Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Poslední vzory ČR pod UV lampou

Vykupminci.cz
Numisargo

Poslední vzory ČR pod UV lampou

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V informačních materiálech ČNB bývají mj. uvedeny fotografie bankovek pod UV lampou. Tak je tomu i u 1000Kč, vzor 2008 a 2000Kč, vzor 2007. Chci se zeptat ostatních, jestli vidí to, co je v informačních materiálech, nebo jestli při prohlížení pod jejich UV lampou náhodou něco nechybí.
V mém případě (UV lampa Leuchtturm L90) totiž něco chybí - viz velmi nedokonalá fota bez stativu. U 2000Kč nevidím oranžový text ani spodní část čísla 2000 (oranžová vlákna ale vidím, vlasy vidím velmi slabě), u 1000 nevidím svítící kabát Palackého nebo spodní polovinu svítící číslice 1000.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jenom na doplnění: 500 Kč posledního vzoru svítí naprosto předpisově, tj. včetně oranžového nápisu. Takže buď je na 500 na jedné straně a 1000 a 2000 na druhé straně použitá jiná barva, z nichž moje UV lampa reaguje jenom na jednu, nebo jsou obě moje tisícovky a obě dvoutisícovky, které momentálně mám, "UV chybotisky". Nemáte opravdu nikdo ve sbírce nebo v peněžence tyto dvě bankovky, ať se to vyjasní?
Mimochodem, moje UV lampa není L90 ale L92.
Registrovaný uživatel
Problém není v bankovkách, ale ve vaší lampě. Leuchtturm má UV trubice primárně vyladěné na známky. Základní vlnové délky pro UV lampy jsou 254, 256, 366 a 380 nm (nanometrů). Na bankovky je nejlepší kombo první a poslední. Pak je krásně vidět jak světle modré, zlutozelené, tak i oranžové záření UV barev našich bankovek.

Zkuste si na netu sehnat různé UV LED diody a budete překvapen, jak se vám bankovky pod nimi rozsvítí. Jak vánoční stromeček.
Registrovaný uživatel
Díky za informaci. To jsem si právě myslel, ale překvapilo mně, že 500 vidím komplet zatímco druhé dva nominály ne.
Registrovaný uživatel
Majkl - možno sa teraz uzavrie aj ten problém so 100 K 1940.
Registrovaný uživatel
To doufám. Myslím, že my dva jsme na tom s UV lampami stejně.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
To doufám. Myslím, že my dva jsme na tom s UV lampami stejně.


Presne tak. Leuchtturm L92 / (366NM). Možno by to chcelo Leuchtturm L81 (254/380 NM). Cena cca 40€

Majkl - už je asi neskoro písať Ježiškovi, ale ty si aj tak chcel ten presvetlovací box ... ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám taky Leuchtturm, ale na zadní části není typové označení.....
má to 4w trubici a 50Hz, označeno Money detektor. Kde bývá označení typu ??
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
Ahoj, mám taky Leuchtturm, ale na zadní části není typové označení.....
má to 4w trubici a 50Hz, označeno Money detektor. Kde bývá označení typu ??

Nevím, já žiju v domnění, že mám Leuchtturm L92, protože jsem vyslal nákupčí svých narozeninových dárků do Klima (kde mají mj. tento typ) s instrukcemi "UV lampa na bankovky" a dostal jsem to, co vypadá stejně jako na obrázcích v eshopech s označením Leuchtturm L92. Jinak není na tom ani značka ani typ, jenom nápis (teď z hlavy nevím jaký, něco jako UV detector nebo tak nějak). Možná to nákupčí pomrvil... ;)
Registrovaný uživatel
Na štítku vzadu označení L92 myslím taky není (ale nápis Leuchtturm nejspíš ano), technické údaje si z hlavy nepamatuju.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Majkl - už je asi neskoro písať Ježiškovi, ale ty si aj tak chcel ten presvetlovací box ... ;)

Ježíšek zaúkolován dávno, uvidíme, jak se vybarví. :)
Registrovaný uživatel
Koiko - na mojej lampe a ani priamo na štítku tiež nie je napísaný kokkrétny typ lampy. Priamo na lampe je len značka výrobcu a na štítku technické parametre. Typ nie je uvedený ani na krabici, ale viem že som objednával podľa kat. čísla z tohto katalógu a preto viem že je to L92.

http://www.leuchtturm.com/WebRoot/Store/Shops/leuchtturm_eu/PDF/mk_cz.pdf

strana 61.
Registrovaný uživatel
:-) Tak teraz som si všimol, že na bočnej strane krabice v pravom spodnom rohu je uvedené " Ref. L 92 "
Registrovaný uživatel
nějaké označení typu bude na trubici(zářivce) od výrobce a to by mělo jít dohledat na netu nebo se poptej mailem u výrobce výrobku...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Koiko - na mojej lampe a ani priamo na štítku tiež nie je napísaný kokkrétny typ lampy. Priamo na lampe je len značka výrobcu a na štítku technické parametre. Typ nie je uvedený ani na krabici, ale viem že som objednával podľa kat. čísla z tohto katalógu a preto viem že je to L92.

http://www.leuchtturm.com/WebRoot/Store/Shops/leuchtturm_eu/PDF/mk_cz.pdf

strana 61.
JJ, tak to máme stejnou ....
Registrovaný uživatel
Inak ak by sa niekto rozhodol pre kúpu tej Leuchtturm L81 tak by bolo zaujímevé vedieť či sa tým rozlúskne "záhada" okolo 100/1940 (Príspevok č. 182 a ďalej)
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jan-bajer-katalog-2010_post_-100654#post100654

a tak isto ako by vypadali pod touto lampou tie bankovky ktoré majkl spomína v príspevku č. 1 tohto vlákna.
Registrovaný uživatel
Oprava - ... č. 172 a ďalej ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Majkl - už je asi neskoro písať Ježiškovi, ale ty si aj tak chcel ten presvetlovací box ... ;)


Tak prosvětlovací box už vybalen a zprovozněn (Hama k němu nedodává napájecí adaptér a samozřejmě ani baterie). Chtěl jsem to primárně na dělání "hezkých" fotek proti světlu (bez prstů a prhnutých bankovek). Zatím se učím - chce to ještě vyladit nastavení barevné teploty a správné korekce expozice na foťáku, ale výsledky možná nebudou až tak špatné, jak jsem pro jistotu pesimisticky očekával... 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Poslední vzory ČR pod UV lampou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1