Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » PERFORACE 1xNEPLATNE nahore - obsahly pruzkum

Vykupminci.cz
Numisargo

PERFORACE 1xNEPLATNE nahore - obsahly pruzkum

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
openroad, kromě prvního odkazu (a té nové z mého obrázku) jsou všechny kousky podchycené v Jirkově seznamu. I tak ale díky, aspoň je o jeden kousek víc - a ani ten není UNC ani série C, takže otázky stále platí.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Včera na Aukru skončil jeden kus velmi vzácně se vyskytující perforace NEPLATNÉ, a sice na 5000/1920 (viz obrázek). V Jirkově seznamu , kterým toto vlákno začíná, jsou aktuálně 3 kusy 5000/1920 s touto perforací - 2 na sérii A, 1 na sérii B. Plus tento nový opět na sérii A. Stavy všech jsou celkem bídné.

To mě vede ke dvěma otázkám:
1) existuje perforace NEPLATNÉ na 5000/1920, série C, tj. na sérii, která zcela určitě nebyla v oběhu?
2) viděl někdo (nebo slyšel o) perforaci NEPLATNÉ na (a)UNC státovce 5000/1920 nebo bankovce 1000/1932?

Za sebe mohu dát odpověď ne, ne, ale já jsem jen malý pán. ;)

Poznámka na okraj: perforace na 5000/1920 jsou všechny "divné". Kdysi se to tu probíralo a závěr byl, že jsou sice divné, ale pravé. Důvodů je víc (hlavně dva: novodobě perforovat sérii A může jenom osel + sedí tvar písmen včetně známých "nedokonalostí").

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Sledoval jsem ji , dokonce jsem i přihodil, ale někdo mě přebil, škoda. Jinak jsem ji před mým příhozem důkladně kontroloval a můžu konstatovat, že perforace je na 100 % pravá, sedí se všemi bankovkami , které mám z tohoto období s perorací NEPLATNÉ.
Špatný stav je těžko vysvětlitelný, snad že byly takto perforovány bankovky po skončení jejich platnosti ???
Registrovaný uživatel
Zdeňku, já se klidně přiznám - ten někdo jsem byl já... ;) A před přihozením jsem si to prostudoval stejně pečlivě jako ty a došel ke stejnému závěru.

Když už ses ozval: poprvé jsem o NEPLATNÉ na 5000/1920 slyšel od tebe v tomto vlákně. V příspěvku 6 v tom vlákně ses zmínil i o NEPLATNÉ na 100/1931. Příspěvek je z července 2010 - máš od té doby nějaké nové informace o NEPLATNÉ na té stovce?
Registrovaný uživatel
:'( Jo , jednu si chci koupit v sobotu u KLIMA !!! Nevím, jestli budeš v sobotu u Klima, ale bude se mnou kolega, ten tuto perforaci vlastní, bohužel rovněž v horším stavu. Ale písmeno série a číslo neznám.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Zdeňku, já se klidně přiznám - ten někdo jsem byl já... ;) A před přihozením jsem si to prostudoval stejně pečlivě jako ty a došel ke stejnému závěru.

Když už ses ozval: poprvé jsem o NEPLATNÉ na 5000/1920 slyšel od tebe v tomto vlákně. V příspěvku 6 v tom vlákně ses zmínil i o NEPLATNÉ na 100/1931. Příspěvek je z července 2010 - máš od té doby nějaké nové informace o NEPLATNÉ na té stovce?

To je dobře, takže skončila v dobrých rukou.
Registrovaný uživatel
trava napsal
To je dobře, takže skončila v dobrých rukou.

Jak tohle můžeš říct, že skončila v dobrých rukou?! ;) Když ji má majkl! Co když nemá dobré ruce, ale jen srdce? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdenku, přeji Ti v sobotu úspěšnou leč na ni! ;) ;) ;)
Registrovaný uživatel
:twisted: :twisted: :twisted: aj ja sa tam objavím !!!!
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
:twisted: :twisted: :twisted: aj ja sa tam objavím !!!!

Tak máš Zdenku asi po "vtákách"! :mrgreen: ;) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ještě že už u nás neplatí Eura, nebude mít čím zaplatit !
Registrovaný uživatel
To vieš, ja budem zdvíhať ruku iba pre radosť. A môj "priateľ na telefóne" ostatné vybavý. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
trava napsal
ale bude se mnou kolega, ten tuto perforaci vlastní, bohužel rovněž v horším stavu. Ale písmeno série a číslo neznám.

Myslíš 100/1931 NEPLATNÉ jedenkrát nahoře bez dalších zásahů? Tak to by bylo velmi zajímavé! Zkus z něj vydyndat sken. Tohle bych opravdu rád viděl!
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Když ji má majkl! Co když nemá dobré ruce, ale jen srdce? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

majkl má zatím hlavně dobrou náladu, ale až bude po aukci, tak ho to asi rychle přejde, protože ho "staří matadoři" beztak převálcují! No co, budu si tu náladu muset pak nějak někde spravit...
Registrovaný uživatel
Majkle, slivovicu mám dobrú, víno tiež, nejako to zvládneme.

A tá perf. je Neplatné dolu a bez otvorov, stav tak 2-3, ak si dobre spomínam.
Registrovaný uživatel
Tak to je celé nějaký informační šum. Já jsem se v příspěvku #103 odkazoval na Zdeňkův příspěvek:
trava napsal
viděl jsem perforaci Neplatné u 100 Kč 1931 nahoře uprostřed. Myslím, že by to mohla být sběratelská perforace. Rovněž stejný případ 5000 Kč 1920 s. A. Perforace NEPLATNÉ nahoře uprostřed, obě bankovky bez jakýchkoliv dalších perforačních otvorů.

Samozřejmě, v aukci u Klima je NEPLATNÉ na sérii P, perf. uprostřed, bankovní vzor - to je něco jiného. Když píšeš ty, že NEPLATNÉ je dole, tak už to mám tak domotané, jako kdybych slivovici koštoval už hodně dlouho! ;) :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 18. 10. 2012, 8:03. »
Registrovaný uživatel
Teď jsem znejistěl. Možná byla perforace NEPLATNÉ opravdu uprostřed bankovky, možná až na spodní části. Musím ověřit, dík Michal za upozornění. Ať nerozšířuji nesmysly!
Registrovaný uživatel
Zdeňku, je to myslím nižšie stredu, bez otvorov. Ale tiež som ju videl cca 2 roky naspäť, tak už si to až tak nepamätám.
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
?
Registrovaný uživatel
Numpszi to vyriešil. ;) Ď
Registrovaný uživatel
Pánové, trochu mě matete - toto je přece "obyčejný" bankovní vzor. Kromě něj by měl být ještě ojediněle se vyskytující 2xSPECIMEN a pak už snad žádné jiné typy...
Registrovaný uživatel
2x zvislý specimen. ;)
Registrovaný uživatel
trava napsal
majkl napsal
Včera na Aukru skončil jeden kus velmi vzácně se vyskytující perforace NEPLATNÉ, a sice na 5000/1920 (viz obrázek). V Jirkově seznamu , kterým toto vlákno začíná, jsou aktuálně 3 kusy 5000/1920 s touto perforací - 2 na sérii A, 1 na sérii B. Plus tento nový opět na sérii A. Stavy všech jsou celkem bídné.

To mě vede ke dvěma otázkám:
1) existuje perforace NEPLATNÉ na 5000/1920, série C, tj. na sérii, která zcela určitě nebyla v oběhu?
2) viděl někdo (nebo slyšel o) perforaci NEPLATNÉ na (a)UNC státovce 5000/1920 nebo bankovce 1000/1932?

Za sebe mohu dát odpověď ne, ne, ale já jsem jen malý pán. ;)

Poznámka na okraj: perforace na 5000/1920 jsou všechny "divné". Kdysi se to tu probíralo a závěr byl, že jsou sice divné, ale pravé. Důvodů je víc (hlavně dva: novodobě perforovat sérii A může jenom osel + sedí tvar písmen včetně známých "nedokonalostí").

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Sledoval jsem ji , dokonce jsem i přihodil, ale někdo mě přebil, škoda. Jinak jsem ji před mým příhozem důkladně kontroloval a můžu konstatovat, že perforace je na 100 % pravá, sedí se všemi bankovkami , které mám z tohoto období s perorací NEPLATNÉ.
Špatný stav je těžko vysvětlitelný, snad že byly takto perforovány bankovky po skončení jejich platnosti ???

Tak dnes mi tato státovka dorazila. Pro pořádek dávám fotky perforace. Skenováno na bílém podkladu. Některé otvory jsou jen vytlačené (neproražené). Na líci jsou to ty šedé. Bílé otvory jsou ty proražené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:'( Myslím, že vše je OK. takže gratulace .
Registrovaný uživatel
Díky, od tebe to potěší! ;) A neplač, kdybych já plakal nad každým kouskem, který máš lepší, nebo máš a já ne, měli bychom nejen Máchovo ale i Majklovo jezero! ;)
Registrovaný uživatel
Osud perforačního zařízení NEPLATNÉ není znám (výtah z informace ČNB, článek o neautentické perforaci NEPLATNÉ).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych si ujasnit rozsah sérií NEPLATNÉ vodorovně nahoře u nominálů 500K/1942, I. vydání a 500K poukázka.

U poukázky vím o AB, AC, XA. Toto potvrzuje i mojazbierka i seznam ze začátku vlákna.

U protektorátní 500 vím o sériích A, D, E, F, G. Opět potvrzuje mojazbierka i jirkův přehled.

Je ještě něco dalšího?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » PERFORACE 1xNEPLATNE nahore - obsahly pruzkum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1