Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nádherná kniha, ale mimo mé možnosti, manžel by byl vdovec a děti siroty, co po ní zůstaly...

Z toho si nic nedělejte - je to mimo možnosti většiny lidí. Nemám teď moc času sem chodit, ale jsem rád, že se řady zájemců o staré tisky rozšířily také o zástupce něžného pohlaví! :)

Ještě k těm cenám. V rámci sběratelství mincí se poslední dobou stále častěji mluví o investičních fondech, které si špičkové mince vyzobávají právě za ceny nevidané. Je možné, že to takto bylo i s touto knihou... je to samozřejmě jen spekulace, ale divil bych se, kdybych se špičkové staré tisky tomuto trendu vyhnuly.
Registrovaný uživatel
Proč tady ve vlákně nevidím poslední příspěvek od Forpus? Ale jenom pokud hledám přímo pod jeho příspěvky?
_______________
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Nádherná kniha, ale mimo mé možnosti, manžel by byl vdovec a děti siroty, co po ní zůstaly...

Z toho si nic nedělejte - je to mimo možnosti většiny lidí. Nemám teď moc času sem chodit, ale jsem rád, že se řady zájemců o staré tisky rozšířily také o zástupce něžného pohlaví! :)

Ještě k těm cenám. V rámci sběratelství mincí se poslední dobou stále častěji mluví o investičních fondech, které si špičkové mince vyzobávají právě za ceny nevidané. Je
možné, že to takto bylo i s touto knihou... je to samozřejmě jen spekulace, ale divil bych se, kdybych se špičkové staré tisky tomuto trendu vyhnuly.


Troufám si tvrdit že stav neodpovídá špičkové kvalitě pro investiční fond. Je to jako by jste v to to stejném záměru koupil luxusní minci s ouškem.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 1. 6. 2023, 23:51. »
Moderátor
P-F napsal
Proč tady ve vlákně nevidím poslední příspěvek od Forpus? Ale jenom pokud hledám přímo pod jeho příspěvky?

Prvni prispevky na nove strance se nekdy zobrazi se zpozdenim.
Registrovaný uživatel
Jsem rád, že jsem si stihl ještě něco nakoupit než to tak brutálně zdražilo. Evidentně to vyskočila na cca 2021 a 2022 .... pozoruji to, protože sám sbírám mince. Částky jsou nesmyslné ale to je dobře ... za pár let se toho lidé budou chtít zbavit ale ty prachy nikdy vzhledem k množství co se bude prodávat zpět nikdy nedostanou... Bude tlak a ceny klesnou ... princip trhu. Teď je dobré prodávat ne nakupovat ...
Registrovaný uživatel
Troufám si tvrdit že stav neodpovídá špičkové kvalitě pro investiční fond. Je to jako by jste v to to stejném záměru koupil luxusní minci s ouškem.

Berte to spíš jako námět k zamyšlení. Nevím jak je to zrovna u starých tisků, ale opravdu kvalitního aukčního "materiálu" je jako šafránu a to dokonce často i v případě dříve poměrně běžných věcí. Čímž nemyslím horizont dvaceti let, ale cca tří čtyř.
Registrovaný uživatel
Pivrlec napsal
Jsem rád, že jsem si stihl ještě něco nakoupit než to tak brutálně zdražilo. Evidentně to vyskočila na cca 2021 a 2022 .... pozoruji to, protože sám sbírám mince. Částky jsou nesmyslné ale to je dobře ... za pár let se toho lidé budou chtít zbavit ale ty prachy nikdy vzhledem k množství co se bude prodávat zpět nikdy nedostanou... Bude tlak a ceny klesnou ... princip trhu. Teď je dobré prodávat ne nakupovat ...


Ze by i za tohle mohl covid? Lidi sedeli doma a bloumali na netu... Fakt je, ze v roce 2020 jsem zacala i ja, ale ne pres covid, ale genealogii, heraldiku a historii... A fakt nestacim zirat, kam se to splha. Jsem laik, neodhadnu cenu knihy, takze si 100% nekdy naletim, ale to asi k tomu patri.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Nádherná kniha, ale mimo mé možnosti, manžel by byl vdovec a děti siroty, co po ní zůstaly...

Z toho si nic nedělejte - je to mimo možnosti většiny lidí. Nemám teď moc času sem chodit, ale jsem rád, že se řady zájemců o staré tisky rozšířily také o zástupce něžného pohlaví! :)

Ještě k těm cenám. V rámci sběratelství mincí se poslední dobou stále častěji mluví o investičních fondech, které si špičkové mince vyzobávají právě za ceny nevidané. Je možné, že to takto bylo i s touto knihou... je to samozřejmě jen spekulace, ale divil bych se, kdybych se špičkové staré tisky tomuto trendu vyhnuly.


Pýřím se:-)) nicmene pro nas vsechny by bylo fajn, kdyby si spekulanti obratili svou pozornost jinam... Ptat se, kde nakupujete, je asi zbytecne, to bude jsko s houbami, taky nikdo nerekne sva mista. Ja bohuzel lovim jen na Aukru, FB, Bazosi a Sbazaru, antikvariatech. Na aukcni sine jsem si zatim netroufla...
Registrovaný uživatel
Pro Zuzana_zu: A mohu se zeptat na jaké úrovni děláte tu genealogii ... Ptám se protože už ji pár let dělám jako drobný přivýdělek. Obrázek je můj inzerát s odstraněnými kontakty aby jsem neporušoval pravidla ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Citovat
Pýřím se:-)) nicmene pro nas vsechny by bylo fajn, kdyby si spekulanti obratili svou pozornost jinam... Ptat se, kde nakupujete, je asi zbytecne, to bude jsko s houbami, taky nikdo nerekne sva mista. Ja bohuzel lovim jen na Aukru, FB, Bazosi a Sbazaru, antikvariatech. Na aukcni sine jsem si zatim netroufla...


Jen se pyřte - a já si budu užívat že můžu použít tento slovesný tvar. Nejspíš poprvé a naposledy :)

Aukcí se nebojte, je to skoro stejný jako aukro. Jen to má taky svá specifika - dražte buď přímo naživo nebo se s limitem držte při zemi.
Registrovaný uživatel
to Pivrlec - ale ten dekorativní tisk vypadá opravdu opravdu výborně!!! :o

Smím se zeptat kde jste přišel k takovému fontu??? Mohl bych prosím vidět nějaké další vaše práce?? (Případně můžete na jiryk@centrum.cz - ať to tu neplevelíme).
« Poslední úpravu provedl(a) Forpus v 2. 6. 2023, 13:25. »
Registrovaný uživatel
To Pivrlec: nedelam to profesionalne, spolu s praci se to neda. Takze zatim jen muj a manzela, jak z otcovske, tak matecni linie. Pouze otcove a matky. Bez sourozencu a druhych partneru. Dohromady pres 900 lidi, nejstarsi nalez 1534, kdy mlady mlynar prebira zivnost na Stropnici.
Jinak to mate fakt krasne, propracovane a graficky fakt moc pekne. Ted jsem chtela udelat tatinkovi strom na zed, jenze rozmer 1,2 x 3m me zaskocilo a to jeste by bylo malo citelne. Se tim zivite?
Registrovaný uživatel
To Forpus.... Prijde mi to moc profi, ze tam nemam, se svymi chabymi znalostmi, co delat, ale kdyz rikate, dodam si odvahy:-)
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
to Pivrlec - ale ten dekorativní tisk vypadá opravdu opravdu výborně!!! :o

Smím se zeptat kde jste přišel k takovému fontu??? Mohl bych prosím vidět nějaké další vaše práce?? (Případně můžete na jiryk@centrum.cz - ať to tu neplevelíme).


Zalozme tedy move tema, me to totiz take zajima, prosim.
Registrovaný uživatel
Tak toho předraženého Haranta asi koupili přímo na hrad Pecka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
👍
A ten, kdo to prodával, dostane o 99000 míň.
Registrovaný uživatel
Dobry den, v Brne bezi vystava iluminaci kralovny Elisky Rejcky. V novinach psali, ze posledni chybejici iluminaci zakoupil pred casem soukromy sberatel v aukci a po dohode zapujcil na vystavu. Zajimalo by me, zda nekdo videl tu aukci, kde se drazilo a jestli pokud je znamo, tak jaka byla cena, dekuji
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Tak toho předraženého Haranta asi koupili přímo na hrad Pecka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tak to nechápu proč s tím nešli na policii, když to bylo ukradené ?

Policie by to zabavila a po nějaké době vyšetřování, by jim ten rukopis na hrad vrátila.

A ten co to tam přinesl do obrazů v aukci, tak by měl pěknou polízanici.

Místo toho vyhodí z okna statisíce nějakou dražbou. Fakt nechápu.

https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/na-pecku-se-vrati-ukradeny-cestopis-krystofa-haranta-od-soboty-ho-muzete-videt-2.html

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-volny-cas/747241/legendarni-harantuv-cestopis-cestovatelske-veledilo-se-po-30-letech-vraci-na-panstvi-sveho-autora.html
Moderátor
PetrPal:
„Podobný exemplář ze stejného vydání jsme měli po druhé světové válce v majetku, než nám ho v roce 1993 ukradli lupiči, které se podařilo vypátrat, ale zcizený cestopis už nikoliv,“ přiznal Jan Murdych, kastelán hradu Pecka"
Registrovaný uživatel
Aha, tak to jo.
Opět zavádějící nadpis článku, jak je u pisálků zvykem.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor na tuto knihu a vlastně i na tyto aukce. Když to bylo relativně levné, nikdo nekoupil a pak to koupili v aukci daleko dráž. Jde o tytéž knihy nebo proč ten propastný rozdíl v cenách a jakou má vlastně hodnotu? Děkuji moc
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/_ottuv-zemepisny-atlas-24782
https://aukro.cz/ottuv-zemepisny-atlas-z-roku-1924-obrovsky-top-7000692853
https://aukro.cz/ottuv-zemepisny-atlas-z-roku-1924-mapa-pekny-stav-7009674144
https://livebid.cz/auction/AAA_133/detail/183
« Poslední úpravu provedl(a) Zuzana_zu v 25. 8. 2023, 9:19. »
Registrovaný uživatel
Nejsou to tytéž výtisky. A proč jsou rozdílné ceny? Protože ten kdo to koupil v dražbě nechodí na Aukro. A ten výtisk v dražbě AAA má etuji.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Nejsou to tytéž výtisky. A proč jsou rozdílné ceny? Protože ten kdo to koupil v dražbě nechodí na Aukro. A ten výtisk v dražbě AAA má etuji.


Děkuji za objasnění, vydání jsem tam neviděla, ale máte pravdu, že jeden výtisk je rozdílný. Nicméně by mě nenapadlo, že etue zvýší cenu několikanásobně. Děkuji Vám, jsem zase chytřejší a budu pozornější, opravdu mi přišly všechny stejné.
Moderátor
Zuzana_zu napsal
gorila napsal
Nejsou to tytéž výtisky. A proč jsou rozdílné ceny? Protože ten kdo to koupil v dražbě nechodí na Aukro. A ten výtisk v dražbě AAA má etuji.


Děkuji za objasnění, vydání jsem tam neviděla, ale máte pravdu, že jeden výtisk je rozdílný. Nicméně by mě nenapadlo, že etue zvýší cenu několikanásobně. Děkuji Vám, jsem zase chytřejší a budu pozornější, opravdu mi přišly všechny stejné.

Ja ten rozptyl cen taky mnohdy nechapu, zvlaste kdyz neni problem koupit knihu jinde levneji, srovnejte napr. zde:
https://www.trhknih.cz/kniha/2f076ee0sk
Registrovaný uživatel
Tak se asi objevil další pokus o podvod a to tentokrat zřejmě úmyslný. Co myslíte?

https://aukro.cz/renesancni-kniha-hajkova-kronika-ceska-r-1541-7050957472
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 >

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1