mělo dopadnout v Nummusu ). Pár ročníků Chaurových zpráv. Rejstřík Janovského kartotéky ( kartotéku, jako takovou jsem bohužel propás), Obrazová příloha Skrbka ( tam jsem zase prošvih textovou část ). Ze slovenska čekám pár brožurek o slezských mincovnách atd. Pro zájemce Uherska Magyar Éremhatározó I.-III. díl atd.
Samozřejmě Kosmova, Zbraslavská kronika, Městská chudina, Agricola atd. jsou taky na půjčení. Vřele můžu doporučit Světové dějiny od Kosiny. Spousta pérovek mincí, obrázků mapek atd.

Takže časopisů pro členy pobočky a dobré známé by mělo být dost. Pouze nemám momentálně tolik času plnit obsahy. Takže to chvilku potrvá. :'(
Ale pokud víte konkrétní číslo, neměl by být problém se zápujčkou.

V evidenci mám skoro 750 knih a časopisů o numismatice, z které většinu můžu zapůjčit ( samozřejmě Janovského a Skrbka pouze veeeeelmi dobrým známým ). :lol:

Obsahy samozřejmě, pokud by byl zájem, dám k dispozici pro naše stránky ve formátu PDF, či jiném, který by odpovídal našim stránkám. Jinak databázové vyhledávání včetně klíčových slov připravuju pro své stránky ( přece se trošičku ledy pohnuly, takže se mi je asi podaří v dohledné době zprovoznit ).

Kučera, pokud by se Ti chtělo sepisovat nějaké obsahy, bodly by mi num.sborníky. Tam je mám sepsaný pouze orientačně bez klíčových slov. Takže se špatně prohledávají. :?
Registrovaný uživatel
Pavle to samozřejmě vím, měl jsem však za to, že si vypisuješ jenom grošovinu ...
Registrovaný uživatel
Pavle k Num. časopisům ČSl., Num. sborníkům a Num. listům existují rejstříky!!! Autorem většiny z nich je dr. Šimek. Poslední vydala ČNS k NČČSl. v roce 2007 a měl by být ještě k dostání. Nedávné je rovněž vydání druhého rejstříku k Num. listům (tuším pro ročníky 1995 - 2005?)... ať neděláš zbytečně a pracně něco, co už někdo udělal:-)
Registrovaný uživatel
Jo a ještě existují přehledy čsl numismatické literatury - naposledy ve druhém vydání Nohejlové Základů numismatiky...
Registrovaný uživatel
Ještě bych si dovolil doporučit :
Michal Lutovský a Zdeněk Petráň "Slavníkovci"

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1