Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezřelé aukce známek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:shock: :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl jsem se Vás poprosit o názor na aukro aukci
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=36608623

Jde mi o známky s přetiskem PČ1919
Co mi nehraje:
* Všechny známky jsou relativně dost drahé, protože jsou po pozůstalosti po Karlu Turzíkovi - "uznávaném a respektovaném filatelistovi" - google mi jeho jméno nenašel
* Známky jsou označeny zkušebními značkami, ale na těch nevydaných, tak nejsou podle Pofis katalogu správně značky umístěny, jak psal již někdo výše

+ ne, že bych to pozůstalým ze Soběslavy po p.Turzíkovi nepřál, ale mít doma známku za 550.000 liber, tak to mi přijde jako velké štěstí http://aukro.cz/top-anglie-1858-69-cisla-znamek-zde-i-77-rrr-i5811712474.html
Registrovaný uživatel
To, že nevydané mají jinak značky bych neřešil, to se zavedlo až celkem později a značky jsou jinak. Když ten, co to prodává, ví co je průsvitka a má i odborné popisy, myslíte si, že by to prodával zrovna na aukru, kdyby nevěděl, že to není pravé?
Jinak PČ - většina falza na první pohled, zbytek zřejmě falza taky. Ono se kolikrát stačí podívat na zadní stranu a byla by hodně velká náhoda, kdyby všechny měly znalecké značky na zadní straně stejné...
Registrovaný uživatel
Stupka vždy přidává označení typu, asi tak ;)
Registrovaný uživatel
Tak pán mi to nakonec poslal, ostatní jsem zrušil takže ok..Ale zde má zajímavou aukci. Známka je pravá, pravé znalecké značky, ale přetisky evidentně někdo přetisk až po zkoušení, dodatečně čili jsou falešné, jinak by zkušební značka byla obráceně. Takto se značí známky bez přetisku. Ovšem pán píše, že raději známky prodává jako falešné a navíc od koruny.. Koncovou cenu si tak určí samotní účastníci aukce. Na to se dle mého nedá nic namítnout a je to legální prodej. Kupující mají mít katalog a trochu přemýšlet o významu poloh značek, jejich blbost..
odkaz: http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=5817167756&ref=recommend-box

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a už je tam skoro 3 a půl litru..:(:)
Registrovaný uživatel
Ještě jsem se chtěl zeptat, kdysi jsem koupil na aukru tuto známku (PP1), (*):
Dá se to asi těžko posoudit, ale myslíte, že je pravá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Co myslíš:) Netušim, kolik si za ní dal, ale opravdu myslíš, že by někdo prodával známku za 30.000 na Aukru? bez atestu? Já pravost neposoudím, zaprvé jen fotka, za druhé nemám porovnávací materiál, protože tyhle známky jsou opravdu dost vzácné. ALe stačí poznámka o padělcích v Pofisu, aby mi bylo asi dost jasno.. V Karáskovi tyhle známky nejsou, ale někde v literatuře budou falza určitě dobře popsána
Moderátor
Tak a máme tu ďalšiu "pecku":

http://aukro.cz/pofis-51-ii-format-siroky-zilk-papir-i5839040141.html

som veľmi zvedavý, za akú cenu bude toto falzum, rozpoznateľné na prvý pohľad, predané...
Registrovaný uživatel
No, 12300, kdo z vas to ma? Hruza des!
Registrovaný uživatel
by som povedal ze to je asi nejaky zberatel falz co ma vela penazi a malo rozumu :-)

http://aukro.cz/1919-vysoky-katalog-70-000-cerny-pretisk-6-hal-i5808299187.html

su to vsak jeho peniaze
Registrovaný uživatel
Zdravím,

6h černý přetisk je oblíbené falzum, nedávno tu proběhla aukce na jiný kousek. Ty lidi jsou s prominutím tak blbý, že si ani neprohlídnou, že známka na atestu je úplně jiný kus než co se prodává ... viz tady. Ale jak Brano psal, jsou to jejich peníze ...
Registrovaný uživatel
je to krásné, že se najdou takoví znalci, že si troufnou na padělky, ale v nemalé
míře k tomu přispívají dobří prodejci v sekci Rakousko jsem zakoupil 50 kr s krásným razítkem Linec teprve při prohlídce v domácím prostředí jsem nezvratně prokázal, že jde o zinkový obtisk razítka. Prodejce to sice uznal, vrátil mi 1500 kč,
ale ihned ji znova vystavil jak se takovýmto vykukům bránit? ale jak píší přede mnou kdo na to má ať si tu hubu rozbije až se to bude snažit znova prodat. Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Zdravím,

další vypečený kousek máme tady. Tohle nemá ani Pytlíček ... :)
Registrovaný uživatel
Smazano, co to bylo za raritu?
Registrovaný uživatel
Zdravím,

něco podobného jako tady, možná dokonce stejný kousek ...
Registrovaný uživatel
Tak na tom nevidim nic podezreleho, prodejce jasne udava, ze jde o falzum. Tu prvni vetu o vzacne znamce si teda mohl odpustit, ale budiz-reklama prodava. A ze je za to nekdo ochotny dat skoro dva tisice je vec jina... Podle me cena srovnavacky do 100 Kc... a za tuhle hruzu min, to snad nekdo kreslil fixou :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 26. 1. 2016, 10:17. »
Registrovaný uživatel
Tutově kreslené rukou. Smutné i zábavné :-)
Registrovaný uživatel
Zdravím,

další podezřelý kousek, tentokrát od poměrně spolehlivého prodejce: zde. Přetisk na kuponu je výrazně posunutý nahoru oproti přetisku na známce, navíc má odlišný sklon. Vypadá to jako dodatečně dotištěný přetisk na kupon. Bohužel obrázek je poměrně malý takže nejsou vidět detaily.
Moderátor
A opäť to tu máme:

http://aukro.cz/dl49ax-chybotisk-50-50-cervena-1-200-000-kc-i5975161674.html


Ja sa tým kupujúcim fak čudujem. Keď už majú toľo peňazí nazvyš, nech ich dajú na charitu... Som zvedavý, koľko za to primitívne falzum predávajúci dostane.
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Zdravím,

další podezřelý kousek, tentokrát od poměrně spolehlivého prodejce: zde. Přetisk na kuponu je výrazně posunutý nahoru oproti přetisku na známce, navíc má odlišný sklon. Vypadá to jako dodatečně dotištěný přetisk na kupon. Bohužel obrázek je poměrně malý takže nejsou vidět detaily.


v tomto případě si myslím, že je to v pořádku, podívej se do pofisu či ještě lépe mono 2, cca strana 85-86. Ale btw - prodejce jedná poctivě, ale známkám dle mé zkušenosti až tak moc nerozumí a znalec... no však je to ohraná písnička.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
solmyr napsal
Zdravím,

další podezřelý kousek, tentokrát od poměrně spolehlivého prodejce: zde. Přetisk na kuponu je výrazně posunutý nahoru oproti přetisku na známce, navíc má odlišný sklon. Vypadá to jako dodatečně dotištěný přetisk na kupon. Bohužel obrázek je poměrně malý takže nejsou vidět detaily.


v tomto případě si myslím, že je to v pořádku, podívej se do pofisu či ještě lépe mono 2, cca strana 85-86. Ale btw - prodejce jedná poctivě, ale známkám dle mé zkušenosti až tak moc nerozumí a znalec... no však je to ohraná písnička.


Zdravím,
sáhnul jsem do alba a naskenoval jeden podobný kousek (bohužel to není stejné pole z TD). Sklon obou přetisků je obdobně jiný, jen tam není ten vzájemný posun přetisků. V monografii je toto popsáno na straně 89, stejný kus jako v aukci. Takže známky v aukci jsou nejspíš v pořádku, omlouvám se a beru zpět.
Registrovaný uživatel
scan

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo Igracek00, klasika, myslím, že jsem dokonce předtím viděl, jak kupuje na aukru čistý čtyřblok této známky, kde to prodejce prodával jako novodobé falzum (vypadal úplně jako nový). Asi to pak roztrhl a bude to postupně prodávat jakože neví jestli to je falzum, spíš prej asi ne..A druhou stranu radši nenafotil, protože ta se leskne lepem jak CD na balkoně..a stojí to o 0,20 haléřů navíc..

A z aukra stáhnutý popis zboží zde:)

CSR z roku 1943 Terezin číslo P21 kat 7000kc čista vynikajici stav
Přidáno 2016-02-10 20:51
na spoustu otazek odpovidam druhou stranu znamky odešlu stači požádat garantujem vraceni penez moznost prohlídky po tel. domluvě puvod znamky Slovensko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/csr-terezin-1943-c-p21-kat-7000kc-310-i5980935100.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » Podezřelé aukce známek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1