Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Vykupminci.cz
Numisargo

Pokec a chlubírna - staré tisky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já bych chtěl ale prosím ne 1819 :D a těch 101K Vám za to dám
Registrovaný uživatel
Vnitřní strana zapínání. Poloviční Nebeklíč od Landfrase. Poznáváte někdo, prosím, tu raznici?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Snad nikoho neurazím když sem dám něco co nejsou knihy ... nicméně předpokládám, že každý druhý to pozná. Co vše se dá koupit za mrzký peníz, když má člověk trochu toho štěstí. Vždy jsem to chtěl a vyhlížel to ale že se to někdy někdo objeví jsem opravdu nečekal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to dřevěné? přijde mi že tam jsou dírky od hmyzu, bohužel fotka mi nejde víc otevřít
_______________
Registrovaný uživatel
JAD? Já to vždycky ale viděl kovové a nikdy s rukou i na druhé straně :) Je to ovšem totální tipovačka. Vůbec se v tom totiž nevyznám. Stejně tak by to mohla být pomůcka učitele z 19. století :D
Registrovaný uživatel
Já právě taky hlavně stříbrné, proto jsem se divil těm dírám po červotoči. Ale vypadá to na krásnou řezbářskou práci. Jak je to veliké?
_______________
Registrovaný uživatel
Jedná se o žezlo rychtáře = odznak rychtáře ... ale oficiální název ve starých knihách je rychtářské právo. Titul rychtář byl zrušen r. 1783. To vysvětluje ty obrovské díry o dřevokazného hmyzu. Popravdě by mě ani ve snu nenapadlo, že to někdy někdo bude prodávat. Pochází z Náchodska, je jen velká škoda, že se nikdy nikdo nedoví odkud přesně. Tímto příspěvkem jsem chtěl říci, nikdy nevíte jaký poklad se dá i v dnešní době koupit za pár korun... lepší investice za 5t jak Hájek přes 220t nebo jeho kopie :D na aukru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to je paráda, můžu poprosit o fotku celého žezla? Děkuji
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vlastním knihu Das polychrome ornament od Verlag von Paul Neff z roku 1875. Uvažuji o jejím prodeji, ale vůbec nevím, na koho a kam se obrátit. Taktéž netuším, hodnotu této knihy. Mohl by mi prosím, někdo poradit. Děkuji.
Moderátor
Jedlinka: udelejte fotky a dejte sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/oceneni-knih-32443
Novejsi vydani v nabidce antikvariatu viz zde:
https://www.zvab.com/servlet/BookDetailsPL?bi=31487960254&searchurl=kn%3DDas%2Bpolychrome%2Bornament%26sortby%3D20&cm_sp=snippet-_-srp1-_-title6
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám moc ráda knihy, hlavně staré tisky před rokem 1800. Ještě více ty, které nejsou s náboženskou tématikou a tak mě zaujal tento prodej.
https://aukro.cz/daniel-adam-z-veleslavina-kalendar-historicky-1590-original-7037452793
Co si myslíte o ceně? Děkuji. Mně by se moc líbila, ale....doma by mi to neproskočilo :-)
Registrovaný uživatel
Za takový šrot 65.000,- Kč ? Někteří jedinci by měli být doživotně hospitalizováni v psychiatrické léčebně.

Kniha se bude muset nechat zrestaurovat a to spolkne hafo dalších chechtáků.
Registrovaný uživatel
Cena neodpovídá stavu knihy, kupující ji bude muset nechat zrestaurovat a to docela důkladně. Kompletní restaurátorský zákrok (rozebrání, čištění, nové šití a nová vazba) za opravdu kvalitní práci je tak 50 tis
_______________
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Za takový šrot 65.000,- Kč ? Někteří jedinci by měli být doživotně hospitalizováni v psychiatrické léčebně.

Kniha se bude muset nechat zrestaurovat a to spolkne hafo dalších chechtáků.


To máte sice pravdu, že byla v dezolátním stavu, zase ale jedinečnost té knihy, přiznám se, že jsem byla hodně překvapená, kam se cena dostala, na druhou stranu zklamaná, že ji nemám já:-))
Registrovaný uživatel
P-F napsal
Cena neodpovídá stavu knihy, kupující ji bude muset nechat zrestaurovat a to docela důkladně. Kompletní restaurátorský zákrok (rozebrání, čištění, nové šití a nová vazba) za opravdu kvalitní práci je tak 50 tis

Takže kdyby byla v dobrém stavu, nepotřebovala restaurátorský zákrok, to by byla adekvátní cena? Já skutečně nevím, proto se ptám, díky.
Registrovaný uživatel
Těžko říct, zas tak často se to neprodává. Každopádně do roku 1800 vyšla spousta knih, ty mladší jsou samozřejmě levnější, takže se dá pořídit někdy i pěkná zachovalá kniha podstatně levněji :-)
Registrovaný uživatel
Ale je fakt, že parametr "ne s náboženskou tématikou" případný výběr dost zužuje ;-)
Registrovaný uživatel
Je také možné, že to koupil někdo z aukční síně. Knihu následně nechá zrestaurovat a dá ji do aukce.
A i kdyby ji měli dát za vyvolávací cenu nákladů co do toho vložili, tak vždycky vydělají na aukční provizi 20 procent, kterou naúčtují kupujícímu.

Další možnost je, že ji koupil nějaký knižní restaurátor, který si ji sám zrestauruje tak zvaně zadarmo.
Otázka je, jestli na tom potom i tak vydělá.

Pochybuji, že by takový šrot koupil nějaký nadšený sběratel.
Registrovaný uživatel
jirkasz napsal
Ale je fakt, že parametr "ne s náboženskou tématikou" případný výběr dost zužuje ;-)


Ano, biblí, postyl a ostatních je zatím ještě dost, ale tohle byl docela unikát. Historické údaje a v češtině. Kdybych na to měla, šla bych do toho:-)
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Je také možné, že to koupil někdo z aukční síně. Knihu následně nechá zrestaurovat a dá ji do aukce.
A i kdyby ji měli dát za vyvolávací cenu nákladů co do toho vložili, tak vždycky vydělají na aukční provizi 20 procent, kterou naúčtují kupujícímu.

Další možnost je, že ji koupil nějaký knižní restaurátor, který si ji sám zrestauruje tak zvaně zadarmo.
Otázka je, jestli na tom potom i tak vydělá.

Pochybuji, že by takový šrot koupil nějaký nadšený sběratel.


Moc děkuji za názor, vážím si ho. Vidíte, jsem asi tak vášnivá, že bych šla i do toho "šrotu". Nešlo by mi o vydělání, protože bych neprodávala, ale...ŽE BYCH JI MĚLA:-)
Registrovaný uživatel
Tak budem držet palce, ať to vyjde příště :-)
I když kdoví jestli už všechny staré nenáboženské tisky nevykoupil tady P-F ;-)
Registrovaný uživatel
Co třeba toto?
http://www.obrazyvaukci.cz/polozka/krystof-harant-z-polzic-a-bezdruzic_cesta-z-kralovstvi-ceskeho-do-benatek-a-odtud-po-mori-do-zeme-svate-zeme-judske-a-dale-do-egypta-118984
Registrovaný uživatel
Jirkasz díky to mi málem uniklo 😳
_______________
Registrovaný uživatel
Ale ta nebude levná
_______________
Registrovaný uživatel
jirkasz napsal
Co třeba toto?
http://www.obrazyvaukci.cz/polozka/krystof-harant-z-polzic-a-bezdruzic_cesta-z-kralovstvi-ceskeho-do-benatek-a-odtud-po-mori-do-zeme-svate-zeme-judske-a-dale-do-egypta-118984

Děkuji:-) No nádhera, ale ještě to není aukčně zdaleka u konce a to se ještě vyšplhá...zcela určitě nad mé možnosti, ale je to krása:-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Pokec a chlubírna - staré tisky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1