Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » OLOMOUC z dob RU

Vykupminci.cz
Numisargo

OLOMOUC z dob RU

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jano,bylo by to moc hezké mít takovou sbírku ,jak popisuješ.Ale obávám se,že u větších měst je to skoro nemožné.Já osobně dávám do sbírky pouze litografie pokud mají nápis v němčině,nebo češtině.Též pohled barevný a nebarevný.A ještě stejný námět pokud je to dlouhá adresa a pak krátká.Protože jinak barevných,stejných může být v podstatě hafo!Záleželo jak se malérečka vyspala a jaké měla barvičky k dispozici.Přiložila šablonu a už jela.Proto zařazuji jen skutečně značně odlišné.Zelenou,nebo červenou střechu neřeším.
Hodím sem dva kousky se sbírky,které ač mají stejný základ,tak se převelice liší.Tady malérečka značně popustila svojí fantasii.Třetí je pohled je ta samá budova,jak (spořitelna )vypadá přibližně i dnes.Řekněte,nebyla ta původní hezčí?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Preco stratila tie vezicky? Nejde mi to do hlavy, co vyhorela? Rozdiel medzi tymi dvoma nemeckymi je tak desat rokov max? Pismo na tretej pohladnici sa pouzivalo okolo roku 1916-7. Clovek ktory ma velku zbierku a uz mu moc co nema pribudnut zbiera aj rozne druhy papiera :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Jano to je právě ten případ toho Vyšehradu. No já se trošku usmívám pod fousy, protože nejsem zas až tak neználek všeho sběratelského a to všech oborů napříč za ty roky (hodiny, obrazy, militarie atd.atd,). Sice pánové nesbírají ani Olomouc ani Prahu, ale bez ceny ty pohlednice určitě nejsou pro toho , kdo je z tohoto města a nějakou z nich nemá. Pokud by se tady zeptal někdo, kdo o tom nemá vůbec páru na ty samé pohlednice a přečetl si tady některé odpovědi, tak by šel k první popelnici a hodil by je tam, dle posouzení některých zde a nebudu jmenovat, to nemá cenu. Nebo by majitel pohlednic někomu zaplatil, aby si je od něj vzal zadarmo a on se jich zbavil :D. Pánové jen ta pohlednice, kterou jsem tam dal , jakoby mimoděk a to je to výstaviště Praha se prodala dle skončených aukcí za 360 Kč sice jiná varianta, ale šla za tolik.Takže pokud tady je olomoučák, nebo pražák a má o pohlednice zájem , tak se ozvěte....Nechci miliony, to opravdu ne, ale 10 Kč za kus ano a jen vše naráz , tedy 550 Kč ....mimo olomouce , tam se domluvíme.

neb jde většinou pouze o reprodukce obrazů, pro sběratele pohledů staré Prahy je to tedy v naprosté většině nezajímavé...(věř si nebo ne, pěknou prahu z přelomu 19./20.století si občas odložím, ale osobně bych tohle nechtěl ani za poštovné...)
cena 10Kč/kus nezní špatně, ale špatný je obsah pohledů neb co pak s nima... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jano,já to také moc nechápu.Tu ,,úpravu"provedli snad během jednoho roku.Stejně vylepšili plzeňskou hlavní poštu a na náměstí se zbouralo a přestavělo spousta cenných staveb.Už na přelomu 19-20.století toto jednání mělo hodně kritiků.Takže každá doba má své bourače a kazíky.Tedy i dnes bychom našli dostatek příkladů.Přikládám obrázek hlavní pošty původní a té nové,která dnes vypadá skoro stejně,jen vchody má jinak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak to je sila :roll: aby asi neumreli stavbari a architekti hladom ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Ta pošta má přistavěné patro. Proto taky věžička zmizela.
Registrovaný uživatel
Ano,ty patra se přistavovaly často.Viz stejný pohled na část plz.náměstí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » OLOMOUC z dob RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1