Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

Nová kecáreň a tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 574 575 576 577 578 579 580 581 582 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:D
https://www.seznam.cz/zvetseny-obrazek/19269479
Registrovaný uživatel
https://twitter.com/i/status/1616846891261562880
Registrovaný uživatel
Češi mají rádi pohádky. Teď právě bězí dvě: Jak český prezident zařídil mír a Tajemství ostré nábojnice. Ke sledováni lze doporučit dva vaječné koňaky a pyžámko.
Registrovaný uživatel
Aktuální průzkum

55-60 Pavel 40-45 Babiš

https://www.idnes.cz/volby/petr-pavel-andrej-babis-pruzkum-volba-prezidenta.A230121_191719_volby_ihav
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 21. 1. 2023, 19:32. »
Registrovaný uživatel
jacx seriozní odpovědi se nedočkáš...ale to asi víš.
Registrovaný uživatel
hm tak i Nerudová dostává výhružky, aktuálně, že ji rozmlátěj pusu pálkou, pokud neodvolá , že Babiš je zlo...Dostává to každej politik. Jen kňoural hned běží dělat tiskovku...To je tak ubohý...

Už jsem pochopil, proč si nevymyslel, že to poslali jemu(kulku)...byl by za sraba, takhle se snaží budit dojem, že má strach o rodinu..
Registrovaný uživatel
Grofik zjavne myslí obdobie tesne pred tým, ako korunovali Štefana kráľom.
Registrovaný uživatel
Grofik zjavne myslí obdobie tesne pred tým, ako korunovali Štefana kráľom.
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Paul napsal
grofik napsal
Prvé sídlo kráľa Uhorska bolo v Nitre, cca 300 rokov kurunovacne mesto bola Bratislava, naším vodcom chýbajú historické vedomosti, žiaľ majú iné starosti...


První Uherskej král, Štěpán I. (korunovace v Székesfehérváru) měl první sídlo v Nitře? To je divný ne? Nikde se o tom nepíše.


S tím Prešpurkem (resp. Bratislavou) má grofik pravdu - ta skutečně byla od dobytí Budína Turky v 16. století až do roku 1783, kdy Josef II. přenesl hlavní město "Uher" zpět do Budína, sídelním městem uherských králů.

Ale ta Nitra a sídlo krále Uher??
To se zřejmě jedná o oblíbený výrok a historický omyl slovenských nacionalistů, kterým splývají pojmy Nitranské knížectví a Velká Morava s pojmy Slovensko (u těch méně nacionalisticky zaměřených Uhry) a tehdejší vládce - knížata Pribinu, ... obvykle pak i Svatopluka - považují za krále Slovenska (či Uher).

Je ale pravda, že ve Svatoplukově případě to označení král vlastně špatně není. On totiž roku byl roku 880 na vlastní žádost se svojí zemí a lidem přijat pod přímou patronaci papeže, coby jeho leník a léno a Metoděj byl potvrzen, jako arcibiskup sídlící na Moravě (v Nitře byl tehdy jen biskup). A jako krále jej označuje i řada historických dokumentů, kronik.
Ovšem v době, kdy byl králem, Svatopluk nesídlil v Nitře. Hlavním městem jeho říše byl Veligrad, rozkládající se zřejmě v místech dnešního (moravského) Starého Města. Vládcem Nitranského knížectví byl Svatopluk roky předtím, coby leník Rostislava - tehdejšího vládce Velké Moravy (kterého Svatopluk později svrhl).
To, že Velkomoravská říše nedlouho po smrti Svatopluka zanikla, je už věc další.

Nebo tím prvním králem myslel grofik někoho jiného, než Svatopluka?


Jaxc, ohľadne Nitrianskeho velkokniezactva postačuje pozrieť historickú mapu a to napovie všetko...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
a kdyby ne, tak přímý potomek krista ti to i tak neřekne
Registrovaný uživatel
babizně to přeji jelikož je důležitá jak hovno v laguně- a Andrej stejně vyhraje II kolo :P
Registrovaný uživatel
Paul napsal
hm tak i Nerudová dostává výhružky, aktuálně, že ji rozmlátěj pusu pálkou, pokud neodvolá , že Babiš je zlo...Dostává to každej politik. Jen kňoural hned běží dělat tiskovku...To je tak ubohý...

Už jsem pochopil, proč si nevymyslel, že to poslali jemu(kulku)...byl by za sraba, takhle se snaží budit dojem, že má strach o rodinu..

Vzpomeň na Richterovou který vyhrožovali že ji zastřelí samopalem. A já si stejně nemyslím že je to pravda. Správná připomínka, ve čtvrtek ti doručí obálku s munici a jménem tvoji ženy jako výhrůžkou a ty ji v pátek poprvé vezmeš sebou na meeting do davu. A ohlásis to v sobotu... Dost nepravděpodobné
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 21. 1. 2023, 20:09. »
Moderátor
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zeman-poprel-tvrzeni-fialy-40420662#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart
Kdyby byl TuZeman čestný muž a šlechtic ...
Moderátor
grofik napsal
jacx napsal
Paul napsal
grofik napsal
Prvé sídlo kráľa Uhorska bolo v Nitre, cca 300 rokov kurunovacne mesto bola Bratislava, naším vodcom chýbajú historické vedomosti, žiaľ majú iné starosti...


První Uherskej král, Štěpán I. (korunovace v Székesfehérváru) měl první sídlo v Nitře? To je divný ne? Nikde se o tom nepíše.


S tím Prešpurkem (resp. Bratislavou) má grofik pravdu - ta skutečně byla od dobytí Budína Turky v 16. století až do roku 1783, kdy Josef II. přenesl hlavní město "Uher" zpět do Budína, sídelním městem uherských králů.

Ale ta Nitra a sídlo krále Uher??
To se zřejmě jedná o oblíbený výrok a historický omyl slovenských nacionalistů, kterým splývají pojmy Nitranské knížectví a Velká Morava s pojmy Slovensko (u těch méně nacionalisticky zaměřených Uhry) a tehdejší vládce - knížata Pribinu, ... obvykle pak i Svatopluka - považují za krále Slovenska (či Uher).

Je ale pravda, že ve Svatoplukově případě to označení král vlastně špatně není. On totiž roku byl roku 880 na vlastní žádost se svojí zemí a lidem přijat pod přímou patronaci papeže, coby jeho leník a léno a Metoděj byl potvrzen, jako arcibiskup sídlící na Moravě (v Nitře byl tehdy jen biskup). A jako krále jej označuje i řada historických dokumentů, kronik.
Ovšem v době, kdy byl králem, Svatopluk nesídlil v Nitře. Hlavním městem jeho říše byl Veligrad, rozkládající se zřejmě v místech dnešního (moravského) Starého Města. Vládcem Nitranského knížectví byl Svatopluk roky předtím, coby leník Rostislava - tehdejšího vládce Velké Moravy (kterého Svatopluk později svrhl).
To, že Velkomoravská říše nedlouho po smrti Svatopluka zanikla, je už věc další.

Nebo tím prvním králem myslel grofik někoho jiného, než Svatopluka?


Jaxc, ohľadne Nitrianskeho velkokniezactva postačuje pozrieť historickú mapu a to napovie všetko...

Optimálně dobovou, kterou ještě Mojmír nechal zkreslit.

Jo a co dnešní slovenské referendum? Už jsi hlasoval PRO?
Registrovaný uživatel
Referendum je súčasťou priamej demokracie, hoci pri našej pstrosej povahe väčšina machruje iba v krčme.😐
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
já jsem dnes zjistil, že slovácí nemají na spořáku žádné zhodnocení... sakra jak bojují s inflací? :D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
já jsem dnes zjistil, že slovácí nemají na spořáku žádné zhodnocení... sakra jak bojují s inflací? :D

Klasikou, pijú viac vína, na samotach pália viac slivovice, hruskovice a potom skoro všetci nadávajú.😃😊👍
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TEĎ KOUKAM NA ART-HRAJÍ TAM BLACK SABBATH A ZJIŠTUJI ŽE PROTI TOMU CO DOKÁZLI ZA 50LET OZZY ,TOMI,BILL A GEEZER JSOU NAŠI POLITICI TOTÁLNÍ HOVNA PROTOŽE TITO HUDEBNÍCI VEŠLI DO DĚJIN ŽE NĚCO DOKÁZALI..........ALE TYTO POLITICKÁ HOVNA JSOU DNO VŠECH LIDÍ NA TÉTO ZEMI..........OPOVRHUJI JIMI :: :lol:Vzpominám kdysi v televizi byl rozhovor s tím šaškem Havlem a bubeníkem MIKEM RUTHEFORDEM............A TRUBKA HAVEL SE JEJ PTAL CO DĚLÁ O ON ŘEKL JASNĚ------HRAJI S GENESIS !!! A to mělo větší váhu než život a činnost zločince HAVLA :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) dvorak st v 21. 1. 2023, 21:37. »
Moderátor
dvorak st napsal
TEĎ KOUKAM NA ART-HRAJÍ TAM BLACK SABBATH A ZJIŠTUJI ŽE PROTI TOMU CO DOKÁZLI ZA 50LET OZZY ,TOMI,BILL A GEEZER JSOU NAŠI POLITICI TOTÁLNÍ HOVNA PROTOŽE TITO HUDEBNÍCI VEŠLI DO DĚJIN ŽE NĚCO DOKÁZALI..........ALE TYTO POLITICKÁ HOVNA JSOU DNO VŠECH LIDÍ NA TÉTO ZEMI..........OPOVRHUJI JIMI :: :lol:Vzpominám kdysi v televizi byl rozhovor s tím šaškem Havlem a bubeníkem MIKEM RUTHEFORDEM............A TRUBKA HAVEL SE JEJ PTAL CO DĚLÁ O ON ŘEKL JASNĚ------HRAJI S GENESIS !!! A to mělo větší váhu než život a činnost zločince HAVLA :mrgreen:


Teď jsem si je zpětně pustil...🤟👍
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 21. 1. 2023, 21:46. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
dvorak st napsal
TEĎ KOUKAM NA ART-HRAJÍ TAM BLACK SABBATH A ZJIŠTUJI ŽE PROTI TOMU CO DOKÁZLI ZA 50LET OZZY ,TOMI,BILL A GEEZER JSOU NAŠI POLITICI TOTÁLNÍ HOVNA PROTOŽE TITO HUDEBNÍCI VEŠLI DO DĚJIN ŽE NĚCO DOKÁZALI..........ALE TYTO POLITICKÁ HOVNA JSOU DNO VŠECH LIDÍ NA TÉTO ZEMI..........OPOVRHUJI JIMI :: :lol:Vzpominám kdysi v televizi byl rozhovor s tím šaškem Havlem a bubeníkem MIKEM RUTHEFORDEM............A TRUBKA HAVEL SE JEJ PTAL CO DĚLÁ O ON ŘEKL JASNĚ------HRAJI S GENESIS !!! A to mělo větší váhu než život a činnost zločince HAVLA :mrgreen:
...........DOBŘE UDĚLALS-TI MAJÍ ASPOŇ ŮROVEŇ A NĚCO DOKÁZALI !!!

Teď jsem si je zpětně pustil...🤟👍
Registrovaný uživatel
Proletáři všech zemí vyližte si prdel ;)
Registrovaný uživatel
..včera jsem psal o volbách,super kluci fo radí nechodit a numismat jdi v každym případě...já fakt nepudu,mám firmu už desítky let a kdybych to měl brát kdo dal víc státu vyhrál by to Babiš..ekonomicky určitě..a ekonomika by měl bejt ukazatel kdo je kdo...ne krásná uniform...asi tak ...já musel zdrhnout z vojny na šachtu kvůli takovejm Pavlům 8)
Registrovaný uživatel
Nejít je taky řešení-ale měl bys jít a hlavně nevolit tu "zelenou gumu" to by byl špatný tah :D
Registrovaný uživatel
ramires napsal
..včera jsem psal o volbách,super kluci fo radí nechodit a numismat jdi v každym případě...já fakt nepudu,mám firmu už desítky let a kdybych to měl brát kdo dal víc státu vyhrál by to Babiš..ekonomicky určitě..a ekonomika by měl bejt ukazatel kdo je kdo...ne krásná uniform...asi tak ...já musel zdrhnout z vojny na šachtu kvůli takovejm Pavlům 8)


:lol: :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 574 575 576 577 578 579 580 581 582 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1