Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
podle mne je to Ferdinand a Ladislav je zminen na druhe strane pouze v opise (podobne jako u toho jednoho odkazu, co jsem posilal - videnska razba)
Registrovaný uživatel
Možno nesiem drevo do lesa, ale pre istotu (niekto sa tu myslím to pýtal)

V marci 2013 má byť vydané (resp. na trhu)

Moriz Markl, Münzen und Medaillen Ferdinand I. 1526 - 1564 (1896).

Dá sa vygúgliť.
Registrovaný uživatel
"Nové súkromé vydanie z pražského originálu z roku 1896.
Viazané v papierovom prebale, náklad 300 kusov, pôvodné texty v nemčine, vydanie 2013. Na cca 380 stranách je unikátny súpis všetkých ražieb Ferdinanda I. podľa mincovní aj medailami a vrátane ražieb s titulom Ferdinanda I. Jedno z najucelenejších diel s touto tematikou a týmto časovým obdobím – základná literatúra na mincovnictvo Ferdinanda I. Obrazová čásť je tlačená jednostranne tak ako v origináli."

Publikácia vyjde začiatkom marca 2013, už teraz sa dá rezervovať. (70 eur, 1600 CZK). Nebudem radšej verejne písať kde, lebo by to zaváňalo nepovolenou reklamou.
Registrovaný uživatel
Komu staci pdf si moze stiahnut z Google Books a usetrit 70 eur.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
info o vydání té publikace je zde
http://zpravodaj.nume.cz/zpravodaj/post/show/393
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
dráčku, nechcete si opravit odkazy v newsletteru, aby to fungovalo přímo?
Registrovaný uživatel
mám prosbu. Má někdo v pdf Nechanického: Mincovnictví Albrechta z Valdštejna, a mohl mi ho poskytnout? Případně bych koupil i knihu, pokud ji má někdo na prodej. Mail: mince01@seznam.cz
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
Taky ji marně sháním, ale jako knihu. :'(
Registrovaný uživatel
Tu knihu také zatím marně sháním.
Jinak něco je zpracované i tady: Mincovnictví Albrechta z Valdštejna. Numismatický časopis československý 10, 28–73. (Nohejlová E.)
Moderátor
vazeni kolegove - vkladam zde vyzvu o pomoc pri zpracovani jednoduche "databaze" obsahu casopisu M&B (Mince & Bankovky). s facctorym jsme zatim dali dohromady tuto pracovni verzi, obsahy nejsou uplne hotove, jeste se na nich pracuje.

oc jde. mozna znate obsahy nekterych periodik v pdf, ktera vznikla velkym dilem diky greggymu. chcete treba najit, v kterem cisle byla zminka o denarech. v PDF se da pohodlne vyhledavat, date CTRL+F a zadate slovo "denár"... v soucasne verzi vam to najde vsechny nazvy clanku, kde se slovo denar vyskytne, ale uz ne clanky, kde toto slovo neni (smysleny priklad - napr. v nazvu clanku Razby slavnikovcu slovo denar neni a presto je clanek o tom).

takze je potreba ke kazdemu obsahu pridat vhodna klicova slova, aby hledani poskytlo co nejrelevantnejsi vysledky. takze treba, je-li clanek o Gabrielovi Bethlenovi a jeho mincovani v Kosicich, v klicovych slovech by melo byt uvedeno mimo jine napr.:
mincovna Košice, Gabriel Bethlén, Gábor, protikrál atd. - tedy klidne i slova, ktera treba v clanku ani nejsou, ale pro vyhledani jsou vhodne

otazka zni: pomuze nekdo? pripadne ma uz nekdo neco takoveho pouzitelne zpracovano?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Samozřejmě v rámci několika posledních ročníků M&B, které vlastním, se zapojím.
Je to záslužné, skutečně velká pomoc při vyhledávání. Díky vám, kteří jste tak již učinili u jiných periodik (oliver, gregy, případně další)
Moderátor
dik, hlavne greggy a facctory, ja to jen vystavuju. ruku k dilu jsem v tomto ohledu pripojil az ted. ok, ozvu se, jak to budu mit pripravene k naplneni a vyzva stale plati :)
Moderátor
tudíž díky i facctorymu
je to věc, kterou poměrně často využívám - takže se samozřejmě zapojím - najdu zatím kterými čísly disponuji
Moderátor
Oli, jestli je chceš vyexportovat i jinak, ne jen do PDF ( např texťák s oddělovačem, DBF atd. ), dej vědět. Do PDF jsem to dával, aby to bylo čitelný, ale pro import by se Ti to mohlo hodit jinak. Pokud už to samozřejmě nemáš naimportováno. Jo, navíc už mám všude opraveného Radoměrského.
Registrovaný uživatel
Pokud je jeste potreba pomocna ruka na ty M&B tak jsem pripraven:)...
Moderátor
pavelgregor napsal
Oli, jestli je chceš vyexportovat i jinak, ne jen do PDF ( např texťák s oddělovačem, DBF atd. ), dej vědět. Do PDF jsem to dával, aby to bylo čitelný, ale pro import by se Ti to mohlo hodit jinak. Pokud už to samozřejmě nemáš naimportováno. Jo, navíc už mám všude opraveného Radoměrského.


Greggy dekuju, zatim nech jak je, ale pak to prosim udelame - aktualizaci. Jinak moznosti exportu proberem - ukazu ti databazi s vyhledavanim pouzitelnou v prohlizecich v javascriptu. Kdyby to slo dat vsechny casaky do jednoho, bylo by to fajn.
Moderátor
jacx, xjert - diky. prosim, domluvte se spolu a zatim mrknete na prvni dve cisla - posilam jako DOCX. tam, kde je popis, patri napsat klicova slova. rozsah tak, aby to melo smysl.

greggy - data ti pak poskytnu samozrejme reciprocne pro tvoji databazi.
Moderátor
obávám se, že uplně první čísla M&B nemám - zjistím a dám vědět
Registrovaný uživatel
také bych pomohl, ale musím teď intenzivně makat na BP a navíc nemám ani jedno číslo toho časopisu :D
Moderátor
tak po kontrole stavu mohu potvrdit, že M&B mám komplet :) ale až od 3. ročníku (= 2009) :'(
Moderátor
tak ti dam vedet pozdeji. zatim se urcite nudit nebudes, vim, ze mas prace dost :)

xjert je na to tedy zatim sam
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,
chtěl bych Vás požádat, zda někdo nemáte NL z roku 1950. Potřeboval bych pro svou bakalářku článek P. Radoměrského Příspěvek k mincovnictví knížete Bedřicha (bohužel nevím čísla stránek a tudíž ani jak je ten článek obsáhlý). Byl by někdo ochotný mi to naskenovat? Nějak bych se revanžoval. Díky moc za pomoc.
Moderátor
plany revansistu zhati nasi vepri boubelati!

jestli toho nebude moc, tak se mi kolem devate vecer zkus pripomenout.
Registrovaný uživatel
ano děkuji
Moderátor
http://leteckaposta.cz/997154427

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1