Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
teda lidi, založte si jiné vlákno!
Registrovaný uživatel
Ale grofíku, tohle je hezké, ale nepatrně bych některé souvislosti upravila a doplnila.. Některé události byly v jiném sledu a trošku jinak,, ale to teď neřeš. Už jsem psala, že historie je spíše filosofie, protože je spousta názorů historiků a všichni se jen domnívají a usuzují, jak to všechno přesně bylo ;-)
U vás v Bratislavě razili tetradrachmy typu Biatec Bójové ;-) Uvádí to i vaše literatura. Např. Ondrouch-Keltské mince typu Biatec. :-))
Cituji: ...v kapitole lV. uvažuejeme o minciach typu Biatec v rámci historie hercynských a panónskych Bójov, přičom dochádzame k výsledku, že mince typu Biatec všetkých uvedených nominálov razili v období tzv. vojenskej demokracie aristokratickí predstavitelia juhoslovenských Bójov približně v rokoch 70-58 pr.n.l, t.j. až do dáckej okupácie Panónie a južného Slovenska, ktorů datujeme priblizne do doby okolo r. 58 pr.n.l...
..v jiné literatuře se uvádí, že naši, Čeští bójové začali tímto směrem odcházet když sílil tlak germánů, postupně od 1.st. př.n.l...
...
Takže ne sci fi, ale fakt to neřeš. Kdo ví, kde je pravd ;-)
Registrovaný uživatel
kacuro- no, kdybys věděl jak na to, možná je tu někde ještě zastrčené vlákno o keltské numismatice, tam by to bylo OK ;)
..ty jsi se zase těšil na nové denárky a my tu zatím plkáme o něčem úplně jiném, viď :mrgreen:
Moderátor
Nějak mi v tom grofikově spamu chybí, že Kelty je nutné chápat spíše z hlediska kultury než národů - viz např. Wales, kde mají teoreticky žít potomci Keltů, ale podle genetických testů jsou to většinou lidé, kteří jsou potomky původních obyvatel západní Evropy před indoevropskou invazí (těch co stavěli např. menhiry) a pouze přejali keltskou kulturu a jazyk :)
(omlouvám se za pokračování off topicu :) )
Registrovaný uživatel
to tenzor;Kelti boli národ síce nie homogénny určite ,žiaľ doba a podmienky ich dostali od stredoveku z reálnej mapy existujúcého "homo sapiens".

To Slovania-teda my všetci sme to príchodom do Europy osladili všetkému a všetkým a prežívame tu dodnes. :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
podle genetických testů jsou to většinou lidé, kteří jsou potomky původních obyvatel západní Evropy před indoevropskou invazí (těch co stavěli např. menhiry)

Jen pro zajímavost, toto DNA mám také a to jsem se narodil v Praze a posledních
osm generací mojich předků žilo kolem Prahy. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
tenzor napsal
podle genetických testů jsou to většinou lidé, kteří jsou potomky původních obyvatel západní Evropy před indoevropskou invazí (těch co stavěli např. menhiry)

Jen pro zajímavost, toto DNA mám také a to jsem se narodil v Praze a posledních
osm generací mojich předků žilo kolem Prahy. :mrgreen:


Poprosím pánov o genetike preventívne nepíšte,to radšej o minciach a Keltoch . :D

tomuto rozumiem tak preto. ;)

http://www.eco-ultrafiltrates.com/page3.html
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, už se to nestane. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Omlouvám se, už se to nestane. :roll:


Omluva se přijímá. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
..mnozí z nás nesou genetickou informaci shodnou s keltským obyvatelstvem, protože tu velká část obyvatelstva zůstala. U Středočechů je ta šance větší, protože tam byla největší střediska a osídlení. Jinak po částečném opouštění mnozí skončili v Rakousku, J.Slovensku atd.
..Omlouvám se, že jsem zase odbočila, ale musela jsem ragovat :-))

turtleoverhead- a já proč jsi sbíral keltíky :-))

Bylo by dobré, přesunout tu diskuzy do nového vlákna, pokud to někdo umíte ;-)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 31. 1. 2010, 14:11. »
Registrovaný uživatel
Presunúť diskusiu môže moderátor ,alebo sám Admin.Moderátor sem nechodí tak musíme počkať na Admina. ;)

Teraz naša drahá korunka; Kelti zanikli zrejme preto ........... boli vyvraždení :'(
teda počítajme spolu v Strednej Europe začalo sťahovanie národov.

Sťahovanie národov alebo veľké sťahovanie národov bolo obdobie rozsiahlych etnických presunov germánskych a slovanských kmeňov a kryštalizácie novej etnicko-politickej mapy Európy od konca 4. storočia do konca 6./7. storočia (spravidla sa uvádza 375/–568)[chýba citácia]. Sťahovanie národov ukončilo éru neskorej antiky a začalo éru raného stredoveku.

Ako príčiny migračnej vlny sa uvádzajú najmä tlak Hunov a súvisiaca turkická migrácia zo Strednej Ázie, rastúci populačný tlak a klimatické zmeny. Počas sťahovania došlo k ovládnutiu rozsiahlych oblastí Západorímskej Ríše germánskymi kmeňmi (Ostrogóti, Vizigóti, Burgunďania, Aláni, Longobardi, Anglovia, Sasi, Jutovia, Svébi, Alemani) a tým k jej faktickému zániku.

Pod tlakom, ktorý takto vznikol a smeroval na západ, opustili územie Slovenska keltské kmene (Kvádi a Markomani).

Významný podnet na sťahovanie národov dali Huni, ktorí od polovice 4. storočia začali prenikať z krajov za Volgou na územie germánskych Východných Gótov pri Čiernom mori. V roku 375 podľahli Hunom najprv Greutungovia a neskôr aj Tervingovia, ktorí boli vytlačení zo svojho územia.
Kráľovstvo Hunov v 5. storočíHuni prenikli až do Karpatskej kotliny a usadili sa v Potisí, kde do polovice 5. storočia založili veľkú ríšu. Po smrti kráľa Attilu sa hunská ríša rozpadla..

Od 5. storočia rozšírili Protobulhari svoj vplyv na územie východného Balkánu a vo Východnej Európe sa začali usadzovať Slovania. V ich stopách alebo spolu s nimi prenikali do Strednej Európy v druhej polovici 6. storočia Avari.

V druhej polovici 7. storočia sa Arabi snažili preniknúť do Európy cez Malú Áziu a Trákiu, ale boli odrazení spojenými vojskami Byzantskej ríše a Bulharska. V dôsledku toho presunuli svoje úsilie na Pyrenejský polostrov, kde založili Córdobský emirát.
V priebehu 8.–10. storočia došlo k poslednej veľkej vlne migrácie, kedy do Európy prichádzali prví Maďari z východu a Vikingovia zo Škandinávie.

Doplním pre korunu informáciu o genetike; Biblia a Genetika má jedno spoločné " do siedmeho kolena môžeš trpieť" čiže pokiaľ začneme počítať vek žijúceho človeka v tom veku cca 25-35 rokov tak sedem generiácií je cca 245 rokov. to sa píše prosím pekne rok cca 300 po narodení Krista.
Tak keltskú genetickú informáciu nemohli mat v krvi ani ľudia žijúci v roku 950 nieto teraz.

Kmene ktoré tu obsadili uzemie určite nerobili "referendum". :lol:

Ale každý nech je člen toho čo sa mu páči .....dnes je možné zmeniť chirurgicky aj pohlavie, to je možné ,ale genetická informácia je o niečom inom. :D :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofík- mne udivuje, že opravdu věříš té historce, že byli všichni keltští obyvatelé vyhubeni, když je to s porminutím blbost. Tohle, co tu tvrdíš si ani nedovolí tvrdit renomovaní vědci. Ani se jim nedivím, protože jednak vyhubit všechny nemohli, prakticky to ani nelze. Přikláním se k tomu vědeckému názoru, že zbylé keltské obyvatelstvo splynulo s nově příchozími obyvateli.(opomenu-li část, co odešla, nebo byla zabita) To znamená, že v podstatě jejich genetická informace žije do dnes, protože ji předávali jedni druhým až do součastnosti. ... no a o tom to je. Nehodlám se s tebou hádat, protože evidentně pevně věříš své teorii. Já věřím spíše teoriím badatelům, které mi připadají pravděpodobné. To už je na každém. Co je to genetika vím, i když si už nepamatuji vzorce na výpočet genů. Přeci jen jsem specialistka v jiném oboru ;-) Takže tu teorii v kostce neřeš. Bylo by dobré se na to období pořádně zaměřit, prostudovat hromadu knih a pak možná dojdeš k podobnému názoru, jako já. Je opravdu nesmysl teorie, že byli všichni vyvražděni. S tímto názorem jsem se opravdu v žádné publikaci nesetkala. Není to ani možné. Dost silně pochybuji, že by jakýkoliv nájezdník dokázal projít Čechy metr po metru a všechny do jednoho člověka zabít. To fakt né :-))
Krom toho tě možná překvapí i jiný publikovaný názor, že v určité době,někdy po změně n.l. část keltského obyvatelstva na území severní Itálie byla podmaněna a časem se z nich stali "plnoprávní" římští občané :-))
Registrovaný uživatel
Dobré je veriť,ale realita je iná.

Pri stahovaní národov to ešte nejaká bunka ostala,alé okolo r. 1000 nič . samozrejme pokiaľ nezahrnieme do toho Irsko tam do konca stredoveku sa udržiavala tradícia nakoniec je to ostrov. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
...no, oni si naši keltové udržet tradici nemohli, když byli podmaněni, ale ona historie je opravdu spíše filosofická věda. Na základě hmotných důkazů se snaží vysvětlit, jak to asi přibližně (to "asi přibližně" je na místě) mohlo být. Proto i interpretace jsou různé a dokonce i mnodhy odlišné ;-)
..dobré je veriť, ale realita je iná- no to jedině, že by jsi byl nějaký světec, který od té doby přežil až po součastnost a celou tu historii zažil. Pak bych ti i věřila :-))
.. ale samotné jsou důkazy právě určitého genu, nebo genomu v DNA (ale to by jsi snad lépe věděl ty, přeci jen té genetice se až tak nevyznám), který se do dnes dědí a je stoprocentně prokázán, takže nemohli vymřít. To je důkaz ;-) A nejen na britských ostrovech. Byl prokázán i v Rakouských zemích, i u nás, ve francii atd....
To už je fakt poslední, co jsem k tomu chtěla říct. Pojďme se raději věnovat té numismatice :-)) Tam se snad lépe shodneme :-))
Moderátor
Stejne jsme vsichni z jedne africke prababy z doby pred 200.000 lety :D
http://businessworld.cz/veda-a-historie/geny-mapuji-cesty-davnych-predku-2351
Registrovaný uživatel
pěkně jste tu toto vlákno zmršili :roll:
Registrovaný uživatel
Já jim to říkal, když to začalo... :roll:
Registrovaný uživatel
OPAKOVANĚ PROSÍM ADMINA, ABY STÁHL TUTO DISKUZI, POČÍNAJÍCÍ NA STRANĚ 8 MÍM PŘÍZPĚVKEM, POKUD JE TO MOŽNÉ DO NOVÉ SEKCE, NEBO NĚKDE JE TU STARÉ VLÁKNO S NÁZVEM KELTSKÉ MINCE, NEBO NUMISMATIKA. PROSÍM, NEBO MNE KACURO ZASTŘELÍ :-))
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Stejne jsme vsichni z jedne africke prababy z doby pred 200.000 lety :D
http://businessworld.cz/veda-a-historie/geny-mapuji-cesty-davnych-predku-2351

No úplně všichni ne,
moje bývalá tchyně například
přiletěla na koštětí z Venuše.
:mrgreen:
Moderátor
Pokud jste nekdo byl dnes v NM tak mi urcite date za pravdu ze to byla zajimava prednaska i nasledna diskuze (Razil ci nerazil prazsky biskup Vojtech vlastni mince?). Prekvapiva, ale musim rict ze i logicka hypoteza. Zapamatujte si jmeno Thiddag :D
Registrovaný uživatel
ten Bořivoj je krásný! jinak pro Ty, kteří již študovali nejnovější knihu o moravských denárech, objevil jsem již nový neznámý kus, dosud nepopsaný, pravděpodobně ražba Svatopluka ...
Moderátor
K nove nezname razbe blahopreji, knizku mam doma od prosincove Aurei ale na poradne prostudovani jsem jeste nemel cas :?
Registrovaný uživatel
no ta mince mi bohužel neříká pane :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
ten Bořivoj je krásný! jinak pro Ty, kteří již študovali nejnovější knihu o moravských denárech, objevil jsem již nový neznámý kus, dosud nepopsaný, pravděpodobně ražba Svatopluka ...


Tak to by bol gól, :shock: :shock: :shock: zatial sa má ,že sa používali ako platidlo karolinske mince a podobné. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Tak to by bol gól, :shock: :shock: :shock: zatial sa má ,že sa používali ako platidlo karolinske mince a podobné. :roll:


jenže já mluvím o přemyslovci ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1