Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Soest nevím,ale co se týče Gottingenu,asi před 11 lety byl groš s úplně totožnou kontramarkou vydražen v Šumperku...po letech v srpnu 2010 se mi spolu s několika jinými kontr.groši dostal do rukou.
Při pozdějším rozhovoru s p.Veselým v prodejně Aurei mi bylo řečeno že se v tomto případě jedná o kontramarku falešnou....nechal jsem groš ve firmě jako prezent.
Doporučil bych obrátit se na něj....
Moderátor
Göttingen na 100% Je to poměrně profláklé falzum. Viděl jsem tuto kontramarku zcela nesmyslně vyraženou na litevském půlgroši.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Soest nevím,ale co se týče Gottingenu,asi před 11 lety byl groš s úplně totožnou kontramarkou vydražen v Šumperku...po letech v srpnu 2010 se mi spolu s několika jinými kontr.groši dostal do rukou.
Při pozdějším rozhovoru s p.Veselým v prodejně Aurei mi bylo řečeno že se v tomto případě jedná o kontramarku falešnou....nechal jsem groš ve firmě jako prezent.
Doporučil bych obrátit se na něj....


Je to tak, prave jsem od nej dostal potvrzeni, ze obe kontramarky jsou puvodem z Ukrajiny ci Beloruska. Informaci jsem komunikoval do Havirova tak uvidime zda-li je stahnou. Pokud ne je mi lito zklamaneho cloveka co na podfuk casem prijde. :?
Registrovaný uživatel
obojí jednoznačné fazum ...... :-(
Registrovaný uživatel
Ta 128. v Jihlavě. Je nějaká "divná". :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
co je tohle za fór ?? ..... zaručeně pravý, litý tolar Valdštejna ... :roll: ... :D

http://aukro.cz/valdstejn-albrecht-1630-1583-1634-tolar-i5260486611.html
Registrovaný uživatel
A nebude to ta zaručeně pravá “nestříbrná” forma? :D
Moderátor
Garfield52 napsal
Ta 128. v Jihlavě. Je nějaká "divná". :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

tak když už se tady probírá ..
Kontramarky opravdu těžko hodnotit, navíc podle takovéto fotky .. :roll:
Obrázek vložený uživatelem

Ale není to spíše tak, že se jí tu někdo snaží pohanět, aby odradil konkurenci .. :evil:
protože, když porovnám co je patrné (s obrázkem v Sejbalově publikaci, ev. s jinou, kterou bych za pravou považoval - viz dole), tak mi nic extra divné nepřijde
Obrázek vložený uživatelem

ba ne uznávám, že divná je ... cena :shock: ... ta totiž už sama o sobě odrazuje :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 16. 4. 2015, 13:19. »
Registrovaný uživatel
souhlas s jacx ...... také mi to přijde jako záměrné zpochybnění mince před aukcí ....... kontramarky mi přijde v pořádku ......
Registrovaný uživatel
brněnskou kontramarku nevlastním, tak nejsem asi úplně ten pravý "znalec". Takže mám jen dotaz na povolanější. U Brna neplatí jako u Jihlavy, že kontramarka je jen na straně se lvem?
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ne... to platí jen u Jihlavy ....
Moderátor
SEJBAL, J.: Moravská mince doby husitské, Brno, 1965.
- vyobrazeny jsou zde 4 groše Václava IV. s kontramarkou Brna - 3 x vyražena na líci, 1 x na rubu
- ta co jsem dal výše já je také na líci)
- jihlavská kontramarka je u Sejbala 2 x - vždy na rubu
Registrovaný uživatel
Tady jedna zaručeně pravá spolu s Ulmem na straně se lvem. Lepší foto bohužel nemám

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nezda se vam ta cena trochu mimo?
Registrovaný uživatel
zdá .... ale bezpochyby se prodá .... a asi i za víc ......
Moderátor
Diwous napsal
Nezda se vam ta cena trochu mimo?


však to také píši

jacx napsal
... ba ne uznávám, že divná je ... cena :shock: ... ta totiž už sama o sobě odrazuje :lol:
Registrovaný uživatel
Asi jsou nějakej slepej. Po zhlédnutí té vlevo, se mé pochybnosti jen zvýšily. Ale nebojte se, nebudu vám jí dražit. Na tohle to tam ani nepojedu.
A ta cena za pěknou a pravou, by vůbec nebyla "moc", ani "divná", neb je to vzácnější než nějakej Ludvík. :evil: :roll: :evil: :roll: :twisted:
jacx napsal
Garfield52 napsal
Ta 128. v Jihlavě. Je nějaká "divná". :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

tak když už se tady probírá ..
Kontramarky opravdu těžko hodnotit, navíc podle takovéto fotky .. :roll:
Obrázek vložený uživatelem

Ale není to spíše tak, že se jí tu někdo snaží pohanět, aby odradil konkurenci .. :evil:
protože, když porovnám co je patrné (s obrázkem v Sejbalově publikaci, ev. s jinou, kterou bych za pravou považoval - viz dole), tak mi nic extra divné nepřijde
Obrázek vložený uživatelem

ba ne uznávám, že divná je ... cena :shock: ... ta totiž už sama o sobě odrazuje :lol:
Moderátor
Tady máte na porovnání další pravou :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Teď koukám, že je to ta samá, co Jacx uváděl vlevo. Pouze z jiného úhlu. No, ale snad to na porovnání postačí.
Moderátor
Garfield52 napsal
Asi jsou nějakej slepej. Po zhlédnutí té vlevo, se mé pochybnosti jen zvýšily. ...
... ...


Tak než vyrazím na oční. Nějaké konkrétní argumenty ?

Podotýkám, že netvrdím a netvrdil jsem, že na 100% je pravá, ale že dle fotek, co jsou z katalogu k dispozici, mi vaše tvrzení přijde nepřiměřené. Názor na cenu vám brát nebudu, i když já bych tolik nedal.
Registrovaný uživatel
Já řadím kontramarky do stejné kategorie jako přetisky na známkách,
většina lidí si je dělá sama :D ;)
Registrovaný uživatel
nooo.... na známkách je to o několik levelů jednodušší :D
Registrovaný uživatel
kekule napsal
nooo.... na známkách je to o několik levelů jednodušší :D

Však jich je na trhu také mnohem víc ;)
Registrovaný uživatel
U vědomí toho, že to mám jen z fotky.
Ona je totiž "taková divná" i ta zadní strana. U takového průměru razidla, to musela být rána kilovým "bac-hamrem" jako z kanonu, a na zadní straně nejsou po té ražbě vůbec, ale vůbec žádné stopy! Na rozdíl třeba od toho presentovaného Ulmu (vždycky je to u pravých kontramerek trochu celé prohnuté od ražby a je to na zadní straně více/méně vidět). To svědčí spíše o tom, že je to jen "vyryté", což je ovšem obvyklá praxe u napodobenin. Také je ta kontramarka "takové rozplizlé" a to i na spodní úrovni, kde by to mělo být ostré, protože se to tam nemohlo ošoupat oběhem.
Taková ta umělá patina tzv. "sirnými játry" je také pochybná, snad má cosi zakrýt..
Po Brněnském štítku s břevny ani stopa. Nebo jsem já "slepej" ??? :evil: :evil: :evil:
A vůbec, několik pravých Brn už jsem viděl na své ruce, vč. celé Mezníkovy sbírky, ale tohle.....?evil: :evil: :roll: :roll:
Registrovaný uživatel
Jsem toho názoru,že takováto drahá mince má být úplně automaticky doložena odpovídajícím posudkem renomovaného znalce.Pokud tomu tak není...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1